Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:14:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Shide  (Прочетена 39386 пъти)
 
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 18, 2014, 08:29:02 »

Ех, благородно ти завиждам /ако има такава завист smile/ за уменията да твориш красота с ръцете си! tease
Просто всичко е жестокоооо! biggrin Лилавото ми е любим цвят, а като гледам как си боравила с него, просто се разтапям. Късметите са чудесни, не ги преправяй!
Тортата си я замислила много добре, дано да реализират идеятат ти, че като ги гледам повечето по веригата с подготовка на сватба как се справят...
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 18, 2014, 09:15:30 »

Разгледах с най - голямо удоволствие всичко , което си направила и направо останах очарована !  give_rose Невероятни красоти - стилни и прекрасни ! Когато гледах клипчето за букета се нахъсах още повече да го направя сама ! Продължавай да твориш и да ни радваш с тези красотички !  give_rose
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #32 -: август 19, 2014, 12:59:01 »

Благодаря ви, момичета!  bride_varna, ivanjelina, mina give_rose Усмихвате ме! И на мен лилавото ми е любим цвят и въпреки думите на сестрата на годеника ми, че било банално вече, мен просто ме прави щастлива! Някак ме успокоява. Нямаше как сватбата ни да е в друг цвят!
vstambolska, благодаря!  give_rose Много се радвам! Тя такава е и идеята ми за тези клипове! Да покажа колко лесно е и да мотивирам повече булки!
Feli, благодаря!  give_rose Надявам се да нямам проблем с тортата. Ще ни я правят от ресторанта, собсвеничката има и сладкарница, от дълги години, доста сватбени торти са направили, мисля, че няма да ни разочароват. Не съм добра в обработката на снимки, та с един пейнт мацах върху оригиналната снимка, за да видя и аз, това което съм намислила ще го бъде ли, няма ли. Цветовете, които искам естесвено са много по- нежни. Не се смейте biggrin





Активен
helennna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #33 -: август 19, 2014, 13:36:32 »

Поздравления всички неща са просто прекрасни! Много красива торта, както и всичко останоло което сте подбрали lol)
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #34 -: август 19, 2014, 17:38:25 »

Не се смеем, напротив, радваме й се много!  smile good Страхотни цветове, хем романтични, хем така повдигат духа! Много ми харесва, голямо настроение създава. Ще бъде страхотен момент като я изнесат на сватбата....йеееее!  Bravo
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #35 -: август 19, 2014, 18:45:24 »

Ех че хубаво прозиведени! Аз така на пейнт правих скица за една украса, която трябваше да пратя на приятелка графичен дизайнер... как не получи инфаркт милата не знам! Екстра си се справила даже!
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #36 -: август 19, 2014, 21:05:41 »

Shide много са красиви всички детайли, които си показала! Особено чашите са върхът  good  Нашата сватба също ще е в лилаво и на мен много ми харесва, не е банално, просто този сезон на сватбите е много популярно. Ние миналата година бяхме на три сватби и трите бяха в прасковено и оранжево  Girl_hide
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #37 -: август 27, 2014, 19:10:37 »

Малко си забравих темата, но нямах никакво време последните дни. Остана около седмица до прибирането ми в България. Не знам да се радвам ли, да започвам ли да се притеснявам... Като се върнем ще хукнем по задачки, но първо ще се насладим на ергенско и моминско парти smile Приятелите ни го организират и ние знаем само датите. Нямам търпение да видя какво са ми подготвили. Много е трудно да ме изненада мен човек, та...

Какво ще кажете за менюто, което избрахме... Беше голяма чуденка в началото, защото свинско не всеки яде, а пилешко ми се виждаше много обикновено. Искахме сьомга, но всички гости, с които говорихме не харесаха идеята. Щяло да има недоволни... риба на сватба. Лично аз ще съм много щастлива, ако ми сервират на някое събитие, но явно харесвам различни неща. Та, в началото ще има плата с мезета- все още не знам какво точно, предполагам филе елена, пушено филе и някакви суджуци. Ще има бадеми, лешници, индийско кашу. Салатата е ето това:


Като забележката ни беше да сложат доматите с моцарела, застъпени едно до друго и с босилек. Другото е снежанка, домати, краставици, маслини, плочка сирене.

Предястие за всеки- сиренца и кашкавалчета в паста патафри и пилешки пръчици с корнфлейкс. Помолих за по- хубава украса. Евентуално някакво зелено листо.



Основното ни го предложиха от ресторанта и беше великолепно. Решихме да е пилешко, но за да е малко по- различно, е роле, пълно със сирена и спаначена паста. Предвид, че моето момче не яде зелении- никакви, а го хареса много, значи наистина е било много добро. Гарнитура хрупкави картофки и зеленчуци.



Един курс от салата предястие и основно, стигна и двамата да се нахраним. Надявам се, че и гостите няма да останат гладни. За десерт торта. А след това ще се сервират плата със сирена, орехи и грозде.

Тоя алкохол ни беше голяма мъка. Решихме да си го внесем от Англия, защото качеството се различава значително. Бяхме решили да купим 30 броя уиски, накрая взехме 44х0.750мл. Имаме 70 литра ракия и 70 литра бяло вино. Водката ще е от куверта в ресторанта. Трябва да доуточним като се приберем. Това за около 130-140 човека. Още чакам някои потвърждения. Какво мислите, ще стигне ли?
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #38 -: август 27, 2014, 21:16:27 »

Shide менюто е много добре и разнообразно, не се тревожи ще се нахранят гостите, а нали след основното има и плата. За рибата съм съгласна, защото в БГ не всички ядат риба, иначе и аз бих се радвала, ако някъде сервират сьомга  girl_wink Според мен твърдият алкохол е много, ще стигне всичко, но все пак вие най-добре си познавате гостите и това по колко пият.
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #39 -: август 27, 2014, 22:30:08 »

Уау, момиче, браво на теб! Прекрасни неща си измайсторила!
Като ги гледам се надъхах и аз да си направя букета за хвърляне! И даже вече имам 'заготовка'.

Прическата също много ми допада- моята ще е подобна. Ти имаш гъста и чуплива коса и много добре ще се получи!

За килограмите- дълбок поклон. Аз имах 4 месеца и свалих едва 4-5кг и то в началото и после като се поуспокоих нещо забравих за диетата, но както казваш ти - това трябва да е начин на живот, а не само временно.

Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #40 -: август 28, 2014, 01:28:51 »

Shide, екстра е менюто, не се притеснявай. И аз исках ордьовър с риба, но и при мен имаше протести. Тези хора не знаят какво да ядат, ако питаш мен.  girl_wink
От алкохол нищо не разбирам, никога не съм пила. Но ми звучи като стабилно количество. Все пак целта е да се създаде настроение, хората да танцуват и да се забавляват, а не да има грозни пиянски истории. Аз присъствах на една сватба, на която един препил гост съвсем се самозабрави и накрая даже повреди роклята на булката. Наложи се да го изгонят и него, и приятелите му, а булката много се разстрои. По-добре да се избягват такива неприятни инциденти и да е по-умерено с алкохола, според мен.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 28, 2014, 08:14:03 »

От тези снимки с храна огладнях! smile
Аз не обичам риба, ям от време на време, но да се наяждам с нея не мога. Познавам много хора, които също не си падат по рибата. Мисля, че за сватба не е особено подходящо и добре сте се ориентирали към пилето. Според мен храната ще стихне, а това количество алкохол е като за цял полк! Не бива да имаш притеснения - всичко е чудесно smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 28, 2014, 09:06:43 »

Алкохолът е наистина твърде много. Това са по половин кило ракия на калпак, а някои със сигурност от началото ще почнат на вино. Приготви се, че едно известно време ще имате доста какво да пиете biggrin Вземете и доста вода.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 28, 2014, 10:29:00 »

Shide , честита тема smile

Аз вярвам, че няма случайни неща и в съдбата най-вече. Просто няма как да избягаме от нея.
Става ми много мило, когато чета подобни разкази. Много пъти съм си давала сметка , че съдбата си знае работата и знае с кого да ни събере.

Макар да казваш, че не е имало никаква изненада съм сигурна, че самият момент, в който си го видяла на колене с пръстен в ръка е бил уникален. smile

Халките ви са просто стахотни. Наистина много са хубави smile

В момента не мога да отворя клипчето, което си качила, но когато се прибера ще надникна.

Прическата, която си избрала е прекрасна, изискана и нежна.  Гримът също е много хубав.

Всичко, което си направила е страхтно.smile

Поздравления за волята, която имаш и за начина, по който си избрала да промениш живота си.

От снимките на менюто за сватбата огладнях мноого. Изглежда вкусно. smile

Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #44 -: август 29, 2014, 16:41:06 »

Svetla_24, предполагам повечето биха избрали марково уиски пред ракия, та затова малко се притеснявам да не свърши. Пък нали казват " Ако не остане, значи не е стигнало"... на сватбата са основно млади гости, все наши приятели, та си пийват, то не само,че пийват, ми и носят на алкохол. Понеже и много танцуват, се надявам да се навъртат повече около дансинга biggrin

arnavonit, Благодаря ти! Много се радвам! Каква заготовка имаш? Аз си правих поканите, моя букет и още някои неща, но към момента не мога да ги покажа.

ivanjelina, дано да не се стига чак до там! Забранила съм всякакви инциденти на 13.09  Clover хаха
Не вярвам да има такива пиянски изцепки, ама всичките ни приятели доста носят на алкохол. Миналата година на сватба на приятели стояхме до 6 сутринта, няма да ти казвам колко пиене отиде. Беше супер весело. През цялото време не спряхме да танцуваме, кога се изпи, не знам. А и времето не е малко, ако влезем в ресторанта от 19:00, до 5-6 сутринта си е доста време.

Feli, благодаря ти! И аз мисля, че направихме добър избор. Не искам да рискувам и после да има гладни, недоволни. Няма да имаме втори шанс, денят ни ще е само веднъж.

blackisback, водата ще си е от ресторанта. Само аз пия по 3-4 литра на ден, дано да са заредени :Д  Смятам да съм на вино цяла вечер. Твърд алкохол пия рядко. Ще оставя това на мъжете. Всичко сме купували специално за сватбата, после няма как да си го вземем в Англия, та не знам какво ще го правим, ако нещо остане.

always_and_forever,благодаря ти за милите думи!
Да, права си, трепна ми сърчицето като го видях коленичил! Той иначе е много романтичен, но толкова добре го познавам, че винаги го разкривам за всичко. В началото на годината правихме 7 години заедно. Искал да ме изненада, да ме заведе на почивка. Купил билетите по- рано, организирал всичко. Нищо не подозирах, даже някои от най- добрите ми приятелки го играли комбина с него. Казаха, че толкова бил щастлив, че нищо не подозирам и само щял да ми каже да си събера багажа и на летището да разбера къде отиваме. За лош късмет като е принтирал билетите, те са се запаметили на компютъра без да разбере. Аз ги видях съвсем случайно. Няма да ти казвам каква му беше смазана физиономията като му казах, че съм разбрала. Малко съжалявам, че го направих, но не мога да се преструвам. Изкарахме си чудесно, но ако му се беше получила изненадата щеше да е много щастлив!

Днес получих снимки на някои от детайлите, които поръчах да ми направят. Шампанското, вино за църквата, книга за пожелания, кутия. Снимките не са идеални, че са правени с телефон. Ще направя по- хубави като се прибера и ги видя вече на живо. С нашите силуети, тези, които ще има и на тортата. Какво мислите?







Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines