Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:45:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата 3-та част  (Прочетена 88938 пъти)
 
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #45 -: февруари 07, 2015, 18:23:57 »

Tinkata, наистина много интересна и оригинална тема smile Завиждам на гостите ви smile А за вас ще бъде приключение да си измислите всики детайли. Много хубаво smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 07, 2015, 23:37:42 »

Тинка, нали си наясно, че в тера има осветление и то може да е в различни цветове.. не е лед, но ако ще доплащате на ДЖ за него, това там си е доста ефектно...

Колкото до това, дали номера или имена.. Ние ще сме с имена на масите и снимки на всяка маса от важен за връзката ни град.. няколко български, няколко чужди и готово smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #47 -: февруари 08, 2015, 01:20:22 »

Tинка не се притеснявай... Щом не си доволна от Мартина просто бъди откровена и кажи на Ива , че би желала допълнителна консултация, тъй като имаш съмнения. На нашата сватба всичко набавиха те. В крайна сметка затова в офертата си пише "без ограничение в украсата" - така де какъв е смисъла от цената на куверта ако трябва сама да си купуваш нещата? Само да ти кажа - тейбълките се оказа че при нас не са включени , но и ние и те разбрахме за разминаването много късно и те в крайна сметка ни ги направиха (евала за реакцията в последния момент). Все пак не е лошо да го изговорите това. Питай какво могат да ти осигурят - на мен Ива ми намери снимките за масите аз само и бях дала идея за това кои места си представям, дантелите , свещите и дори мултимедията в антрето , прожектираща снимки на стара София беше от тех... Между другото имат старинен часовник - могат да го нагласят на 12 без 5 и да го декорират като "приказен кът за снимки". При нас го бяха декорирали по друг начин - с едно старинно бюро в антрето и старинни книги - гостите ни имаха възможност да се снимат и да се насладят на интериора повреме на уелкъм дринка и така не скучаха докато ние си правим сесия. Отделно от това ако пожелаеш като ти направят такъв кът, може там да ти бъдат снимките с гостите, вместо да се чудиш къде да ги вместиш.  alexandrova_90 е права за осветлението - залата има осветление и то според мен е достатъчно - сама по себе си залата е тежка - с прекалено много осветление и украса става кичозна и претрупана, така че както и да декорираш трябва да е с мярка.

Ако ти трябва  телефона на Ива ще ти го пратя на лични. Обади и се , кажи и че не си доволна от комуникацията с Мартина (без разбира се да я обиждаш, че все пак са колежки и работят заедно) и че не ти допада като човек и би искала да видиш дали с Ива ще ти е по-лесно, тъй като все пак си булка и се притесняваш. Мисля че не би ти отказала, макар че знам че двете нямат навика да си разменят клиенти... Абе пробвай се, ако има нещо ще ти съдействам smile
« Последна редакция: февруари 08, 2015, 01:28:24 от milenkata » Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 08, 2015, 13:36:37 »

Идеята е в един момент да изключим или доста намалим осветлението от залата и да бъде приглушено, а не да добавяме още  good ето нагледно (от друг ресторант е) http://djstoian.blogspot.com/2014/12/blog-post.html

Наистина има опасност да стане прекалено и кичозно и затова мисля повечето тематични неща да са за уелкъм дринка, а идеята за къта за снимки е просто страхотна. Вътре в залата мисля само да има цветя и свещници, каляските за подарък също попадат в темата, тейбълките и папирусчето, а и разбира се тортата замък. Може по някакъв начин да обвържем игрите с темата. Като цяло не ми е избистрена концепцията, бих се свързала с Ива и да обсъдим какво ще е най-удачно, само се чудя рано ли е да звъня за такива въпроси при положение, че сватбата е края на юли  crazy

Момичета, наистина много ми помагате да развия темата и да стане наистина една приказна сватба, благодаря мнооого  give_rose

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 08, 2015, 13:40:56 »

Нали това е смисъла на форума, да си помагаме взаимно  give_rose good
Аз пак да си кажа, това осветление е излишно оскъпяване според мен, на Тера си е супер, като могат да се изключат нормалните лампи и да остане приглушено само това в лилав или какъвто искаш цвят, ти си преценяваш. Няма как да не са ти показали възможностите на осветлението, когато сте го гледали, понеже на нас дори Мартина ни показа разликите smile  blum В крайна сметка вие си преценявате възможностите и си решавате.. smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 09, 2015, 01:55:15 »

Момичета, дайте идеи за тема на сватбата, не цветово, а тематично.
Виждам, че повечето от вас са се ориентирали, между какво се колебаехте? Кое ви "остана свободно" след като избрахте  pleasantry. В мойта глава само бръмбари има.
Сега ми излязоха много други неща и не мога да се занимавам.
Свързах се с 3 "агенции", само празни думчки ми нареждат и нито една идея. Да съм пресъздадяла букета ми на масите...
Аз започвам да обмислям да отменя сватбата, имам още две седмици да измисля и ако не измисля нищо, няма да капарирам този ресторант.
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 09, 2015, 08:55:47 »

Ефектът, за който аз говоря е доста по-различен от осветлението в Тера, оскъпява ни само със 100-150лв., така или иначе дали ще го ползваме ще уточним седмица преди сватбата, та ще имам възможност да обмисля, да гледам пак и т.н.  blum

Cerise помисли за нещо, което двамата харесвате или ви оприличава - популярни теми са пътешествие, винтидж, музика, нещо историческо, спорт  pleasantry
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 09:02:47 от Tinkata » Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 09, 2015, 11:02:14 »

Да, и аз мисля, че най-добре да помислиш за нещо, което ви свързва, или което отива на мястото. Аз в това отношение се водя изцяло от това какъв човек съм аз и каква двойка сме ние, затова се спрях на рустик тематиката. Дори си поръчах едни метални кофички с винтидж принт, в които ще се направи аранжировката за нашата маса.  danceg А за останалите маси ще са в буркани и може би бутилки. Отделно ще вкараме и разни елементи, които ни определят, младоженецът е музикант, така че ще вкараме елемент ноти, аз пък пиша, така че ще вкараме и книги. А като двойка сме семпли и земни хора, затова и този рустик стил ни приляга много. Аз обичам да си наричам темата на сватбата "Сън в лятна нощ", макар че това нищо не описва реално  funnytooth
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 09, 2015, 11:39:20 »

Ние за тема на сватбата сме се спрели на  "Пролет" и двамата много харесваме този сезон smile Затова и цветовете на сватбата са зелено и жълто smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 09, 2015, 15:25:47 »

Здравейте
И аз имам нужда от малко идеи за сватбената тема. За сега се спряхме само на цвета и решихме, че ще е лилав. Мисля си да включа и дантелата, защото я харесвам. Иска ми се да има цветя и свещи. Проблемът е, че ми се иска да вмъкна някаква тема, с която да обвържа поканите, украсата, подаръчетата и т.н., но нищо не мога да измисля. Ако вие имате някакви предложения, ще се радвам да ги споделите. smile
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 09, 2015, 15:51:38 »

Винаги , като прочета лилаво за сватба  се сещам за люляци smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 09, 2015, 16:17:32 »

Аз се сещам за орхидеи, теменужки и лавандула  heart


Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 09, 2015, 16:56:06 »

nansita Тези цветове бяха на мода в периода 2006-2008ма година. Към днешна дата изглеждат доста банално и дежаву. Моя съвет е ако имате време да промените концепцията.
 give_rose give_rose give_rose

Не мислиш ли, че с това си изказване обиждаш хората, които са избрали точно този цвят, вкл. и мен?
Банално, небанално това съм избрала и не мисля да се водя по това, кое е на мода и кое не. Като се замислиш може би няма цвят, който да не е бил използван като водещ на сватба, така че сигурно всички цветове са банални. Аз не попитах за цвят на сватбата, а за някакви идеи за цялостна тема на сватбата.
За сега на този цвят съм се спряла, а ако нещо друго ми хрумне може и да го сменя, но не защото вече не е на мода, а защото така съм го усетила.

nansita, много ти благодаря за идеите. smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #58 -: февруари 09, 2015, 17:01:08 »

Няма нищо лошо в тези цветове, нито в съвета ми. Просто всеки го чувства по различен начин. Повечето булки са тук за да получат съвети, а не да дават. Странно защо приемаш съветите на друга булка а отхвърляш тези на професионалистите. Въпреки всичко ти пожелавам успех.
give_rose give_rose give_rose
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #59 -: февруари 09, 2015, 17:07:08 »

Aз се сетих и за Люляк - като цвете в концепцията и като цвят. Можеш да аранжираш цветя бял люляк, светло лилав люляк и тъмно лилав люляк.... Заедно с орхидеи или хортензии , както и различни нюанси божури (светли) според мен би се получило прекрасно.

 


Все пак имай предвид, че понякога ресторантите (агенциите) имат само 2- 3 нюанса лилаво и не винаги могат да изпълнят правилно концепцията
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 17:09:28 от milenkata » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines