Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 01:48:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158417 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #405 -: август 27, 2014, 12:52:52 »

Да не остана по-назад и аз ще вляза в темата ви като минала по тоя път blum
Отзад напред, за матрака - гледах да е твърд. В крайна сметка на нас ни го дадоха с леглото и не знам с какви пълнежи е. Всичко е до усещане - да не потъва бебето като в лодка, като се сложи да легне.
За гащите - аз си бях с мои си боксерки и си слагах превръзки, които ми даваха от болниците. Аз раждах в частна клиника и там лигнини не искаха и не слагаха. Дори ми беше странно, че не ползваха изобщо такива. Малко е сложно да си определиш размера за нещо такова. Аз бях гледала колани за след раждане и се оказа, че в болницата след секциото ме натискаха по корема. Така буквално той спадна като спукана топка. Не се наложи да купувам колан, а ако имах еднократни гащи, щяха да са няколко номера по-малки, от това, което гледах. Просто ми беше по-удобно с памучно бельо.
За визитациите - много си зависи от болницата. Моята етърва ражда в Майчин дом преди две години и нямаше нищо общо с това, което тук в Пловдив беше. Бяхме бременни едновременно. Първото ми раждане беше особено и то не е показателно.
При раждането на Мария в Торакс Пловдив имахме само една генерална, главна визитация. не знам как точно се казва, но влизат 5-6-7 лекаря едновременно. През другото време обикаляха лекари и акушерки постоянно и не мога да кажа, че е имало часове за това. Какво се случва? Влиза АГ и пита как си? Казваш си всичко - лохии, кърмене, болки в гърдите, липса или наличие на кърма, шевове, лепенки след операциите, температура, виене на свят, потене, студено ти е, топло ти е... Питаш ВСИЧКО, което те интересува за теб и за бебето.
Сутрин беше практиката да се къпят бебетата, защото след баня ги преглежда педиатър. В Торакса всяко бебе с майката (а ако има възможност, може и таткото) отива в стаята за къпане. Акушерката съблича бебето, оглежда памперса (има, няма ако, цвят, мирис...). Къпе бебето във вана и ти показва как да го правиш, с каква вода, как да обливаш, козметика и тн. Подсушава бебето и го маже, облича. Междувременно ти обяснява за пъпчето, за памперс зоната, уши, носле. Ако имаш въпроси, задаваш. Педиатърът слага по една слушалка на бебето, гледа физиологични реакции ("пълзене", "ходене"). Мария имаше конюнктивит и запушени слъзни канали - показваха ми как да слагам капки и как да правя масаж. Задавах всякакви въпроси на педиатърката - кърмене, хигиена, слагане да спи и тн.
Питах ги специално за спането. Аз бях чела литература по темата и на повечето места пишеше да спи по гръб. Акушерката подскочи и вика - Как по гръб? Бебето ти повръща толкова много, ще го удавиш! Въртиш го на всяка страна на всяко хранене. Та такива възглавнички не се наложи да купуваме.
Инициативата е ваша, мили дами! Няма как лекарите да знаят какво знаете, какво сте чели и какво не знаете. Питайте!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #406 -: август 27, 2014, 12:56:06 »

За гащите - бях си взела еднократни и памучни, а след раждането ми обуха точно такива, каквито е показала девисил, те са най-удобни. Еднократните само ги пробвах и ми бяха супер неудобни, ползвах големи памучни гащи, защото тук ти слагат 2 много големи превръзки за родилки. Имайте предвид да не взимате плитки, защото, ако се наложи секцио май не е удобно, раждалите секцио да кажат. Иначе можете да си вземете такива подложки от тези за бебета, еднократни чаршафчета май им казват, има ги в ДМ, за да лежите върху тях, ако се притеснявате от течове.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #407 -: август 27, 2014, 13:42:22 »

Маги аз го приемам като съвет,не като упрек споко.Знам ,че е по добре всичко да се следи но какво да направя докторите така са преценили и на мене ми беше странно,но дано финала да е успешен и да сме живи и здрави двете с бебка.Доктора ми действа добре ,доверила съм се макар,че не е много добре днешно време да се доверяваме на докторите.
Някой има ли си представа ако по искаш секцио пожелание в Плевен в университетската каква е цената ?Аз съм за естественото раждане де ,но бебка ако пак се завърти и седне ще насрочваме секцио и не знам това по желание ли се води как е процедурата.
Днес ще ходя до ДМ и ще купя някой неща от там smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #408 -: август 27, 2014, 13:47:10 »

jasminne, аз си мислех, че има едва ли не две придлежания - седалищно и главично. Истината е съвсем друга http://babysling-bg.com/2013/03/18/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0/#.U_3EjsV_uSo Ето картинка Wink
При седалищно много малко лекари биха се съгласили да те разраждат нормално, дори и ти да държиш на такова. В повечето случаи това се води по медицински причини и няма повод да ти искат пари за секцио, където и да си в България. Другото ще си е спекулация.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: август 27, 2014, 13:48:38 »

Аз съм за естественото раждане де ,но бебка ако пак се завърти и седне ще насрочваме секцио и не знам това по желание ли се води как е процедурата.

Седалищно разположено бебе не винаги е предпоставка за секцио, стига израждащия те лекар да има опит с такива бебета; обикновено е по преценка на наблюдаващия те лекар какво раждане ще ти предпише, като в клиниката пак се контролира как е разположено бебето и дали не се е обърнало.
Родилите мами чрез секцио със седалищно разположени бебета да споделят дали това се водио "по желание", но не мисля така. ПО-скоро според мен би следвало да се характеризира като медицинска предпоставка.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #410 -: август 27, 2014, 14:01:12 »

Аличка, златна си! Много благодаря за подробното описание какво се случва след раждането в болницата!
Вярно, всяка болница има свои правила, но ми даде насока кое как правят.
За еднократните гащи - тези на Канпол, както scilla писа, имат размери. Тъй като аз раста само на корем, а дупето ми е същото от преди бременността, си взех размера, който си нося по принцип.
Сега пък се замислих дали няма да ми стягат като им сложа дебело парче лигнин или превръзка?  crazy
Нищо, ако се окаже така ще ми купят по-голям размер.
За матрака - нашия е по моя преценка средно мек:
https://www.blian.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=73:2010-10-20-19-42-37&catid=36:a&Itemid=61
вървеше с кошарата и ми се струва ОК.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: август 27, 2014, 14:32:57 »

Аз ще ви дам един съвет, питайте акушерките дали можете да присъствате на банята на бебето и ги карайте да ви показват абсолютно всичко.Аз само първата баня на Моника съм пропуснала, от там нататък всеки път бях с нея.Питайте, питайте и пак питайте.Задавайте и най-тъпите въпроси на света, но важното е да сте сигурни и спокойни като си вземето бебето у дома.
Казвам горното защото в държавните болници не е практика да се вика родилката, да и се показва, та бъдете подготвени.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #412 -: август 27, 2014, 15:11:42 »

Маги е напълно права. Както споменах, етърва ми роди в Майчин дом. Та тя е с много негативно мнение от целия си престой там. Събрали са ги около 40 родилки в някаква зала и са им обяснили за половин-един час нещата. На края са попитали за въпроси и по-нахалните (по нейните думи) си задали въпросите, а тя не успяла. Много голямо значение има дали болницата е голяма или малка, дали е частна или държавна, дали в тоя период има много родилки или не.
Аз бях в стаята с жена, която роди трето дете. Имаше две по-големи момчета и акушерките я питаха дали иска нещо въобще да й обясняват. Тя каза "Сега е различно. Сега имам момиче и не знам какво да правя. Освен това нещата се и забравят." Малкото й момче беше на 5 години, а аз се изумих, че дори тя не се чувстваше супер уверена. pardon
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #413 -: август 27, 2014, 16:12:23 »

А когато доктора каже секцио как се процедира тъй като моя изражда ,и ако той ми насрочи секцио той ли ще го извърши че се притесних ако е така:)
Да ви кажа днес отидох до ДМ и нищо не разбрах гледам гащите различни размери как да преценя какъв да взема,гледам козметиката пак не мога да реша ,всички ми казаха че са си купили ножички от там а на мене ми изглеждат супер неудобни и странни.Много се изнервих и нищо не купих,не мога да преценя нищо само се чудя.
Отидох в аптеката и поне си взех лигнин и памперсни пелени и малко се посмях за първи път виждам лигнин прилича ми на амбалажна хартия  Girl_hide
И в крайна сметка всеки ден се опитвам да си наглася багажа и така и не успявам и накрая съм сигурна че ще тръгна с един лигнин само
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: август 27, 2014, 16:35:45 »

При мен беше спешно секцио,но си бях за планирано секцио тъй като единия беше седалищно а и са близнаци.Но аз бях в частна болница.Най добре е да питаш ,но мисля че секциото се заплаща независимо дали е по спешност или планирано.При планираното просто има избор на екип доколкото знам.Поне при нас в държавното АГ планираното е винаги с избор на екип.
Аз бях първия ден до раздвижването с памперс и после бях с превръзка и бельо след раздвижването.
При нас визитациите бяха за мен сутрин и вечер,а за детето визитация сутрин.По време на визитациите детето не е при мен.Ходих и гледах как ги къпят,а и в частната болница всеки ти обяснява всичко което поискаш така че не съм критерии.
При нас нямаше проблем с спането по гръб защото те си въртяха главата настрани нищо че са по гръб а и не сме повръщали.
Къпеха ги сутрин.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: август 27, 2014, 18:38:02 »

jasminne, не се отчайвай и изнервяй. Бебешки ножички купих от ДМ на марката Бейбилов. Изцяло метални, със затъпен връх. Важно е да са със затъпен връх. Нокторезачките не ми харесаха. Ножичките са нещо подобно:

За бельото можеш да се ориентираш по размера, който ти сама носиш. Обикновено ако има размери на еднократното бельо, те започват най-често от М до ХХL. Ако не са еднократни бикини, а боксерки, боксерките имат по-голям потенциал да паснат на кое да е тяло без номерация, понеже се разтягат отвяскъде. За бикините може би е добре да вземеш размер, който е близък до твоя (напр. ако носиш 36-38, размерът на еднократните бикини може да е M, по-рядко L).

За козметиката за бебе - по-добре от аптеките/магазините за бебешки неща да вземеш мостра от марките, които те интересуват (100% имат), и след като бебка дойде на бял свят, да се спреш на нещо окончателно след като видиш как реагира кожата й и прецениш от какво би имала нужда. В аптеката между другото също питай за еднократно бельо(боксерки/бикини), както и за превръзки за родилки. Също имат.

Да, лигнините са интересно нещо, на мен ми приличат на хартията за ръце в автоматите в тоалетните :-)

И последно за секциото, ако се уговориш със следящия бременността ти лекар той да те изражда, той ще го направи ако е на разположение и ако иска; иначе и в самото болнично заведение можеш да си уговориш екип, който да те изражда/ти проведе секциото. Всичко е въпрос на договорка.
Братовчедка ми роди преди 1месец със секцио (по медицински предписания) в друг град с уговорка с доктора, който следеше бременността й в този град. И така.

Без паника! smile
« Последна редакция: август 27, 2014, 19:04:43 от devisil » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: август 27, 2014, 18:53:11 »

От личен опит ще кажа, че който ражда секцио, дълбоките бикини са по-удобни, защото отиват над разреза.
Мисля, че и за нормалното ще е така, защото ще прибират корема.

Фийби,  good
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #417 -: август 27, 2014, 19:16:50 »

Ох дано да си седи както трябва че тва секцио ми се струва ужасно.Аз понеже преди ви казах че съм качила много килограми си купих памучни бикини който са ми малко големи но с цел да слаггам дебели превръзки или лигнина.Незнам къде е разреза на секциото даже съм чувала че е много мъничък и скоро си мислих как изкарват бебето от там абе имам чувството че падам от марс.Толкова не ме е страх от болката колкото от организацията.
Еднократните гащи в дм бяха с размер м/л и л/хл,забравих да питам в аптеката може да има на бройка и да пробвам
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: август 27, 2014, 19:20:53 »

Разреза е около  четири см.Той е доста ниско долу и не се вижда дори с много плитко бельо.
Не е толкова страшно и ужасно секциото.А и важен е резултата.Като си гушнете бебока ще е различно.А и се забравя болката.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: август 27, 2014, 19:36:44 »

Леле, Гери, много е малък твоят. Моят е по-голям. Макар да ми го правиха по някакъв немски метод и не съм шита дори. Как вадят бебе с глава около 35 см. през разрез 4 см.?
За мен секциото беше супер леко, наистина. В 13,50 влязох в операционната, в 14 извадиха Анди в 14,10 бях вече извън операционната. Аз болка не съм усетила никаква. Изобщо! На другият ден бях пушка и исках да си ходя. Супер бързо се възстанових. Не че съм защитничка на секциото. Просто не съжалявам, че родих така.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines