Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:06:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158457 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: август 29, 2014, 19:33:34 »

Здравейте, момичета!
Записвам се при вас, макар терминът ми да е 25.01.2015. Все поглеждам, но няма такава темичка, реших да се запиша, пък и други момичета за януари може да се престрашат. smile
Това ми е трета бременност, имам си едно 4-годишно момченце и една неуспешна бременност, приключила в 9 г.с. Макар да не ми е за първи път, притесненията си ги има, особено предвид факта, че този път не съм в България,въпреки че досега това ми е било по-скоро от полза. Като чета за всички проблеми по назначавания на изследвания, как трябва да си търсиш правата за всяко нещо, честно казано радвам се, че този път ще пропусна тези екстри.
Резултатите досега са + 2кг от началото на бременноста, не са много, но нямам нито един панталон, който да ми става още от 6 г.с, нещо много бързо се промени фигурата в тази област. Всички изследвания са ми в норма, хемоглобинът ми дори е на горна граница, нещо което много ме радва.
Още не знам пола на бебето, но това не е важно, каквото и да е, ще си го обичам smile

Имах малко притеснения с доста висок риск от БХС теста, наложи се допълнителен доста специален кръвен тест и след две седмици трепети, разбрахме, че все пак това бебе е здраво, независимо от вероятността 1:70 да има генетични малформации.
Абсолютно нищо не съм купувала, първо ще подредим една хубава, детска стая за баткото и това ще редим и пренареждаме бебешките неща. Поне до годината смятам бебето да е в спалнята при нас, така процедирах с баткото и не съжалявам, а и все пак първите месеци ще са доста безсънни, ще ограничим това до мен и бебето, а таткото(ако се наложи) и баткото ще имат възможност повече да си почиват през нощта.
Цитат
За големия пишок Wink...Я да взема да ви кажа на всички майки с първо момченце, че карантиите им в първите дни стигат до колената и са несъразмерно големи. Радвайте се, но не се плашете /аз бях смаяна/ от размера
И аз да добавя, че става много интересно, когато започнат да си използват ръцете, но несъзнателно, стават много смешни ситуации като започнат да дърпат атрибута във всички посоки, колкото сила имат Wink
« Последна редакция: август 29, 2014, 19:36:10 от Marri » Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: август 31, 2014, 12:33:19 »

adi4ko, Честит Рожден Ден! (макар и с малко закъснение)  give_rose Желая ти здраве, лека бременност и безпроблемно раждане на здраво бебче!  smile give_rose

Ако трябва да избирате между секцио и нормално раждане, какво бихте избрали?
Аз постоянно мисля за това... blush Разпитвам мои приятелки и мненията са много противоречиви...сякаш клоня към секциото, защото по принцип съм голяма паника pardon а пък и имам голяма рана на шийката на матката, която ме притеснява да не се разкъса по време на нормалното раждане. Какво е вашето мнение? smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: август 31, 2014, 14:59:47 »

Страхът от болката, от неизвестното е нещо съвсем естествено, но не мисля, че трябва да влияят на такъв избор. Приемам вагиналното раждане като нещо естествено, за което природата се е погрижила, няма гаранция нито при едно, нито при другото раждане, че няма да има нещо непредвидено или, че няма да има болка. Колкото до ранички или други медицински предпоставки, лекарите би трябвало да дадат компетентно мнение, което да е най-добро за бебето и майката.
Ето тук и специалната тема във форума, има доста мнения
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,31260.165.html
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: август 31, 2014, 17:58:31 »

Благодаря ви момичета give_rose

Аз подкрепям Мари, също си мисля, че природата си знае работата, целият организъм си е настроен за нормално раждне. Аз искам много да родя нормално, но съм решила да не съм от тези майки, които на всяка цена искат и се дърпат и инатят, ако има медицинска пречка и то реална, няма да се инатя, а ще послушам докторите за секциото. Естествено, страх ме е от неизвестното. Но според мен е важна и нагласата. Аз съм с позитивна нагласа, че всичко ще мине добре и дори и нещо да започне да се обърка, съм си наложила психически, че ще запазя спокойствие на всяка цена и каквото и да ми коства, защото в такъв момент ще ми е необходимо. Сега, до колко ще успея да го запазя...Божа работа pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: август 31, 2014, 18:24:37 »

Аз лично бих избрала секцио. Но може би е защото при мен всичко мина много леко.
За нормалното съм съгласна, че е от определено от природата, но пък и едно време медицината не е била толкова напреднала.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #455 -: септември 01, 2014, 21:03:46 »

Здравейте момичета временно ме нямаше. Да ви кажа два дена ме боля целия стомах така се чудех защо пих но шпа никакъв ефект,но не беше спазми от което да се притеснявам,после разбрах че стомаха ми се е смъкнал надолу и затова ме боляло,днес влизам в 9 месец утре нагласям багажа и изпирам всичко и вече ще чакам. Едно оплакване имам излезе ми невероятно нещо като цирей на сгъвката на крака към слабините ужасна болка,сега съм сложила локум май проби,но много неприятна работа.Постоянно ми се случват някакви странни неща
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #456 -: септември 02, 2014, 09:42:14 »

Да дам отчет и аз след вчерашната консултация - в 36+ седмица бебето е 2780г., което било много добре по думите на докторката. Плацента и води - отлични. Бебето е главично разположено, чак като вървя и имам чувството, че ще изпадне.  Wink Утре съм на запис на тонове, че вчера една жена беше тръгнала да ражда по никое време и АГ-то изхвърча по спешност.
До края на седмицата приключвам с пране, гладене и багажи и вече си чакам спокойна човечето.
Силно се надявам да постои вътре до 23.09, но Божа работа.
Днес ще се срещнем с избраната педиатърка, дано се харесаме взаимно, че да отметнем и този ангажимент.
Жасмин, да не ти е забрал някой косъм? Нека АГ-то те види, ако трябва да го цепнат.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #457 -: септември 02, 2014, 11:14:53 »

Noir браво за хубавите новини,днес и аз ходих до един доктор тук във ВТ че се бях притеснила нещо за околоплодните води,каза че всичко е наред и бебето е готово за излизане само ще чакаме аз днес започвам да пера дрешки и да си наглася вече багажа че не се знае.
Това което ми беше излязло локума направо му разката фамилията много неприятно нещо но що гной и мръсотия излезе ,каквато съм гнуслива исках да се гръмна.Днес вече всичко е наред .
Доктора ми каза да ходя с превръзка или някакво парче лигнин нещо,че да мога да следя разните течения и да не се паникьосвам.Ходих до ДМ да накупя някой неща и видях превръзки за бременни и си купих да ги видим сега и също така купих биберон на бейби лов изглеждаше ми много сладък и нормален на големина обикновенно бибите са колкото половината глава на бебето smile
Утре ще купя и козметика на бебка реших да е на а-дерма girl_wink
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: септември 02, 2014, 11:48:01 »

Много хубави неща, jasminne, браво.  good
Не знаех, че локумът помага при такива ситуации, на мен ми се е обръщал косъм и беше много болезнено.
За бибероните, от силикон или каучук купувате? Кое предпочитате?
Вчера бяхме на преглед, бебс е в позиция главичка долу, гръбче - вляво, най-накрая...
И да питам, в седм. 34/35 бебетата ви мърдаха ли много? Нощем като ида до тоалетна, бебс се буди с мен и после каква дискотека и хълцане настават, не е истина...Лежа с отворени очи докато съмне.....Доспивам си през деня....
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #459 -: септември 02, 2014, 11:57:04 »

Сега се сетих нещо - посещението при офталмолог задължително ли е или само ако имаш проблеми с очите? Аз нали се глася за нормално раждане, не нося очила и по принцип нямам проблеми(не че скоро съм ходила профилактично), се чудих дали не трябва да посетя очен? Дали е част от прегледите преди раждане?АГ-то нищо не ми е казвала.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #460 -: септември 02, 2014, 12:04:18 »

Девисил браво и на твоето бебче,аз ако кажа че през цялата ми бременност рядко усещам бебето,сега като по голямо вече трябва да съм в 36 седм денем спи и рядко се завърта а вечер си шава и хълца,реших че вече няма какво да се притеснявам моята бебка просто е по спокойна.Мене от два дена ме кара да кашлям нещо смуча едни лукчета ама много ме е страх накрая да не се разболея:)
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #461 -: септември 02, 2014, 12:04:58 »

devesil, нормално е и при мен беше така и все още е понякога, въпреки че вече има много по-малко място да шава и не се усеща чак толкова осезаемо като преди, но и с хълцането си продължаваме също smile

Noir, не мисля, че е част от прегледите, ако нямаш или не си имала проблеми с очите... но все пак попитай АГ-то си на следващия преглед. Аз вчера ходих при офталмолог, но аз имам -0.75 диоптър от години и беше задължително да се проверя все пак, но слава Богу всичко е перфектно с очите ми и те не са пречка за нормално раждане  yahoo

Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: септември 02, 2014, 12:39:18 »

Браво на бебчетата ви, готови са за стартиране blum

Девисил, аз заложих на две каучукови и 2 силиконови биби за шишенца, като силиконовите са с по-големи дупки за сокове по-нататък. Залъгалките биберони са каучукови също - 2 имам.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #463 -: септември 02, 2014, 12:54:50 »

А, да! Забравих да споделя за моите - аз съм само на анатомични каучукови (към шишетата на Чико) като за начало, вече по-късно може да минем и на силиконови, но засега смятам каучуковите за най-подходящи докато още ще се кърмим (надявам се) smile
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: септември 02, 2014, 12:58:34 »

Здравейте мамчета, за бибероните аз съм си взела от силиконовите само, надявам се да ги харесва ако не нови ще взема, това е дреболийка smile
За днес да ви споделя, от вчера насам мн ме стягаше и отпускаше корема уж и лежах и всичко и ниско долу продължаваше да ме боли въпреки че си почивах и днес се обадих на моята АГ и вика "отивай в болницата да те приемат" , направо изтръпнах , уплаших се  облякох се оправих се, приготвих някакви дрехи (защото дори нямам багаж за болницата) и отидохме. Прегледаме лекаря (което е задължително преди хоспитализация), който беше на смяна - всичко е нормално, нямам разкриете, нямам изтичане на води, прегледаме и на магарето което мнооооогоо болеше и на видеозон има си водичка достатъчно всичко е 6 точки и каза да си продължа магнерота както е изписан 4 по 1, но не съм за приемане и така по живо и здраво се прибрах хахах. Каза че ще се обади на моята и ще е информира за състоянието ми и че няма нужда от настаняване. Това са подготвителните контракции и няма промяна от тях нито при бебчо нито за разкритие.
И сега ще гледам повече да почивам че явно може и да съм се преуморила и аз съм се разчистила в  нас като повечето мами, ама най-важните неща не са ми готови.....утре отивам да си купувам нещата за болницата и каквото става поне да съм готова
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines