Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:10:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158776 пъти)
 
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: август 26, 2014, 22:43:42 »

Devisil,за да изкажа мнението си съм се запознала и съм прочела всички постове.
Определено нека спрем до тук!
fiibi_bg,напълно си права!Отношението към "по-старите" съфорумки и по-опитните в майчинството е ужасно.Чак на моменти си казам "по-добре да не коментирам",но и за мен тази тема е любима и не се сдържах!Това може би е и водеща причина доста от момичетата да не пишат вече sad
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: август 26, 2014, 22:45:59 »

fiibi_bg, гинекологът, който ме следи, е завеждащ инвитро-клиниката в града, в който живея и е доктор с репутация и то не негативна; както и преди писах, съвсем в началото на т.г., което и съвпадна с началото на бременността ми, ми е пусната цито и микро, не мога да се съглася, че не са ми пускани никакви такива изследвания; въпросът ми по-напред в темата беше кога пак отново се пускат, да се ориентирам. Не мога да се съглася, че според твоето изказване излиза, че всички лекари в чужбина могат да се отнесат към категорията на фелдшерите.
Предпоследно, никой не подценява опита на дългогодишните съфорумки.
Последно, добрият тон следва да се спазва от всички, сългасна съм напълно.

Лека нощ.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: август 26, 2014, 22:53:27 »

Едната микробиология задължително се пуска в края на третия месец или началото на четвъртия и още една задължително в началото на деветия.При индикации могат да се пуснат и още.Аз лично съм си пускала три МБ през цялата бременност като така и не стигнах до деветия месец .
А аз си мисля ,че щом ЗК отпуска определено изследване то трябва да с еправи ,всяко друго нещо е спекулация,Факт!Какво отделение завежда лекаря няма значение ,факт е ,че злоупотребява и не ти предлага пълният пакет обслужване ,който се полага в БГ.Защото ние си плащаме зддравните оигуровки в БГ и спазваме българското законодателство.Какво правят в чужбина си е тяхна работа.В чужбина секциото не е пожелание ,но това никой не го дава тук за пример!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: август 26, 2014, 22:56:33 »

Мисля, че тотално бъркате понятията.Доктор добър в репродуктивната медицина не е такъв и в проследяването на бременност, същото касае и този за бременност не е пък добър за репродуктивен.Във всяка област си има насоки.Еле пък репродуктивен специалист да помни кога трябва да прави микробиологии на бременна,абсурд.Виж да знае хормони, цветни снимки, проблеми с ембрионите ОК, ама горното, ми то не му е работа, просто!

В тази връзка винаги съветвам момичетата да си ходят на ЖК, за да им дават направленията по каса и да следят кое им идва.Защото в репродуктивните клиники понякога, просто пропускат някои неща.Не нарочно, просто се случва.

Девисил, половината форум ти прави метани и се чуди как да се държи, щот не ти изнася да ти казват неща различни от мнението ти.Вярно бременна си, ама и ние сме били.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #379 -: август 27, 2014, 04:18:06 »

Понеже давате примери с чужбина, в Англия термин се определя по пмц, а също в 12 седмица има преглед dating scan това е първия ултразвук, където ти затвърждават термина на база развитие на плода след това никой не ти мени термина.

Към ветераните съфорумки, много полезни мнения давате винаги, натъжава ме факта, че се ограничавате да пишете, защото много момичета, включително и аз разчитат на опита ви.  give_rose

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #380 -: август 27, 2014, 05:52:06 »

Мили момичета, недейте да се карате give_rose
девисил, не се сърди толкова, можеш да бъдеш сигурна, че за разлика от други форуми, тук атмосферата е много приятелска и никой не цели да те обиди, просто едни се изказват по-меко, други по-директно.
Да споделя и аз опит "от чужбина". Терминът наистина не се сменя, независимо от показанията на ехографа, най-малкото защото ехографите са машини и им се правят различни настройки. Реално, отидете при двама различни лекаря, и двамата ще ви дадат различен термин по ехограф.
 
При мен терминът беше определен по ехограф според размерите на бебето и информацията, която дадох на лекаря си, тъй като бях изпуснала един цикъл преди да забременея. Когато ходих на ФМ, там ми определиха термина 13 май вместо 9ти, но моя лекар каза, че си оставя за 9ти, не се мести. В крайна сметка преносих и ми предизвикаха раждането на 15ти  girl_wink А иначе, ако се вярва на ехографа Виктор трябваше да се роди доста над 4 кг, роди се 3670 smile Т.е., ако трябваше да се вярва на ехографа, трябваше да ми сменят термина за по-рано и да ми предизвикат раждане по-рано, което би било безумно.

Колкото за практиките в България и чужбина, наистина много се различават, но смятам, че ако имате доверие на лекаря си, трябва да му вярвате напълно, а ако не, просто да го смените с такъв, на когото имате доверие. Аз отначало имах малки съмнения, защото практиката тук се различава от практиката в България и се чудех дали така трябва да бъде, но свикнах, защото имах пълно доверие на лекаря си и реших, че с над 30 години практика сигурно знае по-добре от мен какво прави. Накрая просто щях да падна, всяко нещо, което ми каза, че ще стане, стана точно както го е казал, включително, когато в началото на 9тия месец ми каза, че по всяка вероятност ще пренося.

Недейте да се карате и да се разваля атмосферата тук, сигурна съм, че всяка майка тук ще ви даде съвет, за да ви улесни, а не да се заяжда, тъй като колкото и да се чете предварително, нещата винаги са различни и когато някой сподели от опит, това е една полезна подготовка give_rose
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: август 27, 2014, 09:18:07 »

И аз да споделя за моя термин.

Бебчо е инвитро и знаем датата на пункцията и на трансфера. По тази дата излезе, че терминът трябва да е на 15ти декември. По дата на последна менструация излезе, че терминът трябва да е на 17ти декември. Това са датите, които ми изкара ехографа още в началото, когато те питат за последна менструация и пункция (не според размерите на бебето).
В крайна сметка терминът ми беше изчислен "акушерски" = дата на последен цикъл минус 3 месеца плюс 1 година плюс 7 дни (надявам се да го обясних правилно). Така излезе и крайната дата, която се вписа в картона ми и която ще се ползва за болничния - 19ти декември (датата на последната менструация ми беше 12ти март). Та така... Оттогава на всеки ехограф бебето върви с дни/седмица напред, на ФМ даже имаше предполагаеми дати за термин по размерите на бебето - от 11ти декември до 20ти декември (спрямо различните мерени неща). В крайна сметка за мен е важна 1 дата, която всеки гледа и използва - 19ти. Пък бебчо нека да върви по-голям. То при такъв баща и такава майка не е учудващо smile

Аз продължавам да имам по-силно течение тия дни. Чакам с нетърпение утре (на ЖК съм), за да пуснем микробиология и да видим какво става. Може и да е нещо нормално, ама за да спя спокойно.... smile

Момичета, според вас (тук ако може да се включат и мамите с опит) - такъв тип възглавница добър вариант ли е след 40 ден. Една позната си взе, защото бебето и спеше само по гръб и главичката му отзад се деформира и каза, че е доволна - започнала е да се оправя. Аз се чудя дали да си взема за всеки случай 1 такава да имам подръка. Вие какво мислите? Имахте ли/ползвахте ли подобна?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #382 -: август 27, 2014, 09:32:10 »

Стаси, не бързай, най-вероятно няма да ти трябва. Аз я гледах в магазина и се чудех дали да не взема, защото на моето синче му е сплесната главата от едната страна от спане на едната страна, но според лекарката му това е естетичен проблем, който ще изчезне сам. Той започна да спи вече и на другата страна и да му се оправя, но ще го водим на остеопат профилактично, понеже е роден с форцепс. Иначе ми с струва, че тази възглавничка ограничава движенията и бебето не може да си върти главичката свободно, всъщност аз затова и не я взех.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: август 27, 2014, 09:50:23 »

Стаси, както е казала Алексия изчакай.Ако има нужда винаги може да я вземеш.Ние лично не сме имали нужда, Мони в началото си спеше само на една страна и чак към третия месец май, започна да ляга по гръб и да върти глава.Сега ела и кажи как да спи, намирам я във всякакви пози.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #384 -: август 27, 2014, 09:58:25 »

И аз съм на същото мнение за възглавничката, винаги може да се закупи, не е нещо, което ще потрябва по спешност  smile

А, аз пък да ви попитам за в болницата какво ви беше по-удобно - еднократните стерилни гащи или ваши си бикини? И ако да какви еднократни ви харесаха, че аз си взех един пакет от ДМ на Canpol , но не знам изобщо дали са удобни и смятах и да си взема и някакви мои по-дълбоки бикини и да пробвам кое ще е по-удобно, но пък ако еднократните са ми по-удобни ще ми трябва поне още един пакет си мисля и се чудя дали да взема пак от тези или да търся някакви други...  mda
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: август 27, 2014, 10:21:31 »

scilla и аз много се чудих за тези бикини, и има много мнения по въпроса... затова и аз смятам да си взема и двата вида.... тези дълбоките не ми харесват много...но каквото такова, ако трябва ММ ще взема и ще носи нещо допълнително.
Не искам да вземам отношение по спора, и аз мисля че изчисленията по ехографа не определят термина, медицински е изчислен според МЦ и много зачитам мнението на мамите които вече са родили  heart
Не се засягайте милички трябва да мислим само за хубави неща, той ще си дойде момента smile те си знаят кога ще се родят
Хубав ден
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #386 -: август 27, 2014, 10:26:08 »

Мда, на мен също не ми харесва това, че са дълбоки и някъде видях някой беше пуснал едни като боксерки по-плитки, но не мога да открия и затова се допитах тук до раждалите вече мами да споделят какво им е било удобно на тях  smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #387 -: август 27, 2014, 10:31:08 »

Аз точно днес напазарих всичко от списъка за болницата, чак се претоварих от багажи  beating
За еднократните гащи - взех 1 пакет точно на Canpol и смятам да пробвам с тях и лигнина дето го изискват на визитации. Нямам представа дали ще мога и с превръзка за родилки да ги нося в болницата през останалото време. Но ще си взема и дълбоки бикини, за да пробвам с кое ще се чувствам най-комфортно.
Предимството на еднократните е, че като ги изцапаш - хвърляш, дано се окажат удобни.
Иначе малко ми е чудно този лигнин как ще се задържа без бельо по време на визитации - искали само с него да бъдем.
Иначе scilla, ако се окажат удобни гащите, мъжа ти ще ти купи и донесе втория пакет. То 5 бр. за къде по-напред.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #388 -: август 27, 2014, 10:39:58 »

Ами точно, че няма да стигат и затова исках да се запася предварително, ако знам кое е по-удобно... но и да пратя ММ в последствие също е вариант. А това с визитациите не ми е ясно и на мен точно как се случва, но ще разберем, явно  pardon
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: август 27, 2014, 10:52:45 »

И аз вчера ги гледах тези гащи и много се чудя. Една приятелка, която наскоро ражда ми каза, че имали някакви ластици, които много се впиват и ме посъветва, ако не мога да търпя такива неща, да не ги вземам. А аз да ви кажа изобщо не мога да трая да ме убива бельото (особено откакто съм бременна). Мисля да взема обикновени памучни гащи/боксерки, ако трябва ще ги изхвърлям после.
 Иначе в болницата където аз съм се насочила да раждам пише да си носим дамски превръзки - нощни. Аз взех и едни за родилки пак на тази марка, която сте показали. Но то си е доста индивидуално според мен кой как ще му е удобно.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines