Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:22:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 157916 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: септември 02, 2014, 20:25:41 »

Офталмологът е при проблем с очите.
Биберони ползвам силиконово. Каучукът е по-мек и ме е страх да не се скъсат. Вече има зъби.
АНди след 35-36 седмица не мърдаше толкова много. Явно му беше тясно. Аз имах малък корем и никой не вярваше, че съм в 9ти месец.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: септември 02, 2014, 21:36:10 »

Да, Веси, така е, прегледи по време на бременността при офталмолог се налагат или при замъглено зрение в края на бременността, или при вече налични проблеми с очите.
Някои мами се притесняват да не им се отлепи ретината при едно естествено раждане, при напъните, особено при наличие на диоптри. В действителност не е важно колко диоптъра е развила една жена и дали е късогледа/далекогледа, а преглед се налага, за да се установи какво е вътреочното налягане и има ли риск да се отлепи ретината (при започнала вече дегенерация). Затова е препоръчително като съпътстващо изследване да се посети и офталмолог.
При всичките тези изследвания през месеците, които ни правят, мисля, че дали едно в повече или по-малко не вреди. Аз за мое си успокоение отидох и при офталмолог, като искам да кажа на тези, които ще си правят такова изследване, след това не ви се препоръчва да шофирате - зениците се разширяват с капки и зрението е афектирано в следващите няколко часа.

За Бракстън-Хикс контракциите - когато влязох в 7-ми месец развих синдром на неспокойните крака и ми бе изписан магнезий. Аз до момента не знам какво е подготвителна контракция. Знам, че магнезият успокоява гладката мускулатура и предпазва от крампи, но пък да предизвиква преносване? Дневният ми прием е 300мг, от саше. Мислите ли, че има шанс да пренося така? За задържане в болница съм чувала че инжектират магнезий или го преливат със система, но предолагам, че говорим тогава за съвсем други дози, докато тези от по 300 мг по-скоро трябва да регулират нервната проводимост и да успокояват контрахираща матка. Но да действа превентивно срещу родилни контракции? Следващата седмица пак съм на ЖК, но не ми се чака дотогава да питам доки. Не ми се ще да пренося!
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: септември 03, 2014, 07:17:59 »

Жасминче микробиологията се взема от АГ-то със специално тампонче и го дава за изследване. По ЗК в 36/47 г.с ти се полага като преглед. Тя АГ се ти каже. Мисля че нямаш проблеми щом сш нямала бяло течение, аз през цялата бременост имах и явно от това ми се е получило. Така си мисля де , няма гаранцшя за гэбите и от бельо и от душ гила пак може да хванеш. Но поне бебчо е защитен. Споко нищо ти няма;)))))
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #483 -: септември 03, 2014, 07:24:37 »

devisil не се стряскай бебо когато реши тогава ще дойде,това са просто предположения
yana_traeva  казаха ми че може сам да си вземеш и да идеш в лаборатория,гледах вчера в рамус се плаща 15лв .Мисля да звънна да питам след малко.Притеснявам се че ако родя естествено бебо може да обере някой бацил и да не стане проблем ,че не са малко случайте
Леле а да ви се оплача голямо будене на 2-3 часа и в 7:30 ч окончателно станах,направо съм готова за купона след като бебо дойде на бял свят smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: септември 03, 2014, 08:45:31 »

Жасмин, отиди на лекар да ти вземе микробиология както си трябва.От тия опити сами да си правим всичко накрая стават фалове.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: септември 03, 2014, 08:52:23 »

Добро утро, момичета!
Да се похваля - снощи успях да спя като нормален човек. Към 22.00ч на дивана преди лягане бебчо отново се разшава и то така, че щеше да ми счупи ребро, даже чух едно 'пук!', доплака ми се и си казах, че и тая нощ няма да се спи. Когато си легнахме бебчо естестествено започна да си рови и да мърда отляво, ама взех играчката, която купихме за легълцето - тя е сс пружинка и като дръпнеш шнура започва да свири нежна мелодия докато не се прибере този шнур, та 5или 6 пъти я пусках и бебчо се успокои, а аз заспах сравнително бързо и качествено. До момента, в който трябваше да стана до тоалетната, и бебчо пак се накани да шава, хайде пак същия номер с играчката и пак се кротна. Спала съм от 23.00 до 03.00 и от 3.00 дп 8:30 сега. Супер релакс!!!!
jasminne, ако и при теб не спи и те бута можеш да пробваш с нещи подобно. Но аз го свиквам на тази мелодия от средата на 7-ми мес. , та.... явно е запомнило.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: септември 03, 2014, 09:01:16 »

магито е много права, посявка за микробиология не си взимайте сами, пробата трябва да е стерилна, а това никой от нас не може да го гарантира! Да оставим АГ-то да си върши работата.
Жасмин, ако не ти се чака прегледа по ЗК и искаш да получиш резултати по-рано, си плати посявката като частен пациент. И това е начин.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #487 -: септември 03, 2014, 09:16:30 »

devisil, относно магнезия - спират го към 5 до 10 дена преди термин или насрочена дата за секцио. Идеята е да се изчисти организма от големите количества магнезий, той нали действа с натрупване. Та след това да започне да се повишава нивото на окситоцин. Дори и да е секцио, идеята е после матката да контрахира и да чисти излишната кръв. Няма как да преносиш само с магнезий. Етърва ми тръгна да ражда дни преди секциото си - изтекоха й водите като по учебник, въпреки че пиеше магнезий до последно.
Магнезият се усвоява по различен начин, когато е венозно и когато е перорално. Не е само до количество.
Нормално е да ви дават препарати за прочистване на влагалището. Нищо че моят лекар беше категоричен за секцио, пак предписа такива таблетки.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #488 -: септември 03, 2014, 09:36:11 »

Момичета сетих се че в 4 месец ми правиха микробиология,звънях на доктора каза че няма нищо притеснително ако искам да слагам полижинакс 6 дена и това е .
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #489 -: септември 03, 2014, 12:20:54 »

Момичета приключих вече май със всичко днес купих козметиката купих на мустела гела и лосиона и един судокрем да имаме .Вчера взех една биба на бейби лов от ДМ не знам дали е хубава ама поне е мъничка за началото и имаме една на авент от комплекта с шишетата.Отивъм да гладя и беба вече може излиза .smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #490 -: септември 03, 2014, 13:11:26 »

Да се разпиша и днес - добре сме, а аз съм щастлива, че вчерашните ми притеснения не се оказаха родилни контракции. Може би около час ме стяга с лека болка и след това около 2 часа само корема без болка. От всичко имах и гадене.
Днес бях на запис на тонове и АГ-то каза друг път ако така се случи да пия но-шпа, но било рано още да раждам. И аз съм на това мнение, все пак ми се иска още едни 600-700 грама да качи бебето преди раждането. Пък колкото повече седи в корема, толкова по-добре за него.
Това, за което се бях притеснила беше ако тези слаби болки са родилните, а аз очаквам много силни, да не взема да пропусна момента за тръгване към болницата  crazy
И да видите как по нощите стягах багаж - всичко беше купено и изпрано, но бебешките дрешки не бяха изгладени, та гладих като замаяна.
Мноого мразя да гладя, пък и то едни миниатюрни неща, да се чудиш с кой край на ютията да ги минеш  funnytooth
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #491 -: септември 03, 2014, 13:42:20 »

Леле Noir било е купон при теб  blum доктора каза ли ти колко тежи бебока до момента
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: септември 03, 2014, 16:37:40 »

Мале, много сте се разписали последните дни. Чак сега ви изчетох.

Аз да се включа за шишетата и бибероните - мисля да взема ето този сет: http://www.hippoland.net/nuk-rose-blue-komplekt-za-novorodeno-blue. За шишетата ще взема допълнително и каучукови биберони, имам и 1 каучукова залъгалка. В началото ми се иска да го свикна на каучук, ама дали ще го хареса малчо не съм много сигурна, така че ще имам и от двете пък каквото се хареса това ще дам smile

За микробиологията - аз на своя глава (без особенни признаци) помолих АГ да ми пусне една микробиология, тъй като по здравна каса имам право на 2, а нямам пускана нито 1. Вчера излезе резултата - честито, Кандида гъбички в ограничено количество. Днес ходих при док, който ми изписа Полижинакс вагинални таблетки да ги слагам в началото на влагалището. Каза, че не било притеснително - всяка втора бременна имала гъбички. Особенно при мен след употреба на хормонални препарати, стимулация и поставяне на утрогестан било съвсем "нормално" да има. Та така...

Мале, като ви чета така, с тези контракции и изкаването на Ади за 34тата седмица и направо корема ми се свива. Времето бързо минава. Живот и здраве събота влизам в 26та седмица. Ноември месец ще се почне треперенето всеки ден и при мен smile
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: септември 03, 2014, 17:02:09 »

StAsSi, нали бях писала и по-рано за гъбичките не се притеснявай, важното е че са открити, има някой дет не се откриват а са си там в летантен ли какъв период били , т.е. в затишие. Всяко едно нарушение на PH-то предразполага към гъбички, дори кафето и газираните до колкото знам правят някакво влияние, но това само съм го чела. Тези които ти ги е изписала са със силно широкоспектърно действие, на мен ми изписаха едни 2 глобулки през 72 ч. със "з" нещо си са .  АГ-то вика на тези гъби трябва паметник да им издигнат хахха като на чумата, всеки 2-ри е с гъбички. Много трудно се лекуват защото след време пак се появяват, но след като родиш има  хапчета които се пият заедно с глобулите, така че и вътрешно организма да ти се укрепне, но по време на бременост нищо не може да направиш освен да си пъхаш положинакс и пр
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #494 -: септември 03, 2014, 20:22:55 »

Леле Noir било е купон при теб  blum доктора каза ли ти колко тежи бебока до момента
Жасмин, в понеделник ехографа показа 2780гр., кюфтенце както казва мъжа ми  Wink
Но знам, че е относително това с теглото, затова да си трае на топло  и да расте. Wink
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines