Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:50:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на palachinka 26.07.2014  (Прочетена 39071 пъти)
 
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 03, 2014, 14:25:24 »

palachinka, благородно ти завиждам за церемонията в ботаническата градина! И ние се бяхме насочили натам първоначално, но в последствие взехме други решения и сменихме мястото. Поздравления! Всичко звучи наситина приказно! give_rose
И аз се присъединявам към чакащите с нетърпение снимки от това прекрасно място!
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #16 -: август 03, 2014, 17:34:39 »

След сесията се отправихме към Лахтхаус, благодарни бяхме за добре охладеният автомобил.
След пристигането ни в ресторанта, всички бяха готови да ни посрещат, а докато ни чакаха отдухваха във фоайето с чаша шампанско за добре дошли. След това водещата Тони Александрова ги отведе на терасата на Клубната къща за да ги настани по масите. Уточнявам, че поради силен вятър в последният момент решихме да сме на малката тераса, непосредствено пред ресторанта, където беше завет и приятно. Благодарим на Пламен Енев, управителят на ресторанта за бързата реакция и успешното разпределение на масите. За съжаление, това е горе долу всичко хубаво което мога да кажа за ресторант Престиж в клубната къща на Лайт хаус. Но повече по въпросът по късно.
След ритуал по посрещането воден от майка ми и разчупване на погачата, започна тържеството.
Малката тераса се оказа изключително правилен избор въпреки опасенията за твърде малък дансинг ни пасна идеално, беше уютно, прекрасно и интимно. Декорацията за масата и арката (използвахме една и съща, която беше преместена) бе направена от Алекс от Пертито по мои инструкции и беше успешна, хареса ми.
Снимки ще публикувам малко по натам, защото не мога да ги редактирам до нужния размер в момента.
« Последна редакция: август 03, 2014, 17:42:45 от palachinka » Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #17 -: август 03, 2014, 22:44:53 »

Масите за гости решихме да декориране сами с множество чаени и цилиндрични свещи и букети гипсофила. Получи се семпло и приятно, но най-вече доста евтино. По-късно вечерта свещите бяха изключително романтичен елемент. Празненството започна с първият ни танц последван от този на родителите и кумовете. Нямахме специална хореография. Етно формация Българка направиха своето шоу с участието на няколко гости. Всички много се забавляваха на него. Малко по-късно двойка наши приятели изпяха 3 песни. Танцувахме много и много се смяхме, имаше и много мили, разнежени моменти. Като елементи нататък имаше речи, хвърляне на букета, заря и разрязване на торта.
Тук иде мястото да кажа, че не останахме никак доволни от обслужването в ресторанта. Бяхме питани за това какво искаме като напитки рядко, а сервитьорите рядко можеха да бъдат забелязани на терасата при нас. Детското меню което трябваше да се състои от шопска салата, пилешко с пържени картофи и плодова салата беше пълно фиаско. Основното ястие беше лишено от всякаква естетика и финес и не бе ни най малко поднесено както ми бе обещано предверително, плодовата салата не бе изнесена ИЗОБЩО! За съжаление аз не забелязах това в момента а гостите не знаеха за нея за да я очакват. В допълнение, на страничната тераса бяха настанени други гости, около 7-8(не много близо до нас, но все пак) макар че целият втори етаж ни беше обещан изцяло. Освен това, на някой гости бяха искани пари за вода и безалкохолни включени в куверта, а когато те реагирали на това, бяха включени в сметката на свободния бар. Където пък имаше маркирани напитки, които бяхме уточнили, че няма да покриваме ние а на место който си ги поръчва. С две думи, обслужването беше пълна галимация и изобщо не приличещо на резорт с подобен клас.
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #18 -: август 03, 2014, 23:16:33 »

За щастие това не се отрази фатално на празненството, гостите се самооближваха до известна степен от импровизираните изнесени барове, което спаси положението от части, а храната в основното меню, слава богу, беше добра и в синхрон с опитаното на дегустацията.
Тортата беше просто невероятна, поръчахме я в Л'море по снимка и я направиха мотамо освен това беше и много вкусна, гостите я похвалиха много. Зарята е може би най-любимият ми елемент в цялата сватба, беше невероятно красива и богата, мога само да похваля изпълняващата фирма. Имама карт бланш и се справиха отлично.
Екипите.
Антония Александрова - водеща- супер като присъствие, контрол, страхотна!
Веселина Калчева - справи се чудесно.
Маги от Пертито - координатор, чудесна, железен контрол. Не позволява нищо да я разсее. Беше а нас до започването на празненството.
Виктор - аниматор за децата, - отличен,  любмият елемент на всички родители, децата го обожаваха.
Яна Пенева и Сашо - фото - земни, скромни, ненатрапващи се, но железни професионалисти, строг контрол над ситуацията. От видяното като снимки до момента, супер.
ХалДиджитал97 - видео - симпатяги, дойдоха с един камион техника, носеха и камера хиликоптер непланирано.  Coming soon видеото е же-сто-ко.
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #19 -: август 04, 2014, 16:46:16 »

Оле нямам търпение smile а роклите колко смени, като по план или си остана с булчинската smile
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #20 -: август 04, 2014, 20:09:26 »

Анук, спешъли фор ю, виж си е-мейлът Wink
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #21 -: август 05, 2014, 15:06:50 »

Сега точка по точка елементите, дано не забравя нещо.

Сватбена агенция - Пертито. Цялостна организация. Като цяло много добре, имайки предвид, че имаха много моменти - чудесна координация. Като единствена сериозна грешка отчитам факта, че стана някакво недоразумение с транспорта за гостите, който беше обещан до слезе доста по-близко до градините. Оказа се че, шофьорът е преценил, че не става с този автобус. Тук бе мястото да координират нов план и да измислят на място друго решение. Това че, на гостите им се е наложило да слизат пеша и после да се качват около 500-700м по разбит и прашен път, в жегата и официалните облекла и високи обувки не бе оптимално, но всички оцеляха и малко го отчетоха като проблематично, така че да кажем че е приемливо. Иначе, екстра се справиха.

Цветна декорация - авромобил, арка и младоженска маса - Алекс от Пертито - справи се чудесно, взе предвид моите желания. За жалост горките цветя получиха топлинен удар.

Букет, бутониери и гривни с живи цветя - Флорис - харесаха ми, пак леко засегнати от топлината, но изглеждаха много красиви.


Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #22 -: август 05, 2014, 16:56:14 »

Ресторант - Лайтхаус голф резорт - като обстановка - супер, храна основно меню - добре, детско меню - зле. Забравиха плодовата салата за децата. Обслужване - едва едва приемливо. Предварителна комуникация добре, след събитието по повод оплакването ми - не особенно приемлива, не ни компенсираха за пропуските по приемлив начин. Сервираха шампанско за добре дошли в ресторанта, беше ОК.

Ритуал и коктейл - ботаническа градина Балчик. Мина добре, коктейлът беше организиран от Пертито с хапки от Лайтхаус. Всичко мина добре. Ритуалът беше воден от Веселина Калчева.

Рокля - kissdresses.com - много съм доволна, страшно добре изпипана, харесвах се много в нея. Изглежда скъпа рокля. Момичето в химическото попитала сестра ми дали я продавам, приех го като комплимент.

Коса - Кина Кудева - справи се добре, доволна съм както от моята коса така и от другите, които направи.

Грим - Кристина Славова - супер гримове направи, не мръднаха до махането им.

Заря - www.fireworks24.com - мога само да ги похваля. Направиха прекрасна заря, богата и висока на много много смислена цена! Препоръчвам ги, любимият ми елемент в цялата сватба беше тази заря!

Торта - Л'море - прекрасна торта по снимка, много вкусна. Препоръчвам ги горещо!

Костюм, риза, папионка - m-suite - чудесен костюм, ризата дойде малко къса (или младоженецът висок ) smile



Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #23 -: август 06, 2014, 13:18:01 »

Аниматор - Виктор от Пертито - справи се невероятно, слънчев и симпатичен, децата го обожаваха. Определено си струваше!

Бижута - Milena Handmade Jewels - супер доволна останах. Много гости ми направиха комплименти за тях. Милена ми е една от най-близките приятелки от детинство, като деца израстнахме заедно. Мога само да похваля прецизността и. Бижутата иглеждаха страхотно на живо а на снимките придават особенно очарование. Благодаря Милена!

Фото - Яна Пенева - страхотен професионалист. Странно е как тази земна и природно тиха и скромна персона успява да демонстрира железен контрол и безкомпромисен професионализъм на снимките. Асистентът и Сашо също беше много симпатичен и лесен за работа. Каквото съм видяла до тук като снимки само ме е очаровало.

Видео - Халдиджитал97 - Христо Лазаров като главен оператор с един втори оператор и един звукооператор. Чудесни! Много ме впечатли с какъв хъс си вършат работата и колко стръвно искат да доставят добър продукт. Останах с впечатление, че държат филмът да е добър почти повече от нас. И с двата екипа усещането беше, че не те ни правят услуга като идват да ни снимат а ние на тях като им позираме и се съобразяваме с инструкциите. Това е отношение на хора, които си обичат занаята и работата. Coming soon видеото е много добро.

Покани и хартиени аксесоари, бутониери и гривни за гостите - аз като дизайн и изпълнение. Харесвах си ги, гостите ги похвалиха, всичко беше ОК.

Шоу програма - фолклорна формация Българка - на гостите им беше интересно и забавно.

Транспорт - чрез Пертито
- автомобил за младоженците - беше без забележки
- Транспортът за гостите - автобусът не дойде така близо до градините както се бяхме договорили, това наложи преход пеша за гостите, според мен не малък - това е като единствена забележка

« Последна редакция: август 06, 2014, 13:22:53 от palachinka » Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #24 -: август 06, 2014, 15:36:59 »

Поздравления за избора на фото и видео! Снимките са супер, а малкото видео е просто чудесно! Благородно завиждам, ако изобщо съществува такова нещо  Yes
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #25 -: август 06, 2014, 20:29:32 »

Всичко е страхотно ! Снимките, видеото, а роклята е уникална. Определено бие по точки предходната, която беше показала : )

Изводите за професионалистите, на които сте се спрели със сигурност ще са много полезни, на тези които чатат темичката ти : )

А сега меден месец ще има ли : )
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #26 -: август 07, 2014, 08:49:33 »

Време е за малко снимки момичета, благодаря ви за търпението!
Ето декорацията на сватбената маса


* deco table.jpg (56.12 KB, 567x425 - видяно 448 пъти.)
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #27 -: август 07, 2014, 08:51:30 »

Тортата



* torta.jpg (62.15 KB, 425x568 - видяно 457 пъти.)
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #28 -: август 07, 2014, 08:54:54 »

Халките



* halki.jpg (64.23 KB, 425x282 - видяно 2863 пъти.)
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #29 -: август 07, 2014, 08:58:49 »

Хартиени аксесоари



* paper.jpg (63.38 KB, 557x619 - видяно 450 пъти.)
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines