Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:51:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите 5-та част  (Прочетена 85184 пъти)
 
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 11, 2014, 10:20:42 »

Дааа и аз се опасявам от скъпичко... Надявам се да намеря нещо разумно...  pardon
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 11, 2014, 10:25:03 »

Аз докато намеря това , което ми харесва на по приемлива цена падна голямо ровене из нета , но успях !  Yes  Така че имай търпение  good  blum
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 03, 2015, 09:32:33 »

Здравейте момичета smile
Бих искала да попитам някои от вас писали ли са в поканите нещо от сорта: "Вместо подаръци помогнете ни да сбъднем мечтите си" или иначе казано изречение с което да покажете на гостите, че предпочитате парички, с които да си купите това от което имате нужда вместо подаръци?
Ако да ще се радвам на някакви идеи  smile

Хубав ден на всички
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 03, 2015, 09:52:18 »

Коментирано е това много пъти назад в темите. Едно го пишат в покана, други в притурка към поканата, третите не го пишат. Ние мислим да не го пишем в поканата, някак грозно ми звучи... Ще си раздаваме повечето покани лично, каним много близки наши приятели и роднини, които са наясно, че имаме ново жилище, имаме абсолютно всичко като техника, мебели, аксесоари, което може да се иска и нямаме нужда от подаръци. Ако ни питат, ще кажем, че искаме пари, не се притесняваме, но по-скоро знам, че няма да има ненужни, тъпи сервизи и подаръци от този род..  smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 03, 2015, 09:57:15 »

Ние мислим в края на поканата да запишем "Подаръка не го мисляте,а в пликче го сложете".
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 03, 2015, 09:59:38 »

Текста за поканите го намерих мисля, че в форума.. но ги преправих малко и събирах от няколко покани:

текст за гости:
Много го умувахме и после се шегувахме,
че сватба ще има, но "догодина".

Е, дойде и таз година – Драган, Драганка за булка да взима.
И сега без майтап, на 01.03.2015. ще сключим брак!

Ще си кажем " ДА" в Ритуална зала ...........от 16:00 часа
Светото венчание ще започне в 17:00 часа в храм .....................

След това Ви каним от все сърце в ресторант .............
От 19:00часа да тропнете с нас хорце.
За кумове ..................   каним
          щуро парти с тях да си направим!

текст за родители:
Скъпи майко и татко,
Ето, че настъпи моментът Вашият син/дъщеря
да поеме по своя собствен път
и да създаде свое собствено семейство.
Моля Ви, както винаги до сега
да споделите с мен този важен момент
и да бъдем заедно в деня,
в който аз ще се сдобия със съпруг/а, а вие с дъщеря/син!
Каним ви да бъдете наши специални гости на сватбеното ни тържество,
което ще се състой на 01.03.2015г.

Ще си кажем "ДА" в Ритуална зала ................. от 16:00часа
Светото венчание ще започне от 17:00часа в храм ....................

След това ви каним от все сърце в ресторант .....................
От 19:00 часа да тропнете с нас хорце.

С много обич Драган и Драганка

текст за кумове:
Мили приятели,
на вас с доверие задача отговорна отредихме
освен приятели, наши кумове да сте решихме!
Благодарим Ви, че приехте и с нелека задача се заехте!
Вълнувайте се с нас в деня ни!
Споделете с нас радостта ни!
Щастливата ни дата запомнете 01.032015г.
и за купон се пригответе.

Ще си кажем "ДА" в Ритуална зала ……….. от 16:00 часа.
Светото венчание ще започне в 17:00 часа в храм …………….
След това ви каним от все сърце в ресторант ………….
От 19:00 часа да тропнете с нас хорце.
С обич Драган и Драганка

hrishristova, според мен този вариант, който си написала ми допада, не е директен.. Аз съм решила, ако ме питат да си казвам какво искам.. А и повечето знаят, че вече се дават пари..
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 03, 2015, 11:08:37 »

Според мен пък не е грозно, а практично.
Онзи ден една приятелка се жени и си говорихме, че една друга нейна искала да й купува подарък и тя казала НЕЕЕ  NO
Все още има хора, които подаряват подаръци и то за това и го обмислям това просто не искам да копирам идеята им а да се измисли нещо по така, за това и ви попитах ако имате някаква идея да я споделите  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 03, 2015, 11:14:14 »

Ок, извинявай, споделям мнение, нямам познати, които да подаряват подаръци все още.
Казвам ти как са го правили в отделна притурка към поканата. За текст не съм силна, още не съм измислила дори тест за нашите покани. Успех  good
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 03, 2015, 11:18:19 »

Ако някой реши да купи подарък, ще е много кофти да му кажеш не. Но след като си казал,че предпочиташ пари повечето ще се съобразят. Аз бях шаферка преди почти две години и знаех,че предпочитат пари,т.е. попитах, и освен пари им подарих гълъби,които се пускат след черквата, а другата шаферка подари и нещи малко символично. Така хем изпълнихме желанието на младоженците, хем им подарихме нещо за спомен, е моето нещо излетя,но това е друг въпрос girl_haha
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 03, 2015, 11:38:50 »

alexandrova_90 няма за каво да ми се извинявате  Wink
форума е за да споделяме мнения и да събираме идеи (на мен лично ми е в много голяма помощ)
Извинявам се аз ако съм прозвучала малко по грубо.
Относно текста към поканата - видях го преди месец за първи път и ми се стори доста добра идея и за това и попитах някой дали го е практикувал също, но ми се искаше да посъбера повече идеи за изреченията, а не да копирам приятелката си, защото нейното най ми допадна smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 03, 2015, 11:45:48 »

Виж май в стара тема имаше подобни изречения...  pardon
Активен
prettygirl777
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #26 -: февруари 03, 2015, 13:31:05 »

Ние сложихме в края на поканата като послеслов следното:

P.S. Улесняваме всички близки и приятели да ни позволят сами да изберем сватбения си подарък. Така вие допринасяте за реализацията на съкровено наше желание.
Благодарим ви!

Между другото, го бях видяла като идея точно тук в по-старите теми на форума и най-много ми допадна от всички предложения. Иначе ако някой държи да ти подари подарък, естествено, че няма да го върнеш, но ние имахме само няколко от най-близките роднини и приятели, които си бяха много на място и ще ни останат за спомен, останалите гости се съобразиха с нашето предпочитание и ни подариха картичка и плик с парички.
А съкровеното наше желание, споделено по-горе, беше меден месец, който успяхме да реализираме със събраните от сватбата пари smile
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 03, 2015, 13:43:14 »

Няма да пишем в поканата, но ако ни питат, ще си казваме. Не сме твърдо против подаръците сами по себе си, а по-скоро против подаръци, изсмукани от пръстите - сервизи, тенджери, картини и часовници (които изобщо не са съобразени с нашия вкус)... Който може да измисли подарък, който държи да ни подари, а не е просто тип "влязох в един магазин, избрах нещо за отбиване на номера", ще бъде добре дошъл, разбира се. Така едната ми шаферка например работи в магазин за луксозно спално бельо и ме попита дали може да ми подари хубав спален комплект. Дори ми показа какъв е харесала. Аз обожавам такива работи и разбира се одобрих подаръка. Още повече, че сама не бих дала толкова пари за чаршафи. Така че се надявам и с другите гости да мине леко тази част. Не ми се иска обаче хората да се чувстват задължени да ни дават пари, защото ще има и хора в не толкова добро финансово положение, на които се опасявам, че ще им бъде неудобно да ни дадат плик с 20 лв. в него и ще предпочетат да не дойдат изобщо от неудобство. Затова трябва да намерим индивидуален подход към всеки гост, за да не се стига до такива ситуации.  nea
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 03, 2015, 14:15:04 »

Всеки,който приеме поканата за сватба знае къде отива и ,че трябва да бъде подготвен. Освен,че в момента организирам сватба съм била и ще бъда гост. И аз като гост ще преценя мога ли да си позволя да присъствам на това събитие. Това с отбиването на номера за мен лично е неуважително, защото и младоженците биха могли да отбият номера с един сандвич,а не с 4-5 степенно меню. Нали всички тези неща се правят за гостите- храната,напитките,забавлението,подаръчетата. Смятам,че сватбено тържество,не е място където да се "отбива номер". Освен това покани се раздават достатъчно рано,за да имат време хората да се подготвят. И на този дето ще му е неудобно да даде 20лв. ми е интересно какво ще купи за тези пари. Все пак не пишеш в поканата колко пари искаш,а пишеш че не искаш друг вид подарък.
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 03, 2015, 14:16:48 »

prettygirl777 идеята доста ми допадна (записах си я  Wink )
Ние нямаме нещо конкретно предвид. Все още си обзавеждаме жилището и предполагам, че по голямата част от събраните пари ще се вложат там  Bravo
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines