Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:36:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата 3-та част  (Прочетена 89343 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 09, 2015, 17:14:04 »

Аз обожавам лилавото и ако целия ми живот до сега (бална рокля, дрехи, мебели вкъщи) не беше заливан от лилавото, въпреки че е използван на десетки сватби.. Пак щях да го използвам, но е прекалено предвидимо сега! Има стотици нюанси, безброй идеи и никога, ама никога няма как, това че цветовете са еднакви, две сватбени украси да изглеждат банално и еднакво, освен ако не са една и съща украса и детайли Wink
Аз обожавам лавандула.. и ако цвета ни беше лилаво, щях да заложа отново на винтидж в комбинация с лавандулата.. В този сватбен блог има прекрасни идеи за лилаво+лавандула, ако се насочиш към тях smile
http://imperatrizata.blogspot.com/2013/11/blog-post.html  heart heart heart
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 09, 2015, 17:20:39 »

Аз също обожавам лилаво и искахме сватбата да бъде в този цвят,обаче първият ресторант,който харесахме беше в цветове,крайно неподходящи за лилава украса и решихме темата да бъде слънчогледи. Ресторанта обаче,който запазихме предлага лилава и оранжева украса, но тъй като вече в главата ни се въртяха само слънчогледите решихме да не бъде лилаво.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 09, 2015, 17:21:38 »

Благодаря! Щом съм писала тук, това означава, че приемам съвети всякакви. От съвета, който ми даде разбрах само, че съм избрала изключително "банален" цвят за сватбата си.  smile Няма проблем, ще го преживея някак си. Благодаря ти отново!  Wink

Миленка, благодаря и на теб! Явно първо трябва да се срещна с жената от агенцията, за да видя какво ще ми предложи и тогава ще му мисля. Току виж пък съм сменила цвета. smile

alexandrova_90, и аз преминах през различни етапи и харесвах различни цветове, но от няколко години в главата ми е лилаво. Дори миналата година бях на лилава сватба, точно затова се колебаех за цвета, но в крайна сметка не мога да се съобразявам с всеки. smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #63 -: февруари 09, 2015, 17:22:40 »

Странно защо приемаш съветите на друга булка а отхвърляш тези на професионалистите. give_rose give_rose give_rose

Защото съветите на другите булки не обиждат и не критикуват. Съвети от професионалисти се приемат винаги , когато не са написани по начина използван от теб smile give_rose
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 17:25:32 от milenkata » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #64 -: февруари 09, 2015, 17:27:26 »

Защото съветите на другите булки не обиждат и не критикуват. Съвети от професионалисти се приемат винаги , когато не са написани по начина използван от теб smile give_rose
Благодаря за съвета. Приемам го. Може би начина ми на изказване е малко рязък, за което се извинявам на всички булки.
 give_rose give_rose give_rose
По отношение на украсата, най-лесно е да се придържате към класиката, тя не овехтява никога и не става банална. Останалото (модерното) струва скъпо. smile
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 17:30:54 от AIVEN » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 09, 2015, 17:52:40 »

AVIEN, не се засягай, но според мен коментарите ти са малко крайни. Едни харесват лилаво, други-розово, трети-жълто...какво значение има дали е модерно или не, ако това ни прави щастливи? Модерното е скъпо, да. Но когато и в модерното е вложена мисъл. Понеже съм ставала свидетел на супер модерните и същевремнно пошли декорации.
Твои колеги ми казаха в лицето, че цветята, които харесвам и ценя, са просташки. За мен фактът, че някой си позволява да ми налага своите разбирания, ме отблъсква. Понеже 1 лале е стотинки, а еустомата и розите са с цял лев отгоре...знам ли вече и аз кое е просташко..може би и концепцията ми за DIY сватба с хартиени цветя също. А сигурно най-просташки е фактът, че ми предлагат "модерно аранжирани стъклени съдове" за 10лв/бр под наем, а същите в Джъмбо да са по 6лв/бр.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #66 -: февруари 09, 2015, 18:07:25 »

nansita Не се засягам. Все пак проблема - на кой да повярваш е изцяло твой. give_rose
Колкото до цветовете няма никакъв проблем с това дали са на мода или не. Стига да можеш да преглътнеш евентуално някой тънък намек на някой от гостите. Аз за това препоръчах да се придържате към класиката, там рискове няма, пък и не е толкова скъпо както модерното. Трудно е да разбереш кой казва истината и кой лъже, но е много важно да разбереш това, тъй като всеки си гледа неговия интерес. При всички случай е по-добре откровенно да ти кажат истината, от колкото "мазно да те подхлъзнат". Не забравяй, че истината често боли, а лъжата лесно се приема!
 give_rose give_rose give_rose
По отношение на вазите мисля, че ако струват 6лв. цената от 10лв наем е доста приемлива. В тези вази нали има и декорация, транспорт, монтаж демонтаж. За сравнение аз купих от ИКЕА едни квадратни вази около 10лв. но с декорацията от камъчета, за които обикалях на няколко места (за да намеря точния цвят) и цветчетата (орхидеи и гербери) от Илиенци + свещички, транспортни разходи и т.н. ми излязоха към 50лв. бройката. Кажи сега за колко да ги предложа като украса за сватбената маса, че да спечеля от тях? Трябва да се има в предвид, че всичко се прави на място (изсипват се камъчетата във вазата, подрежда се икебаната, налива се водата и чак тогава се пускат свещичките да плуват) до тук добре, но после как се сушат тези дребни камъчета? Иначе мухлясват и цветята също...... И не на последно място, тези украси нали трябва някъде да се съхраняват. Този склад нали струва пари, без значение дали е собствен или под наем. От страни е много трудно да прецениш труда и разходите за нещо толкова специфично. Надявам се, че съм полезен със съветите си. Ако искате ги приемете. Все пак това си е вашата сватба.
 give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 18:42:05 от AIVEN » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 09, 2015, 21:17:56 »

Avien, много уважавам мнението на професионалистите, все пак вие сте хората, присъствали на доста повече сватби, видели сте много. В случая става дума САМО за украсен стъклен съд без цветна аранжировка. Например, ваза с панделка.  Да, вазата ти е 6лв, 1м панделка е стотинки. Трудът ти да я поставиш, транспортираш и демонтираш е около 4лв? Чудесно! Добре е да цениш труда си.
Младоженците не са ходещ банкомат или златна мина. Хайде сети се, че ти и половинката ти някога сте бил по нашия път - в средата на двайсетте, с мечти и работа за средната заплата, вероятно със заем за жилище или квартира.
Колкото до "експертното мнение" на гостите, повярвай ми, никой от поканените, освен бивши младоженци, не се вълнуват от модерните за сватбения сезон цветове. Давам пример: никой от приятелите ми не знае, че тази година цвят марсала е супер популярен. Голяма част даже не знаеха какво точно представлява. Аз по случайност занм. Хората, които по принцип не се занимават с изкуство, мода или дизайн, нямат бегла представа що е то пантонен цвят, кой и как определя трендовете за сезоните и т.н.
Това, че си избрал тази така красива професия, не ти дава правото да поставяш под съмнение  естетическите възгледи на хората. Да, аз също се учудвам на избора на цветове на някои съфорумци, но не им казвам в прав текст " това е демоде", "беше на мода преди 3г" и т.н. По-скоро, намираме начин помежду си да се разберем и да доразвием идеите си, понеже някои професионалист им е реагирал по подобен на твоя начин. Както казах на курсистите при едно обучение - "Не забравяйте, че в крайна сметка общувате с хора, не с машини!".
Предлагам да спрем с излишната полемика до тук и с поведението на "ощипана мома". Един съвет, ако искаш го отмини с лека ръка, не бъди толкова краен, за да не изгубиш клиентите си. Все пак, бизнес не се прави така лесно. А и в столицата конкуренцията е голяма... give_rose
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #68 -: февруари 09, 2015, 23:20:55 »

Аз пък смятам, че когато човек има вкус, собствен стил и идеи, кое е модерно е без значение. Модата е, за да дава насока на тези без собствено мнение.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 10, 2015, 00:28:19 »

Аз имам един въпрос и искам конкретен отговор от AIVEN:

Как се случва излизането на един цвят от мода?
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 10, 2015, 10:31:01 »

Много време се чудех дали да имаме тема на сватбата и каква да бъде тя. Накря почти се бях отказала, така се получи че на поканите имаме пеперуди, понеже си ги правим сами вс точно, но като поръчах тези за родителите и кумовете пак поръчах едни с пеперуди и май това ще е темата на сватбат. А иначе гледам, че за цветове си говорите, нашата сватба ще бъде в кафяво и червено. Като си избирахме цветовете не сме питали какво ще бъде модерно, просто ни допадна идеята smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #71 -: февруари 10, 2015, 10:55:26 »

Miele мило, какви нюанси на червеното и кафявото си подбрала? На мен ми се въртят някои много красиви идея ... дай малко повече яснота smile
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #72 -: февруари 10, 2015, 11:01:40 »

Аз мислех да нямам тема, т.е. нищо не ми се въртеше в главата, докато не ми дойде свише, дето се казва :-))) ние с мъжа се занимаваме с гмуркане като хоби и темата ще е морска. Тъй като ресторанта не позволява украса в синьо, ще бъде в прасковено, като плаж/пясък :-)
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 11, 2015, 01:27:49 »

И ние имаме тема - есен.
Както каза най-добрата ми приятелка, кой да се сети, че точно ти ще си направиш сватба в тази тематика.
Мъжа ми я коментира като: Ами да, листата падат, хората се женят, животът спира.   girl_haha
Но, все пак решихме, че това е най-подходящо.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 11, 2015, 09:58:30 »

Всички като им кажем, че сватбата е септември и "О, есенна супер.. ", да ама не.. Аз мразя оранжево и кафяво.. Харесвам есента като сезон, но не мога да понасям тези цветове, та моментално отпаднаха слънчогледи, тикви, кафяви и оранжеви нюанси хаха smile Но съм виждала прекрасни идеи за типични есенни сватби  good
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines