Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:30:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 157918 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #390 -: август 27, 2014, 10:55:40 »

Аз сега на 01.09 съм на ЖК и смятам да разпитам какво се случва след раждането и най-вече за визитациите. Не искам да съм като в необрано лозе и да съм неспокойна.
Та ще споделя инфо какво-що.
Ди, и аз взех превръзки за родилки, въпреки че ги няма в списъка. Но разбрах, че лигнина го изискват само за визитации, така че после с превръзки. Но то си зависи и как ще се чувстваш след раждането и какво ще ти понася.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #391 -: август 27, 2014, 11:05:48 »

Иначе малко ми е чудно този лигнин как ще се задържа без бельо по време на визитации - искали само с него да бъдем.
Ами стискаш краката като ходиш и придържаш с ръка. Едно време /пък и от опит сега след гинекологична операция преди 3 години/ забраняваха носенето на гащи и много се ядосваха, ако "хванат" някого. Това е най- малкият проблем smile, прави се за да има бърз достъп за преглед при спешни ситуации.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: август 27, 2014, 11:09:09 »

На Стаси да кажа за възглавничката да не бърза.Иделано кръгла оформена главичка се получава като постоянно слагаш детенце да спи на различни страни.Просто го въртиш и така с еоформя кръгла главичка.Явче понеже беше роден по рано и беше с малко по издължена главичка /те са така недоносените / после му я направих кръгла като топлийка smile. heart

За лигнина и на нас така ни искаха в болницата.Задържа се като лежиш.Защото то се слага голямо парче ,което стига доста отзад и отпред.Иначе и аз през другото време си слагах бельо ,но за визитация си беше задължително да сме с лигнин.Гащичките изглеждат супер удобни.Само да вметна ,че има голяма вероятност ако изцапате гащички ,да изцапате и нощницата.така че може би точно за болницата трябва да сте с по големи превръзки.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #393 -: август 27, 2014, 11:14:16 »

Момичета толкова много сте изписали ,чак вече забравих какво искам да напиша.
Първо да си изкажа мнението мисля ,че девисил е разбрала за термина и вече всеки си пише каквото иска тя сподели че доктора така е постъпил,така че няма смисъл да спорим.Всичко е божа работа аз като не съм сигурна кога точно ми беше последния цикъл казах приблизително дата и по нея се водим,но аз си знам че има разлика.Относно изследванията не може да се казва кой доктор е доктор или фелдшер или квото ще да е щом ходят жени при тях значи са добри като не изключвам че всеки доктор си има плюсове и минуси.В моята компания сме 3 бременни ако ви кажа че на нито една от нас не ни следят бременността еднакво.На мен лично ми направиха изследвания кръв и урина само в 3 месец,в 4 ми взеха секрет  от канала на  маточната шийка  даже незнам точно за какво но беше доста неприятно.(тогава доста хора ми акзаха че това е много опасно да го правят при бременност но аз си мълчах всеки говори различно).След това не са ми правени никакви изследвания ,по свое желание си пуснах кръвна картина в 8 месец , когато ходя на преглед доктора ме гледа не ехограф и си пишат некви неща,нито ме мери нито тегли ,понеже пътувам сега ми е казал да следя кръвното всеки ден и това е .Всеки доктор преглежда и води консултация по различен начин,аз му имам доверие и не се притеснявам и най-важното е не ме тъпче с хапчета
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: август 27, 2014, 11:21:53 »

Благодаря ви момичета за мнението. Надявам се да се удържа и да изчакам, да не поръчвам нищо, че имам навика да натискам купи като видя нещо интересно хахахах

А друг въпрос - относно матрака - какъв матрак купихте за леглото на бебето. Ние си харесахме Магнифлекс, но незнам дали е добър вариант. Хич не разбирам от подобни неща smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: август 27, 2014, 11:39:45 »

Момичета има основни неща за които просто трябва да следите.Микробиология в началото и преди раждане, кръвна картина, килограми и кръвно, това за вас естествено.Това че дадено изследване не ви е правено не говори добре за следящия ви лекар.

Страси и аз така исках да изкупя света smile ама се спрях.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: август 27, 2014, 11:44:28 »

За еднократното бельо - аз намерих ето такива: - превръзката на тях е ориентировъчна, продават се отделно и съм си купила 5 чифта. Ако не стигнат, на първия етаж на клиниката има аптека и ще купувам допълнително.

За матрачето за детето купихме пак комбиниран - от едната страна е с пълнеж от кокосови влакна (нали се препоръчва детето да спи на "твърдо" покритие, докато му укрепне костната система) и покритие от пласт вълна, а от другата страна е латекс - като обикновен матрак и когато стане време да се спи на нея страна ще го обърнем.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #397 -: август 27, 2014, 11:45:34 »

А друг въпрос - относно матрака - какъв матрак купихте за леглото на бебето. Ние си харесахме Магнифлекс, но незнам дали е добър вариант. Хич не разбирам от подобни неща smile

Ние се спряхме точно на Магнифлекс и по-точно Magniflex Baby Bamboo  girl_wink За мен матракът е нещо от изключително висока важност smile

Благодаря за мненията относно гащите! smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #398 -: август 27, 2014, 12:23:51 »

А тези гащи как да разберем дали ще ни станат ?
Маги така е но доста често докторите не ги правят тези неща,а за килограмите аз си се тегля когато ми скимне,но не изгарям от желание да ме теглят всеки месец  в началото казах на доктора че съм качила много килограми и той каза не е хубаво,зле е за теб за раждането,избягвай еди си какво да ядеш,но какво да направя не качвам нарочно другия доктор при който ходя вика същото ,и така аз пак си качвам и като се замисля и да следят и да не следят нищо не могат да направят.Последния път като го питах някакви изследвания ще се правят ли още отговори ми че в началото и в края на бременноста е достатъчно.Вече ако се наложи секцио ще има допълнителни
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: август 27, 2014, 12:27:25 »

По въпроса за еднократните бикини, наистина екстра и не ги мислиш. Аз си бях взела точно тези на Canpol babies, които scilla е показала, но ми бяха супер неудобни. По друг повод съм ползвала точно тези, които devisil е показала и бяха супер удобни. За легнина в болницата се опитах да ползвам, но .... не съм свикнала и това е, не виждам ползите, превръзки като тези от снимката на devisil ми бяха далеч по-удобни.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: август 27, 2014, 12:38:42 »

А тези гащи как да разберем дали ще ни станат ?
Това бельо има универсален размер, то е мрежесто и дишащо и се разпъва според формите на жената. Тук ги продават под наименованието "еднократни боксерки". Вкъщи пробвах един чифт , перфектно обгърна дори огромния тумбак, който имам в момента. Не ми стягаха. Ако има възможност да се купи една бройка от наличното в аптеката, за да пробваш вкъщи, може би ще ти е от полза, за да се орентираш кое би ти било удобно.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #401 -: август 27, 2014, 12:40:51 »

Ами тези на Canpol си имат размери... аз взех някакъв, който сметнах, че ще ми стане, но дори не съм ги пробвала.

Marri, devisil, а откъде са тези или по точно какви са...?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: август 27, 2014, 12:41:13 »

Аз ползвах лигнин само веднага след секциото, то такова ми сложиха там.Иначе бях на превръзки и с бельо, просто преди визитация се събувах у после пак се обувах.Аз си бях с мое си бельо, нещо това еднократното не ме грабна, не знам  pardon

Жасмин, горното го казвам не като упрек към теб, но да си имате едно наум, да се поинтересувате какво ви се полага и да си го искате.Защото ние сме възпитани, мълчим си, и после сме по-зле от циганките дето си знаят правата и всичко им правят по каса от-до, а познайте кой е внасял осигуровки, нали?!А и друго изследванията са така направени, че да се предотврати някакъв проблем при майката и детето.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: август 27, 2014, 12:43:28 »

Ами тези на Canpol си имат размери... аз взех някакъв, който сметнах, че ще ми стане, но дори не съм ги пробвала.

Marri, devisil, а откъде са тези или по точно какви са...?

Тези боксерки са на CARRIWELL.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: август 27, 2014, 12:43:38 »

Ами тези на Canpol си имат размери... аз взех някакъв, който сметнах, че ще ми стане, но дори не съм ги пробвала.

Marri, devisil, а откъде са тези или по точно какви са...?

Моите ми ги дадоха в болницата и често казано не съм виждала по магазините точно такива, повече от другия вид, подобни на тези на Canpol
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines