Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:04:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата 3-та част  (Прочетена 88934 пъти)
 
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #90 -: февруари 17, 2015, 20:11:39 »

Момичета, ако някой си няма тема все още - нещо идейно:
http://www.brit.co/hollywood-wedding-inspiration/?utm_source=facebook.com&utm_medium=social
Филми!
Могат да се измислят много, много неща като реквизит за декорация. Покани - билети - покани, клапа за "Начало" за фотосесията, колажи с ваши снимки като реплики на известни филмови плакати и тн.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #91 -: февруари 17, 2015, 20:36:13 »

Наистина има много идеи за тема "филм". Аз съвсем деликатно я бях вкарала в декорацията: текстът на поканата беше в стил резюме на филм, номерата на масите си ги извадих от отброяването до началото на започване на филм (незнам дали успях да го обясня), тейбъл картичките бяха все едно лента от филм и вътре сложена снимка на човека + името, както и сватбения ни танц беше от саундтрак на филм. Както казах в съвсем малко детайли бях вложила идеята и даже незнам хората дали се усетиха smile но най-ми хареса, че тъй като кумата ми знаеше, беше вмъкналатемата в организицията на моминското парти heart smile беше ми направила такава "клапа" за начало на фотосесия, тъйкато имахме и фотограф за в началото, беше сменила всички етикети на бутилките от сомерсби и беше си играла да нарисува пак филмови ленти (освен, че беше боядисала бутилките в цветовете на сватбата)  heart
Единствено ме е яд, че не можах да измисля изчистен дизайн за тортата, но тази в линка е много добра...
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #92 -: февруари 17, 2015, 20:39:50 »

Tweety_pks, звучи много хубаво! Сигурно е било красиво! Поздрави за хубавата идея smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: февруари 18, 2015, 01:10:58 »

Още не е късно да си напрява сватба Есенен филм хихихих
Моята тема е есен, но някак си не я чувствам като "моята". Просто избрахме нещо, около което да въртим украсата. Но ММ може би ще е зарибен за филмова тематика и ще ги слея някак.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 18, 2015, 08:48:54 »

Черешке, сигурна съм, че ТМ ще хареса повече "есенен филм". Понеже при нас ММ предупредели датата (разказвала съм, историята е смешна) и ми каза "Ще те оставя да организираш всичко, както искаш, ще се намесвам само, ако съм крайно несъгласен, защото нямам идея каква да бъде сватбата, ти си човекът организация. Моля те само, понеже ще е есенна сватба, темата да не е есен, толкова е отчайващо". Всеки харесва различни неща, но като гледам колко си емоционална и от всички разкази за теб и ТМ, доста по-интересно би се получило и за двамата да не е просто Есен..  good Кажи само и ще измислим нещо, за да разчупим темата  danceg
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #95 -: февруари 18, 2015, 10:27:06 »

Oт опит казвам - сливането на теми се получава добре, когато го измислите добре smile
Аз исках Стара София, трябваше да я слея някак със Зима - и стана Зимна приказка Стара София.

Есен и филм можеш да ги съчетаеш по много начини.

Първо има филм "Есен в Ню Йорк" - можеш да използваш от там идейки
Второ - можеш да използваш чисто есенни цветове , а самата декорация да ти бъде филмова като филмова можеш също да избереш между монтажна техника, операторски камери, ролки ленти за филми или да подбереш любимите ви 10тина филми на теб и ТМ и да аранжираш масите на различни темтики съгласно различните филми.

Пример : Маса "Тетрадката" - украса в стил 50те години с топли есенни цветове, плюс някой цитат-реплика от филма или снимка на определен момент...

Трето - можеш изцяло да се възползваш от тематиката есенни филми - разтърси се в нета , за филми чиито действия се развиват през есента и използвай темите им...
Четвърто - Хелоуин
Пето - есента е дъждовен сезон - винаги можеш да използваш украса тип дъждовни капки, която обаче за мен е малко по-тъжна... Същевременно има милиони дъждовни романтичнои сцени от филми

Имаш ужасно много възможност, чакам с нетърпение да видя какво ще измислиш smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: февруари 18, 2015, 17:14:23 »

Книгите са уют и аз ги свързвам с есента. Имахме прекрасна сватба с книги във форума.
Ето една идея по темата :


А в линка има и повече конкретика:
http://www.buzzfeed.com/melissaharrison/book-themed-wedding-ideas#.ilBD7JmwK
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #97 -: февруари 18, 2015, 17:23:43 »

Emmmmy, предложението ти е жестоко. На линка видях страхотни неща! Ние вече имаме тема, а и не сме чак толкова редовни читатели и би било малко лицемерно да се престорим точно за сватбата си lol), но до момента това е една от темите, които ми се струват най-богати и интересни.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 18, 2015, 18:25:54 »

Е, не.. Никога не се бях сещала за тема "Книги" ....Толкова мое, аз чета непрекъснато, обожавам да чета от малка... Имала съм моменти, в които майка ми ми казваше "Стига толкова книги, другите майки едва карат децата си да четат, а аз не мога да те спра".... Но ММ обича да чете само списания, книги за програмиране, компютри и някакви подобни глупости, в общи линии не е четящия тип... pardon Но, определено това е най-нестандартната идея до момента, прекрасно е и много романтично, особено, ако има от къде да се изнамерят от стара библиотека вкъщи, световни и български класики, запазени с хубави корици  heart give_rose

Бая се вдъхнових... heart
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 18, 2015, 18:53:36 »

Ние ще имаме подвързани книги в декорацията  blush
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 18, 2015, 22:31:28 »

На мен пък това ми беше първата асоциация като ви попитах "как сте си избрали темите" и вие ми казахте: каквото харесвате ние.
Е да, тогава си помислих -аз книги, той филми. Но тъпия ресторант не ми позволява много вариации.
Както и да е.... Опитах се да прокарам филмовата идея, като предложих имената на масите да са сватбени филми. И му казвам: На тойте приятели масата може да я кръстим "Последният ергенски запой",
родителската да е "Запознай се с нашите", и той ми изцепва: "А на бабите как да е... Четири сватби и едно погребение ли?"  lol
Но като цяло не беше във възторг.
Нов проблем имам : нашите сега чували за украса на сватбата, тема и най-вече парите, които струват тези неща.  girl_impossible
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 19, 2015, 09:24:21 »

Черешке, Много се смях като прочетох за масата на бабите  funnytooth Забавен е твоя човек  good Bravo

Иначе, да.. Нормално е да не са се интересували и да не знаят колко струва, но аз суми не казвам.. Попитаха ме и двете страни колко пари трябва да дадат (не беше въпрос с алтернатива, а по-скоро задължително ще дадем кажете колко..) И казахме и на двете страни по 2000, те разбира се казаха, че лъжем и ни дадоха по 4000, като са наясно че пак няма да е толкова, но ние забранихме да дават повече. По сметки всичко трябва да ни излезе към 16000... Дано не ги надминем  blush
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 19, 2015, 09:30:58 »

Имената на масите са уникални, а може да напишеш " Бесни, страшни пенсии "  funnytooth funnytooth

Има още много да се чудят на цените, но действително е така скъпичко си е smile
За това гледам да си набавя сама нещата, които ми трябват, за да не давам излишни пари.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #103 -: февруари 19, 2015, 10:19:17 »

ахаххаха това ми напомня  - като правихме нашите имена на масите със знакови места от София, Фил искаше масата на бабите и дядовците да се казва "Централни гробища"  funnytooth Абсурд естествено, но много се смяхме ахахах
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #104 -: февруари 19, 2015, 14:30:11 »

За другите - естествено това беше на майтап.В крайна сметка масата на бабите беше "Орлов мост"- като едно от най-старите и красиви места в София. Същото се бъзиках дали масата на баща ми да е Военен клуб или Сградата на БНБ. В случая сградата на БНБ е базик - масата на баща ми беше Военен клуб - хем символично , хем хубава сграда smile


« Последна редакция: февруари 20, 2015, 13:23:58 от Деница Звездица » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines