Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:13:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Feli - 20.09.2014  (Прочетена 56039 пъти)
 
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: септември 21, 2014, 08:27:00 »

Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: септември 21, 2014, 19:48:14 »

Благодаря ви, момичета!!!
Включвам се за малко, само за да ви кажа, че всички усилия около подготовката на сватбата си струваха! smile
Всичко мина повече от прекрасно, бях невероятно спокойна и успях да се насладя на деня със всичките си сетива  heart
Утре заминаваме на медени дни, така че в по-късен момент мога да се включа отново с пълен разказ и евентуално снимки Wink
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #137 -: септември 23, 2014, 06:13:46 »

Браво, Feli, много се радвам! Приятно изкарване на медените дни, дано да са повечко и да са истинска приказка, като сватбата!  good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #138 -: септември 23, 2014, 08:11:11 »

 weddingday weddingday weddingday Feli  да сте живи и здрави и цял живот влюбени! Аз малко късно ти честитя, ама сега се сдобих с компютър...

С нетърпение чакаме разказ, след невероятния меден месец
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: септември 26, 2014, 19:27:41 »

Здравейте!!!

Хайде, и аз да се включа... Тези дни форумът се е "разбудил" малко girl_wink

Благодаря ви за хубавите пожелания, много сте мили!
Ние снощи се прибрахме от кратка почивка - "медени дни" smile и все още ми е едно такова, отпуснато, с мисли по сватбата... Искам пак да има сватба!!! biggrin


Започвам с разказ и то от деня преди сватбата.
В петък станах, след като се наспах добре. С едната шаферка имахме записан час за маникюр и заедно отидохме на разкрасяване, а милото отиде да взима флористката /тя му е кака/, за да украсяват заедно църквата.
Не държах особено на маникюра, исках нещо семпло и стилно. Така се и получи, дори крайният резултат надхвърли очакванията ми. Харесах си ноктите и се чувствах добре като си ги поглеждах smile Беше френски маникюр с декорация на палеца и безименния пръст, която приличаше на дантела + дискретно камъче smile


След като приключихме с маникюра, милото дойде да ме вземе и по пътя ми каза, че кака му не носи нищо от нещата, които се бяхме уговорили, че ще ми донесе деня преди сватбата, за да са готови и да са си у мен на самата сватба и да не ги мисля. Цялото напрежение, коeто се бе натрупало в последните дни вече ми идваше в повече и като разбрах и това... просто започнах да плача! Ама плача и нареждам! Почувствах се ужасно и безсилна sad Така си поплаках 5-6 мин. и като пристихнах в църквата и видях какво е сътворила жената и помагащите родители на милото, и просто сърцето ми се стопли biggrin Успокоих се! Поговорих с жената, разбрахме се - не е имала физическа възможност да направи по-рано нещата, увери ме, че всичко ще е в младоженецът рано в денят на сватбата и вече с усмивка на лице, продължихме да украсяваме smile


Следобяд се прибрах аз към вкъщи, молото към родителите му. Искахме да сме разделени тази нощ и на сутринта да направим всичко по стар български обичай с вземането на кумовете и след това на булката smile


Като се прибрах у дома, мама и една моя кака бяха направили чудеса с хапките, а брат ми надуваше и съчетаваше цветово балоните biggrin


Вечерта "ударих" една чашка вино и си легнах към 11:30 часа с една голяма усмивка на лицето. Спала съм непробудно, докато телефонът не ме събуди рано, рано, за да ходим с мама на фризьор  girl_wink



По-късно продължавам с разказа...
« Последна редакция: септември 26, 2014, 19:30:36 от Feli » Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: септември 26, 2014, 20:56:30 »

На сутринта се събудих леко нетърпелива и много щастлива! Не може да се опише това чувство, просто! heart Усещах сякаш всичко е около мен, а аз само се усмихвам ли, усмихвам...
Домашните бяха малко нервни. Като седнахме да пийнем по кафенце, набързо ги съмрих и им казах, че тяхната нервност не желая да я усещам и да я пренасят и на мен, да се "стягат" и да се успокояват, всичко ще е прекрасно! biggrin

Ето, че дойде моментът да тръгваме на фризьор. Тъй като бяхме в салона по първи петли, момичето се бе успало smile Аз обаче, продължавам със спокойствието и доброто настроение! Дойде 20-на минутки по-късно от уречения час, за да отвори салона. През това време мама "тъпче" и я усещам, как започва да става неспокойна. Тя трябваше да стане готова и отново да се връща у дома, а пък на мен да ми правят тепърва прическа и грим. Ха, ама за щастие на мама, взе че работата върху нейната прическа бе за не повече от 20 минутки и тя стана тъкмо готова, за момента в който брат ми вече идваше, за да я вземе smile


След това ме започнаха и мен... Малко след това дойде и фотографът, който е наш приятел smile
В първият момент всичко беше ОК, ама по едно време нещо не вървеше прическата много на това, което по-рано й бях обяснила... И въпреки това се харесах. Някак си бях толкова положително настроена, че това, че не е желаната прическа, въобще не ме трогна! Хаха, чувството на сладост от въртящият се около мен свят започна да се засилва... Дойде на прическа една от моите гостенки, а малко след нея и едната шаферка biggrin Станахме женско царство!
Дойде и гримьорката - много сладка и мила, веднага ме предразположи и искаше да усети какво ми харесва на мен и как аз се възприемам и бих искала да изглеждам в този ден. Започна да ме гримира, докато бях обърната с гръб към огледалото. Нямам представа общо колко време продължи процедурата, но ми беше много, ама много приятно! През период около 10-15 мин., момичето ме поглеждаше с едни "странни" очи и една лека усмивка с тих смях от рода на "хихи". Ама супер сладко! Сякаш се наслаждаваше на това, което върши и със смехът си си казваше "Браво!" smile През това време снимки, много снимки, на мен, на момичетата в салона, смях... smile /Дори сега, когато разказвам, съм с една голяма усмивка на лицето!/


Моментът на изненада настъпи! Можеше вече да се погледна в огледалото, но едно кръгло, подвижно, отблизък план smile Поглеждам аз, мигвам и пак поглеждам, ама вече ококорено, УаУ!!! Сякаш беше една много красива част от моето "АЗ", такава, която не съм виждала друг път и чувството беше неописуемо yahoo


Така, вече бяхме позакъснели малко /40 мин./, та вече бяха дошли да ни вземат, мен и фотографът и тръгнахме към вкъщи. Аз бях приготвила роклята, обувките и разни дреболийки, за да бъдат снимани и след това започнах да се обличам. Имах пре достатъчно време, защото бях предвидила това, че може да се закъснее с грима и прическата и съвсем спокойно се приготвих и бях готова още преди да започнат да идват първите гости.
Така успях да си посрещна всички по-близки гости лично, да ми се порадват, аз на тях, да се снимаме... Дори ми казаха, че аз съм им първата булка, на чиято сватба ходят и не е нужно да я чакат да се оправя biggrin


Като се посъбраха повечкото гости, които очаквахме у дома, а те не бяха никак малко, започнаха да ми дават информация къде се намират в момента сватовете. Така минахме от: "В момента са при кумовете, пият..." smile "Тръгнали са насам, до 20 мин. и са тук..." smile
Брат ми се приготви да ме "продава" и да не ме дава много лесно. Беше намерил и украсил един голям гумен жълт ботуш, за да слагат в него парите, хахаха.


Разбрах, че младоженецът вече е пристигнал, след като една приятелка дойде да ми каже и чух музикантите и клаксони да свирят yahoo

Позабавиха се с пазаренето, друснали и едно хорце на улицата /в село сме/ и взеха да се качват в къщата. Бре, много тихи ми се  видяха, а то големият пазарлък бил на портата, горе при мен само малко с едната обувка и разни там шегички и пуснаха всички да влезнат.
По едно време виждам, младоженецът отпраши към хола, вместо да дойде при мен в спалнята и всички взеха да викат: "Булката е тук", "Булката е в другата стая", хахаха biggrin Идва моят сладур с една огромна усмивка на лицето и с чувството си за хумор и започва да ръси бисери, да слага обувката, била ми много малка, взема си парите, за много ме е купил, хахаха. Ох, дори не си спомням всичко, толкова ми беше весело и такава врява настана, че сякаш ми е в сън всичко!


Закачих бутониерите на роднините, казахме си наздраве, поседяхме малко и излезнахме на вън да тропнем някое и друго хорце и да се поснимаме.
Тръгнахме навреме за гражданското, пристигнахме в уречения час. Е, някои от гостите се точеха като кори за баница, ама важното е, че се събраха и започнахме навреме smile
« Последна редакция: септември 26, 2014, 21:04:12 от Feli » Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #141 -: септември 27, 2014, 00:11:08 »

Feli, страхотен разказ! Нямам търпение за продължението  Bravo give_rose
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: септември 27, 2014, 09:36:46 »

Бяхме в зала Средец, която е ремонтирана миналата година. Просторна е, чиста, много приветлива и не в типичния комунистически стил smile

Ритуалът в гражданското беше много хубав! На моменти едва не заплаках heart Стараех се да удържа фронта, за да не размажа грима.
Жените много харесаха бутилката с шампанско /браво на свеки/ smile Бяха усмихнати, не бързаха да ни претупат. /Преди нас нямаше гости от сватба, след нас също, което бе чудесно!/
На излизане, милото ме понесе на ръце, роклята се вдигна на нивото на лицето ми biggrin Аз бутам роклята, тя не иска да "слиза" надолу, от което започнах да се смея с глас! Кумата през това време ръсеше късметчета, които падаха основно в полите ми, а детската и женската част от гостито скачаха и хващаха от късметите. След като вече и аз бях на крака, късметчетата бяха ощеееее и следва отново надпревара кой ще ги улови biggrin


След гражданското се поснимахме с кумовете на няколко близки локации и тръгнахме към църквата...
Там ни чакаха гостите, вече настанени в атмосфера с приятната музика на Армик и прожекция на презентация, която бях направила с наши снимки като малки, преди да се срещнем, и общи снимки, след като вече сме се срещнали  girl_wink Хората много са се радвали, като са я гледали, което радва и мен!


Ртуалът в църквата беше много вълнуващ! Отпред вървеше едната шаферка и ръсеше жълти листенца от рози, след нея аз и брат ми и след нас кумовете. Когато стигнахме до олтара, пастора попита "Кой дава тази жена в свещен брачен съюз" и тогава се изправи мама и каза, че тя ме дава! Беше прекрасно Love
След това ние се настанихме и започна същинската част от церемонията. Проповедта беше много хубава, с части от Библията, в които се говори за това какво е бракът. Имаше много весели моменти с примери от реалността и вицове.
Майките запалиха две свещи, символизиращи нас двамата като отделни хора, съдби, души...
После дойде време и за обетите /любимият ми момент, в който се гледаме в очите, виждаме само другия и изричаме обещания за вярност, за подкрепа, за обич.../
След това запалихме с двете отделни свещи, нашата обща слещ, която символизира обединението ни, съединението ни от две половинки в едно цяло*INLOVE*
Подариха ни първата семейна библия и след това получихме поздрави от част от гостите, които държаха да ни поздравят и в църквата.


Много от хората не бяха посещавали църква, различна от православната и им беше доста интересно. По-късно дори казаха, че много им е харесало и за първи път са разбрали какво говори "попа", хахаха biggrin Една двойка имаше годишнина на нашата сватба и мъжът казал, че другия път като се жени, ще се жени в такава църква. Този лаф сега върви от няколко дни и все се смеем biggrin


« Последна редакция: септември 27, 2014, 09:49:13 от Feli » Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #143 -: септември 27, 2014, 09:53:32 »

Feli всичко, което си написала е Страхотнооо  yahoo
Много се радвам, че всичко е минало повече от добре и явно напоследък булките са тези, които са най-спокойни и усмихнати на сватбата си.  И аз бях така, много щастлива и няколко булки също разказаха същото настроение  give_rose
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: септември 27, 2014, 14:31:54 »

Svetla_24, да и аз така прочетох при няколко момичета. Това е чудесно! Аз лично съм била все на сватби, на които булките са доста притеснени, особено при ритуалите. На мен по едно мреме ми казаха, че не изглеждам притеснена въобще и им било странно, хаха. Чувствах се прекрасно!!! heart


Продължавам с разказа...

След църквата отидохме направо към ресторанта, защото нямахме много време. Докато чакахме гостите да се настанят с кумовете и шаферките си направихме кратка фотосесия в градинката пред ресторанта. Дано се е получило добре.
После ни поканих да влезем и ние, майките ни захраниха, ритнах менчето и купонът започна! DANCE
Първият сватбен танц беше микс от песни, който сами си бяхме избрали и на който направихме хореография, хаха. Хората много ни се радваха, получи се много забавно и получихме много аплодисменти, а по-късно и поздрави goody

Забавата беше на max, дансинга пълен и малък smile Почти не съм седнала, за да си почина. Станаха да танцуват и хора, които принципно или не стават да танцуват, или много трудно се отпускат и съответно рядко стават да танцуват. Това беше просто комплимент за нас! Е, и за Dj-я.


Кумовете ни направиха невероятен подарък! Изненадаха ни, като бяха поканили "моя ансамбъл" - аз пея в един ансамбъл за народни песни и танци smile Тъй като бях спряла да ходя на репетиция от известно време, като чух името на ансамбъла и като видях, моите си хора... е тогава вече се разплаках!!! yahoo Изтанцуваха камерен шопски танц, Димитрия и Не си го продавай Кольо чифлика... иииихаааа!!! biggrin Прелес просто! Имаме си най-прекрасните кумове на света! Не си седнах на дупето от кеф през цялото време!


По-късно и аз се изявих, като изпях една песен за моето мило. Гостите танцуваха на хорото, забавляваха се, припяваха ми... danceg


Истина е това, че сватбения ден минава като миг! За това мога да кажа, че съм щастливка, за това че ми се случи, за това, че успях да му се насладя изцяло, без притеснения и негативни емоции! Беше един наистина незабравим празник за нас двамата, за родителите ни, а по отзивите на гостите, мога да кажа, че вероятно и за тях! Какво по-хубаво от това?! girl_wink


Пиша малки минуси на:
- фризьорката /не направи прическата, както по-рано я исках и към средата на деня започна да се разваля. В този момент бях много щастлива, че реших да имам воал!/ good
- ресторанта /не успяха да реагират на екстремната ситуация - да настанят неканен гост smile Объркаха настаняването, от което се получа така, че фотографът, който ни е и приятел не бе настанен с приятелите ни, а на маса с непознати..., малко мудно обслужване през първите 30-на минутки и торта с вид, който не бе особено задоволителен, но пък вкусът беше супер!/ Останалата храна също беше много вкусна и в достатъчни количества good
- Dj /трябваше да влезем в ресторанта под взуците на рок вариант на менделсон, а то беше нещо подобно, ама не съвсем biggrin, взе да пуска родопски китки хора, които не ми допадат особено, а му бях дала списък с песни, като при народните държах, ако са народни да са тези, които съм подбрала, защото са разнообразни, весели, тематични за сватба..., явно не си бе водил подробни записки, защото като правеше анонс на една от игрите, която бях измислила, не каза нещата както трябва... Иначе гласът му е много хубав, весел, добре говори и води, пуска шеги, предразположи гостите към забава, дори помнеше имената на някои и се обръщаше поименно. Справи се добре като цяло girl_wink

Като казвам тези забележки, в никакъв случай не мога да кажа, че не са се справили добре хората! Успяха да направят празникът ни прекрасен и съм им благодарна!
Споделям с вас и тази страна на нещата, за да мога да съм полезна на момичетата, които черпят информация от тези теми girl_wink
« Последна редакция: септември 27, 2014, 14:39:43 от Feli » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #145 -: октомври 01, 2014, 12:42:45 »

Прочетох разказа на един дъх...  heart heart heart Прекрасен ден сте имали smile

Пожелавам ви цял живот да сте толкова щастливи и усмихнати и влюбени kiss2kiss2kiss2kiss2kiss2

Това за ДЖ е малко притеснително и е хубаво че го сподели, за да си ги изговорим тези неща... smile Ние сме се4 разбрали че нашите хора ще му ги дам на диск или флаш карта предварително, защоо пък ние играем в една школа и си знаем хората само на определени песни smile

Иначе много ме радва че казваш че се е справил добре и е бил весел - ще го видя и аз след два месеца blum
« Последна редакция: октомври 01, 2014, 12:45:38 от milenkata » Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: октомври 01, 2014, 17:26:55 »

Feli, честито! От доста време не бях влизала, но наваксах с всичко в темата ти буквално на един дъх!
Много се радвам, че сте имали един невероятен и спокоен ден, изпълнен само с положителни емоции и любими хора! Особено ме развълнува разказа ти от ритуала в църквата!  Bravo Пожелавам ви да се обичате много силно и много дълги, и щастливи години да чествате тази дата!  give_rose
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: октомври 02, 2014, 08:04:40 »

Благодаря ти, mina_ за прекрасните пожелания! Да ви се връща girl_wink

milenkata, мерси, мила! За Dj-я няма нищо притеснително и въобще не го мисли! Човекът е много добър професионалист според мен. Тук е мястото може би, да ти благодаря, за това, че ми го препоръча! give_rose Като казвам, че има малки "-", това е погледнато от моята страна и в много детайли, но в никакъв случай не значи, че има нещо притеснително, напротив - сигурна съм, че ще направи и вашият празник много забавен и най-прекрасния yahoo
Смятам, че притежава много качества, които лично на мен ми правят много добро впечатление: млад, усмихнат, с чувство за хумор, прекрасен тембър, усеща на какво се забавляват гостите... Направи ни за много кратък срок чудесен микс от песни, допринесе за невероятната изненада от кумовете с ансамбъла, който танцува и зарадва всичките ни гости! Просто не го мисли, сподели му своите виждания за деня, довери му се и ще видиш как всичко ще е чудесно girl_wink

Между другото, вашата сватба след 2 месеца ли е? Не трябваше ли да е през следващата година? blum

Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #148 -: октомври 02, 2014, 08:37:35 »

Фели, страхотен разказ, четох в захлас и се смях много Bravo Пожелавам ви всичко най-хубаво на куп, с една дума много ама много "щастие"!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #149 -: октомври 02, 2014, 09:38:40 »

Фели мило... изоставаш с новините smilesmilesmile Momy Momy Momy banana


Иначе мерси за инфото - определено и аз му се доверявам, но в първия момент малко ме стресна smile

Оххх много ти се радвам и искам снимки снимки снимкииии
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines