Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 15:41:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 167020 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #255 -: август 11, 2014, 16:04:15 »

А документите за еднократната помощ и детските може ли мъжа да ги пусне след раждането или трябва майката да ходи да се разправя?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: август 11, 2014, 16:06:28 »

Ами по принцип аз ходих да ги оправям но доколкото разбрах няма проблем да го свърши и таткото.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: август 11, 2014, 17:30:41 »

gucci, мерси много за информацията give_rose
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #258 -: август 11, 2014, 17:37:59 »

Гучи, ще съм ти благодарна да споделиш за помощта след раждане - къде какво се подава, в какъв срок?
Ти в коя болница ражда( не помня какво си разказвала) и дали във всяка идва лице от общината за оформяне на документите?
Ако е било частен случай, при нас най-вероятно ММ ще го нагърбя с тази задача и трябва да проверя какво точно се подава като документи за акта за раждане.
Ох, всичко около записването на детето ми се струва такава каша и бюрокрация, че ако стане от първия път ще е чудесно - документи в общината, при лекаря и т.н.
Започвам да си водя записки вече  girl_impossible
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: август 11, 2014, 20:34:59 »

По принцип раждах в Майчин дом Варна.Тя е частна болница,но мисля че във всяка болница идва служебно лице което да запише детето.
Първо трябва да си вземете акта за раждане-трябва ви копие и оригинал-издава се за около 7 дни
Второ ви е нужна бележка от ЕСГРАО в съответния район за това колко деца имате.Тази бележка излиза за около 1-3 дни.
Банкова сметка-удостоверение от банката.
Заявление по образец.
Ако ще подавате и за детски ви трябват бележки за доходите на всеки родител.
Само да кажа ,че акта за раждане остава в съответното социално в големите градове по райони и се връща след като се подпечата и не трябва да се ламинира съответно преди това.
Удостоверението от банката може да си вземете и по раничко,заявлението може да си попълните предварително.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #260 -: август 11, 2014, 20:52:50 »

Гучи много благодарим за инфото.За Плевен понеже смятам там да раждам,ми показаха една сграда не знам каква е на центъра беше и от там се взема акта за раждане
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: август 11, 2014, 21:28:11 »

Показали са ти втора поликлиника, там на първия етаж се намира СГРАУН-а.Който и да питаш за втора поликлиника ще те упъти.При нас бащата я свърши всичката работа.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: август 11, 2014, 21:58:05 »

Написах, акта за раждане се взима в общината по адрес, защото аз родих в болница не в нашата община, а си взех акта на детето от община Надежда, където ми е адресът.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: август 12, 2014, 07:44:42 »

_perlichkata, и аз така реших, че другите говорят за общини - градове, а не за районните квартални общини, както са в София. Аз ще раждам в болница в друга община, аз се водя в община Витоша, затова питах дали трябва да ходя до онази община или до моята pardon
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #264 -: август 12, 2014, 07:51:55 »

Добро утро!

Само да потвърдя, че съм разбрала правилно - бебето е задължително да има ЛЛ (дори ако по специалност не е педиатър), но може и да няма педиатър?   huhhuh.gif
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: август 12, 2014, 08:47:11 »

Задължително трябва да се запише при ЛЛ детето. Ако той не е и педиатър, ЛЛ изпраща при друг педиатър. Не може да няма. Аз това разбрах  pardon
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #266 -: август 12, 2014, 10:55:50 »

Да, ясно, че изпраща, но исках да кажа, че не е задължително вписания ЛЛ да е педиатър... а самите ваксини се биели от ЛЛ, който може да не е педиатър?  huhhuh.gif
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #267 -: август 12, 2014, 11:04:46 »

Само да кажа ,че акта за раждане остава в съответното социално в големите градове по райони и се връща след като се подпечата и не трябва да се ламинира съответно преди това.
Т.е при подаване на документите за еднократна помощ там ще ми подпечатат Акта за раждане?
Къде ги подава ти - в НОИ ли или някъде другаде?
А копието на Акта за раждане трябва ли да има подпис и печат "Вярно с оригинала"?

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: август 12, 2014, 11:49:33 »

Копието не е нужно да е има печат вярно с оригинала.Само ти ще напишеш собственоръчно на копието  и ще се подпишеш.
Отзад на акта за раждане се бие печат че помощта е взета.Идеята е да не се вземе няколко пъти.Аз подавах в социалното на ул.Цар Асен във Варна ако питаш за Варна.Но това не се прави на място и затова задържат няколко дни акта на раждане на детето-оригинала.
Задължително е да има ЛЛ детето и може той да не е педиатър.Като цяло освен за ваксини за повечето неща той си праща при педиатър,но може и да си избереш ЛЛ със специалност педиатрия и така всичко става на едно място.Може да няма педиатър и той да ви изпраща и само при специалисти при нужда и преценка.Но по закон задължителен е само ЛЛ на детето.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: август 12, 2014, 12:31:14 »

..ммм незнам дали не сте го написали но и да питам дали може акта за раждане да се вземе от съответното ТД на общината по район , примерно в моя комплекс има ТД и ако тряба да се вадят скици работи и данъци можеш от тук не да търчиш до центъра в централната община. И мисля че по същата логика може да си издадеш акта за раждане от тук и да подадеш за помоща за раждане пак от тук?!!? Как мислите.
Аз незнам дали ще мога да нагърбя моя със всички работи защото мисля че ще ги пообърка, понеже не се осигурявам и ще подам за другата социална помощ, за майка-студентка и детските.... вземе да оплеска нещо и за това ще гледам да ги свърша аз
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines