Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:20:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на slynchogled - 09.08.2014  (Прочетена 17912 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #15 -: юли 16, 2014, 16:04:27 »

Честита темичка! Почвам да чета с нетърпение
Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #16 -: юли 16, 2014, 16:24:13 »

За съжаление нямам снимки на украсата, тъй като я подготвя една дама. Иначе е в този стил - бурканчета със зебло и канап, зебло върху белите покривки, цветята ще са шаренки - сини, жълти, червени. Те и поканите са такива - малки свитъци, увити в зебло, завързани с една възралка и малко етикетче, стърчащо от нея. В бледо бежово, с лек златист отенък. Колата ни също ще е тъмно кафява. Този уикенд ми предстои украсата и на бутилките, които ще облепя в зебло и ще завържа с канап. До тук приключвам днес. Надявам се не съм била досадна..........
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #17 -: юли 16, 2014, 23:25:22 »

Честита тема! Много ми харесва темата на сватбата =) Сигурна съм, че ще стане прекрасна  heart
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #18 -: юли 17, 2014, 08:24:33 »

Разгледах в интернет Кольови извори и наистина е приказно.  heart Гостите ви в комплекса ли ще спят...и всъщност колко гости ще имате? smile
Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #19 -: юли 17, 2014, 08:50:40 »

Хехе, надявам се, наистина да е поне както си го представям. Относно гостите - очертават се около 130. Малко са множко, но пък приятелите ни са доста, а и родата голяма..... Поне ще е весело, събрали сме само купонджии smile За съжаление капацитета за нощувките не е чак толкова голям, по последни данни разполага с около 60 места. Така или иначе не всички се такмят да остават, така че, мисля, че за всички желаещи ще има място. В краен случай - дават го топло, поляната голяма  girl_wink

Лошото е, че може би няма да го видя как ще изглежда, преди деня. Украсата възложихме на приятелка и предполагам, че ще е голяяяяяяяяяяяма изненада. Главата и е пълна с идеи - пънчета, бурканчета, въженца..... Ох, нямам търпение вече.... То не че има много време де smile

Днес ще ходя да си поръчвам букета и украсата за колата. Мисля да е нещо семпло и леко, не ми се ще да се мъча с букета - да ми тежи и само да го подхвърлям на мацките около мен. Така или иначе съм решила да не го хвърлям, надявам се да успея някак да го запазя в нормален вид и после ако мога да си го изсуша и съхраня за спомен. Смятам кумата да ме разбулва и да хвърля булото, по стара нашенска си традиция. Решихме и жартиера да пропуснем, смятаме наистина да заложим на българските обичаи. И най - вече на много танци и танци и танци smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #20 -: юли 17, 2014, 08:54:03 »

Букета от какви цветя ще бъде? Съжалявам, вероятно си писала и може би показвала, но булчинската ти рокля готова ли е? Шаферки ще имаш ли? Това с хвърлянето на булото ме впечатли, аз дори не бях чувала, че има такава традиция.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 17, 2014, 13:34:47 »

На сватбата на сестра ми също нямаше хвърляне на букет, но имаше "надиграване" за булото - двойки танцуваха различни танци и се надиграваха за булото. Накрая кумата определи дойката победител и се смята, че тази двойка е следващата да се бракува. Ако не ме лъже паметта 40 дни след сватбата младоженците трябваше да си откупят булото, като подарят нещо на двойката, която го беше спечелила. Беше доста забавно, но това беше преди 15 години и хвърлянето на букета все още не беше толкова разпространено в България. И все пак, поздравления че сте избрали да спазите нашите си традиции! smile
Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #22 -: юли 17, 2014, 15:48:20 »

А така, питайте, питайте, че аз не знам какво да Ви разказвам, такъв хаос е в главата мми.....  crazy 
Букета още не съм го уточнила, иска ми се да има някоя друга маргаритка, довечера наистина вече ако не изскочи нещо спешно, отивам право пи цветарката. Роклята - тази седмица би трябвало да ходя на последна проба, надявам се скоро да се обадят. Иначе се оказа, че е някаква стара колекция, ама пък на мен много много си ми харесва smile Шаферки - няма да има. Всички ще са шаферки  girl_wink Всяка приятелка ще си има задачка, така съм разпределила ангажиментите, че за всяка да има по нещо, всяка да участва, да няма сърдити и да се чувстват важни за мен. Две ще настаняват гостите, други две ще държат питката, меда и солта, други ще се ангажират с почерпките в ритуална зала. Едната ще ни носи документите, за да не са пръснати, друга чашите и шампанското, трета ще отговаря за църквата.......... Всяка ще си знае задачките и ще е част от организацията. Сега продължавам да чета старите български традиции и да си харесвам още за ресторанта. Като ги доуточним и  с оркестъра, ще ги напиша всичките.  Питайтееееееееееее smile А и само да Ви споделя, младоженеца днес ей така изневиделица се сети, че е забравил, че трябва да му се подгъва панталона smile Добре, че не се сети на 09.08 сутринта, че юеще да тропосва с безопасни игли хахаха smile
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #23 -: юли 18, 2014, 07:33:29 »

Всичко звучи суперр yahoo  : ) нямам търпение да гледаме снимки : )) гората ясно, танците ясно, роклята от къде избра, какви игри ще имате от по традиционните/ кажи, че ми е интересно аз грам не съм по тези обичай, но пък ми е интересно да ги науча smile /
Коя е песента ви за първия танц или на момента каквото дойде?
А и още един въпрос какво ще подарявате на кумовете си : )
Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #24 -: юли 18, 2014, 12:52:15 »

Ох, един ангажимент по - малко smile Снощи ходих до цветарката и уточнихме букета, заедно с него ще направи и украсата за колата, бутониерите на младоженеца и кръстника и гривничка за кръстницата smile . Честно казано, почна да ми олеква вече, едно по едно отмятам нещата и се радвам, че остават все по - малко.

Роклята ми е от Алегра. Тези дни, както мисля вече споменах, ме очаква последна проба. Най ме радва, че си обожавам обувчиците smile Окончателно реших да пропусна токчето и майка ми ми донесе едни пантофки (ходи на една екскурзия и ги харесала) за 5 евро, които ми залепнаха, ужасно са удобни и пасват на цялата картинка. Аз много исках сини да са, но за съжаление тук всичко ми е голямо, та тези белите, след като са ми и най - удобни.

Песента за първи танц ще оставя за разказа след сватбата. Извинявам се за което, но искам да бъде изненада, а знам ли тука кой тайничко ми чете писанията smile
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #25 -: юли 20, 2014, 09:30:25 »

Алегра имат страхотни рокли : ) Супер избор и моята свекървичка си избра от там рокля : ) Предполагам ще имате вземане на булка, кум, нещо по - специално предвидила ли си по този повод : )
Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #26 -: юли 24, 2014, 09:55:26 »

Здравейте, след няколко отвратително натоварени дни се завръщам. Успяхме да свършим някоя друга задачка. Купихме чашите, бутониерите - мъжо държеше да има за всииииички гости, независимо дали ще идват по къщите или не, взехме едни по - пищни и за родителите. Купихме си възглавничка и за халките. Ходихме до ресторанта за последни уточнения, с оркестъра се срещнахме и вече всичко е на лице. Само дето още не са ми се обадили за роклята и започвам вече да прихващам предсватбената треска.

Ще си я караме общо взето по ред. Младоженеца с няколко приятели, които си е поканил вкъщи, ще отиде да вземе кумовете, с бъклица ракия и специални бутониерки за двамата. Разбира се под звука на гайда, тъпан и акордеон, с кръшно българско хоро. Оттам идват да ме искат. Сега съм на тема разучаване какво да ме правят в нас. Набавихме си бяла кърпичка за извеждането, с която баща ми трябва да ни изведе от нас, но не знам още преди да ни изведе какво точно се прави, казва ли се нещо, нарича ли се. По пътя разбира се, още преди да дойдат, кумовете са замислили някакви магарии, ама аз тях ще ги пропусна smile. Мисля още вкъщи да си напиша на обувката няколко моми за даване, та която остане накрая неизтрита, ще си я нарека за следваща булка.

В ресторанта - типична варненска сватба. Ще ни посрещнат с трите лентички, после аз се прощавам с майка си /което нямам идея как се прави, водещата ще помага/, после захранването с питката, чупенето и на две, наздравица и сядаме smile . После кумовата реч, кумово хоро.... май им обърках малко реда. Първи танц, ала - бала, танци - манци smile И реших, че няма да си хвърлям букета, и жартиера ще пропуснем. Кумата ще ме разбули и гостите ще се надиграват за него. От там нататък пак яко танци, после тортата и smile кой до където я докара. А и булчинско хоро ще си имам. В общи линии май това е. Не се сещам, може да съм пропуснала някой ритуал, за което се извинявам.
Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #27 -: юли 24, 2014, 09:58:49 »

Мислех да спретна някаква изненада за младоженеца в къщи, но нищо хитро не ми идва на ум. А и някак ми се иска да изчезваме по - бързо от там, да ходим да казваме "ДА" и да стигаме до ресторанта smile Не знам, ще  го мисля, ако ми хрумне нещо в последния момент.... А и като си представя колко ще е притеснен ми се иска много много да не го мъча.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 28, 2014, 10:18:40 »

Как върви подготовката?
Ще имаш ли шаферки?
 smile
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 06, 2014, 09:47:11 »

Хей не остана време! Скоро е сватбата..  blum
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines