Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:30:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Юли 2014 :sunshine:  (Прочетена 66158 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #195 -: юли 28, 2014, 11:55:10 »

Хаха, нашите "благословии" определено шашкат американци с многообразие и звучност. Въпросният малък син игра в България с двама македонци в един отбор и има много богат запас Wink. Беше научил и американските си съотборници на по- лесните....Номерът им минавал, защото съдиите нищо не разбирали. Ама един път "случили" на един със сръбски произход по майчина линия и бяха дисквалифицирали отбора. girl_wink
Ами той си има стандартно меню за посрещане - пържени кюфтета и таратор, а за закуска "мазна, гадна, купешка баница и боза" /негови изрази/. Сложното започва тепърва, защото е много капризен, въпреки 120-те си кг. Не яде свинско, телешко му е омръзнало, не иска и пилешко. Купувам риба и заешко от една колежка и му готвя само за него. По традиция следват мусака, постни пълнени чушки, супи от домати, лапад и коприва, яхнии с моркови и картофи. Предимно го дава на салати с домати и краставици. Не яде сирене, само кашкавал и скъпи вносни сирена crazy. А, забравих - по един път се размазва от ядене на дюнери и сандвичи МКДоналдс. Там изобщо не били такива....Вие с какво храните вашите гости?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #196 -: юли 28, 2014, 13:54:02 »

svekarva супер за работата! Браво на него! Бива си го момчето.

А за храната много капризен брее. Ако съдя по майка ми винаги ни посреща с риба лястото и с мръвка зимата smile. А за закуска винаги меси по някоя пита.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #197 -: юли 28, 2014, 14:36:06 »

Леле леле, Мариолка , Свекърва гости приемате ли? Огладнях така като ви слушам smile give_rose
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #198 -: юли 28, 2014, 17:11:55 »

И на мен ми текнаха лигите като четях smile На мен днес ми е едно никакво...Днес ни е Рамазан Байряма и така да си изкарам първия ден сама вкъщи...Много странно sad Тъй като този празник го свързвам винаги със семейството ми, с бабите дядовците, с роднините, с гостуванията, вкусните гощавки, много бонбони и баклава. Но този път се минахме само по телефона и интернет. Добре ,че майка и татко (на мъжа ми родителите) си идват от Турция, за да не ни оставят съвсем самики smile А за посрещането на гости - аз нямам много голям "асортимент" от рецепти, но много обичам да готвя, да пробва все нови рецепти. Особено след сватбата като взехме да живеем заедно с любовта и станах домакиня готвех по 3-4 вида ястия. Сега вече не , а причината - килограмите (на сватбата бях 57, а сега година по - късно 70...)  pardon за любовта да не говорим - и двамата станахме пухкавки smile А когато ще посрещам гости - супичка (пилешка, леща по турски или доматена,любима на мъжа ми), основно - бохчички с пилешко или пилешко соте с картофено пюренце, или пилешко и пилаф от булгур, или нещо такова (пилешкото винаги фигурира хах), правя и късър или кюфтенца от леща като мезенца и задължително салата, десерт - крем карамел или руло от крем и сметана (рецептата е от майката на мъжа ми). Но сега такъв мързел ме е ударил, че ... не знам, както е и жега нищо готвено не ме съблазнява, нито пък десерти (което не е типично за мен smile ) smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #199 -: юли 28, 2014, 17:35:07 »

hulcy IYI BAYRAMLAR  give_rose

Какво направи ти бе жена, какво са тези вкусотии! Значи аз и преди съм го споделяла според майка ми една жена след като се омъжи и качи на килограми е много добре, това означава че мъжа и добре я гледа и не се нервира, ако отслабне е обратното. Също така според майка ми трябва да се има достатъчно килограми за като се сплете пуловер да има на дупе да застане  pleasantry

Весело на празниците и снимай някоя вкусотия тук да ни покажеш  Bravo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #200 -: юли 28, 2014, 18:09:35 »

hulcy, честит празник! Нас уж ни черпиха сутринта, пък забравих. Ей,  mariola85Bravo, друго си е да знаеш как да го кажеш на съответния език. Нашите хора съвсем стриктно си спазваха постите, направо им се чудя в тези жеги как издържаха и вода да не пият.
Приказката за пуловера много ми харесва, хаха. Съпругът само на корем остаря, аз по- равномерно, но предимно на д- то. И то чак след 50-те, явно не сме се гледали добре Wink на младини. Хич не е хубаво да се качват килограми, ама.....как да не хапне човек от баклавата, с такъв мерак беше правена Girl_hide
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: юли 28, 2014, 19:49:37 »

Здравейте
Аз все още съм в болница :-(  Утре да стискате палци, че ще ми правят бронхоскопия.

hulcy, много вкусотии можеш да готвиш. Добре, че мама и свекърва ми са тук и не са ме оиставили самомна болнична храна, иначе щях да олигавя екрана  blum Аз най обичам да посрещам гости с пица, доставена от някъде за най-лесно. Но често правим скара или нещо печено, не много сложно.

mariola85, радвам се че сте си изкарали хубаво на почивката;-)

свекърва. радвам се че си имаш гостенин. добре да го гледаш, че пак да дойдеш  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #202 -: юли 28, 2014, 21:01:31 »

Панди, стискам палци! Всичко ще е наред, ама имала глава да пати heart heart heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: юли 29, 2014, 07:40:30 »

hulcy, честит празник!
Ние вчера се завърнахме от 3 дневното море, беше много хубаво и прекрасно си изкарахме. На братовчедка ми много й хареса първото й излизане от страната.
Свекърва, твоя син голям каприз на хранене, малко съчувствам на бъдещата му съпруга, трябва да е доста изобретателна в кухнята.
На мен след 3 дни ол инклузив, не ми се влиза в кухнята.
Панди, скорошно оздравяване, ти горката нещо много го закъса!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #204 -: юли 29, 2014, 09:09:16 »

Панденце милата много време вече си там, каква е прогнозата на лекарите? Хайде бързичко да те изписват и да си си вкъщи! Friend

Ратче добре завърнала се  give_rose

Оф каква жега е в София, задух та не се диша  resent
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #205 -: юли 29, 2014, 09:16:36 »

Пандии, скорошно оздравяване! Знам колко е гадно, особено като продължи толкова дълго sad Казаха ли как е станало толкова сериозно?

Рататуй добре дошла и искрено ти завиждам за моренцето!

Ние заминаваме в петък следобед и вече тотално нямам търпение smile Днес "милата ми" колежка, пак е в едно от  онези "прекрасни" crazy настроения, и ме е страх да шавна... Само си мечтая как в събота ще съм на плажа и поне за една седмица ще съм в нормална обстановка, без стрес
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #206 -: юли 29, 2014, 10:18:28 »

Панди, айде да оздравяваш вече! Ще съберем форумска сила и ще ти я пратим Wink
Рататуй, това с ол инклузива и аз си го мечтая, ама ще стане към края на август-септември чак.
hulcy, честит празник! Подсети ме как една от най-близките приятелки черпеше с подобни чудесии по Байрямите. Мъчно ми е, че замина за Щатите и едва ли ще се видим скоро време, ама пък дано да е щастлива там.
Свекърва, възхищавам се на майките-героини! Свекърва ми има и тя двама здрави сина и съпруг, който не отстъпва по ръст. Та добре, че жената обича да готви. За целта свекърът ми я снабдил навремето с огромни тенджери и тави от поделението. Така, ако готви, да има поне за две яденията да стига pardon
Аз си готвя гювеч като чакам повечко хора - хем самО си става, хем и гостите си поглеждам, хем и дълго време стои топло. Един път обаче ММ беше направил някаква разядка, която стана наядка. Кумата се "оплака", че "омаала 7 филии хляб" с нея. На края гювечът ми остана и 3-4 дена не готвех danceg
И така по между другото - вчера имаше раздвижване за жилището, ама мотането с банките продължава с пълна сила beating Бясна съм, че попаднахме на една, която се учеше върху нас. Има промени, тя не ги знае, мота се, тутка се... Оф, време е за отпуски и на хората не им се работи, ама хич!
Леко ми е стегнато на душицата - мои приятели чакат бебе, ама нещата там са с усложнения. Само ги дебна на скайпа, ама никакви ги няма sad
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #207 -: юли 29, 2014, 12:17:08 »

mariola85 , TESEKKUR EDERIM (благодаря ти много, много мило ми стана  give_rose )
svekarva, ratatui, Alichka & Пандиии благодаря ви много  give_rose
И да добавя - много ама много скорошно оздравяване на нашето Панди sad Болниците не са най - приятните места, но няма как - понякога се налага...
На почиващите - приятно изкарване и незабравими емоции  heart heart  Dance2
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #208 -: юли 29, 2014, 13:59:01 »

Ох, това не е работа... Не мога да си държа очите отворени Sleep Хамериканецът ще ме побърка, не може да си смени времето - цял ден спи, а през нощта тропа, гледа филми, говори по Скайпа, яде или просто излиза от къщи. Отгоре на всичко е надул климатика на 18С и в скоро време ще хванем кристали. Котката се изнесе към краката на мъжа ми, милата реши, че е зима....Хехе, нямало смисъл за един месец да се пренастройва към часове и температури. Той  и големият се оплакваше, че в административните сгради и зиме и лете температурата е 18, регулира се централно. Ама ние имаме климатик само в хола и това лято още не го бяхме пускали crazy. Били сме вече с психика на пестящи пенсионери diablo...Регистрационният номер е закачен на стената, да ми напомня, как "инвестирахме" 4000$ спешно, след "леко чукване". Поне да беше донесъл ламарините, да вземем някой лев Wink. И като последно, вчера беше развял на терасата знамето на Конфедерацията, специално донесено за негов приятел тук. Да кажеш, че е расист, не е - живее с цветнокожи съквартиранти и в отбора бяха само двама бели, ама на...Гледам аз, че нещо не е както трябва на звездите на флага, ама докато зацепя crazy. Да се изперяло от дъжда...Аз и друг път съм казвала, като си дойдат тук и се връщат на детските си години и само гледат с едни ококорени очета и чакат всички да ги обгрижваме.
Тази сутрин малкото злато в 4 часа ходило да си гледа детската градина. Това ми напомни една смразяваща случка в деня на сватбата на големия. Изтрих темата, та ще ви я разкажа да се посмеете. По принцип това беше много екстремна сватба и всичко, което друг път не можеше да се случи, тогава се случи nea. Точно в деня на сватбата, двамата братя не могли да спят и тръгнали да си гледат старото училище до 7- ми клас, рано сутринта, пак към 4 часа. Опитвали се през стъклото на вратата да снимат "таблото на славата", където се мъдрят снимките им, единият повдигал другия и изобщо...Разбудили охраната, човекът се обадил в полицията и съвсем ненадейно ги "сгащили" в една патрулка. Естествено нямали документи, училището е на две крачки и те се измъкнали почти по пантофи /това става на 23-ти декември и има сняг/. Ей, щяхме да умрем от притеснение, докато разберем защо ни се обаждат от полицията дали имаме синове с такива имена. Идваше ми да се откажа и от двамата Wink. Търсят си белята...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #209 -: юли 29, 2014, 15:01:45 »

Еййй ама хич не ти е лесно! smile biggrin На кой са се метнали такива?
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines