Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:23:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Shide  (Прочетена 39382 пъти)
 
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #15 -: август 15, 2014, 18:28:20 »

Благодаря ти, radiant :-)

Уговорила съм едно момиче от Стара Загора- Мариана Илчева. Никога преди не ме е гримирала тя, както и не съм ходила при професионален гримьор. Винаги съм се правила самичка, но реших, че ще съм прекалено трепереща и предпочетох да си остана с две очи  biggrin

Насоки смятам да й дам, да. Ще чуя и какво ще ме посъветва. Не мисля, че има от какво да те е срам, даже смятам, че ако си кажеш, ще е по- лесно за гримьора ти. Ти най- добре знаеш как се харесваш, как си се представяш. Носиш ли грим в ежедневието? Например ако не, ще е хубаво да споделиш. Твърде е голяма вероятността да не се възприемеш с много грим, опушени очи в по- тъмен цвят и тн.

Освен мен, ще гримира майка ми, сестра ми и някои от шаферките.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 15, 2014, 19:46:28 »

Shide, поздравления!!! Всичко, което си споделила и сътворила собственоръчно, е повече от прекрасно!  give_rose
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #17 -: август 15, 2014, 21:34:05 »

Още по-впечатлена съм! Браво за всичко! Абсолютно мисли за това във все по-сериозен план, направи си страничка във фб (ако нямаш все още) и ще видиш как ще завалят поръчките!
Прическата е уникална, страхотен избор. С твоята коса ще се получи много добре, защото имаш плътност и обем. Аз бях харесала нещо в такъв стил, но косата ми е много тънка и фризьорката каза, че може да стане само с вграждане на коса. Така че избрах нещо друго. Но при теб няма да има такъв проблем.
Гримът е прекрасен, ще ти отива много според мен. Не че не можеш и ти да си го направиш, като ти гледам уменията, изобщо няма съмнение. Но си права, вълнението в този ден идва малко в повечко.
Успех с последните щрихи в организацията и качвай, каквото се сетиш, моля те   smile .
А, сигурно вече е закъснял въпрос, но роклята каква ще бъде? Имаш ли снимки? Или ако не ти се показват предварително, поне горе-долу като стил?
Активен
strafi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139



« Отговор #18 -: август 16, 2014, 20:05:59 »

Честита темичка  give_rose Толкова прекрасни неща си измайсторила, прическата е страхотна! Дано оставащото време до големият ден мине спокойно и безпроблемно.  smile
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #19 -: август 16, 2014, 22:34:54 »

Благодаря, mina, ivanjelina, strafi!  give_rose

Много съм доволна днес. Излизахме за някои последни покупки от Англия, преди да се приберем в България. Преди няколко седмици моето момче се сдоби със смокинг- черен, бяла риза и папионка. Първоначално и двамата искахме той да носи фрак, но се радвам, че променихме мнението си. Изглежда просто чудесно и нямам търпение да му се покажа и аз в булчинската рокля. Той няма никаква идея как изглежда, нито дори към какъв модел съм се насочила.

ivanjelina, роклята ми купих от интернет. В горната част е голо деколте, но снимки ще покажа след сватбата. Копие на известна модна марка. Останах изключително доволна от качеството, това, което малко ме притесни, когато пристигна е, че не ми стана biggrin  Поръчах я в по- малък размер, защото от началото на годината съм започнала да се храня доста по- здравословно. Искам да променя начина си на живот, не само заради мен, но и заради децата, които ще имаме в бъдеще,исках не само временна диета, а постоянен начин на живот, за да не си върна килограмите обратно. Започнах редовно да ходя на фитнес и тн. Поръчах я още февруари, а на тях им трябваше приблизително 3 месеца за направата й. Не бях сигурна колко ще сваля до септември. Май месец не можех да закопчая гърба докрай, надявам се когато се прибера и я пробвам отново да нямам проблеми (стискайте палци). Ако не успея, ще трябва да я направя с връзки. От началото на годината съм свалила около 18 килограма.

Друго по моята визия, ще имам само обеци+ годежния пръстен и халката. Няма да купувам гривна, заради букета, но него няма да ви го покажа сега. Това са обеците:



Много си бях харесала едни обувки на Вививан Уестууд, бели, с ангелско крило. Но не можах да ги намеря никъде в наличност, стара колекция са. Реших да пробвам с реплика, голяма глупост! Накрая се спрях на ето тези:



Та, днес купихме втора риза, обувки и трябва да намерим колан. Ще имаме четири шафера и шаферки. Купихме ризи за мъжете (лилави), дано да им станат.


А папионките им поръчах преди много, много време от алиекспрес.



И реших да изненадам сестра ми с едни обеци. Тя си намери рокля, но търсеше бижута и като ги видях се сетих за нея.

Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #20 -: август 17, 2014, 03:16:12 »

shide, невероятни са ти нещата! Много красиви обеци и всичко...сестра ти със сигурност ще се зарадва. А  обувките са много елегантни.
Леле, човек, свалила си 18 кг?? Уаууу, шапка ти свалям. Как няма да ти стане, даже да не ти е голяма роклята! Аз свалих около 4 кг и сега деколтето на роклята е малко кухо   shok . Но пък иначе едвам я закопчавах и едвам дишах!  girl_impossible
Радвам се, че си решила да живееш здравословно. И то не само заради сватбата. Аз съм така вече 10 години и животът, и здравето ми се промениха тотално. Много се радвам, че направих този избор. Както и за теб се радвам също.
А вие ще правите ли пълна, традиционна българска сватба, с всичките му традиции...взимането, 'купуването' на булката и т.н.? 
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 17, 2014, 07:14:54 »

Поздравления за свалените килограми! И на мен ми се наложи преди няколко години да направя този избор и тялото се отблагодарява по страхотен начин!

Всички неща, които ни показа, са прекрасни. Към обеците ти имам особени симпатии  heart
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 17, 2014, 14:30:14 »

Прекрасно е всичко, което ни показваш! Леле, обеците наистина са прелест!!!
Сигурна съм, че и сестра ти ще хареса нейните, и те са супер!  Bravo
За роклята стискам палци girl_wink
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #23 -: август 17, 2014, 14:31:59 »

ivanjelina, много е нечестно, как винаги от бюста сваляме първо, аз съм същата. Ще ги гледам и ще ме базикат защо съм им обърнала гръб biggrin

blackisback, благодаря ти и аз много си ги харесвам обеците!

Младоженецът ще се събере с приятелите и семейството си по- рано, ще хапнат, ще пийнат, ще тропнат по хорце и ще се отправят към кумовете. Организирали сме музиканти и народна певица, като много държахме да има гайда.
 Кумовете са му запланували някакви игри, не знам точно, не са ми споделили, само ще знаят колко време могат да го държат, за да не закъснеят за мен. Какво обмислям аз, отраснала съм в апартамент, искам пред входната врата да има две шаферки, които ще държат табла с различни задачки, които младоженецът трябва да изпълни. Например: отговаря на въпрос и получава ключ, с него ще се пробва да отключи вратата, за да влезе във входа. Няма да успее още с първия. Гаранция! Предполагам,че ще го сложим на последната задача. Например да изяде резен лимон. Всяка задача ще е различна, за да е по- забавно. Когато влезе и се качи до апартамента, там ще бъдат другите две шаферки с разни саби и пистолети да ме пазят biggrin Той ще трябва да напълни обувката с парички, иначе сестра ми няма да го пусне. Другата обувка ще е скрита и той ще трябва да я намери.
След хората и всичко, което се прави ще се отправим към църквата. Вуйчо ми отглежда гълъби, за хоби. Тренира си ги. Още като им казах за сватбата е започнал да подготвя две бебета. Като го попитах, вуйна ми каза, че отдавна се готви smile... много мило ми стана. та ще си пуснем два бели гълъба.

Това е бокала ни за църквата:



След това ще имаме около два часа за снимки и да се придвижим към ресторанта. Там ще има изнесен ритуал. Винаги съм си представяла как  баща ми ще ме заведе, но той няма да присъства на сватбата. С майка ми  са разделени от страшно много години, може би 10-15, не помня вече и аз. Изобщо не разговарят. Винаги съм се шегувала, че като се заомъжвам, ще трябва да правя две сватби- една за майка ми и една за баща ми. Той си е доста труден характер. Държанието му напомня това на дете. Все да внимаваш да не го обидиш, иначе той може да се базика с теб. Заради един такъв базик сестра ми се обиди, спря да говори с него. Все аз бях тази, която да оправя ситуацията. В един момент ми омръзна да заемам родителската роля. Все аз го търсих, да го чуя как е. Нищо, че детето му е в чужбина. Ей така да се обади да види жива ли съм още, как я карам. Реших да си направя експеримент. Спрях да го търся след годежа февруари 2013. Началото на август се прибрахме в България отново и аз реших, че след като той не ме е потърсил нито веднъж за цялото това време, няма да е първия човек, на когото ще звънна. Обадих му се последната седмица. Той беше в София и каза, че като се прибере ще ми звънне. Казах ли ви, че се държи като дете?! Еми разсърдил се, че му се обаждам след като съм била вече три седмици в бг и не ме потърси. Оттогава и аз не съм. Баща ми е, не съм звяр, въпреки всичко реших да го поканя на сватбата. Оставих поканата на леля, както и няколко за негови приятели, за да се чувства по- добре. Казал, че няма да дойде. Пък, ако иска... пропусна бала на сестра ми, сега сватбата. Сам си го избра, аз вече няма да правя опити. Само да не съжалява, че и внуците си няма да познава!

За изнесения ритуал първо ще минат шаферите по двойки, след това кумата с младоженеца и накрая аз и кумът. Там ще си кажем клетви. Кой каквото е подготвил или чувства на момента. Голям рев ще е, като се знам каква съм!
След това ще имаме уелкъм дринк, ще ни поздравят, ще се снимаме със всеки, ще си кажем наздраве с шампанско. Шаферките ще настанят гостите, от ресторанта ще им сервират. Ще ги оставим да се почувстват комфортно и да си поговорят 15-20 мин. През това време ние ще си направим няколко снимки в градината на ресторанта.  Ще имаме питка, но не сме обсъдили всичко с диджея още. Питката за ресторанта е подарък от тях, но тази за църквата ще я меси баба ми, защото исках да е направена с много любов! Чаши няма да чупим. На снимката са те, като исках съвсем лека и нежна украса, за да не губя от красотата им, затова сложих панделки в бяло.





Първият ни танц е микс, като тия, с които е пълен youtube, но с наш избор от песни. Репетираме усилено biggrin

Тортата, която съм избрала е ето тази, но в други цветове. И с една разлика, там където са инициалите ще има нашите силуети.



Feli, благодаря ти, дано ми стане, дано!
« Последна редакция: август 17, 2014, 14:37:13 от Shide » Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 17, 2014, 18:56:37 »

Много се впечатлих от клипчето,което си показала тук.
Направо си моя нов идол зареди това,че си успяла да отслабнеш с 18 кг!
Моля те кажи ми как го направи  shok shok ,дори ми пиши на лично,ако може.  blush
Чашите също с кристали и ми напомнят на едни, които видях в Сваровски. Те от там ли са ви?
Виждам,че всичко ти е с кристали и детайлите са много хубави! good
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #25 -: август 17, 2014, 19:12:56 »

Shide, мила, много съжалявам, че така се е получило с баща ти...Разбирам те, има хора с трудни характери, на които е много трудно да угоди човек. И в крайна сметка, вместо да се радват за децата си и да им помагат, с капризите си и сръдните си сякаш искат те да са център на внимание. Все едно около тях трябва да се върти всичко, а не около теб - и в организацията на твоя най-красив и специален ден. И аз минах по много трънлив път и то с най-близките си хора, но по-добре да не почвам...Трудно е, но важното е да се фокусираш върху красотата и любовта, и да се насладиш на всичко, което си организирала с толкова желание и труд!
И за пореден път да кажа....браво за всички красоти, които си избрала и сътворила!  Bravo Тортата е уникална...уауу, каква красота. Толкова нежна и романтична! А вие в какъв цвят искате да бъде?
Бокалът и чашите също...прелест!
Еее....супер, значи ще имате пълната и истинска българска сватба, както си му е редът smile. Благородно ви завиждам. smile
Много добре сте го измислили за изнесения ритуал, страхотна идея е минаването с кумата и кумът.
Въобще...ще бъде приказна сватба, съмнение няма  Bravo good .
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #26 -: август 17, 2014, 22:35:01 »

crazynelly, благодаря ти! Не, чашите не са от Сваровски. Много са красиви, но толкова много пари за две чаши...не, благодаря! Намерих ги в един сайт confetti.co.uk. На живо са още по- хубави! Доста от нещата ни са с кристали, имам и кристалче на поканите, ще ви ги покажа след като завърша видеото за тях. Подаръчетата за гостите са също с един голям кристал. Представляват тапи за вино. Поръчах 100 броя и ще ги раздавам на семейство. Купих ги от алиекспрес. Пристигнаха в прозрачни кутийки, с бяла лента, аз добавих по една лилава и от картон изрязохме етикети. Там ще е написано за кого е и няма да има тейбъл картички. Бяхме много интересни. Аз чертах, моето мило ги изрязва, дупчи с пънч. Много се радвам, че се включи и помогна!



ivanjelina, опитвам се да не ме е яд на държанието му, ама той като не иска да е част от моето семейство и аз няма да го искам! В крайна сметка той губи!

Тортата си я представям бяла, цветята в много нежни, различни нюанси на лилавото. Панделката, която обгръща силуетите ни, също в лилаво, а самите силуети ще са черни. Надявам се да изглежда също толкова красива, както е оригиналът. Ще показвам снимки след сватбата.

Едно от първите неща, които направих бяха късметите. Сега не съм сигурна дали ги харесвам и сигурно ще ги преразгледам като се прибера.



А това е кошницата, която направих. Отвътре е с едно лъскаво облепена. Видя ми се много "гола" само по сатен.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 18, 2014, 01:38:32 »

Shide, всичко е повече от прекрасно!  Bravo Определено вкусовете ни доста се доближават и страшно много ми допадат нещата, които си подготила!
И поздравления за 18-те килограма! На мен това ми се струва като истинско постижение!
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #28 -: август 18, 2014, 02:17:42 »

Защо, не ги мисли изобщо, страхотни са късметите! Значи темата на вашата сватба звучи като лилаво и кристали...много интересна и стилна. И много оригинални подаръчета, уникална идея. Хем за спомен, хем ще им вършат работа. Браво и на годеника, че е помагал също.  good
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #29 -: август 18, 2014, 07:56:25 »

Страхотни неща показваш,определено ти се отдава много. И подаръчетата много ми допаднаха и всичко,всичко,което показа  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines