Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:15:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 157913 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #420 -: август 27, 2014, 19:41:34 »

Опитвам се да се настроя и за двата начина пък да видим smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: август 27, 2014, 19:47:58 »

veseto_87, явно си случила на кадърeн хирург, по описанието ти са ти правили най-вероятно по метода на д-р Михаел Старк/Щарк, където интервенцията няма този травматичен характер и възстановяването е много по-бързо и не толкова болезнено. Късметлийка! Доколкото съм чувала в България не навсякъде се практикува. Дано и другите мами да имат твоя късмет да случат на кадърен специалист.
Което ме навежда на следното: когато си избирате екип за секциото, питайте доктора по какъв метод прави секциото. Ако ви е интересно можете да потърсите в интернет повече за този метод. Извършен е за пръв път в Йерусалим.
« Последна редакция: август 27, 2014, 20:05:23 от devisil » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: август 27, 2014, 20:15:43 »

Точно по този метод. Оперира ме доктор Велев от Шейново. Не съм била секцио по желание, обаче имам тежка операция на яйчниците и ги беше страх от вътрешни разкъсвания. Наистина мина много леко. И не съжалявам, че се наложи секцио.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #423 -: август 27, 2014, 20:31:17 »

http://vbox7.com/play:e4986303 интересно клипче за секциото но няма субтитри
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: август 27, 2014, 21:39:02 »

Жасмиче не се шашкай толкова мила! Наближава да, но сига трябва за сме най- спокойни. И аз почвам да се шашкам дали ще имам време да се организирам дали ще мине всичко ок, но трябва да мислим оптимистично и че всичко ще мине и че накрая ще гушкаме сладки бебковци.
За еднократните бикини мисля че споменах святам и от двете да взема- и нормални бабешки и еднократни. За козметиката за бебо в болницатав която ще раждам всичко си имат - те ще къпят, сменят и мажат бебчовците а в къщи съм аз на ход и ми казаха че ползват на Hipp козметиката, но да по-добре вземай тестерчета и ще пробваш как му понася кожата. Аз смятам на hipp да ползвам, мокрите кърпички нa baby love и памперси на pampers.
Не може да си сигурна за всичко или щом на някой детето е ползвало такава козметика че и на твоетъ ще понася, всеки е различен индивидуален ! Ще се справиш родител се става така Wink)))) силни прегръдки! И горе главата
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: август 27, 2014, 22:23:33 »

За козметика аз взех Веледа и съм много доволна.В началото ползвах тестери, дадоха ми много и дори още имам от кремчето за подсичане.Вземете си един судокрем да имате ако се подсече детето, с него минава за минути.ърпичките вие ще си ги изберете, има много варианти.Памперсите ние ползваме на Памперс или Пуфис, веднъж взех Молфикс, но пропускаха и не съм повтаряла.
За козметика не ви трябва кой знае какво, душ гел с шампоан за ъпане, крем за тяло, крем за подсичане и стига толкова.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: август 27, 2014, 22:32:49 »

За измиване ползвам Авен педиатрил. За след това в началото мажех с олио на бюбхен.
По едно време му се поизсуши кожата доста и минах на Нахткерцен. Измивното олио и балсам.
Сега съм си пак на Авен и после с Хип.
Препоръчвам да си купите и Джинджира Алба. Вълшебна е. Става за подсичане и за пъпчици от претопляне.

За памперсите доскоро бях доволна само от зеления Памперс. Сега взимам от Лидл. Много ми харесва, че са супер меки.
« Последна редакция: август 27, 2014, 22:35:19 от veseto_87 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: август 27, 2014, 23:02:38 »

И аз да кажа с две ръце съм за Веледа.За подсичане съм използвала Судокрем .Мазала съм по веднъж на ден в началото ,после през ден и така.
Моето секцио си беше касапница,завиждам на всички за малките белези .Но пък бях упорита ,а и трябваше да мина един етаж до неонатологията да си видя отрочето ,така че на следващият ден слизах един етаж надолу и вършеех по коридорите.Та всичко е въпрос на нагласа.

Оттук нататък момичета винаги ,ама винаги ще има някой по важен от вас и това е детенцето ви .Сигурна съм ,че всички ще се справите прекрасно с раждането.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: август 28, 2014, 06:55:57 »

Оттук нататък момичета винаги ,ама винаги ще има някой по важен от вас и това е детенцето ви .Сигурна съм ,че всички ще се справите прекрасно с раждането.

Ей това е самата истина.Но пък е страхотно smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #429 -: август 28, 2014, 08:35:34 »

Момичета доста успокояващо ми действате ,днес мисля да си отида  на село ,че другата седмица влизам в 9 и не се знае как ще се процедира:) Сега се сетих ,че картона ми е още в доктора и последния път той не каза да ми го даде а аз смятам при него да раждам незнам ако тръгне ппо рано тоя картон нужен ли ми е какво е ?
Направление някакво още се вземало ама от къде пак не знам.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: август 28, 2014, 08:39:56 »

Направление от ЖК. Картонът не трябва за самото раждане. Попълва се една карта с данните от него. Пак от ЖК. И изследванията. Това ти е нужно.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #431 -: август 28, 2014, 08:58:58 »

А те като си седят при доктора и ако аз тръгна да раждам какво се случва
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #432 -: август 28, 2014, 09:23:06 »

jasminne, до колкото разбирам ти си като мен - следял те е лекар, който изражда и предпочиташ той да те разражда. Нали така? Ако тръгне бебето по-рано от планираното - звъниш му по всяко време. АГ-тата са свикнали да им звънят за щяло и нещяло дори посред нощ, камоли за раждане. Ако секциото е планово, е добре да имаш консултация с анестезиолог. Разпитват те за диоптри, дали са ти преливали кръв, дали имаш алергии, предишни операции, раждания и тн.
Аз си говорих с моя лекар той да ми прави секциото. По принцип болниците процедират по различен начин за плащането. Аз бях в частна и плащах еднократно - включваше и избор на екип. В някои държавни те работят - плащаш си за избор на екип, пък уж за секциото не се плаща. В трети не плащаш нищо, ако секциото е по медицински причини (така ми беше първото раждане).
Първото ми секцио беше с много малък белег - около 4 см разрез, но бебето беше малко - в 6 месец. Второто ми секцио е с по-голям разрез, но ме оперираха по някакъв метод с по-малко вътрешни разрези и не усетих болка. Лекарят и на двете ми операции е един и същ, но бях в различни болници. Та при втората операция лекарят ми беше премахнал излишната кожа и така останах с един белег, а не с два. На всичкото отгоре пък имам и една педя татус на корема и човекът се оказа естет  10x - не ми осакати татуировката и не ме обезобрази. Разрезът е около линията на окосмението, най-общо казано.
Сетих се още нещо, което не е лошо да питате, ако не ви кажат. В болницата ми се полагаше 45 дни след раждането безплатен преглед за мен и за бебето. Просто беше с насрочване на час от по-рано. Питайте за такова нещо - не е лошо да ви видят на един ехограф след раждането, дали се прибира матката, как са лохиите и тн.
За козметиката - от болницата ще ти дадат не малко мостри и може тях първо да ползваш Wink
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #433 -: август 28, 2014, 09:39:40 »

Али благодаря за информацията,да точно така доктора който ми води ЖК искам да ме изражда но 10 дена преди термина ми се оказа че ще трябва д абъде в чужбина и все още се чудя как ще процедираме скоро имаме среща,то много зависи и бебка как ще се е завъртяла де че няма два пъти да е в една и съща поза на прегледите smile Живот и здраве раждането ще е Плевен във Втора база,аз съм от ВТ и за това съм малко шашната,но ще се справя все пак не е кой знае колко далече,само знам че не искам в никакъв случай да раждам във ВТ дано да не ми се налага тук
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #434 -: август 28, 2014, 10:01:48 »

Жасмин, кога ти е термина? Много се шашкаш, мила! Успокой се, това работи и в твоя, и  в на бебето полза. Моята докторка също ще бъде в чужбина 10 дена преди термина ми, но съм си казала ако тръгне раждането отивам в болницата и който се падне.
Всичко ще бъде наред и с теб, и с бебето. Наслади се на последните ви дни 2 в 1, че после ще ти липсва да те сръчкват отвътре  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines