Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 18:06:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите 5-та част  (Прочетена 85718 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 13, 2015, 10:07:13 »

Ние не се обръщахме поименно към поканените двойки, а със "Скъпи приятели"
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #46 -: март 13, 2015, 10:24:32 »

Т.е. в поканата пише само "Скъпи приятели", и после като дават на човека казваш, че и половинката му е поканена? А ако е сам човекът пак ли е същата покана със "скъпи приятели"? tease
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 13, 2015, 10:44:18 »

Абсолютно, това с поименното обръщение, напечатано предварително е доста излишно и усложняващо според мен  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 13, 2015, 10:57:39 »

Дрийм, при нас има само 3-4ма човека, които са без половинки на сватбата и сметнах за излишно да печатам специални покани заради тях smile На всички е обяснено, че могат да си доведат близък за тях човек, ако преценят, че е усместно. smile
Тъй като сама си правих поканите, нямах излишно време да се занимавам да правя индивидуални покани за всеки. Имах идея да сложа тагчета (малки етикетчета) с имената на поканените, но в последствие промених дизайна и останаха без тагчета.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #49 -: март 13, 2015, 11:02:33 »

Сега като се замисля и при нас не са много хората без половинки, струва ми се наистина най-лесен този вариант - при даването да се обяснява, че се включват и половинките. Хем няма да се занимавам с пликове и индивидуален печат. smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 13, 2015, 11:02:57 »

Аз мисля да не пишем имена, като дадем поканата ще помолим да ни потвърдят и да кажат колко човека и да кои точно,за да ги запишем поименно при разпределението. Има хора на които не знаем как се казват половинките,нито пък каква точно е връзката им и не смеем да пишем имена.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 13, 2015, 11:08:24 »

Сега ме замислихте много с тия обръщения. Довечера ще погледна в поканите, с които са ни канили на сватба.
За едната 100% съм сигурна, че нямаше поименно обръщение, защото на плика бяха написали имената ни. Но за другите- нямам спомен. girl_wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 13, 2015, 11:08:40 »

Извинявайте, ама не мога да проумея как каните на един от най-сантименталните дни - хора, които не познавате и не сте виждали  girl_impossible pardon
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 13, 2015, 11:26:16 »

Имаме приятели,който са ни много близки,но живеят далече и няма как да се виждаме често. Имам приятел който е в Швеция и не му звъня през няколко седмици да го питам имаш ли си гадже, сериозна ли е, мислите ли да се разделяте следващите 3-4 месеца,че аз готвя сватба. Мене също са ме канили без да ме познават. На последната сватба не познавах младоженеца и какво,може би трябваше да не ме поканят, защото не съм намерила време да отида да се запозная с него предварително. Преди няколко седмици ме поканиха на бал на племенничка на мм, не я познавам,но ще отида, нали все по някакъв повод трябва да се запознаем с хората. С моя мъж като станахме гаджета не сме обикаляли по роднини и приятели да се запознаваме с родите. Фамилийте са ни големи не върви да обикаляме цяла България,за да представим гаджето.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #54 -: март 13, 2015, 11:38:07 »

Ами да, имаме познати, чиито гаджета не познавам, дори на кумата - ние с нея винаги излизаме по женски и така. Е, нея мога да я питам за името му, разбира се, ама пак не го познавам :-)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 13, 2015, 11:48:24 »

Лорка, спокойно изказвам мнение.. Просто моята представа за сватба е, че каня близки хора, които познаваме, част са от живота ни, ако не ежедневно, то поне през голямата част от времето. Аз имам куп братовчеди, които ММ не познава, но със сигурност ако ми бяха важни и близки до сърцето щеше да ги познава, т.е не ги искам и на сватбата. Това, че са ми роднини, не означава че са част от живота ми  pardon Презумцията да се кани всеки човек от родата, за мен е доооста остаряло разбиране. В никакъв случай, обаче не значи, че при теб също трябва да е така.. Просто се чудя, какво те задължава да ги каниш, не ти е приятно, изнервяш се, дори се стига до това "да отида като гост на сватбата си".. Това ще е един от най-хубавите ти дни..

Дрийм, за гаджетата на приятелите съм съгласна, въпреки че познавам всички, може да не са ми толкова близки, но ги познавам и ценя, защото са половинки на моите/неговите приятели  good
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #56 -: март 13, 2015, 11:56:15 »

Е, ако са дългогодишни гаджета сигурно ги познаваш, нормално, но няколкомесечните не ги познавам. Мисля, че е напълно нормално, плюс ти не каниш половинките на приятелите си, защото са ти много близки, а защото искаш да поканиш приятелите си :-)))
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 13, 2015, 14:08:48 »

Ние сме решили да каним всички с половинките им, дори и да не ги познаваме. Оставаме на тях да преценят дали ще се чувстват удобно да присъстват на сватба, на която не познават никой освен гаджето си. Например имам колежки от университета, на които не познавам половинките им или поне не сме близки. Това не означава, че няма да ги поканя. Същото се отнася и за колегите от работата на ММ. Струва ми се някак неуважително да поканя някой без половинката му.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 13, 2015, 15:15:40 »

Аз също не познавам всички половинки, но все пак всеки е поканен с половинката си. Струва ми се невъзможно да познавам всички, особено от работата на мъжа колегите, ами няма как да им познавам жените, то даже той не ги познава. Което не му пречи да си покани колегите заедно с жените им, все пак това не значи, че не са си близки. Просто не с всички хора работи това "ако сме си близки, си познаваме половинките". Те се виждат на работа и са си близки там, но това не значи, че ходят заедно по семейни събирания  pardon А пък аз няма как да кажа "тези хора не са ми близки на мен лично, затова нямат място на сватбата ни".
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 13, 2015, 16:13:43 »

При нас този проблем е решен, преди да сме го имали.. Поканихме си колегите, казахме им че са поканени с половинки и всички казаха "Глупости, няма начин, вие дори не се познавате, а и няма смисъл да идват при положение, че ще се чувстват не на място, нито ще познават останалите колеги, нито младоженците". Въпрос на мислене.. Аз също бих реагирала по същия начин, ако поканят ММ на сватба.. Хората от уважение ще поканят и мен, едва ли ще им се дават пари и сватбата няма да се състои, и е на живот и смърт присъствието на човек, който не познават..  pleasantry

Излишна полемика.. спирам да пиша по тази тема, че няма нищо общо с Текстовете.. Опорочихме хубавите текстове   Girl_hide
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines