Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:49:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Куверти за ди джей, фото и видео оператори!  (Прочетена 14609 пъти)
 
the_light
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« -: юли 30, 2014, 16:02:58 »

Знам, че може да звучи тъпо темата, но на мен не ми дава мира. Нека момичетата минали по този път да споделят  girl_wink
Къде настанявам тези хора, все пак знам, че са на работа, но нали и те са хора и те трябва да похапнат. Настаняват ли се на някоя маса или не - просто не знам. Сигурно имат някакво определено място, но някак не смея да попитам, споделете при вас как е било  girl_wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #1 -: юли 30, 2014, 16:14:26 »

Има си служебна маса за тях ( някъде скътана от погледа на гостите) + им плащаш или служебен куверт ( салата и основно) или пълен куверт smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #2 -: юли 30, 2014, 21:25:54 »

 Поредното .... изказване. Защо се опитваш да скриеш някого, който е пред очите на гостите непрекъснато, повече от присъствието на младоженците на една сватба ? Дори в повечето случаи са хора по-добре облечени от вашите гости и с по-добро поведение при хранене примерно да речем. Какво удоволствие ви доставя да заврете основните работещи за вас в най-далечния тъмен ъгъл или съседно помещение или етаж ? На ли само след 10 минути същите неприятни хора са сред вас, до вас.... след като изконсумират определеното от булката или някой друг подаяние от храна. Запомнете едно, колкото по-добре се грижите за тези хора, толкова повече ще получите въпреки примерно ниска договорена цена на услуга. Тези хора винаги се нуждаят от повече течности, повече салати и леки предястия в сравнение с вашите гости. И не защото повече консумират, а защото РАБОТЯТ И НЕ ТРЯБВА ДА ГРЕШАТ. В този ред на мисли, много младоженци са получили това, което са търсели, спомням си много случаи, когато едни останаха без рязане на торта и финал, други без посрещане в ресторанта и слово на кума, други без цели часове недокументирано събитие... При 40 градуса на сянка при липсата на течности и храна в главата на професионалистите витаят други мисли, най-малкото на сватбена тематика. И честно казано с дюнер на СЛУЖЕБНАТА маса е най-приятната гледка за гостите, или с торбичките от Билла или Лидъл....Едно трябва да разберете, че срещу вас са хора, а не машини, хора като вас самите. А аз лично нямам ли стол, на който да седна в паузите /случвало се е да бъде на масичката до тоалетните / правя кръгом и чао ! Ако младоженците са животни, то аз не съм .
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #3 -: юли 31, 2014, 07:49:31 »

Аз пък не мога да разбера защо е този тон...Според мен mariola85 искаше да каже, че едва ли ще си подредиш масите Главна маса, маса на родителите, маса на фото/видео/дж, маса на братята и сестрите... Идеята е, че ще са на отделна маса, в страни от другите гости, защото като подреждаш масите, поне аз ги степенувам един вид по важност и ги подреждам родители и най-близки роднини, приятели и по-далечни роднини и чак тогава ми е масата за персонала. Не е казано, че трябва да са скрити зад параван, но няма да ги сложа в центъра на ресторанта, а да изместя приятелите си в дъното.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 31, 2014, 12:44:39 »

Именно ... поредното изказване!
Защо хората, работещи на сватбеното събитие трябва да се чувстват гости? Не са ли на работа? Не са ли на събитието, за да осигурят комфорт и спокойствие на младоженците?
Никой не е казал, че ще останат гладни и жадни, или прави цяла вечер, но не е редно да са първостепенна грижа, та чак и с претенции къде да бъде служебната маса.
А и нали има работни срещи преди сватбата, тези неща могат да се уточнят и тогава - къде да се намира служебната маса, ще има ли изглед към случващото се в залата и т.н.
Не всички младоженци могат да предвидят цялата сватба от всички страни, в повечето пъти им е за първи път да организират подобно събитие. Често пъти дори не си представят колко дълго и изморително може да бъде.
Не е ли това ролята на ПРОФЕСИОНАЛИСТА - да помогне, да посъветва, а не само да се тупа в гърдите.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #5 -: юли 31, 2014, 16:26:59 »

Както винаги ако не се намеси някой, този горепосочен индивид пак ще  "осере " темата... Писна ми от негативизма ти честно! NO NO NO

the_light много зависи от разположението на самия ти ресторант, но както ти каза мариолка, и както пише и един уважаван професионалист в неговия блог, не е хубаво да смесваш професионалистите с гостите smile

Ето статийката: http://nmitev.com/blog/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%8F-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80/

На нашия ресторант, тъй като е голям и няма колони, служебната маса ще бъде в дъното на залата но в центъра т.е. ние с младоженеца сме в единия край а те ще бъдат в другия - гостите са посредата между нас от двете ни страни а в центъра е дансинг. Ще имат идеална видимост към всичко, и мислим да им поръчаме салата+основно, и безалкохолни неограничено колкото пожелаят + 1 бутилка вино за наздраве. Смятам че ще бъде ок smile
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #6 -: август 03, 2014, 14:09:21 »

the_light, зависи от разпределението на масите във вашия ресторант - по принцип при наличие на такава възможност е добре да бъдат в едно помещение с вас и да имат изглед към случващото се, макар и да са по-назад, но всичко зависи от възможностите на ресторанта и разпределението на останалите маси с гости. За кувертите - поне според мен е задължително младоженците да осигурят куверт и за диджей, фото и видео, може да са на работа, но това са много часове - напълно естествено е и за тях да има предвидена вечеря.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #7 -: август 03, 2014, 15:18:56 »

 Не знам кои са тези индивиди, които осират темата, но най-често осрани са самите компетентни и всезнаещи младоженци. Не знам кой е на работа или гост на една сватба, но за да има положителен резултат от работата трябва да има и определени спазени условия. На всезнаещите напомням, че масата на професионалистите не може да се размята наляво надясно както във вашето съзнание, затормозено от всякакви щуротии, а е строго фиксирана като позиция по две причини -подредба на интериора в салона и изгодна позиция за видимост на работещите. Нито един от вас не е първия или последен кандидат на всички изпълнители и вместо да се вслушате в съветите им вие се дърлите по форумите и се опитвате да докажете, че с идеите и действията си сте по-добри от тях. На кого е необходимо това състезание ? Да задоволите определени свои комплекси ?
 За да получите добра услуга запомнете следните неща :
1. Настанете всички изпълнители на място, което има добра видимост към гости, маса на младоженци и дансинг. Настанете ги преди идването на гостите и началото на посрещането. Послушайте управителя за избора на място на СЛУЖЕБНАТА маса
2. Предоставете храна и напитки още с настаняването на работещите, задължете персонала на ресторанта да направи това, а не да чака общата маса гости
 И като не знаете нещо -попитайте, никой няма да ви откаже съвет, пък било то безплатно. Не се опитвайте да бъдете по-компетентни от тези, които са имали работа с подобни като вас от 1-5-10-20 години. Не търсете разрешение на дадени проблеми по между си, съветите най-често са субективни и грешни. Потърсете обективен съвет от хора упражняващи професията си твърде дълго време.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 03, 2014, 20:15:58 »

Нашата служебна маса беше след тези на гостите. Бяхме подредили масите така,че се получаваше нещо като затворен кръг,а те бяха извън него,но не прекалено далеч.
Можеха да виждат нашата маса от там където те седяха.
Масата на дж-я беше срещу нашата. Само дансинга ги делеше. Той виждаше цялото помещение много добре. 
 Имаше предостатъчно място за служебните лица.
Получиха пълни менюта и аз останах доволна когато разбрах,че са си хапнали от всичко.Никои от тях не употреби алкохол,дори една чаша вино не изпиха.
Специално бях отишла и при тях и ги разпитвах как се чувстват и дали им е харесала храната.
Бяха много доволни от всичко.
Те също си бяха гости на нашата сватба,а не просто хора,които са отишли на работа. Държахме се с тях и като с наши гости.
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #9 -: август 03, 2014, 20:29:28 »

Pachoran имам усещане че си мразиш работата... защо не започнеш да се занимаваш с нещо друго, щом толкова те дразнят младоженците. Защото за тях това е най-щастливия им ден и няма да им се гледат сърдити мутри. Както младоженците не са единствените кандидати, така има и много други служители, които могат да наемат. И какво значи "не знам кой е на работа и кой е гост"... Явно тук ти е големия проблем Ако не знаеш - нека да ти е ясно - ТИ СИ НА РАБОТА. Ако не ти харесва, проблема е твой. Сигурно и на сервитьорите не им харесва да стоят прави и да обикалят около масите, но това им е работата. Защо да не сложа сервитьорите да хапват, а гостите сами да си сервират.. За да им е удобно, нека те да са добра, майната им на тези, които им плащат...
Всички хора с които работя за нашата сватба винаги са били усмихнати и положителни и им е приятно да организират сватби или поне така изглеждат. Никога не бих наела човек, които иска да се покаже колко е велик и колко много знае, а ние младоженците колко сме малоумни....Да, може да има неща които не можем да съобразим правилно - все пак повечето от нас организират сватба за първи път, а вие сте се занимавали с много... Но има много по-добър начин да си кажеш предложението, вместо да обиждаш хората, да скапваш настроението и т.н. Крайният ти негативизъм ще те отрови - ако толкова мразиш младоженци и сватби - намери си друга работа.  Offtopic

П.С. Извинявам се, че не е по темата, но не се сдържах, макар и да съм убедена, че гледната ми точка няма да се разбере от адресата и не съм сигурна дали си заслужаваше да пиша.

П.С. 2 - нашите фотограф/оператор и дж ще са, както при crazynelly,  през дансинга и също има меню и за тях. Достатъчно сме близки за да са КАТО гости, но те самите са достатъчни професионалисти за да знаят, че не са и трябва И да работят.
« Последна редакция: август 03, 2014, 20:34:13 от Shaiya » Активен
the_light
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #10 -: август 06, 2014, 09:51:14 »

Благодаря Ви момичета за отговорите  give_rose
Има място срещу нашата маса за такава, на която ще може да е служебна. Ще разговарям с управителя когато направим и срещата за менюто, но исках да прочета и нечие друго мнение. Мисля да им поръчаме цял куверт (само мъже ще са и фото, видеото и DJ), така че ще им трябват сили за работа smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #11 -: август 06, 2014, 12:30:30 »

Уважаема Shaiya , аз пък имам усещането, че влизаш в ролята на гадателка, като онези по някои телевизии.  Не знам защо оставаш с впечатлението, че всички фотографи и оператори са навъсени, не се усмихват и нямат положително излъчване. Както всички гости, така и работещите са съпричастни на общото емоционално състояние, което за жалост често не е такова, каквото ни се иска, но за това са отговорни младоженците и техните гости. Усмихнати младоженци -усмихнати гости, навъсени младоженци -навъсени гости. Повярвай ми, че сме усмихнати и в случаите, когато трябва да плачем от пиянски простотии, побоища и пр..... и тогава сме усмихнати, когато един друг се унижават гости или младоженци, но това е друга тема.
 Не се опитвай да правиш сравнение между служители на ресторант/фирма и нас. Почти всеки фотограф и оператор не е служител на някого, самият той е отговорен за своите постъпки и работа. Да, на работа сме, но творческата работа е малко по-особена работа. Тя изисква близост, почти приятелска с разработвания обект. Ако я няма близостта няма да я има и творческата страна, ще сме свидетели на протоколна работа -сменям чинията, слагам вилицата .....и по живо по здраво след това. А творбата, моята ще е гледате постоянно и някак си задочно ще сме близки. Поне аз така мисля.
 А, че има и навъсени състояния често да, има ги, особено като ме поставят на масата до тоалетните или 2 етажа нагоре или надолу, а се очаква да работя. Или като ми донесат храна в 1.00 часа, когато си тръгвам и ми предлагат обраното по масите . Но и тогава съм весел, защото сърце не ми дава да плача от човешкото поведение.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #12 -: септември 05, 2014, 15:15:50 »

И в други теми някой път става този спор. Не мога да разбера защо този въпрос се повдига само тук във форума. Реално този проблем не съществува. До сега не съм имал случай да ми сервират някакъв половинчат куверт, по желание на младоженците, от страх да не би да преям и да препия.
Обяснявам си този факт с това, че форума дава възможност за известна анонимност. Така някой младоженци споделят на глас някой неща, които иначе, не биха казали от срам. Надявам се да не е така.
 sad
Също така някой управители или служители на ресторанти и агенции се подвизават под фалшив профил, като по този начин лансират тяхното мнение за това, че "обслужващия персонал" е на работа и не са дошли като част от гостите.
 beating beating beating
Определено това е така. Само че много е важно в този случай кое е чувството, което ги кара да лансират подобно мнение. Дали факта, че така наречения обслужващ персонал (който не е такъв) наистина няма нужда от толкова храна и напитки (което не е така) или факта, че се опитват да намалят на младоженците някой разходи за чужда сметка в замяна на сумата, която те в последствие ще приберат в собствения си джоб.
 tease tease tease
« Последна редакция: септември 05, 2014, 15:33:55 от AIVEN » Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 28, 2014, 16:03:44 »

Изобщо не сме имали колебания какво да плащаме на фотограф, оператор и DJ, в списъка са, с предвиден пълен куверт и смятам че така е редно. Няма смисъл да избираш някого, в когото не си сигурен и да не му даваш да пие, за да не се омаже. Това се обмисля, проверява и обсъжда преди да се договорите с конкретния човек. Та за какво изобщо ще се работи заедно ако няма да е спокойно и с доверие към професионалистите?
Относно разположението на масата, смятам да им покажа ресторанта и да определят сами къде би било най-удобно да е тяхната маса, защото съм сигурна че на база опита им могат да кажат по-добре от мен как би било по-удачно.
Също смятам да обсъдим и часовете на сервиране, защото може да се окаже по-добре примерно DJ да вечеря преди да сме влезли в ресторанта, фотографа преди първия танц /примерно, идея си нямам как е ок/, за да е удобно на всички и крайния резултат да не е повлиян от факта че някой е хапвал докато нещо се е случвало.
Сигурна съм, че хората които сме избрали няма да ни подведат, защото са професионалисти и защото като такива могат да дадат безценни съвети за неща, които не знаем/не сме предвидили/не сме си и помислили дори че могат да се случат. Но те са ги виждали защото им е 1001-вата сватба примерно.

Макар и да се явявам нещо като работоател примерно за тези 5-8-10 часа, смятам да се държа с хората така, както очаквам моят работодател да се държи с мен - да предоставя максималното за да може човекът да е спокоен, доволен и да има грижа само за хубавите снимки/видео/настроението на гостите.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #14 -: септември 29, 2014, 10:57:32 »

  god god god
Nelka88 Благодаря за доверието.
Много точно си описала какво трябва да е отношението към хората, които се грижат за настроението, снимките, спомените и т.н. От доста време не бях виждал тук толкова коректно и правилно отношение, начин на мислене и поведение спрямо колегите от бранша. По принцип това е и отношението на повечето младоженци към нас, но не знам защо само в този форум има мнения, които предизвикват недоумение.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines