Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:21:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватбата 3-та част  (Прочетена 194035 пъти)
 
djaleksi
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #195 -: март 20, 2015, 20:48:52 »

Здравейте florence,
В продължение на повече от 7 години работа по сватби, непрекъснато се чудя какво по-различно и интересно да измисля, което непрестанно да впечатлява и изумява, но за съжаление започвам да се затруднявам. Може би на този етап, това е максимума, който не спирам да изглаждам, усъвършенствам и разнообразявам, ако аудиторията има отношение към мен, предразполага и заслужава. Репертоарите за водене на сватба са съчинени още преди аз да се родя, а всеки колега има свой собствен стил, маниер и начин на работа, който на 90% няма как да е различен за всяка сватба. Думата "маминка", "мами", и други умалителни, като обръщение към свекървата спрях да употребявам от доста време, защото мен също започна да ме дразни. В последните 2-3 години, когато представям свекървата, е представям просто като свекърва - прекрасна, красива и щастлива и така мога до 100, без да се повтарям. smile
Относно музиката..., няма как да угодя на всеки на момента. Това е сватба все пак, не личен фирмен банкет, или дискотека. Старая се да изпълнявам всички музикални желания, като дори в последно време тактично обявявам по микрофона, хората да бъдат търпеливи, ще изпълня желанията им, защото има и малко нахални, или пийнали, които не разбират от дума. Да се знае! smile
За съжаление, не съм елитна компаньонка и няма как да ме харесват всички, но и аз също имам право на избор.
Оставам верен на себе си и продължавам напред още по-мощен и силен през 2015!
Успех на всички форумци и колеги, бъдете живи и здрави!!!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: март 20, 2015, 21:23:16 »

florence в този ред на мисли, можеш да разгледаш албумите със снимки на 10 сватби и ще ти кажа,че снимките са почти едни и същи. стария град например. Позите,местата,ефектите на снимките то просто е едно и също. Ако се върнем на DJ, ще кажа че трябва да отидеш на още двама други DJ на техни сватби и повярвай ми, ще чуеш стандартния Менделсон и заучени фрази от рода на " Нашите красиви младоженци....." и.тн. Аз лично мога да кажа,че Алекси поне разби еднотипните сватби, които се правеха години наред и все още се правят по -калъп. Смело мога да кажа и нещо за поздравите. dj не може да изпълни на минутата всички поздрави. Да не говорим,че в много от случаите младоженците са сложили тотална забрана да се пуска Слави Трифонов,а във същия момент някой от гостите иска точно това. И понеже DJ е тактичен не им отговаря,че младоженците не позволяват, а просто обяснява,че в по-късните часове ще изпълни желанията. Аз лично не познавам по-тактичен и изпълнителен DJ от Алекси. Работя с много колеги,но той ми е фаворит точно, защото разчупи сватбата като ритуали и купон!  yahoo yahoo yahoo  Факта,че сватби си сменят датата на сватбата заради него е достатъчно показателно,какво се харесва на аудиторията. В твоя случай,ще имате много гости,които вече са чували репертоара,но не очаквай чудеса и от друг дж.
« Последна редакция: март 20, 2015, 21:27:16 от Nina Style » Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #197 -: март 20, 2015, 21:44:22 »

Здравейте florence,
В продължение на повече от 7 години работа по сватби, непрекъснато се чудя какво по-различно и интересно да измисля, което непрестанно да впечатлява и изумява, но за съжаление започвам да се затруднявам. Може би на този етап, това е максимума, който не спирам да изглаждам, усъвършенствам и разнообразявам, ако аудиторията има отношение към мен, предразполага и заслужава. Репертоарите за водене на сватба са съчинени още преди аз да се родя, а всеки колега има свой собствен стил, маниер и начин на работа, който на 90% няма как да е различен за всяка сватба. Думата "маминка", "мами", и други умалителни, като обръщение към свекървата спрях да употребявам от доста време, защото мен също започна да ме дразни. В последните 2-3 години, когато представям свекървата, е представям просто като свекърва - прекрасна, красива и щастлива и така мога до 100, без да се повтарям. smile
Относно музиката..., няма как да угодя на всеки на момента. Това е сватба все пак, не личен фирмен банкет, или дискотека. Старая се да изпълнявам всички музикални желания, като дори в последно време тактично обявявам по микрофона, хората да бъдат търпеливи, ще изпълня желанията им, защото има и малко нахални, или пийнали, които не разбират от дума. Да се знае! smile
За съжаление, не съм елитна компаньонка и няма как да ме харесват всички, но и аз също имам право на избор.
Оставам верен на себе си и продължавам напред още по-мощен и силен през 2015!
Успех на всички форумци и колеги, бъдете живи и здрави!!!
Здравейте, както казах не искам да хейтвам, просто споделих мнението си. Вие явно сте доказан професионалист и моето мнение първо не е миродавно и второ - няма да се отрази на работата ви. Нито съм целяла да ви опетня, нито да се заяждам, не ме разбирайте погрешно. Просто след първата сватба, на втората с доста от гостите се спогледахме, защото вече бяхме чули представянето на младоженците. Като се има предвид, че с половината от гостите ми, вече сме били на ваши сватби, просто с годеникът ми ще търсим нещо друго, за да изненадаме гостите си smile Фактът, че от толкова години сте в бранша, си говори за вашия професионализъм и коя съм аз да го оспорвам (не че го правя).
Напълно съм наясно, че няма как да се угоди  на всички, затова също не ви обвинявам. Просто споделих личното си впечатление, което доколкото знам е целта на този форум smile
Пожелавам Ви успех!  Good luck
Активен
djaleksi
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #198 -: март 20, 2015, 22:17:10 »

Благодаря Ви! Всичко е супер, радвам се, че споделихте мнението си!
Активен
krisi_smile
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #199 -: март 24, 2015, 15:31:46 »

И аз да се включа в темата с един въпрос. Ние ще имаме сватбен водещ в ресторанта и разбира се DJ, който още не сме си наели. Знаете ли дали взимат по-малко пари, когато само ще пускат музика и няма да изпълняват функциите на водещи? smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #200 -: март 24, 2015, 18:27:56 »

Доколкото знам обикновено водещите имат някой впредвид с когото са свикнали да работят..

Консултирахте ли се с вашия водещ дали има някой впредвид? Ако не сте започнете от там, мисля че е добра отправна точка smile good
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #201 -: март 25, 2015, 00:14:45 »

И аз да се включа в темата с един въпрос. Ние ще имаме сватбен водещ в ресторанта и разбира се DJ, който още не сме си наели. Знаете ли дали взимат по-малко пари, когато само ще пускат музика и няма да изпълняват функциите на водещи? smile
Според вас трябва ли да получават по-малък хонорар DJ-те, при условие че работното време е същото, музиката, озвучителната апаратура и осветлението също, разликата е в няколкото думи по-малко smile... Водещият на тържество, независимо дали сватбено или друго трябва да е доказан професионалист с име и опит, визия и въздействие върху публиката, за да има някакъв смисъл да го наемате, защото ако е аматьор и само се пробва на вашето тържество, такива смехории и циркове ще настанат, че DJ-я ще се чуди после как да замазва гафовете, да създава настроение на гостите и да прави купон...тогава той дали ще ви иска повече пари smile...Има и друг вариант, водещи с име и визия нарочно притискат DJ-те да свалят от обичайния си хонорар, за да има повече за тях smile...И за какво е цялата схема, за едни 50-100 лв. , които отиват в нечии джоб, а DJ-я работи без настроение и му е през...за купона и веселбата на сватбата...
Активен
krisi_smile
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #202 -: март 25, 2015, 08:34:31 »

Доколкото знам обикновено водещите имат някой впредвид с когото са свикнали да работят..

Консултирахте ли се с вашия водещ дали има някой впредвид? Ако не сте започнете от там, мисля че е добра отправна точка smile good
DJ-ят който работи с водещата ни е зает отдавна за нашата дата и затова трябва да си потърсим друг вариант.
Активен
krisi_smile
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #203 -: март 25, 2015, 08:35:51 »

Според вас трябва ли да получават по-малък хонорар DJ-те, при условие че работното време е същото, музиката, озвучителната апаратура и осветлението също, разликата е в няколкото думи по-малко smile...
Сигурно е така. Не съм ходила на много сватби и не помня какво точно прави DJ-ят затова зададох въпроса си smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: март 25, 2015, 10:03:48 »

Аз мисля, че работата на DJ се заплаща еднакво независимо дали ще води или няма да води сватбата.
Не съм DJ, но имам приятели, които озвучават различни събития от години. За едно тържество е необходимо да носят техника, осветление и една камара други джаджи, чиито имена даже не знам. Почти всички DJ са с хонорар на час. Всичката тази техника му е необходима, понеже едва ли пуска музика през Winamp или Spotify. smile
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: март 25, 2015, 11:05:40 »

Честито! smile Кого избрахте, ако не е тайна? И кога е сватбата?

Митко Малкия е нашият DJ  Bravo . Сватбата ни е на 29.08.15  smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #206 -: март 25, 2015, 12:07:37 »


Има и друг вариант, водещи с име и визия нарочно притискат DJ-те да свалят от обичайния си хонорар, за да има повече за тях smile...И за какво е цялата схема, за едни 50-100 лв. , които отиват в нечии джоб, а DJ-я работи без настроение и му е през...за купона и веселбата на сватбата...
Случая тук мисля, е точно такъв.

Скъпи младоженци, ако искате друг водещ, освен дж-я това е допълнителна екстра, която се заплаща допълнително. Така е редно. Иначе все едно да влезете в кухнята на ресторанта и да кажете на главния готвач - Виж сега, ние ще имаме друг главен готвач за нашата сватба, а пък ти само ще му помагаш, за което част от твоята заплата ще е за него.

Нещо такова


Ние ще имаме сватбен водещ в ресторанта и разбира се DJ. Знаете ли дали взимат по-малко пари, когато само ще пускат музика и няма да изпълняват функциите на водещи? smile

Аз лично не бих се съгласил.  blum blum blum
Активен
vera_ivanova_19
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #207 -: март 31, 2015, 08:47:57 »

florence ние при избора на dj който беше важен за нас направихме няколко срещи,изгледахме пет видеофилма,отделно присъствахме и на две сватби и мога да ти кажа,че в по-голямата част повечето работеха със заучени фрази и почти всички пускаха една и съща музика .На моменти даже бъдещия ни кум се шегуваше,че всички са учили от един учебник .Имаше един който беше по-разчупен и ни допадна но след срещата с него останахме с впечатление ,че има проблем с алкохола и се отказахме.Така,че е трудно да попаднеш на нещо по-различно и като стил и като маниер.Пожелавам ти успех.
Направи ми впечатление,че както и при мен след като изразих мнение веднага бях нападната от засегнатите  „професионалисти ” пишещи в този форум.Оставам в впечатлението,че прекарват повечето време тук и бдят някои да не замърси имиджа им.
Активен
Adellina_ady
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #208 -: април 14, 2015, 10:17:18 »

здравейте момичета, имам много голям проблем сигорно званях на 10 дж и всички са заети . Ресторанта го запазихме още мин година , и за дж решихме да изчакаме , но не съм очаквала , че ще е такъв наплив. Званях на хорхе, двамата Емиловци, Найден Найденов, Митко Томанов- малкия, и още куп и вече сум много отчаяна . Готова съм да отменя сватбата защото не искам да се изхвърлим със сумати пари и накрая гостите да си седят по масите и да си тръгнат в 8 часа. Моля Ви помогнете ми , препоръчайте ми някой от който имате добри впечатления
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: април 14, 2015, 10:23:45 »

Здравей,  Аделина   welcome-2 Кога е датата? Тук има много професионалисти, а и булки, които ще помогнем, спокойно smile Надявам се да не се стига до отмяна на сватбата  good
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines