Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:09:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на mina 07.09.2014  (Прочетена 49372 пъти)
 
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 09, 2014, 21:28:09 »

Много съм впечатлена от вашата история.
Роклята ти е доста уникална. Халките,годежния пръстен са просто върха - мечта за всяка жена!
Традициите с кумовете са много интересни и сте големи късметлии.
Искаше ми се и в България да е така.
Тук младоженците си поемат всичко,е поне в нашия случай беше така. Дори нямаме подарък от кумовете и те нищо не са ни купили за сватбата.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #31 -: август 09, 2014, 23:40:25 »

Ех, Минче, тези португалци, страхотни традиции!! Уаууу, да имаше и на мен кой да ми купи една рокля Проновиас примерно.... lol
Все повече се убеждавам, че сватбата ви ще е уникална. Като влезнеш в църквата с баща ти...толкова романтичен и специален момент ще бъде....При нас липсват тези традиции, не че нашето влизане в църквата е лошо, двамата заедно. Но аз може би ще направя и западното, на втората сватба. Хехе
А така с камерата вие да се снимате ще е много по-яко!! Хем по-естествени и весели ще са снимките.  good smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 10, 2014, 15:24:52 »

Благодаря ви много, момичета! Само да отбележа, че моята рокля не ми е подарък от кумата. Тя беше с мен когато обикалях да разглеждам, както и когато отидох да я капарирам и да ми вземат мерки, но не съм я ангажирала да я плаща. Те още в началото заявиха, че искат да ни подарят халките и дори изчакаха да се изясним какво искаме и чак тогава ни дадоха таван на бюджета си за тях. Бяхме се разбрали, че ако халките ни излязат по-скъпи, от това, което те са определили като бюджет ние ще си поемем разликата (тук по-модерните модели халки се правят само от злато 19 карата и съответно цената на едната халка започва от около 1200 евро!!!). В крайна сметка си поръчахме халките в България и излязоха по-малко от половината от предвидения бюджет. smile Та, решихме, че с този разход ни помагат достатъчно и не искаме да ги ангажираме с никакви други харчове. В крайна сметка не сме ги поканили за кумове, за да помагат финансово, а за да бъдат до нас. Дори вече взаимно си се смятаме за едно семейство с тях и е много готино! smile

И да се върнем към подготовката и разните дреболийки за самия ден. Вече почти всички тейбъл картички са готови, остават само няколко, които ще завърша днес. Не са нещо особено, но са в тон с поканите и с поставките за менюто на масите. Аз по принцип изобщо не харесвам сърца (каква такава булка съм дето не харесва сърца и аз не знам... lol ) но решихме да ги включим, тъй като все пак, както сме писали в поканите "празнуваме любовта през граници". И тъй като много ни хареса идеята, която някой тук беше споделил със създаването на хаштаг, който гостите да използват евентуално за снимки от събитието, решихме, че този е най-подходящ smile


* Table_cards_.jpg (37.8 KB, 480x480 - видяно 289 пъти.)
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 10, 2014, 15:35:09 »

Ето и варианта на тейбълка за чужденците. Младоженецът предложи идеята да напишем имената им и на кирилица, но в последствие реши, че ще е по-забавно ако вместо имената напишем прякорите им.
На задната част на картичките им ще сложим "Речник на българската сватба", където ще включим "Горчиво" с транскрипция, как да си поръчат още бира и още няколко забавни, но и полезни съвета smile


* Marrec.JPG (57.47 KB, 448x325 - видяно 287 пъти.)
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 10, 2014, 15:36:37 »

Мина, това с хаштага е супер готино! Много се чудих дали да не измислим и ние нещо, но като че ли тук, в България, не е толкова разпространено. Или поне сред приятелите ни.

Това, че си чувствате кумовете за семейство е много, много хубаво! Чакам с нетърпение сватбата ви и разказа, и снимките, и всичко smile
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #35 -: август 10, 2014, 16:26:39 »

Много оригинални и интересни са тейбълките. Много обичам точно такъв нюанс на лилаво. А за сърчицата - ех, ако не сега, то кога!  danceg
Да, за роклята, много добре, че не си натоварвала кумата...И аз не бих. Мойте също не искам с нищо да ги натоварвам, не съм ги канила, за да съм им в тежест. Но кумата настоя да принтира поканите и все настоява и за други неща. Ако закъсам, сигурно ще се възползвам.
А, сетих се, коя ще ви бъде сватбената песен? Ако не е тайна?....
Активен
strafi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139



« Отговор #36 -: август 10, 2014, 18:28:45 »

mina_ Роклята е фантазия просто!!! Следя с огромен интерес не само темичката ти, а и всички твои постове. Изобщо смятам, че ще имаш приказна сватба и ти желая да имате приказен и спокоен съвместен живот smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 10, 2014, 18:54:36 »

Много ви благодаря! Всички сте много мили!  give_rose
ivanjelina, доста време се чудехме коя да ни е песента за първия танц и дали да направим някаква по-забавна хореография, защото и двамата сме скарани с танците... В крайна сметка мисля, че ще се получи нещо оригинално, но предпочитам да го споделя след сватбата, тъй като е изненада най-вече за гостите Wink
Ето я и преправената книга за пожеланията. От няколко дни ме глождеше, че има възможност да се стане по-красива, отколкото беше и мисля, че се получи smile


* book_1.JPG (73.08 KB, 480x554 - видяно 320 пъти.)
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #38 -: август 11, 2014, 03:38:46 »

Много е хубава книгата, стилна и в тон с всичко останало.  good
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #39 -: август 11, 2014, 09:23:09 »

Нямам търпение да ни споделиш танца след сватбата, много харесвам такива quirky решения smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: август 13, 2014, 15:33:36 »

Момичета, не очаквайте чудеса... Все пак ние сме двойка "дървени дъски" що се отнася до танцуване... lol
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #41 -: август 14, 2014, 04:06:29 »

Не вярвам аз  Wink . Сигурна съм, че танцът ви ще е чудесен. Какви ти дървени дъски...щом се обичате, значи ще имате най-романтичния и прекрасен танц!
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #42 -: август 16, 2014, 19:05:24 »

Минче, как върви подготовката, как са вълненията? Дните се изнизват...още малко!  yahoo. Останаха ли ти много неща за вършене? И кога летиш към БГ?
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 18, 2014, 02:12:54 »

Ванче, да ти кажа тези дни съм супер спокойна... Чак ми е странно. Миналата седмица не можех да спя от вълнение и притеснение, а тази седмица съм адски спокойна... Чак ми е леко нервно заради това lol
Иначе преди малко окончателно завърших тейбълките и мисля че вече всичко е подготвено. Прибрала съм всичко в един шкаф и мисля да не го отварям докато не започна да стягам багажа... Иначе все измислям какво да променя...
След няколко дни заминаваме на малка "почивка" на родния остров на милото и след това към България. Тези дни трябва да си взема и роклята. Смених и копчетата на резервната риза на младоженеца... Направила съм си списък със задачките, които трябва да свършим като се приберем, надявам се да не пропускам нищо  smile
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #44 -: август 18, 2014, 02:43:51 »

Минче, за пореден път синхрон...хаха, уникални сме. И мен такова спокойствие ме обзело последните дни, чак да не повярва човек. Но истински му се наслаждавам, дано да продължи. Явно е от датата, вървим в един ритъм Wink.
И аз направих списък на задачките за София, бая неща има за вършене. Добре сте го измислили, сега да си починете малко, че после предстои истински маратон.  girl_wink Сигурна съм, че островът е прекрасен. Имах колега португалец, който твърдеше, че най-добрите места за сърф и почивка са в Португалия. И му вярвам smile. Насладете се на отдиха.  good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines