Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:12:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 157912 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #300 -: август 20, 2014, 08:36:22 »

Жасмин, ограничи покупките за новородени и взимай дрешки за 3-месечни. Да, в началото може и да навиваш ръкавчета, но много бързо ще ги изпълнят. Пък и не се знае наистина колко кг. и см. ще се роди бебето. Вземи 2-3 неща от най-малките за всеки случай.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #301 -: август 20, 2014, 09:24:14 »

Другата седмица ще ги изпера и ще ги прегледам ,че вече не помня къде какво съм купила .Повечкото дрешки са ни 0-3 месеца ,мисля че имам само няколко бодита за първия месец.Вече ако купя нещо ще  е 3-6 мес  smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: август 20, 2014, 10:12:54 »

Анди се роди 51 см., 3500, а имах само 2 бодита за новородени и ги носи точно седмица. А ако ви се роди бебче 55 см.,абсурд да му станат.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: август 20, 2014, 10:18:43 »

Да и Мони се роди 3300 гр, 50 см.Според докторите идеални мерки.Всичко което бях взела беше за по-голямо бебе и пак имахме необлечени дрешки.Иначе как ще растат никой не знае.Ние например наддаваме много е сме височки и всичко ни омалява за норматив.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: август 20, 2014, 18:05:44 »

Олелее, сега като ви чета и осъзнах как досега купувах всички гащеризони главно 0-3 месеца (имам и 3-4 гащеризона 3-6 месеца). Оххх, трябва да спра да купувам докато не се роди бебчо. Като се роди и го видя колко е голям, ще стане ясно какво ще ми трябва smile

tweety_pks, почти на всеки преглед вървим седмица напред. На ФМ сега ни казаха, че бебчо е по-голям от седмиците си (бях в 21, а в коремче малчо беше 23 почти, в главичка, крачета - 22ра и нещо), но док каза да не се притеснявам. Щом всичко е съразмерно и си отговаря горе-долу на едни седмици (не едното да е 20, другото 25та), то тогава всичко е наред. Няма бебе, което да е напълно по термин по абсолютно всички показатели (които като видях на документа от ФМ са над 5) - или ще изостава малко, или ще върви напред. Но това е нормално и все пак не го виждаш пред себе си, а го мериш на апарат, така че едно леееееееко кривване от границата на крачето или коремчето дава разлика. А килограмите са спрямо тези показатели (http://www.baby2see.com/medical/charts.html) - BPD in mm и AC in mm, така че щом бебето върви напред като седмици, няма как изчисленото тегло да е по-малко smile
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: август 20, 2014, 18:33:39 »

tctct  наистина трябва да се замислим за тези дрешки които са за новородени или 56 номер които пишат... добре че и аз имам по-малко с тези размери. Повечето са ми или 0-3 или 3 . Днес само взех 2 комплекта ританки отделно от горничката, като сме си в къщи по ританки и тънко боди да е . Защото сме в панелка и с парно и мн е топло. А като излизаме ще му слагам според времето ( така поне го мисля ама докато не се роди живо и здравко и не се преберем в къщи няма как да знаем). Ох аз в понеделник съм на ЖК нямам търпение.... вече ще пускаме микробиология и ще говорим за раждането. Защото ако пък правя избор на екип е добре в 9тия месец да пусна заявлението, т.е. септември.
Днес една моя позната отиде да ражда нормално и ся разбрах от интернет че секцио пак станало...( утре ще й звънна да е чуя, че сега няма да е удобно) И много се замислям и най-вероятно дори да съм нормално ще си искам и моята АГ да е там. Незнам да не се мъчат ли за пари ли заради здравето ли все повече чувам че от нормално става секцио - за моята болница дето ще раждам де. По принцип не ме притеснява секциото, освен бавното възстановяване но да минеш и през двете е кофти сигурно. Или да те шашнат "губят се тоновете" .... Абе здраве да е ще го мислим girl_wink
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #306 -: август 20, 2014, 18:51:14 »

Ами момичета те май и тези от 0 до 3 са с размер 56 ,божке след като родим как ще има да се смеем на постовете си ама така е докато не се родят живи и здрави бебоците няма как да разберем кое как ще е и какво ще ни трябва.Аз исках преди да имаме групичка във фейсбук и да си качваме снимки тва онова да си даваме идеи и след като се родят бебоците да им се радваме и да виждаме как вървят наборчетата си
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: август 21, 2014, 02:00:19 »

tweety_pks изобщо не се притеснявай. Синът ми се роди 4200гр. И всичко си беше ок. Вчера ходих на жк и ми казаха, че бебето и 2кг.
Аз не съм купувала още дрехи. Мисля тези дни да изпера на баткото и да преценя какво ще мога да ползвам, че той е декемврийче, а бебето ще се роди септември най-вероятно със секцио.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: август 21, 2014, 08:57:16 »

 jasminne, 50-56 см. е 0-1 месец. 62 см. е 0-3 м. girl_wink Аз даже и 62-68 съм взела видях, т.е. 3-6 месеца, така че съм спокойна, че няма да му омалеят бързо нещата и ще има какво да носи smile

 yana_traeva, и мен това ме притеснява точно - да не тръгна нормално, а да се наложи секцио. На ФМ доктора ми обясняваше, че попринцип супер често явление е това с увиването на пъпната връв около вратлето, но природата си му е дала някакъв шанс да успее да оцелее и със завита пъпна връв, т.е. може да си се роди нормално. Обаче докторите за по-голяма сигурност били правели в такива случаи секцио..това бил най-честия случай..Не само наша сигурност, според мен, но и тяхна....
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #309 -: август 21, 2014, 09:47:24 »

Здравейте момичета smile Още веднъж мерси за успокоителните думи. Като цяло, пак казвам, не се притеснявам... незнам защо, но някак си ми е спокойно въпреки, че вчера си направих все пак такъв 3-кратен профил на ръвната захар и резултатите са както следва:

Глюкоза: 6.72 mmol/L [2.8 - 6.1]
Глюкоза: 5.21 mmol/L [2.8 - 6.1]
Глюкоза: 5.63 mmol/L [2.8.-6.1]

Единствено тази сутрешната ми е малко по-височка. Та в понеделник ще ходя при доки да видим какво ще каже. Пак казвам, че въпреки всичко ми е супер спокойно и не си го слагам на сърце, защото знам, че най-много да се наложи да съм на лека диетка smile Въпреки, че незнам как ще изкарам... като се знам каква съм и как по принцип почти нищо не ми се прияжда, но в момента в който знам, че не трябва да ям нещо... озверявам за него smile Но така или иначе почти не ми се яде сладко сега през бременността smile Може би наистина има нещо вярно, че като е момиченце и много сладко се яде, а като е момченце повечко киселко... Защото когато не бях пременна бях на шоколадова диета smile

А най-странно ми е, че като изключим първия един месец от бременноста (когато имаше прокървявавния и вливания) не съм имала абсолютно никакви опалквания и се чувствам страхотно, а в същото време едно читаво изследване нямам smile Все са ми под референтните стойности smile като общия белтък и албумина например и много рядко над....

А за купуването на дрешки ме вкарахте в голям размисъл... Тъкмо реших вече да започвам да пазарувам (че все отлагам, че си мисля, че има много време и приятелките само ми се смеят на спокойствието) и сега незнам вече какъв размер smile

Май се отплеснах и ми стана дълъг поста sorry

П.п. А само да добавя, защото много се смях smile Нашето бебе е много шавливо и на последната ЖК онзи ден докато доки ме гледаше не ехографа, той така изтрита, че й измести уреда  funnytooth И доки само ми каза "много рита" и моя отговор беше "на мен ли го казвате smile"
« Последна редакция: август 21, 2014, 09:57:40 от tweety_pks » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #310 -: август 21, 2014, 10:07:23 »

tweety_pks кръвната захар ти е висока за бременна, доколкото знам за бременни трябва да бъде под 5.2. Мой съвет е свържи се с др. Начев и внимавай много с храненето, избягвай въглехидрати под всякакаъв вид.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: август 21, 2014, 10:22:14 »

За секцио и нормално, аз не съм съгласна, че за лекарите секциото е по-лесно, защото е планувано. Реално погледнато ако всичко е наред при едно нормално раждане, лекарят няма почти никаква работа. Всичко се върши от акушерката. Докато секциото си е операция, която изисква доста сили и възможности.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: август 21, 2014, 10:31:59 »

tweety_pks, е не е вярно това за сладкото - умирам за сладко през цялата бременност, гледам да ограничавам, ама иначе умирам направо, а съм с момче. А кисело преди обичах, а сега хич, гади ми се от кисели неща.. huhhuh.gif

Според мен така спокойна е по-добре, че нервите влияят и на бебето..Аз пък съм супер нервна и се притеснявам за всяко нещо, а досега всички изследвания да чукнем на дърво са ми идеални crazy.. Надявам се да продължим в същия дух, а аз да придобия някакво спокойствие поне blush

veseto_87, ами никъде не съм споменала планувано..точно обратното имах предвид - за спешното секцио че гледат да го правят за по-сигурно за бебето, майката, а и те да си вържат гащите, да не вземе да стане нещо при увита пъпна връв. girl_wink
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: август 21, 2014, 10:35:42 »

Нямах предвид твия комантар, а по-назад беше споменато, че повечето лекари предпочитали секцио, защото им било по-лесно.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #314 -: август 21, 2014, 10:45:50 »

Моята захар беше точно 5,2 а пише че границата е 6 в нашата лаборатория,ама те всички лаборатории двата различни реф. стойности.
Ади относно дрешките реших сега да ги прегледам пак и гледам че на всички 56 като ги наложа ралзика голяма,така че вече не знам ,а тези който са ми английски се водят на кг и 0-3 мес са 4-6 кг смятам,че все малко ще им се порадваме притесняват ме само две дрешки който пише само new born те са ми най-скъпите пък са толкова малки и си мисля че ако се роди някоя дунда няма да станат,но да са живи и здрави.Който каквото и да говори особено за 1 дете няма как да не пазаруваш нали трябва д амине мерака а после ще се учим от грешките си за второто smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines