Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:38:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 167012 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 09, 2014, 13:10:31 »

Но шпа и Папаверин са безвредни по време на бременност, аз пих Папаверин почти цялата бременност. Моята девойка заставаше в една ужасна поза и притискаше нещо ниско в дядно направо ревях от болка.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #241 -: август 09, 2014, 16:36:37 »

а маги успокояваха ли ти болката?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 09, 2014, 22:52:15 »

и двете изглаждат гладката мускулатура на матката ако болката е от друго не вярвам да помогнат.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 10, 2014, 21:02:20 »

Включвам се да кажа че да наистина някой неща се променят преди и след като родиш.
И да кажа ,че моите деца си спят в креватите още от раждането.Рядко се е случвало да спят при нас и то при нужда.Аз например съм от майките които пък не се наспиват когато децата са при мен.Те много се въртят и им трябва място.Аз обичам да спя без да се съобразявам с някой.Да ставала съм по хиляди пъти,да не съм се наспивала особено като при мен ставанията бяха двойни,но всичко минава.Не съм кърмила ,но и с АМ се става за храненето в началото.Така че има го и другия вариант с това детето да не спи при мама и тати.Направето го така както решите,така както се получи и така както го чувствате.Няма универсално решение в тази насока-различни деца различни родители.
Относно покупките мога да ви посъветвам за някой нетипични неща например за това да си купите канче за поливане при къпане,за табличка на която да стоят принадлежностите на бебето,термос за да имате постоянно преварена и топла водичка,лъжички за даване на лекарства капки и други подобни,кутии-панерчета за да ви е всичко под ръка и на лесно-козметика и памперси например.Гледайте максимално да улесните процеса на обслужване на бебето и всичко да ви е подръка.Запасете се и с капки за колики,чайчета за колики,крем за зърна-Лаксинокс,Гармастан.
Аз напазарувах всичко предварително и не съжалявам.Но и много четох какво ще ми е излишно.
Не съм ползвала възглавнички за подпиране,но и двамата спяха по гръб с глава на някоя страна.
И един съвет от мен.Разпитвайте майки минали по този път защото има и излишни неща с които може да се запасите
Аз пиех но шпа почти през цялата бременност заради сериозното разтягане на матката.
Педиатър се избира преди да родиш.Срещаш се с него и се разбирате да бъдеш при него.Когато се роди бебето в болницата се записва името на педатъра и като ви изпишат се обаждаш и той идва на посещение у вас ,което не се заплаща.Трябва да му предоставиш епикриза на детето и да попълниш документите за регистрация на личен лекар на детето.Задължително е детето да има личен лекар.Консултациите са по преценка на лекаря в началото като може да е на седмица ,две седмици или най много месец през първата година на детето.След посещението в дома на детето следващата консултация е в болницата където преглежда лекаря.
След като ви издадат акта за раждане трябва да се регистирате за помощта за раждане и за детски надбавки -ако ви се полагат.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: август 11, 2014, 07:15:08 »

gucci, много много благодаря за полезния пост give_rose Само да попитам - акта за раждане за колко време се издава и от къде се взима, ако болницата не е в общината по местоживеене? А тези документи за регистрация на личен лекар на детето педиатъра вкъщи ли ги носи, или аз трябва да ги взема от някъде? (това, при положение, че педиатъра е и ЛЛ, аз две жени съм харесала в нашата болница)?
Благодаря ти много give_rose
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 11, 2014, 07:56:42 »

Много полезен пост! Мерси има наистина някои дребни неща които се изпукат а са много по важни от това колко дрешки ще има и дали ще го подпираш с въглавничка или импровизирано.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: август 11, 2014, 09:43:21 »

adi4ko, акта за раждане на бебето се издава в срок от 7 дни, като мястото е общината, в която си родила, без значение местоживеенето ви. Мисля, че в болницата са длъжни да ви уведомят за всичко свързано с документите. Колкото до документите за регистрация, ЛЛ ги носи в къщи при първото си посещение за преглед на новороденото. Поне при нас беше така smile
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 11, 2014, 10:39:29 »

Акта за раждане се издава до 7 дневен срок в общината по постоянен адрес на родителите, а ако нямате брак по постоянен адрес на майката.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #248 -: август 11, 2014, 12:22:39 »

В  общината която родим там се издава акта за раждане,а не където е постоянен адреса на майката
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: август 11, 2014, 12:43:33 »

Ъмм последно? biggrin Аз още не съм питала в болницата, но ще питам там, за по-голяма сигурност те да ми кажат как се процедира. Мерси момичета give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: август 11, 2014, 12:44:36 »

Акта за раждане се издава от общината ,където е родено детето.От личен опит го казвам.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: август 11, 2014, 13:13:39 »

А педиатър и личен лекар за бебето едно и също лице ли са? Или трябва да се избират двама човека. Малко се обърках smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #252 -: август 11, 2014, 13:20:33 »

Логично е че е в общината където се ражда,та майката може да е с адрес в Индонезия там ли ще отиде да вземе акта за раждане.А за педиатър и личен лекар мисля че е едно и също,понеже моята лична ми каза ,че за ббебето трябва да си намерим педиатър който да ни води консултациите а тя е с друга специалност
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: август 11, 2014, 13:34:37 »

Личният лекар на детето трябва да е със специалност педиатрия. Една друга педиатърка ми каза обаче, че има вариант да се запише детето при друг вид ЛЛ, например този на майката, ако не е педиатър, и ЛЛ да дава дава направления по ЗК за разните там изследвания, прегледи и ваксини веднъж месечно. Но трябва да са си се разбрали помежду си. Не навсякъде има ЛЛ със специалност педиатрия, така че и това е вариант. pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: август 11, 2014, 15:22:29 »

adi4ko акта за раждане се издава в срок от 7 дни от раждането на детето.В болницата при нас дойде една жена от общината и попълнихме нужните документи.След седмица си взехме актовете за раждане.
Ако имате желание мога да обясня и процедурата за взимане на помощта за раждане.
Задължително условия е детето да има личен лекар.Педиатъра е по желание.Тоест ЛЛ и педиатъра може да са едно и също лице,но може и да са различни.Обикновено когато са различни това са хора коитго работят в екип.Най добрия вариант според мен е ЛЛ да е и педиатър,защото така си спестявате търчене на две места.Ваксини се поставят само от ЛЛ на детето.Прегледи и консултации могат да се правят и от педиатъра,но ваксините които се полагат за детето отиват при ЛЛ.
Документите за регистрация на ЛЛ се разпечат от страницата на ЗК.Това са документите за първоначален избор на ЛЛ.Аз си ги разпечатах попълних и занесох на лекаря на първата консултация.
Не мога да кажа какво се случва когато болницата е в различен от града на местоживеене на родителя.Само да кажа че детето се записва по адрес на майката,а не на бащата.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines