Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:53:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата 3-та част  (Прочетена 30859 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: юли 14, 2014, 07:03:20 »

Старата тема http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,26512.0.html
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 03, 2014, 14:14:34 »

Момичета, аз в момента съм малко объркана как да направим с фотографа преди церемонията. Иска ми се той да отиде в хотела да направи няколко кадъра на младоженеца, докато се приготвя, после да дойде до вкъщи да направи и там няколко кадъра на роклята... И от там той да отиде в църквата по-рано, за да може да направи няколко снимки на обстановката в църквата - цялата украсена и тържествена, с много цветя... Но някак си всичко това ми се струва много натъгъдъг... Другия вариант е нашият фотограф не отива в хотела при младоженеца, а идва направо при мен. Много близък приятел на милото, който ще бъде гост на сватбата е професионален фотограф и той може да отрази подготовката му в хотела, както и придвижването на милото, с почти всички гости в група, от хотела към цървката. Така ще имаме снимки и от тези моменти, но сякаш всичко ще се случи по-спокойно.
Докато разглеждах снимки от други сватбени тържества, търсейки идеи и вдъхновение попаднах на тази сватбена фотография. Не можа да се сдържа да не я споделя с вас, тъй като пресъздава една различна обстановка, която на мен лично много ми допадна... smile
http://kehayov.com/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B0-%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B6/
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #2 -: август 03, 2014, 14:24:31 »

mina_, за маршрута, който си описала най-добре би се получило, ако имате двама фотографи, в противен случай времето би ви притиснало най-вероятно. Вариантът с вашия приятел е добра алтернатива, ако искате да имате снимки и от тези моменти и да се чувствате по-спокойни и откъм време.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #3 -: август 03, 2014, 14:36:09 »

И ние сме така, един близък приятел ще снима младоженеца и подготовката му, а пък какквото заснеме. Иначе професионалната фотографка ще е с мен  smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 03, 2014, 15:05:44 »

И на нас това ни се струва най-добър и спокоен вариант, но ще трябва да го изговорим с въпросния приятел. Първоначално дори мислехме да му предложим той да снима цялата сватба, но решихме, че е предпочитаме да го поканим само като гост и да бъде до нас чисто и просто като приятел. Не вярвам да има нещо против - той така или иначе ще прави снимки по време на сватбата, тъй като за него също ще бъде една по-различна сватба, но все пак... Струва ми се малко неудобно.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #5 -: август 03, 2014, 22:03:34 »

mina_ спокойно може да го подпитате. По-добре само като гост и да се забавлява после. При нас той сам предложи, ако имаме нужда от нещо да се обаждаме и така се уговорихме, но пак ще се чуем. То трябват само няколко детайла, вратовръзката, обувките, ръкавели и цялостна картина, после ще изберем няколко снимки от неговата подготовка за албума. Видео операторът пък ще отиде за много малко при младоженеца и после при мен, преди да съм се облякла, той повече ще обикаля, но няма как иначе. Осигурили сме му човек, който да го вземе от младоженеца и да дойде при мен да снима малко и после на вземането на булката.  smile
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 18, 2014, 16:03:11 »

Момичета, да сте чували/чели някакви коментари за фотосесия в парка на Военната академия или парк "Врана"? Интересува ме до колко са поддържани и дали има входна такса, с какво разполагат като места...? smile За "Врана" се информирах относно входа, но за парка на военните нищичко не зная.
Приемам и други предложения  girl_wink
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 18, 2014, 21:58:02 »

Feli, ако не се лъжа Strafi подготвяше някакви документи за тяхната сесия във "Врана". Поразпитай я ако искаш Wink
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #8 -: август 19, 2014, 04:12:37 »

Момичета, аз в момента съм малко объркана как да направим с фотографа преди церемонията. Иска ми се той да отиде в хотела да направи няколко кадъра на младоженеца, докато се приготвя, после да дойде до вкъщи да направи и там няколко кадъра на роклята... И от там той да отиде в църквата по-рано, за да може да направи няколко снимки на обстановката в църквата - цялата украсена и тържествена, с много цветя... Но някак си всичко това ми се струва много натъгъдъг... Другия вариант е нашият фотограф не отива в хотела при младоженеца, а идва направо при мен. Много близък приятел на милото, който ще бъде гост на сватбата е професионален фотограф и той може да отрази подготовката му в хотела, както и придвижването на милото, с почти всички гости в група, от хотела към цървката. Така ще имаме снимки и от тези моменти, но сякаш всичко ще се случи по-спокойно.
Докато разглеждах снимки от други сватбени тържества, търсейки идеи и вдъхновение попаднах на тази сватбена фотография. Не можа да се сдържа да не я споделя с вас, тъй като пресъздава една различна обстановка, която на мен лично много ми допадна... smile
http://kehayov.com/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B0-%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B6/

Леле, Минче....уникална фотосесия! Как не съм я видяла досега. Каква романтика само...много е френско и много непринудено изглежда всичко. Булката е много красива, страхотна двойка са. Единствено може би не ми допада много как е облечен младоженецът. Но иначе...всичко е страхотно. Връща ни назад във времето. smile
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 20, 2014, 10:16:07 »

Feli, ако не се лъжа Strafi подготвяше някакви документи за тяхната сесия във "Врана". Поразпитай я ако искаш Wink
mina_, благодаря ти! give_rose
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #10 -: август 22, 2014, 13:21:59 »

Мина, и на мен ми се струва голямо обикаляне за сам фотограф. Хубаво би било ако наистина имате възможност да получите помощ от приятел. Другата идея е вашия фотограф да заснеме младоженеца в хотела, но в друг ден. Реално само вие ще знаете, че снимките не са от деня на събитието. В сватбения албум пак ще ги подредите в секцията, отразяваща подготовката.

При нас ММ е фотограф и иска да ме снима как се приготвям, но аз искам да запазя елемента на изненадата и да ме види, едва когато съм напълно готова. Така, че сме решили да заснеме роклята, обувките и т.н. аксесоари в деня преди сватбата. После докато гостите са в ресторанта ще ми щракне няколко кадъра как се "приготвям" пред огледалото в хотелската стая и готово. Ние пак ще си имаме фотограф на събитието и той ще си снима всичко от-до, но пусто ММ има разни идейки и иска той да ги запечата.
... та просто двам идея, че не всичко трябва да е хронологично подредено според графика през деня.
Активен
mimito_zafi
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #11 -: септември 20, 2014, 00:27:58 »

Привет! Имам нужда от съвет! Сватбената фотосесия искам да ми е  преди църквата и гражданския брак, тоест веднага след взимането. Въпросът ми е какво да ще правят гостите ми през това време, около час и половина - два?? sad
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #12 -: септември 20, 2014, 01:13:06 »

Уважаема mimito_zafi, споделете часовете на взимане, църквата и гражданския брак, зависи и как сте планирали локацията и времетраенето на фото и видео сесията, ще помогнем с каквото можем.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #13 -: септември 20, 2014, 08:03:19 »

mimito_zafi при нас беше точно така, взимането беше от 13:30 до 14:00, цръквата от 17:00, ние се снимахме от 14:00-16:30. Имай на предвид за взимането идват най-близките гости и  във времето докато вие се снимате, те ще се прибератг, преоблекат ( при мен всички бяха в различни дрехи за вечерта) освежат, някои и даже и ще си дремнат  girl_wink. Така че на тези дето ще идват на взимането ги предупреди че ще имат малка почивка до цръквата/гражданския, те ще си намерят какво да прават.
Активен
Zeynep_123
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #14 -: февруари 11, 2015, 16:35:17 »

Здравейте,

Имате ли впечатления от фотограф Николай Неделчев - "На Фокус" ?

Благодаря.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines