Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 16:21:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158460 пъти)
 
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: август 28, 2014, 10:26:44 »

Али, благодаря за инфо-то, и аз много неща си записах да знам give_rose
И благодаря за графиката за предлежанията - моят е в най-хубавата позиция в момента - LОА, обаче дали ще се задържи така, един Господ знае...А момичета кога е окончателното обръщане, след което казват дали нормално или секцио се ражда? До кога трябва да се е обърнало детето?
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #436 -: август 28, 2014, 17:43:00 »

 Прилежанието не е единственият фактор, по който се определя начина на раждане. Дори и при липса на съпътстващи заболявания и видими проблеми, пак не е гаранция какъв ще е крайният вариант.
 Не се плашете, както и да родите, важното е да сте добре вие и малкото човече. Бъдете информирани в общи линии за най-важното около варианта и за естествено раждане, и за цезарово сечение.
 Да, не ви чака лесна задача, ала ви уверявам, че ако не като го видите, до няколко дни след раждането няма да има и помен от страховете и неразположенията ви  smile Мислете си за дните, които ви очакват след раждането. Това е много, много по-значимо, важно и хубаво като изживяване  smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: август 29, 2014, 07:36:28 »

Момичета, почерпете се с тортичка, имам рожден ден danceg


* 314815_1378961609.jpg (39.32 KB, 960x720 - видяно 112 пъти.)
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: август 29, 2014, 10:24:41 »

Offtopic Момичета, знам че темата вече е изкоментирана, но от опит - не пренебрегвайте датата на термин по МЦ. Моят син е заченат около 14 ден и до края вървеше седмица напред. Няма как да е тогава заченат т.к ходих и знам кога ми е била О. Но не това е важното, сега когато има скок в растежа той е спрямо термина, а не датата на раждане. С времето сами ще го разберете.  give_rose

Ади, честит рожден ден give_rose

Никога не съм мислила кой знае колко как ще раждам. Имах голямо доверие на АГ и за мен беше важно тя какво ще каже. Ако кажеше нормално-нормално, но каза секцио и толкова спокойна бях, че чак сама си се чудя до ден днешен. Нито клипчета съм гледала, нито съм се интересувала как протича операцията. Понякога прекалената информираност пречи и не помага. Отдайте се на хубави емоции последният месец/месеци, починете си, прочете някоя хубава книга.

И последно. В болницата ползвах моето си бельо. Най-удобно и комфортно ми беше. Бях си купила еднократни гащи, но не ми бяха удобни.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #439 -: август 29, 2014, 11:45:20 »

Оттук нататък момичета винаги ,ама винаги ще има някой по важен от вас и това е детенцето ви .Сигурна съм ,че всички ще се справите прекрасно с раждането.

Много насърчително и позитивно,fiibi_bg, благодаря!  give_rose

Също благодаря и на всички мами споделили опит за "родилното бельо". Беше много полезно!

Ади, честит рожден ден и тук! Този рожден ден е специален и уникален, тъй като носиш първта си рожба и съм сигурна, че се чувстваш една идея по-различна и по-щастлива Flower smile

Ние днес бяхме на поредната ЖК и следващата ще е също много скоро - след 5 дни - в сряда, тъй като после докторката ми излиза отпуска за седмица и  ще се надявам да не взема да родя преждевременно, че не искам да съм при друга лекарка  Girl_hide Дотогава трябва да направя консултация с офталмолог, че имам диоптър -0,75 и да ми кажеш, че всичко е ок за естествено раждане (последно ходих на основни очни прегледи началото на януари точно като съм забременявала и тогава беше, но сега пак трябва да се подсигурим). Иначе бебка е все така послушна - записа на тоновете беше прекрасен, а и тя си кротува главично в LOA поза, вече съм в края на 35-та г.с. А в сряда ще ме гледа и вагинално за да потвърди, че всичко е ок за нормалното раждане, нямам търпение  Girl_hide

Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #440 -: август 29, 2014, 12:35:21 »

Май на всички докторите ни са решили да почиват преди раждането girl_wink
Аз друго искам да попитам - редя тук един пъзел, разбирайте упражнявам се в сглобяването на помпата за кърма. Смятам малко по-късно да я стерилизирам.
Аз имам месец до раждането, но искам всичко да ми е готово и да съм спокойна, че нещата са приготвени предварително.
По малко ще започна и със стерилизирането и на всички дребни неща за бебето.
Как съхранявате стерилизираните биберони, шишенца и т.н, като се има предвид, че ще постоят неизползвани известно време? Или е добре малко преди раждането пак да ги стерилизирам?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: август 29, 2014, 12:42:09 »

Стерилизиране предварително няма нужда.Те не остават стерилни.Стерилизират се непосредствено преди ползване.Ако стерилизатора не е отворен около 12 часа остават стерилни в него.
Ади наслаждавай се на този рожден ден защото другите вече ще са коренно различни.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #442 -: август 29, 2014, 12:44:52 »

А иначе за помпата за кърма? Тъй като смятам да я сложа в багажа за болницата и за нея ли да поизчакам със стерилизирането?
И друго се сетих сега - за еднократната помощ след раждане - може ли мъжа ми да ходи и вади документи вместо мен и след това да ги подаде за помощта? Или аз трябва да си извадя всичко, пък той само да ги подаде?
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: август 29, 2014, 12:48:59 »

Noir,няма смисъл да стерилизират от сега,дори и няколко дни преди термин.Моя стерилизатор държеше стерилно до 12ч. ако не го отвориш до тогава.Няма как да ги запазиш стерилни с дни.По принцип можеш да си измиеш и стерилизираш всичко,а щом се приберете просто ги стерилизираш на ново което отнема 3-5мин.За болницата там би трябвало да имат.На мен там ми стерилизираха помпата.
За еднократната помощ при нас подаде мъжа ми с акта за раждане на детето,документ от ГРАО и фотокопие на личната ми карта.
 give_rose
fiibi_bg  good heart
« Последна редакция: август 29, 2014, 12:54:20 от miauka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #444 -: август 29, 2014, 12:51:53 »

adi4ko, пожелавам ти един прекрасен подарък, било то и малко след рождения ден! give_rose
Noir, мъжът ти може всичко да свърши без твоя помощ - взимане на акта за раждане, подаване на заявления и тн. Само ще му дадеш личната си карта да е в него.
Моята помпа си я стерилизирах същия ден (ама аз бях планово), а после само я миех с гореща вода. Тя ми беше да махам излишното количество и не е нужно нещо специално чак. Вкъщи вече като замразявах кърмата, си я стерилизирах преди цедене. Може да помолиш и някой да ти я стерилизира вкъщи и тогава да ти я донесе. Първият ден и без нея може да минеш Wink
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #445 -: август 29, 2014, 13:05:34 »

Да, и аз основно в болницата ще я взема евентуално за стимулиране на кърмата или ако трябва да облекчавам гърдите. Не че очаквам от първия ден да имам супер много кърма.
Значи мога сега да я стерилизирам, а като родя, мъжа ми пак и да ми я донесе.
За документите за помощта значи щом с личната ми карта ще може да вади всичко - това е супер.
Благодаря за отговорите момичета! give_rose
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #446 -: август 29, 2014, 13:29:37 »

Хм, тези въпроси относно стерилизацията бяха полезни и за мен - аз също се чудех кога да си стерилизирам помпата. По-скоро сега и ще я прибера в чантата, а пък вероятно в болницата ще дам да ми я стерилизират отново, те там по принцип раздават помпи, но аз си искам моята си  Wink
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: август 29, 2014, 13:48:38 »

Ади, честит рожден ден и тук  give_rose

Момичета, вчера бях на ЖК. Мъжът е добре. През цялото време риташе апарата на лекарката. Много се смяхме - според док има голям пишок, даже ни го показа. Вече сме 724гр. (23 + 6 г.с.). Околоплодните води са в норма, на горна граница, но според лекарката няма никакво място за притеснение. Всичко е ОК. Бебчо се е обърнал с главата надолу, но не е слязъл прекалено надолу и не притиска нищо, така че док беше много доволна. Аз мятам Тотема, защото хемоглобина пада. И такааа...

Да добавя и другата екстра - имам кетони в урината. Док каза, че се дължало на обезводняване и отслабване, та сега се наливам с по 2-3 литра вода на ден и сокове....

Пуснах микробиология заради това течение, въпреки че според акушерката не било притеснително, ама ще видим.

И такааа  give_rose
« Последна редакция: август 29, 2014, 14:04:19 от StAsSi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #448 -: август 29, 2014, 14:06:31 »

StAsSi, не се притеснявай, ще се оправят нещата good
За големия пишок Wink...Я да взема да ви кажа на всички майки с първо момченце, че карантиите им в първите дни стигат до колената и са несъразмерно големи. Радвайте се, но не се плашете /аз бях смаяна/ от размера. Нормализират се работите Wink
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: август 29, 2014, 16:56:46 »

Аз имах кетони също. ДОк каза да пия пвече вода. Не са опасни.
Браво за хубавите размери!
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines