Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:28:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на mina 07.09.2014  (Прочетена 49373 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 08, 2014, 14:48:44 »

честита тема и от  мен give_rose нямам търпение да те видя с тази прекрасна рокля
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 08, 2014, 14:56:22 »

Хахаха Feli, аз отидох там да се уча, той ме намери lol
Роклята няма нищо общо с това, което първоначално мислех, че ще си взема (каква изненада?!). Идеята ми беше за лека, феерична рокля, най-вероятно от шифон и със sweetheart деколте и БЕЗ ВОАЛ! Реших да използвам, че тук имах време да пообиколя, за да разгледам и да се ориентирам кое ми стои добре и кое не, за да знам какво да търся като се прибера в България. Дотук добре, като идея. Само че магазините, които посетих за да се "ориентирам" бяха на Проновиас, Роза Клара е Айре. Първоначално много си харесах този модел на Проновиас http://www.pronovias.com/wedding-dresses-2014/collection-atelier-pronovias-yeray но реших, че е безумие дори да си помислям за рокля, чиято цена е 4400 евро! Изглежда, че тогава се влюбих в този допълниетелен, разкошен, дълъг шлейф... Намерих почти същата рокля, но във версия Русалка в Алиекспрес и цената ако не се лъжа беше около 230 долара. И започна дилемата - да я поръчам ли, да не я ли поръчам. Дори вече виждах как роклята пристига вкъщи... Почти можех да я докосна... Все пак реших да изчакам да се прибера в България и да разгледам с мама.
Един следобед бяхме на поредната обиколка за събиране на инфомрация с кумата и решихме да отидем до магазина на Айре. Нямах запазен час, но за щастие точно тогава имаха свободна пробна. Пробвах две-три рокли и нищо не ми хареса. Роклите им са страхотни, но така и не успявах да се възприема с дантела, а голяма рокля не можех да си позволя, тъй като младоженецът и нисичък и слабичък и не искам да се "изгуби" до мен... Жената три пъти ми предложи да ми покаже моята рокля, но аз все отказвах, тъй като не исках затворена рокля... На третия път ми стана неудобно да й отказвам на жената - беше много мила и отзивчива и се съгласих да видя роклята. Като я облякох, цялата се разтреперих, зачервих се, не можех да си поема дъх! И пак си казах "много е скъпа!" и реших да не взимам емоционални решения.  Wink Прибрах се вкъщи все още трепереща, обсъдихме бюджета и решихме, че все пак можем да си я позволим. Но аз пак - утрото е по-мъдро от вечерта, ще реша като се наспя. Да се наспя ли!? Почти не мигнах цяла нощ, а когато успеех да затворя очи все роклята сънувах... И така ето я моята рокля: http://airebarcelona.es/es/vestido/2014/402-ORNELA-280.html Затоверна, адски тежка (буквално) и с воал, по-дълъг от шлейфа.
Онзи ден бях на последна проба и на 20.08. ще си я взема!!!
Така и не стигнах до проби с мама на рокли в България, но мисля, че нито една от нас не съжалява за избора, който направих smile
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #17 -: август 08, 2014, 15:30:44 »

Супер тема, супер рокля, изобщо всичко е супер! Роклята наистина изглежда толкова нежна, стилна и сякаш дори от снимката мога да си представя каква е на допир.. искам да я погаля направо!!
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #18 -: август 08, 2014, 15:36:44 »

mina_ Роклята е много красива и различна  Bravo Гърбът и е направо.... Прекрасен  good
Не се притеснявай, че е тежка, хората казват, че когато има много силни емоции и преживявания не усещаш нищо физическо друго, нито неудобни обувки, нито умора...
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 08, 2014, 15:40:32 »

Ооо, роклята е много красива! Такава изчистена линия!!! Представям си те направо с нея и дългия воал yahoo Какъв ще е бъде грима? Сякаш тя "носи" по-силен грим с тази изчистена линия? Предполагам прическата ще е с вдигната коса?
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #20 -: август 08, 2014, 16:41:58 »

Така ми се иска да можех да те видя, но няма да съм си в Русе cray А имате ли църковен брак?
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 08, 2014, 19:37:22 »

Radiant, всъщност ще имаме само църковен брак. Граждански сключихме още в края на миналата година тук, в Португалия, но без никакви формалности и тържества. Дори без официални свидетели и родители. Сега ще бъде само църковен брак и веселба! И тъй като искахме да комбинираме техните и нашите сватбени традиции, а и кумовете също са католици, ще се венчаем в католическата църква в Русе. Та, взимане на булката и такива истории няма да има. Младежът ще ме види едва в църквата, когато вляза с тати под ръка. DANCE Даже в момента милото си тренира произношението на български език на обетите. Много му е трудно значи, горкичкият...Ударенията са все там, където той си мисли че не са... Но ще се справи много добре, знам аз!
Мисля, че тук е моментът да кажа, че от всички хора и фирми, с които общувам по мейл вече почти 9 месеца, откакто решихме, че искаме да направим сватбата в България, отчето от католическата църква е човекът, който ми отговаря винаги най-бързо и ясно на зададените въпроси! Много съм впечатлена! Е, не съм във възторг от факта, че държи венчавката ни да е с литургия (т.е. един час), но поне в католическата църква всички гости, включително и ние ще сме седнали.
Feli, да, косата ще е вдигната, но не искам да е опълната по главата. Нещо като това на снимката ми се иска. Фризьорката каза, че няма проблем да го направим, та ще видим какво ще се получи като отида на пробна прическа на 05.09. Гримът ми се иска да е в лилавата гама - като декорацията на сватбата. Вече даже си купих червило и молив за устни, които са в кавяфо-розово-лилавата гама. Аз съм с жълтеникав тен и кой знае колко розово кожата ми не носи, та това ми харесва как ми стои.


* hair_style_.JPG (46.26 KB, 400x600 - видяно 391 пъти.)
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #22 -: август 08, 2014, 19:39:28 »

Благодаря ви много момичета! Много е готино да си имаш темичка! Bravo Хехе Много ти благодаря мила ivanjelina! И най-вече ти благодаря, че ти се е занимавало да сглобиш снимката, която си качила със снимка на моята рокля!!!  yahoo  give_rose
Организацията върви, но вълнението вече е в големи дози! През последните няколко нощи заспивам едва след като уличното осветление изгасне и съответно през деня съм като зомби... angry А милото и кучето си спят най-спокойно, че даже и сънуват. Но така е като се разбрахме, че аз ще организирам сватбата, а той медения месец - всеки със своите задължения. Това, което леко ме притеснява е, че остава месец до сватбата и аз вече не мога да спя от вълнение, усещам се, че започнах да пропускам и някое и друго хранене. Та, щом от сега съм така, как ще изкарам последната седмица от подготовката, когато вече ще сме в България и лудницата ще е пълна...? crazy lol

Моля, моля...само че съм абсолютен новак в сглобяването на снимки, иначе щях по-добре да се справя!  give_rose  А за къде е планиран медения месец? Извинявай, сигурно си писала вече, не си спомням... То и Португалия си е прекрасна дестинация lol . След това там ли ще се установите за постоянно?
Твоят разказ много ме разчувства...браво на момчето, евала....добър вкус има!! Вече го харесвам  Bravo good
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 08, 2014, 19:53:54 »

Милата, екстра си се справила, не се притеснявай изобщо! А и най-важен е жеста!
Ами, ние вече сме се установили тук и за сега не планираме премествания. smile
Меден месец ще имаме и вече нямаме търпение да дойде и това време, но първо искаме да си изживеем сватбения ден на макс lol Та, планът е следният - от България заминаваме за Истамбул - там ще прекараме една нощ, но имаме почти един цял ден на разгледаме част от града. Аз вече съм била там два пъти, но милото до сега не е бил никога и решихме да минем от там, за да го разгледа и той. От Истамбул летим за Дубай - и там една нощувка и почти ден и половина време за разходки. Следва полет Дубай - Мале, и от там директен трансфер към нашия остров/хотел. Следват 5 или 6 дни (не знам точно) релакс и меден месец както си е по филмите. И на връщане имаме още 3 или 4 нощувки в Истамбул, когато ще имаме вече достатъчно време да разгледаме града на спокойствие, с всичките му много и красиви забележителности!
Докато сме на Малдивите планираме да си направим и след-сватбена фото сесия, тъй като след сватбата няма да имаме време за такава...
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 08, 2014, 20:23:02 »

Ехааа, вече завиждам, да знаеш! blum Страхотно пътешествие! В Исатбул и аз съм ходила вече и не ми е интересно, в Дубай само на летището съм била... но Малдивитеее!!! Ихаааааааа yahoo
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #25 -: август 08, 2014, 20:25:18 »

Еее, браво, чудесни и много романтични дестинации сте избрали. Аз също я умувам фотосесията....може би на морето. Но при вас на Малдивите ще е уникално! Надявам се да споделиш с нас някоя и друга снимчица Wink .
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 09, 2014, 14:55:14 »

Благодаря ви много! Надявам се да имам какво да споделя от след-сватбената фото сесия. Преди малко получихме мейл с оферта от фотограф там. Цената, която ни обявиха е 300 долара/час!!! Та, решихме, че ние сами ще си направим фото сесията. Миналата седмица си купихме нов фотоапарат, тати ще ни заеме неговата стойка и ще се снимаме сами. За крайния резултат не знам как ще се получи и дали ще има нещо особено за показване, но със сигурност така ще се забавляваме повече. smile
Да се върнем сега към организацията... Аз съм ги споделяла и преди, но това са нашите халки! След няколко месеца обикаляне, пробване и избиране, след няма и 5 минути в магазина се спряхме на този модел (същия като на Radiant). Бяло злато, моята е цялата с камъни, неговата е без камъни; и двете са 4 мм широки. Той искаше тънка халка, а на мен този вариант за тънка халка с камъни ми хареса. Халките всъщност са ни подаръкът от кумовете.


* The rings.JPG (72.28 KB, 727x537 - видяно 395 пъти.)
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 09, 2014, 15:18:38 »

И като споменахме кумовете да разкажа и за тях. Не са семейство, но са двойка от почти 8 години. Прекарваме много време заедно и реално това е двойката, която ни е най-близка. Моето разбиране за кумове е че те са наставници на младоженците и им служат за пример. За това и аз лично си държах нашите да са двойка. По принцип, при венчавка при католиците, всеки младоженец има своя "двойка" кумове. Ние обаче решихме да си имаме едни и същи кумове и за двама ни. smile
Поканихме ги по малко нестандартен начин. Тъй като нашата сватба е третата сватба, на която ще присъстват тази година им подарихме една малка адженда, на която на нашата дата бахме отбелязали "Кумуваме!" и един пост-ит на страницата. Тъй като беше малко преди Коледа, бяхме я опаковали като коледен подарък и те нищо не подозираха. Кумата помоли да си отвори подаръка на момента и да не чака до Коледа и ние казахме, че нямаме нищо против. Като прочетоха какво пише скочиха и двамата и започнаха да се радват и да танцуват lol В следващия момент кумата изпадна в паника (разбира се, типично за нея) че трябва да обикаляме за рокли, костюми, не знам си какво... Бяха много сладки!
Тук имат традицията, че роклята на булката се купува от кумата! Готино да те поканят за кума, а?! Така една моя приятелка миналата година трябваше да купува рокля за 5000 евро! Добре че поне булката си беше избрала да има още една кума, та двете си разделиха разходите. Аз реших, че не искам да ангажирам моята кума с такъв разход, за това пък тя ме изненада с букет от любимите ми лалета за гражданския брак - аватара ми smile
Друго, което също е различно тук - младоженците не поднасят специален подарък на кумовете си. Те смятат, че кумовете трябва да подпомогнат младоженците с един от най-големите разходи (рокля, халки и т.н.) и че се губи логиката ако младоженците "върнат жеста". Така, нашите кумове не искаха и да чуят да ни дадат предложения какъв подарък да им изберем. За това решихме, че ще им подарим същите чаши като нашите (тъй като няма да имаме граждански ритуал ще ги използваме само на първата наздравица по време на уелкъм дринка), които да им останат за спомен. Чашите, които избрахме са комплект от 4. Нашите са надписани със същия текст, който е и на халките ни, а тези за кумовете имат само пожелание за "Щастие..." и "... И Любов". В допълнение към чашите ще имат и "романтична" изненада в стаята след сватбата. От агенцията за декорация ще аранжират стаята им с розови листенца, бутилка изстудено шампанско и разни такива "глезотийки", с които да се почувстват специални. smile
Все още нямаме украса за чашите, но ще я направим като се приберем в България, тъй като те са там


* The glasses.JPG (57.05 KB, 336x448 - видяно 391 пъти.)
« Последна редакция: август 09, 2014, 15:21:19 от mina_ » Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #28 -: август 09, 2014, 16:59:11 »

mina_  страхотна история за кумовете и много различни традиции. Добре сте им измислили разни хубави неща за вечерта, за да могат да се отпуснат и насладят на момента и те. Замислям се дали да не го открадна от теб и ние така да направим за нашите кумове, много ни помогнаха с всичко и все още не сме им измислили подарък, защото и те не искат нищо.  blush  Все пак ще пообиколим магазините и нещо за спомен да им вземем.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 09, 2014, 21:09:05 »

Много интересни традиции smile И явно се стараят да ги спазват, а не като нас... започнахме повече "западните" да тачим smile
Чашите са много интересни и това, което ще направите като жест към кумовете е супер! Bravo
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines