Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:57:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 157909 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #465 -: септември 02, 2014, 13:22:23 »

хах Янче забавно е било,аз снощи се събудих мокра и веднага си помислих че са ми изтекли водите,обаче преоблякох се и пак легнах викам то поне нещо щеше да ме боли  Girl_hide майка ми така се притесни а на мене ми беше много смешно,имам огромно спокойствие все още ...
Пуснах пералня вече с бебешки дрешки и установих че имаме много дрешки smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #466 -: септември 02, 2014, 15:14:26 »

Хехе, и аз уж малко пазарих, само най-необходимото, и като прострях - ами 2 пъти простирах дрешки.
Явно и аз съм прекалила - ами то така се услаждат дребните неща  Wink
Яна, имала си и ти екшън, поне си се успокоила, че не е тръгнало раждането.
Аз си се чудя дали да се разхождам повече, уж по-лесно се раждало или да си почивам, че да не тръгне бебето преди да се върне от отпуска докторката - луда работа.
Иначе за бибите - взех една каучукова и една силиконова на Нук и шишето е на Нук, за да имам опция ако не хареса едната, да пробвам с другата.
Жасмин, това с мокренето май почваме да се психясваме. До преди малко бях на разходка и навън жега, аз с дълга рокля. И вече се прибирам към къщи като усещам нещо да се стича лекичко между краката. Не мога да сваря да се прибера, викам водите сигурно. Обаче се оказа, че съм се изпотила от топлото и ходенето - отдъхнах си.
После има да разказваме тези неща като вицове, ама сега хич не ние смешно  tease
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: септември 02, 2014, 16:12:58 »

Да, и аз съм на НУК заради формата им.

Мале милите, как сте се стресирали сигурно girl_impossible Аз имам от няколко дена свивания, ама сигурно е защото смених препарата с Магнезия. Иначе се постресирах леко..Но знам че ми е рано поне, не си представям какво ще ми е като вляза в 34 седмица нататък, сигурно всеки ден ще се ослушвам за разни симптоми blush Моята лекарка така каза, някъде от 34 седмица да започвам да се вглеждам внимателно в симптомите.

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #468 -: септември 02, 2014, 16:20:27 »

Аз си се чудя дали да се разхождам повече, уж по-лесно се раждало или да си почивам, че да не тръгне бебето преди да се върне от отпуска докторката - луда работа.

Хаха, и аз точно така се чудя по същата причина. Не искам да родя преди 15-ти септември, за да направя 38 пълни седмици и докторката да е отново на линия, но и не искам да се застоявам много вкъщи по цели дни и се опитвам някак си да намеря баланс, но да видим къде ще му излезе краят smile А и аз като вас вече от време на време почвам да се филмирам за всяка малка болка или стягане и да търся постоянно нещо да изтича или нещо с променен цвят - луда работа са тези последни 3-4 седмици  crazy
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: септември 02, 2014, 16:28:04 »

Ох, как се смях от сърце, благодаря ви, Noir, jasminne!!!!  blum
Вярно е, че колкото повече наближават датите, толкова повече психясваме!
Усещате ли тумбаците ви да са се смъкнали? От два дни и мен започнаха да ме понаболяват слабините, тежко ми е, но не спирам да се движа като, разбира се, не се претоварвам.
Ако приемате  магнезиеви препарати кога смятате да ги спирате, и мислите ли, че магнезият предизвиква преносване? Аз го пия всеки ден и успях да се отърва от нервни крака, а и бил полезен и за бебето, но не са ми казали кога да спирам да го пия и въобще трябва ли. На инструкциите за употреба дори се препоръчва прием ежедневно при кърмене.
А за бибите, аз съм купила само два биберона за новородено от каучук, а бутилките за хранене дойдоха директно със силиконови накрайници, серията на Авент за новородени с анти-коликова система.
Прегръдки на всички ви и дишайте дълбоко!
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: септември 02, 2014, 17:14:42 »

Моя магнезий за 10дни е изписан. Но да има значение до коя седмица го пиеш - защото накрая може да преносиш.
А забравих да спомепа, всичко си ми е ок НО това като течение което съм имала и мокрещо и отстрани е - гъбички.....често се случвало. Аз тъкмо щях на следващата ЖК до пускам микробиология но доктора като бръкна днес ги видя. И ми изчиса едни през 72 ч. 2-3 вагинални капсулки. Каза че може да доведат до спукване на мехура и приждевременно раждане но на бебето нищо му нямало дори да се наложи нормално да излезе. И от както ми бръкна... Направо на парцалчета излиза течението- бая явно навътре са си били. Сори че съм толкова обяснителна но да знаете че е нормално при бременост да базвиете гъбички- дори каза че тогава средата е най- благоприятпа за тях. И почти всяка 2-а мама ражда и имъ при раждането гъбички без да е имала симптоми
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #471 -: септември 02, 2014, 17:24:23 »

Магнезия ще го пия до края на 36-та седмица, т.е сега в петък спирам. Тъкмо ми спряха нощните схващания на краката  smile
Иначе и моята микробиология излезе чиста, но докторката ми изписа вагинални глобули за 1 седмица, изчиствали влагалището преди раждането. Ще внимавам с поставянето им, че не ми се иска да си предизвикам раждане сама.
А вие имате ли менструални болки? Сега пиша и имам такава слаба, на приливи, но си е търпима - може би ме стяга за около 10 секунди и отпуска. Дали се подготвят нещата? Корема ми не се е смъкнал, ако това въобще има значение... Оффф, къде сега и това да изчака малко, че не съм изгладила дрешките на бебето за болницата  nea
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: септември 02, 2014, 17:33:16 »

Noir,
имам нещо като менструални болки, да, но докторът след като ме прегледа  ми каза, че това било от разтеглянето на връзките в таза понеже бебето слиза надолу.
Пита и още дали са периодични и/или придружени с течение от влагалището или кървене, но нямам такива симптоми. Иначе това били начални контракции за раждане.
Каза ми при такива болки да си полягам и да си почивам повече.
Ако болките ти не затихват дори след като си починеш, а са все така периодични, обади се на АГ-то си, за да чуеш мнението му.
И най-важното - без паника!!!! Бебето самичко си решава кога е готово да се срещне с мама. Посрещни ситуацията с усмивка и си пусни релаксираща музика, отпусни се и си помечтай за личицето на малкото съкровище.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #473 -: септември 02, 2014, 17:37:04 »

Ох, мен утре каза, че ще ме гледа вагинално, за да даде становище дали сме ок да чакаме нормално - не знам точно какво се гледа, но се надявам да не ми изписва глобули. Аз също си имам някакво течение, но то си е през цялата бременност, понякога се засилва, после отслабва, но и двете микробиологии дотук са ми чисти, та...  smile

Магнезий и аз пия и тя ми каза да не го спирам до 37-ма седмица, та поне още седмица ще го пия и после вече се надявам да не се възвърнат крампите и "нервните крака" (както е споменала devisil) до раждането smile

А що се отнася до болки - появяват се от най-различен вид, менструални, боцкащи, леко потръпване/изтръпване - цял букет от разновидности, но обикновено са много за кратко и като полегна или сменя позата - изчезват. Относно смъкване на корема - аз през цялата бременност я нося ниско беба, та в момента не мога да преценя реално дали се е смъкнал още или не...   pardon
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: септември 02, 2014, 17:45:57 »

Scilla нервните крака нощно време могат да побъркат човек, нали?  Girl_hide
Крампи не съм имала, но исках да пробягам маратон под завивките  sad .Никога не съм имала такова чудо.  Бременна работа - луда работа.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #475 -: септември 02, 2014, 17:51:01 »

Ами докторката вчера ми каза като станат на 5мин. с продължителност 30сек - да тичам към болницата.
Сега от 20 мин. имам стягане и отпускане, имам чувството, че е през 2-3 мин, но е по-дълго всяко от 30сек. Дали да не се поразходя из къщи, дали ще спре? Сега съм легнала на една страна, ама файда никаква. Много слабо болезнени са, а по принцип имам нисък праг на болка и все си мисля, че ако са истинските ще са много силни. Най-много да пропусна момента на тръгване...Като цяло съм спокойна, но все пак ....
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: септември 02, 2014, 17:56:24 »

Noir, пусни си някой филм да гледаш да се разсейваш и засичай продъжителността. Ако имаш смартфон изтегли си апликейшън Contraction Counter/Timer и ще се ориентираш. Самичка ли си у вас?
Най-важното е да си спокойна. Мисля си, че тялото ти все още се подготвя и това не са истинските контракции. При тях и кръста боли, и може да ти се гади....
Ре-лакс...  smile smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #477 -: септември 02, 2014, 18:46:39 »

Oх, devisil, няма друго такова побъркващо усещане като това на "нервните крака" (хареса ми термина ти smile ) - но явно и при мен изчезна от магнезия, в началото си мислех, че е в следствие на нещо, което съм хапнала  blum

Noir, и аз мисля, че истинските ще си знаем, че са такива като дойдат - и на мен ми се случва да получавам вече често контракции(или поне си мисля, че това са контракциите - стягането на корема), но почти никога с никаква болка не са придружени, а така както го описваш ти не ми се струва да са тези истинските, а и особено щом си с нисък праг на болка...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: септември 02, 2014, 19:24:41 »

Noir, ако имаше през 20-30 мин стягане на целия корем, да става на топка за по 30 секунди, отиди да те погледнат, защото е много вероятно раждането да е започнало.Това са контракции.Аз бях така, в началото си помислих че е нещо незначително, но се оказа, че ще се раждаме.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #479 -: септември 02, 2014, 20:04:39 »

Noir доктора ми каза за мое успокоение да си слагам превръзка или някакво парче салфетка лигнин ,за да разбера ако има нещо различно,защото на бельото е трудно.Обясни ми че водите няма как да ги сбъркам защото обикновено имат някакъв цвят не са чисти.Обаче и ти си доста спокойна като гледам аз ако имах болки щях да ида веднага  Girl_hide
Аз магнерот и магнезий и нищо не съм пила въобще през бременността за задържане ,но ако трябваше да пия щях да го спра веднага в 9 месец. Решила съм даже другата седмица да изчистя прозорците тва онова да си дам малко зор пък може и да родя,макар че бебка ще реши сама кога да дойде,аз само искам да е преди термина и да няма преносване.
Янче микробиологията със тампонче и  секрет от влагалището ли се дава  мисля утре да ида да си пусна на своя воля,че се притеснявам да няма някой бацил.Преди бременността имах бяло течение през бременноста не съм имала ,но си се притеснявам.
Леле нямам търпение да раждаме и после да си се смеем на притесненията  danceg
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines