Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:11:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Feli - 20.09.2014  (Прочетена 56135 пъти)
 
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: септември 06, 2014, 12:16:33 »

Благодаря ти за идейките, arnavonit!
Ще се радвам, ако ми кажеш координатите на цеха smile

Гледахме и оферти за закупуване на хапки с ваучер, но мама е решена да ги прави тя! Дано не се изтормози. Аз няма да мога да помагам, защото деня преди сватбата ще сме доста ангажирани, та ще видим.

Времето днес в София е все едно е късна есен. Дано след 10-на дни вече да се оправя, че ще измръзна с моята рокля, каквато съм зиморничава blum

Активен
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #106 -: септември 06, 2014, 12:41:05 »

Feli, ето къде можеш да си надникваш:
http://www.accuweather.com/bg/bg/sofia/51097/september-weather/51097?monyr=9/1/2014
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #107 -: септември 06, 2014, 21:54:41 »

Дааа времето е ужасно в последните два три дни. Дано да имате късмет! За хапките, наистина да не се измори майка ти, моята беше скапана от чистене, украсяване и подреждане у нас, въпреки че всичко беше почти готово. Аз си мислех, че ще й помагам, но преди сватбата цял ден бяхме в движение и не можах, после вечерта бях скапана и нямах сили за нищо. Ако не е твърдо решила може за поръчате от някъде хапки. При нас се изядоха първо хапките, макар че бяха 120 на брой, а гостите у нас към 35 човека.  pardon
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: септември 08, 2014, 10:26:53 »

Дааа, времето вече си е хладно, да не кажа студено, според моите усещания smile
Гледам прогнозата от време на време и май ще да е облачно, но дано поне не вали дъжд!

Хах, вече сме купили дори парти клечки. Мама не се отказва, напротив  pleasantry Голямото чистене и пазаруване започва...

Иска ми се, когато идват да ме взимат, да има някаква изненада за младоженеца. Нещо да го карат да направи, за да покаже как ще ми помага smile Хем ще е интересно за гостите, хем за него ще е неочаквано и ми е интересно как ще реагира. Смятам да залепим закачливи табелки на някои от вратите biggrin На някои от тях пише: "Булка", "Преди да почукате, пригответе портфейлите"... biggrin

Отворена съм към идеи, момичета. Ако сте ходили на сватба с подобни закачки, споделете girl_wink
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #109 -: септември 08, 2014, 19:31:52 »

На сватбата, на която бяхме кумове, булката беше спретнала номер на младоженеца- вкараха го в една стая, а там друго момиче, облечено в булченска рокля хихи добре, че всички носят на мйатап, та не се спече нашето момче.
Иначе най-добрата приятелка на булката беше подготвила игри-изпитания. Беше наредила резенчета лимони и под тях на листчета написани женски имена- младоженеца трябваше да изяжда по един резен, докато не открие името на булката.
Другата игра беше - наредени три чашки с вода- едната кисела, другата солена, третата сладка. Той трябваше да избере само една чаша и според това какъв вкус има такъв ще е семейния им живот. Какво чудене и маене падна, но накрая избра сладката вода (оказа се, че всъщност всички са били сладки  pardon )
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: септември 10, 2014, 15:26:43 »

Хаха, е това с лимоните и водата ми харесва! Може да взаимствам, благодаря give_rose

Вече са уточнени и ритуалите и игрите за ресторанта. Ще имаме:
- посрещане с питка и захранване от свекърва и тъща + наздравица с шампанско и ритане на менче
- първи сватбен танц /микс от песни/ smile
- реч на кумата /поне за сега кумата ще отсрамва кума/. Той хич не е по сватбените неща, едва го оженихме girl_haha Ще видим де... понякога говори, че нещо не обича е не прави, пък после не се удържа, хаха.
- танц-поздрав за кумовете
- поздрав за маминките
- разчупване на питка
- игра с обувки
- букет и жартиер
- поздрав от булката за младоженецът
- игра с торта и игра за скоро женени, която аз си измислих /неженените двойки са ни само 2-3 и с втората игра ще се получи добре, за да е по-пълно пространството и по-цялостна закачката/
- кумата е приготвила някаква изненада, но не казва каква е! Пита ме за имена на приятелки, нещо с тях било... Сега ме "ровичка" отвътре и се чудя какво е съчинила!? biggrin Съмнителна ми е малко, че тези дни искала да ме види... да си оставя време само за нея... pardon

Ох, да ви кажа, вече искам да идва големият ден! Чакам с нетърпение да си облека хубавата рокля, да се повеселя едно хубаво и да съм вече г-жа.

П.С. В работата вече служебния имейл ми е настроен на новата фамилия, тъй като се преместих в друга стая и ИТ специалистите така и така трябваше да настройват нещата наново DANCE
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #111 -: септември 11, 2014, 07:17:05 »

Feli, говорих с братовчедка ми. Не продавали директно от цеха, но каза, че гарантира за високо качество на продуктите (аз също съм с две ръце колко са хубави  pleasantry ). Работи в "Сладка къща Джил"- зареждали магазини в цяла София.

Ох и аз вече искам да идва деня! Вчера ходихме в ритуална зала да носим медицинските и личните карти. Така ми се разхлопа сърцето като трябваше да отметна, че вземам фамилията на мъжа ми. Дълго се чудех дали да не я добавя, но реших да сменя изцяло.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: септември 11, 2014, 08:14:54 »

Благодаря, ще се оглеждам за техни продукти smile

В началото и на мен ми беше странно, че ще съм с друга фамиля. Винаги съм смятала, че най-хубаво е да си взема фамилията на съпруга. На моя, обаче е по-рядко срещана, пък аз съм свикнала с моята, която си и тривиална, та в началото се шегувах с него, че може той да вземе моята, като по-хубава, хаха biggrin

Вие от рано сте отишли в ритуалната. Ние ще ходим на 15-ти.
До колкото съм чувала, при вас има някакви ритуали в гражданското и били много хубави smile
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #113 -: септември 11, 2014, 10:33:04 »

хаха Да, и аз се шегувах да си менкаме фамилиите с ММ- аз да взема неговата- той моята хихи. Най-мъчно ми е, че малчо ще остане с друга фамилия. Аз съм Димитрова и той е Димитров (просто съвпадение- моя дядо и на бебчо дядото са Димитър), а сега аз като взема фамилията на мъжа ми ние ще сме с една фамилия, а той с друга. Как го обясних де, ама както и да е. И ние със сестра ми носехме името на дядо ни, а не на пра дядо.

Да, много хубави ритуали има, но ние ще ги пропуснем. Само едно обикновено подписване- после на другия ден и без това ще има изнесен ритуал.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #114 -: септември 11, 2014, 12:07:40 »

Feli много ритуали и забавления сте измислили  Bravo
Ще разкажеш после и за изненадата на кумата, че и на мен ми стана интересно.
Какво още ви остана да правите, гостите наредихте ли ги в ресторанта по маси? Един надпис, който се сещам е "Булките свършиха, ново зареждане утре"  Wink
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: септември 12, 2014, 08:21:06 »

Непременно ще споделя за изненадата от кумата girl_wink И аз вече нямам търпение да видя какво е измислила. Днес ще ме води някъде, но не иска да ми каже къде crazy След работа ще ме чака да отида у тях, да съм си вземела душ, да си нося други дрехи и отиваме някъде crazy Хаха, бъзика се с мен, че ще ме води на стриптизьор. Какво ли е намислила, направо откачам от любопитсво!? biggrin


Гостите ги подредихме по масите почти веднага след срещата с управителя на ресторанта. Тъй като ще го напълним на max има малки неудобства при подредбата, но се справихме smile За момента отпадат 2-ма души, от които основната подредба не се разваля, така че всичко е ОК good


Остават ни дребни неща да правим, като ходенето с документите до гражданското, изпиране и гладене на ризата на милото, наливане на ракия в бутилките, рязане на панделки за колите и надуване на балони...
Предстои ни и репетиция в църквата. Ние ще сме в протестантска църква и там има репетиция преди основната церемония, защото ритуала е малко по-различен от този в православната църква.
На 19-ти ще украсим църквата, за да е по-тържествена и официална обстановката smile
О, чака ни и голямо пазаруване за почерпката у дома, но там мама ще се развихри biggrin
Трябва да купим и подарък за кумовете. Купихме основния, но тъй като е малък /те си избраха полилей/, искаме още нещо да им вземем.
Ох, така като ги изредих нещата, май си има още доста... sad Опаковане на подаръчетата за шаферките ме чака и съм се захванала с друг ръчен труд, койно не зная дали ще мога да докарам до финал!
« Последна редакция: септември 12, 2014, 08:22:53 от Feli » Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #116 -: септември 15, 2014, 21:42:30 »

Ехоо.. Feli докъде стигнахте с дреболиите покрай сватбата  blum
Купихте ли подарък за кумовете?
Да те кажа, че както моята така и твоята майка се престарават много в подготовката, у нас мяма даже беше купила да украси, имаше панделки и т.н. навсякъде  pardon
До къде я докарахте с покупките и почерпката за вземането ти?
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: септември 16, 2014, 20:33:36 »

Привет! Тези дни нямах много време за форума. В отпуск сме и действаме по задачи. Програмата е пълна!!! Направо не зная какво им е било на неорганизираните булки, които в последните дни преди сватбата си правят важни неща от радо на медицински, дреболийки, вземане но рокля...!?! bee

Да, купихме подарък за кумовете. Взехме им по една плюшена хавлия - халат за баня на тях и на малкия им сладур heart Поне е нещо практично и със сугирност ще се ползва. Те все казваха, че си имат всичко и накрая това преценихме да вземем. Ходихме и до гражданското - работата ще е на претупване, защото казаха, че имат много младоженци pardon

Утре ще пазаруваме за почерпката.

Тези дни успях и да опаковам подаръчетата за шаферките. Трябва да ви ги покажа, много са сладки. Довърших и една изненадка за кумата. Като я снимам и нея ще видите girl_wink


П.С. Имам чувството, че през последните дни, от както нямам възможност да се включа във форума, доста са "позамряли" темите тук. И в тази връзка..."Булките свършиха, ново зареждане утре" biggrin
« Последна редакция: септември 16, 2014, 20:35:27 от Feli » Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: септември 17, 2014, 07:53:07 »

Ето малко снимки на нещата, които все още не съм споделила с вас:

- кошничките с дреболийките в тях smile







- подаръчетата за шаферките: heart



- букет за кумата  give_rose




Извинявайте за лошото качество на снимките, но телефонът ми си може толкова, пък и фотографа не го бива smile
« Последна редакция: септември 17, 2014, 07:54:52 от Feli » Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #119 -: септември 17, 2014, 08:31:56 »

Feli да... булките свършиха  blum Сега май всички са на почивка след сватбата. Ние пък си чакаме снимките и видео, вече нямаме търпение  tease
Добре сте измислили подаръците на кумовете, ще си ги позват и ще им се радват.
Всички детайли са ти супер и в тон! Най-много ми харесват късметчетата с тези перлички в тях. А подаръчетата за шаферките са супер оригинални.
Хайде остават още три дни, пожелавам ти много щастлив сватбен ден, да се забавлявате заедно с гостите! Пожелавам ти едно много хубаво и слънчево време, в събота го дават да не вали  Good luck
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines