Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:22:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата 3-та част  (Прочетена 88962 пъти)
 
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #30 -: февруари 03, 2015, 16:13:31 »

Хаха, дано да сме на открито, казвам аз lol) мислим положително, дано времето не ни изненада лошо.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 03, 2015, 16:13:41 »

Черешчице smile залата е много хубава, с малко повече финанси може да  я направиш в по светли и тъмни цветове на желания цвят, за  да се връзва с пода  (  не  се вижда добре цвета  на  пода) Ще наемаш ли агенция за  украса, те сменят всичко, но цените са високи.
Нашата сватба ще е бяло и червено, червеното ще е като допълнение да не е много бяло.. Да масово се използва розово, червено, лилаво но всяка една сватба е различна..
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 03, 2015, 17:06:45 »

Знам го пустото лилаво, че е вече е под път и над път, ама аз исках тъмно и щеше да стане много готино. Още съм в голяма дилема за украсата. Всичко ще се реши след няколко седмици като кацна в България е отида да видя залата лично, като ще е златно ми се иска поне старо злато да е цвета.  nea Ама ще преценя.
Довечера имам среща в скайп с една агентка, която навремето беше ПР на магазина, в който работех. Та имам представа от работата й. Ще видя какво ще ми предложи, защото единствената идея, която ми идва като гледам Шуменските "агенции" е по-добре да си направя харакири, отколкото да си поканя гостите между тия нахвърляни чаршафи. Харесала съм си много неща в нета и смятам повечето материали да ги осигуря аз. Ако не ме устои цената - сутринта булката и шаферките ще си украсяват  pardon
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #33 -: февруари 03, 2015, 17:54:49 »

Cerise, и аз мисля, че залата не е хич лоша. Абстрахирам се от лъскавите покривки и жълтите панделки и пердета и мисля, че имаш варианти. Ето някои идеи за цветови комбинации:






Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #34 -: февруари 06, 2015, 09:54:08 »

Мелита, качвам комбинирано снимки от въпросната сватба в неформална обстановка. Най-елементарно описано, нещата изглеждаха така...
1. Сватбата беше на открито и повечето гости бяха на пейки. На всеки на мястото имаше преметнат плат и завързан с панделка с цвете от хартия.
2. Имаше балони с хелий, а за стойка на балоните беше направено балонче пълно с вода. Така можеха балоните с хелий да се местят на групички. Децата с това много се забавляваха.
3. Цветята по масите бяха в буркани. Всеки буркан беше украсен с дантела и вързана панделка отгоре. Цветята бяха възможно най-различни. Бурканите - също.
4. Имаше много цветни знаменца, топки от хартия. Въпросните топки бяха от хартия за подложки на торти. Малките цветя (на местата ни) пък бяха от хартията за подложки в чиниите с кафе. Всички жени имахме гривни от такива цветя.
5. Ползваха кафез за пликовете с картички и пари.
6. Имаше много чаени свещи - не само по масите, а и като украса по тревата.
7. Тейбъл картичките бяха във формата на пеперуди, поставени върху приборите.
Облеклото на булката и младоженеца се виждат на снимката - също неформално. Младоженецът имаше и папионка в яркожълто, а детенцето им беше облечено огледално на баща си - жълта риза със зелена папионка.
Идеята беше всичко да е много свежо, много цветно, много веселяшко, каквито са всъщност самите младоженци smile


* untitled111.JPG (73.46 KB, 640x465 - видяно 456 пъти.)
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 06, 2015, 16:14:07 »

Ние избрахме за тема на сватбата "Приказка" - ще комбинирам малки детайли от различни приказки, по-скоро леки закачки, които всеки може да асоциира с дадена приказка. С този акцент ще бъдат и поканите, тортата ще бъде замък, подаръчета за гости - каляски. Замислила съм за уелкъм дринка да има мъфини, курабийки и бонбони от различни приказки, подредени на триетажните подносчета с надпис отгоре "Изяж ме" и малки декупажни бутилчици с "Изпий ме". Общо взето супер много идеи ми се въртят в главата - и за старинно огледало, и за часовник спрял в 12 без 5, та приемам предложения от вас за всичко, което се сетите, че би подхождало на темата  blum
Ще имаме и папирусчета за всеки гост, на които ще пише "Once in a while, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale."
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 06, 2015, 16:18:04 »

Tinkata на сватбеното изложение една от агенциите беше направила всичките неща с тема приказки, беше много интересно,обаче някакви детски ми стоеше. Много ме впечатли кутията за пари я бяха направили като шапка.
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 06, 2015, 16:20:33 »

Да, там темата беше само Алиса в страната на чудесата, но ми беше твърде шарено и крещящо, аз си представям нещо по-семпло и елегантно  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 06, 2015, 17:05:00 »

Тинка, супер идея  Bravo Ти идеите вече си ги имаш, по-скоро можем да се поразровим за снимчици и начин за осъществяване smile Иначе това, което беше на изложението, като Алиса, малко ми беше прекалено и на мен, но в пастелни и по-некрещящи цветове ще се получи приказно  heart
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #39 -: февруари 06, 2015, 17:17:10 »

ooooo това е страхотна тема... и определено нестандартна... Можеш всяка маса да я кръстиш на различна приказка и да има малки детайли от приказките в декорацията... Може да се получи вълшебно smile
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 06, 2015, 18:13:05 »

Благодаря, момичета  girl_wink
Много хубаво ще се получи, ако всяка маса има отделна приказка, виждала съм снимки от такава сватба. Малко ме притеснява ще измисля ли 10 приказки с достатъчно емблематични детайли. Преди да се спра на каляските, идеята ми беше подаръка за гостите да са меденки, като на всеки да се падне комплектче меденки от различна приказка.
Milenkata, за такава декорация какво мислиш, че мога да очаквам от Тера, че аз почти всичко мисля да поръчвам, купувам, а се замислих, че може би трябва да уточня с тях какво точно могат да ми осигурят по темата   Hmmm


Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #41 -: февруари 06, 2015, 19:58:02 »

Tinkata, за тази твоя хубава тема, защо не си подбереш приказки от един автор? Например Андерсеновите, на Братя Грим или на Оскар Уайлд? Според мен Андерсеновите биха били много красиви като послания за любов и други красиви емоции  smile

Примерно:
http://theweddingdecorator.blogspot.com/2011/07/hans-christian-andersen-fairytale.html
« Последна редакция: февруари 06, 2015, 20:00:50 от michelle » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #42 -: февруари 06, 2015, 23:14:44 »

От Тера сега като нямаат цветя не знам какво ще предложат, но ... определено нестандартните сватби са им в стила. Освен че за нашата изнамериха снимки и дантели за да стане Стара София, специално създадоха дръвчета с лампички за да стане по-празнично. Специално за нас създадоха и чашите за вино-свещници-дантелени...

За твоята тема според мен биха могли да ти намерят различни цитати от приказки, снимки или картини от определени приказки, могат да ти направят цялата зала като декор от определена приказка (примерно искаш залата от Красавицата и Звяра или залата от Пепеляшка).... Можеш да направиш цялата сватба под надслов "Once upon a time..."... Въобще - темата ти е страхотна и според мен няма да ти се наложи да купуваш каквото и да е...  Защо не попиташ? Но говори с ИВА, Мартина не я бива и не вдъхва сигурност. Ако имаш нужда от помощ ще ти съдействам smile

Бяха ни казалаи че преди нас е имало авио сватба - Цялата сватба е била с мотиви от бойни военни самолети и те са украсили залата като боен самолет, направили всяка маса да прилича на отделен изстребител...

Сигурна съм че могат да предложат много на тема приказки smile
« Последна редакция: февруари 06, 2015, 23:17:42 от milenkata » Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 07, 2015, 12:53:14 »

michelle също много интересна идея, ще помисля и в тази насока  give_rose

milenkata за щастие за мен важат старите условия на Тера, защото съм запазила отдавна и специално попитах - при каквито условия съм запазила, такива си остават, за тепърва запазващите ще е без цветя. Радвам се да чуя, че така с желание се адаптират към всяка сватба, но аз досега съм комуникирала само с Мартина и не съм особено очарована, надявам се да не е проблем да се обърна към Ива. Иначе точно така си го представям - да има и картини, снимки, цитати, интересно табло за разпределение, но си мислех, че всичко това трябва аз да си го набавя.
Гледала съм снимките от твоята сватба и всичко е прекрасно, много са се постарали  heart
Ди джеят ни предлага лед осветление и мисля, че това ще придаде допълнително приказен вид, но още не сме измислили какъв цвят ще е подходящо да бъде (може и да не е само един, а да се сменят)
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 07, 2015, 17:03:53 »

Bravo Приказната идея е супер.
Аз пък вчера умувах за имена на масите, дали да са имена или номера и казвам на ММ и той ми вика: Да бе, на турски сериали ще ги къстим ако искаш  tease
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines