Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:21:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на arnavonit - 20.09 2014  (Прочетена 27759 пъти)
 
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #30 -: септември 06, 2014, 21:48:50 »

arnavonit съгласна съм трудно е с гостите и настаняването им. При нас бяха също едни претенции, но в името на нас младоженците някои роднини направиха компромиси. Може да помислиш за втори много ниски или равни обувки, все пак цял ден с тези краката ще се уморят. Но пък ако си свикнала с високи, ще се справиш, а и емоциите в сватбения ден те държат и човек няма умора  girl_wink
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #31 -: септември 07, 2014, 13:11:52 »

Полудявам вече- при нас нещата вървят- две напред едно назад. Вчера излязохме с мъжа ми да му търсим риза и вратовръзка- изведнъж 30мин, след като излязохме и след като не беше премерил нито една риза рязко му се допи кафе и реши, че няма да купува нова риза- щял да си бъде със старата. Която, действително идеално пасва на костюма и е обличана само веднъж. ОК, решихме - няма да има нова риза- ще купим вратовръзка и колан.
Продължихме по задачките и взехме чаши- много красиви, кристални, които аз ще украся. Взехме и книга за пожелания, която е чисто бяла и пак аз ще си я украся.
Имах и уговорка с гримьорката- абе всичко беше по план. И изведнъж ми звъни свекърва ми- малкия се събудил с температура. Горкото ми детенце снощи цяла вечер температура сваляхме, кашля, реди сополи- ужас. Идната седмица съм в отпуска, за да мога да поприготвя разни неща докато той е на ясла, а сега ще се гледаме вкъщи и просто виждам как всички планове пропадат.

Поне въпреки всичко отидох на пробния грим- през цялото време момичето не ми даваше да се гледам. Снима ме преди да започнем и като приключи пак ме снима и ми показа апарата- направо бях изумена- толкова се харесах, че чак се разплаках. Като се видях в огледалото ми се стори, че грима е по-силен, но на снимките ще е идеален.
Тя и това ме пита- какъв грим искаш- на снимките да си красива, или да изглеждаш естествено сред гостите- защото средно положение няма.
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #32 -: септември 11, 2014, 10:43:50 »

Още няколко задачки са вече отметнати. Чашите и книгата са украсени. В последния момент реших, че искам бутониери за гостите, като направих само за дамите лентички с цветчета- много си ги харесвам. За мъжете- след консулт с някои от тях+още други хра на чието мнение държа- няма да има бутниери и "китки, които само ми правят дупки на ризата/сакото".

Голямо бягане беше за медицинксите, но то е защото искахме всичко да бъде готово сутринта преди работа, та почти набегом обиколихме кабинеттите онзи ден- еййй голяма машина за пари.  diablo diablo  Вчера ги занесохме в ритуална зала, платихме си и на 19.09.2014 в 9:45 с бодра крачка ще стъпим в граждански брак.
Роклята ОЩЕ не е готова. Мацката вече ме държи на тръни, но обеща до утре да е готова.

В последния момент реших и воал да имам- купих тюл и шивачката ще ми го направи. Много красиво ще стане.

Кумата е готова с подаръчетата. Аз изчистих бутилките. Абе - ще стане работата  danceg всичко сочи, че ще има сватба.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 11, 2014, 10:45:16 »

Как е малкия? Дано вече всичко и наред! Покажи ни чашите smile
Някаква новост в приготовленията? girl_wink
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #34 -: септември 11, 2014, 11:34:03 »

Дребното вече е добре. Днес бяха на контролен преглед с баща си, но за сметка на това яо го тресе бебешкия пубертет- вчера в два магазина се тръшка по пода и лежа на плочките на центъра. Просто еее ужасен. Дано не ми скапе сватбата, защото няма да му го простя цял живот- честно!

Намерих много яки тимплейти за тейбъл картички и други разни неща.
http://party.catchmyparty.com/files/catchmyparty_thanksgiving.pdf Водят ги за деня на благодарността, но аз деликатно ги отмъкнах за сватбени и си ги преправих на една програмка. Мнооого ми харесват.
Етикетите за бутилките са в същия стил и ще са единствено с надпис " Ракия от избата на татко... " - обичам семпли и елегантни неща. Не ми се слагат наши снимки, дати, обяснения. Да е ясно какво е в шишето и от кого е и толкова  blum

Иначе ето бутониерите (снимах няколко само- иначе са общо 40), чашите и книгата. Малко са тъмни снимките, но снимам само след като разрушителя си е легнал, че той е много кадърен в беличките и за секунда ще стане опаа.   Wink



« Последна редакция: септември 11, 2014, 11:35:42 от arnavonit » Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #35 -: септември 11, 2014, 11:39:08 »

arnavonit спокойно, още малко остана и всичко ще мине повече от прекрасно. Ти си правиш всички детайли и ти се получават много добре и красиви  Bravo
Добре, че е оздравяло детето! Леле, както пишеш какъв палавник е, да ви е жив и здрав и повече да слуша  Wink
Доста бройки са бутониерите, ще закачвате на всички при взематено на булката или просто така сте решили?
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #36 -: септември 11, 2014, 13:42:00 »

Светла, да, доста са ама какво да се прави- бройката жени/мъже е почти равна. Ще се слагат на ръката на дамите, когато пристигнат за "уелкъм дринк"а.

Направих и разпределението по маси. Добре, че имам хубава програмка за организиране на събития, че там нанасям всичко и то ми дава опции и ми смята нещата, та после направо ще разпечатам и ще дам таблиците на ресторанта и на хостесата- така всичко ще е съгласувано и ще имат еднаква информация.

Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #37 -: септември 12, 2014, 22:39:56 »

Момичета, обхваща ме паниката вече! Имам чувството, че утре е сватбата- толкова ми е нервно. Изведнъж се притесних, че всичко ще изглежда много посредствено, че роклята ми е твърде постна, че воала ми е твърде дълъг, че алкохола няма да стигне, че първия танц е твърде дълъг. Изобщо всичко, което може да ми мине през главата.

Роклята ми ОЩЕ не е готова :-( вече се изнервям. Майка все ме пита какво става- вече я излъгах жената, че е готова само и само да не ме пита повече. Предупредила съм всички да не коментират роклята. Аз си падам по по-семпли и изчистени модели, докато майка и сестра ми харесват по-пищни неща, но на моята фигура и същност такива неща не подхождат. Още от сега си знам, че като ме види мама ще направи някой коментар и това ме стресира още повече. Знам, че няма да го направи умишлено, но хем е моята сватба, хем ми е нервно какво ще кажат хората :-(
 
Уф ще си налея едно малко винце- сдухах се нещо.

На всичко отгоре се очертава да съм неразположена. Закъснява ми- сигурно от нервите... а съм сравнително спокоен човек....
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #38 -: септември 12, 2014, 23:32:07 »

Охх горката, това е нормално, цялото притеснение и стрес. Но подготовката е с месеци, а накрая всичко минава много бързо и като на сън  pardon.  Още малко остана, отусни както ти самата намериш за добре. Ние например ходихме на кино 2 вечери преди сватбата. След като ти се харесваш с роклята, ще имаш прическа, грим, воал, настроение  danceg ти ще си центъра на внимание, ще ги забравиш кой какво казва.
Успех  good
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #39 -: септември 13, 2014, 09:43:47 »

arnavonit, и аз имах същите притеснения. Нормално е. И трябваше да ми дойде точно в деня на сватбата. Но дали от стреса или безсъние и т.н., размина ми се! Не го мисли. Разпускай колкото можеш и не мисли за другите хора. Ти си най-важна! На теб и любимия ти да ви е добре, това е всичко. Вие ако се чувствате добре и се забавлявате, всички останали ще се забавляват!  danceg
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #40 -: септември 14, 2014, 20:52:27 »

Ох, благодаря за подкрепата, момичета! Днес съм по-добре. Доста задачки отметнахме повече от успешно пу пу!

Вчера беше финалната среща с управителката на ресторанта- прекрасна жена! Уточнихме разпределението, бройката, детските менюта и т.н. Говорихме да купим част от алкохола през техния доставчик, но снощи както разлиствах брошурите на някои супермаркети видях, че имат добри промоции на алкохол. Та днес взехме от Била Уиски Teacher's 700ml за 15лв (намалено от 20) и от Карфур водка Савой 700мл на 6,50лв (намалена от 7 и нещо).

От винарна Varna Winery взехме много добри бяло и червено вина- по 10литра (цена 4лв/литър). Отделно имаме още 10л бяло, но домашно (хубаво е, но се усеща, че е домашно, така че ще го оставим за резерва). Имаме и 10л домашно розе.

Ракия имаме към 8-9 литра, но ще вземем още 5литра Пещерска- за всеки случай.

Та на маса ще има по една бутилка- ракия, водка, бяло вино, червено вино. На вечеря ще сложат и бутилка уиски. Мисля, че е достатъчно, м?

Също така вчера взехме вратовръзка на милото и дадохме ризата за химическо. Днес аз си взех прекрасна тиара от Bijoi Brigite- останаха само обеците. Колие не знам дали ще имам. С моето шошаво вратленце май няма да подхожда.

Взех си калъф за роклята. И ми хрумна мега щура идея- ще я оставя да отлежи до утре. Така и така не можах да намеря оранжеви обувки, та се замислих за цветна фуста- ей такова нещо
   danceg
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #41 -: септември 14, 2014, 23:39:48 »

Ооо, даа! Цветните фусти са много модерни и много освежават тоалета! Аз съм за, много весело се получава с тях.  good smile
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #42 -: септември 15, 2014, 07:35:03 »

Доста неща се отметнали  good И на мен много ми допада цветната фуста, много добър акцент е и определено всички много ще ти се зарадват  yahoo
Може ли едно питане, къде е този магазин Bijoi Brigite?  pardon Че ми предстои закупуване на бижута и изобщо незнам къде да гледам.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #43 -: септември 15, 2014, 07:45:44 »

Даа, супер ще се получи а цветна фуста  yahoo
За алкохола, май много бутилки ще станат на масата, защото и украса, подаръчета и безалкохолни има на масата. Може да се сложат по една бутилка уиски и ракия и едното вино, а сервитьорите да казват какво още има и на помощни масички да бъде другият алкохол. Може когато се види кой какво пие да се остави на масата само този алкохол и другото се маха. :-)
« Последна редакция: септември 15, 2014, 07:56:42 от Svetla_24 » Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #44 -: септември 15, 2014, 09:19:28 »

Благодаря за подкрепата момичета- толкова се вълнувах от щурата си идея, че ми идеше да хукна посред нощите за плат (ако имаше отворен магазин хич нямаше да му мисля). С една приятлека вече обсъдихме как мога да си я направя- иамм машина, мога да шия елементарни неща, така че изобщо няма да занимавам оята шивачка. А ако все пак не успея ще я вдигам под тревог- за нула време ще я стъкми.

Светла, и аз като го написах осъзнах колко много неща ще има на масата. Мисля си и за вариант поне в началото- докато влязат и седнат гостите да няма алкохол- малко от малко да се види украсата  blush

Bride- в Гранд Мол на партера е магазина. Като излезеш от главния асансьор погледжаш надясно и магазина е точно отсреща. Има и едно по-малко магазинче- то е в противоположния край (до ДМ)- там също има разни нещица!

Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines