Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:47:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Maвриции, Шри Ланка, Малдиви, Сейшели, Доминикана...  (Прочетена 37836 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« -: юни 30, 2014, 16:15:47 »

Здравейте дамиии,

видях че има тема за Бали , но за тези нещо не намерих тема и затова реших да направя smile blum

Какво мислите за тези дестинации? Някоя ще ходи ли там на меден месец?
Наскоро с милото започнахме да ги оглеждаме (Май се отказахме от първоначалната ни идея за Турция), от България са безумно скъпи и повечето оферти не включват летищни такси.
Обаче се поразровихме и открихме че от Мадрид, Истамбул и дори Букурещ цените за 7 дневна All inclusive почивка в някоя от тези топ дестинации е на половина че даже и по- малко. smile

Например до Доминиканската република с полет от София и прекачване, без летищните такси цените започват от 3500лв на човек

За същата дестинация с полет от Мадрид цените започват от 1250лв с включени всички такси, трансфери , и допълнителни визи (ако има) и тн...
Полет от България до Мадрид струва 150лв двупосочен билет. Като събереш цените излиза че ако си резервираш през чужд туроператор е в пъти по- евтино (1250+150=1400лв/човек) Демек за около 3000лв общо можеш да си направиш феноменален меден месец.


Продължавам да разглеждам, а ако някои има информация за някое от горните места или е попадал на подобни чужди сайтове... ще се радвам на всяка помощ smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 30, 2014, 18:33:45 »

Здравей, milenkata!
Ето тук един сайт на хотел на остров Мавриции http://www.ambremauritius.com/en/contact. Една приятелка си организира романтично сватбено тържество за двама, но имат интересни предложения за меден месец или просто за почивка. Комуникират директно с хотела, а не чрез туроператор.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 30, 2014, 18:44:31 »

milenkata, потърси местни тур-оператори. Т.е. ако искате да отидете в Доминиканската република потърси оферта на някоя турситическа агенция от там. Ние така си резервирахме медения месец на Малдивите през местен туроператор и спестихме много! Но милото прекара седмица или две постоянно да търси агенции, да изпраща запитвания, да сравнява и преговаря цени...
Другото, което мога да ти кажа, виждам, че вече си се ориентирала, но пак си зависи от дестинацията - испански туристически агенции. Миналата година като ходихме в Мексико си купихме all-inclusive пакет от испанка агенция и ни излезе на доста добра цена.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 30, 2014, 18:53:23 »

От тези дестинации все още не съм посещавала нито една. Първоначално и ние мислехме за Сейшелите, но се отказахме след като кумовете ни споделиха с нас една история от престоя си там. Та, историята е следната: млада двойка на меден месец там. Девойката се пече на плажа, младежът влиза в морето да се гмурка със шнорхел и плавници и бива нападнат от акула! Моят младеж каза "не, благодаря! Искам да се насладя на семейния си живот!" smile Иначе отзивите за всичко останало са отлични!
За Мавриций - наши приятели, които бяха там на почивка миналата година казаха, че островът е хубав, но не биха отишли там на меден месец. Но те не са били на почивка тип меден месец, а просто на почивка, така че по това отношение си зависи и от хотела и от типа почивка, на който отиваш. Чувала съм също доста добри отзиви за съседния остров - Реюниън и мисля, че до тук се изчерпва информацията ми. Ако все пак мога да помогна с някаква информация - насреща съм smile
« Последна редакция: юни 30, 2014, 19:21:48 от mina_ » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 30, 2014, 19:00:39 »

Аз пропуснах да отбележа само да имате впредвид времето, когато си организирате медения месец на тези екзотични места. Моята приятелка сподели, че сватбата им ще бъде през август и почти няма да могат да се възползват от екзотичните плажове, тъй като температурите там по това време са мах 20 градуса.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #5 -: юни 30, 2014, 23:24:19 »



Ей момичета страхотни сте! heart

mina вие като сте резервирали през местна турагенция, те организираха ли ви пътуването или само ви помогнаха за хотелите? Смисъл иска ми се всичко да си уредим от тук и крайната цена да ми бъде за всичко..

marri.. благодаря за сайта , ще го прегледам задължително smile
За Мавриции и милото не е много навит, но все пак ще гледам къде ни е по джоба. Мксимума ни е някъде към 4500лв общо за двама ни включващо пътни , хотел, и храна...

Иначе ни се иска да пътуваме веднага след сватбата - което значи или последната седмица на юни или първата на юли.. доколкото четох в някои от местата е подходящо (Мавриций и Малдиви май)..

Иначе вие какво бихте ми препоръчали?
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 01, 2014, 00:14:22 »

milenkata, туристическата агенция на Малдивите ни предлагаха само хотел. Почти съм сигурна, че не е ставало и дума за пакет със самолетни билети. Като започнахме да търсим видяхме че има директни полети от Истамбул до Мале. Милото никога не е бил в Истамбул и искахме да прекараме и там няколко дни, за да го разгледа. В последствие решихме да не пътуваме с директен полет, а с такъв, който има престой в Дубай. Бяхме си купили билети на Fly Dubai, беше ни много удобно - имаше престой от около 16 часа и бяха сравнително евтини - горе-долу на половина на цените на Emirates. Те обаче междувременно си намалиха полетите до Мале на веднъж седмично и в крайна сметка не ни е удобно, та отменихме тези билети и си купихме на Emirates с една нощувка в Дубай. Та по този начин с едно пътуване ще посетим три държави и ще комбинираме опознателен туризъм с меден месец. Ох, вече нямам търпение!
Иначе, пакета ни на Малдивите включва всички видове трансфери от летището до нашия остров (хотел smile ) и обратно със ситплейн, което е много готино. Четохме, че туристи, чиито хотели се намирали на острови, по-близо до летището и транфера им е бил с корабче си наемат такъв тип екскурзия, защото било невероятно изживяване и гледките били незабравими. А, щях да забравя, последната ни нощувка на Малдивите е в столицата Мале. Полета на обратно ни е рано сутринта и решихме да не плащаме още една нощувка в скъпия хотел при положение че ще трябва да го напуснем рано рано призори. Така ще можем да опознаем и същината на Малдивите, а не само лъскавата туристическа част.
Ох, май доста объркано го разказах...
Относно времето - ние ще ходим средата на Септември, заминаваме няколко дни след сватбата.
Ако приемаш и други предложения за дестинации мога да ти дам Бразилия и в частност остров Фернандо де Нороня. Средната температура през годината е около 26-28 градуса и не варира особено през отделните месеци. За там мога мноооооого да разказвам - бяхме там в края на Ноемрви и точно там получих предложението си за брак. Уникално място!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #7 -: юли 01, 2014, 09:15:08 »

Ох извинявай но малко се обърках....

Ти от къде летиш? И от къде резервираш... Защото говориш за авиокомпаний които нямат много полети в БГ.. И някак всичко отделно и поотделно букнато ми звучи доста по-скъпо и с доста голямо търчане... Така и не разбрах къде за колко дни сте и какви трансфери включваш....

Моля пиши ми на лични ако искаш, за повече подрибности, защото явно съм малко блонди и нищо не схванах blum
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 01, 2014, 11:36:24 »

Не си блонди, аз обяснявам объркано! Извинявай! Ние живеем в чужбина, но от цените са космически! А и тъй като сватбата ще е в България (Русе) решихме да пътуваме на меден месец няколко дни след сватбата направо от там. И тъй като милото никога не е бил в Турция, та решихме от там да започне сватбеното ни пътешествие. И така планът ни е следния:
Полет Букурещ - Истамбул (хванахме промоция - 25 евро)
Имаме една нощувка в Истамбул и следва полет Истамбул - Дубай (Emirates), нощувка в Дубай
На следващия ден полет Дубай - Мале (Emirates).
Трансфер със ситплейн до хотела, ако не се лъжа имаме 5 нощувки в хотела и трансфер обратно до летището (това е което включва пакета ни от местната туристичекса агенция).
Следва полет Мале- Дубай, престой около час и половина на летището в Дубай и полет от там до Истамбул (Emirates).
Имаме четири нощувки в Истамбул и полет към Букурещ (още 25 евро).
Всички полети на Emirates излязоха около 800 евро на човек с всички такси. Вече и за нас не са нужни визи за Дубай.
Хотелите в Истамбул, Дубай и Мале си ги запазихме през bookings. Милото следи промоциите на въпросните хотели и ако се появи цена, по-ниска от тази, на която сме запазили канселира нашата резервация и прави нова на промоционалната цена. Миналата седмица така спестихме около 80 евро от 4-те нощувки в Истамбул.
Относно цената на хотела на Малдивите ще питам милото и ще ти пиша на лично, тъй като не съм сигурна.
Надявам се този път да съм била по-ясна, но понякога при мен се получачават такива обърквания, когато искам да кажа много неща, и не искам да пропусна нищо  smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 01, 2014, 12:28:07 »

Не мога да коригирам предишния пост, за това допълвам в нов - билетите Букурещ - Истамбул - Букурещ са 25 евро, а не както бях писала 25 във всяка посока.
Билетите на Emirates могат да се намерят и по-евтини, но тъй като трябваше да отменим билетите на Fly Dubai, а вече имахме капариран хотела, трябваше да купим билетите бързо и нямахме много време да търсим и да чакаме промоции.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #10 -: юли 01, 2014, 12:45:03 »

Сега е доста по- ясно благодаря ти...  give_rose

Определено звучи доста тичане напред назад, но пък вие искате да видите и Турция и Дубай.

Ние търсим нещо малко по- банално -
ден 1-Заминаване-
ден 2-7 размазване на плажа
ден 8 прибиране в БГ

хахахахх


Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 01, 2014, 13:36:05 »

Тичане е, но пък решихме, че искаме и малко "активен" туризъм  smile Иначе ще ни бъде прекалееееено мързеливо и ще ни омръзне на третия ден.  smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 02, 2014, 13:55:38 »

Сега се сетих! Когато сравнявате оферти на български и местни туроператори четете много внимателно какво се включва в тях. Давам пример за Малдивите: всички оферти на туроператорите тук не включваха таксата от 10% Accommodation service charged by the resort, а в офертата на местния туроператор вече беше включена. А 10% на техните цени на нощувките си е цифра, особено ако пропуснеш този детайл и заминеш с идеята, че всичко ти е платено...  Wink
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 16, 2014, 15:00:26 »

Момичета, ние миналата седмица направихме финалното плащане за медения месец. И се сетих да ви предупредя - при положение, че сравнявате оферти на наши и местни (за дестинацията) туроператори, информирайте се много добре за банковите такси при плащане. Ние заплатихме с кредитна карта и таксите бяха в размер на около 150 долара. От банката ни тук ни казаха, че не могат да ни кажат точно колко би излязло с банков превод, но щяло да бъде поне 80 евро, тъй като имало няколко банки посредници. Решихме да не рискуваме и си платихме с кредитна карта. Дори и с този разход ни излезе по-евтино, но все пак всеки си преценява и е хубаво да се планира в бюджета.
А за тези, които все още не са решили - какво мислите за Мексико като дестинация за меден месец? smile
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #14 -: юли 20, 2014, 03:09:44 »

дами, помагайте!! Остана месец и малко до сватбата, а аз още не съм запазила нищо за нашата сватбена 'седмичка'. Препоръчайте някой хотел на БГ черноморието, моля ви!! За мое съжаление трябва да сме в България, годеника ми е чужденец и иска да види нашето море. Да знаете някой красив и по-романтичен хотел, ако има как на самия плаж?? Но и на други съм съгласна, стига да са хубави!
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines