Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 05:19:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 166794 пъти)
 
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: август 05, 2014, 09:11:27 »

И аз съм за да спрем да нищим тази тема, после ще се види кой какво и как направил, потретвам, че няма смисъл да се говори предварително  girl_wink
Жасминче, ние имаме гащеризони вече - и тънки, и дебели, бодита, чорапки, жилетки. Остава ми да докупя космонавт, още два-три чифта чорапки 0-6 месеца, може би 3 чифта ританки. Имаме вече напикалници, както им казват - непромокаеми постелки. Трябва ни спално бельо и козметика, ама това май наистина по-нататък. Поръчала съм и чакам да пристигнат помпа за кърма, непромокаемите подплънки за кърмачки и контейнери за кърма. От другите уреди ми трябва бебефон, стерилизатор за микровълнова мисля да взема, термометър, харесала съм и несесер с разните там ножички, помпи за нос, четки, гребени и други подобни. Имам две шишета, мисля да взема още 2 най-много. Имам 2 залъгалки-биби, лигавници, поларено одеало. Трябва ми спален чувал.
От големите покупки нямам нищо, но всичко е харесано - кошара, количка. Не знам какъв матрак да си взема, ама изобщо не знам  huhhuh.gif Също и за възглавничка не знам.
И накрая на безкрайния списък да не забравя, че ще ми трябва и едно бебе funnytooth
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: август 05, 2014, 09:31:06 »

Ееее, тъкмо влизам да си изкажа мнението и вие спирате темата. Ама няма пък, ще си кажа как "се надявам" да е при нас, пък Божа Работа какво ще стане. Сигурно един ден ще се смеем на писаниците си тук, защото положението ще е на 180 градуса, ама няма лошо човек да си направи сметката без кръчмаря понякога  danceg

За спането - решили сме да купуваме дървена кошарка, защото ще приготвяме самостоятелна стая за бебко. Искрено се надявам да може да спи там от раждането. Разбира се лично на мен през ум не ми минава да е сам - имаме купено легло-диван и аз (и татко му може би) ще спим при него поне първите 6 месеца. Това го решихме така, защото детската стая е два (да не кажа три) пъти по-голяма от нашата спалня и ще ни е много по-удобно да сме там, отколкото да го набутам в нашата спалничка. Другото е, че ми се иска от самото начало да си свикне с обстановката на стаята, с миризмата ако щеш. Да си знае, че тази стая си е неговата smile. Но въпреки всичко така или иначе ще купуваме и сгъваема кошара, да имаме като ходим при бабите - така че ако някой планове се развалят се местим в спалнята и го слагам на сгъваемата кошара първоначално, а после леко полеко ще се мъча да го свиквам в неговото легълце като поотрасне. Така че засега май вариантите са два, ама втория ми е краен, надявам се да не стигнем въобще до него smile

За покупките - момичета, може ли да ми кажете какво освен дрешки (одеалца, чаршафчета...), легълце и ваничка ми трябва първите дни след като се прибере бебето вкъщи?
« Последна редакция: август 05, 2014, 09:32:42 от StAsSi » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #167 -: август 05, 2014, 09:41:11 »

Така, относно покупките, ние вече почти изцяло приключихме, само изчаквам една последна доставка от м-н Дундьо и ще почвам да подреждам всичко и да си го нагласям в стаята на бебка.

Купихме количка, сгъваема кошара (имахме дървена подарена, но я подарихме, защото решихме да не я ползваме), вана със стойка, стерилизатор, бебефон, нагревател, 4 шишета (2 малки и 2 големи), хавлия с качулка и обикновена за после, малки хавлийки, възглавничка за спане настрани, пердета, чаршафи, кош за пране, скрин за дрехи на бебка, нощна лампа от хималайска сол да освежава въздуха с йони, ел. помпа за кърма, подложки за гърди, кърпички, дрешки почти не сме купували като изключим пътуването ни до Англия когато накупихме сума ти бодита с къс ръкав (както споменах преди няколко поста) и още малко дрешки, останалите са ни подарък - дори още не съм прегледала всичките smile Май е това, не знам дали изпускам нещо... иначе ни остана козметика и памперси за бебка, разни неща за аптечката и АМ, ако се наложи и това е smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: август 05, 2014, 09:47:57 »

Да, и аз забравих, че ще ни подарят ваничка на стойка с повивалник. Като гледам и правилно съм се ориентирала за броят шишета  (знам и че може да не се наложи да се използват такива първоначално) Scilla, моля уточнение - тази възглавничка за спане настрани да не е от онези, дето подпират и гърба? huhhuh.gif
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #169 -: август 05, 2014, 09:56:02 »

Нашият повивалник е към кошарката, специално избрах такава с твърд и хубав повивалник smile А за шишетата, не знам, може и много да са 4, но ще ги продам, ако не ми трябват и не ги ползвам smile

А възглавничката - да, точно! Ето я:
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #170 -: август 05, 2014, 10:18:00 »

Ееее, тъкмо влизам да си изкажа мнението и вие спирате темата. Ама няма пък, ще си кажа
И аз така, ама хем съм ги и родила вече, хем съм ги отгледала /единия от раждането в отделна стая, другия след 7-мия месец/, хем съм минала през всички тръшканици, които повярвайте нямат и 1% от истинската криза на 12 до 18 годишните, хем и почти виждам единия краен резултат /в смисъл, че съпругата оформя характера на синовете ни, а малкият още не е семеен/ Wink.Това, което искам да кажа  е, че хората сме различни, различно ще отглеждаме и децата си. Момичета, едно е да пишеш във форум или да преподаваш теория, друго е да правиш това, което описваш или препоръчваш. Само не се вживявайте прекалено в идеите си, не вярвайте на хора, които лично не познавате и мислете и за себе си. В крайна сметка има да отгледате поне още едно дете, да ги изучите и да сте им подкрепа - и финансова, и морална. heart
Към покупките на решилите да сложат детето в отделна стая /пък и не само към тях/, да спомена, че са необходими удобни и стабилни домашни обувки, които хем да се слагат и намират светкавично в просъница, хем да топлят и да не се закачат или пързалят по пода. Нужно е и да имате дреха със същите показатели - да е топла, да се облича или намята бързо, ама и да не се изхлузва или да дразни при допир бебето. Мисля, че сте писали, че трябва да има непрекъснато слабо осветление в стаята на бебето...А, да, разчистете пътя легло - кошарка максимално и обезопасете всички остри ръбове на мебелите около вас, защото аз бях цялата в синини  blush.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #171 -: август 05, 2014, 10:50:04 »

svekarva, благодаря за бележките за облеклото на майката, много са полезни! give_rose smile Иначе да, аз вече съм осигурила постоянното нощно осветление в стаята на бебка.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: август 05, 2014, 10:58:13 »

Виж за това не се бях замисляла, и аз благодаря на свекърва за бележките give_rose А за осветлението - като лампа ли имате предвид, или нещо светещо с друг тип светлина? huhhuh.gif scilla, от бебефона Angelcare светлината дали ще е достатъчна, как мислиш? Също, може ли да кажеш от къде я купи тази възглавничка, аз сега гледам по сайтовете, но не виждам, такава. Мерси give_rose
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: август 05, 2014, 11:06:35 »

Ади, такива възглавнички гледах в:
http://kasida.bg/sevi-baby-vyzglavnichkaogranichitel-za-spane-na-strani-78-23107.html
http://premaman.bg/index.php?r=article/view&articleId=1490
http://www.novobebe.com/bebecal-classic-baby-wedge-vazglavnica-s-pozicioner-red-castle-4298.html
и така нататък. Водят се "възглавница-ограничител за бебе" smile

Да, относно светлината - нощна лампа ли имате в предвид. Нещо, което да свети леко и да е подходящо при кърмене, за да не се светва постоянно?

svekarva - супер подсещане, мерси smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #174 -: август 05, 2014, 11:10:43 »

Ми гледам stAsSi е дала вече линкове за възглавничката, иначе моята я взех от магазин Дундьо, аз почти всичко оттам си накупих заради далаверата с клубната карта и трупането на 10% smile

Относно осветлението, не знам дали ще е достатъчно от бебефона, Ади. Аз взех и нощна лампа, но е от хималайска сол, за да обогатява и въздуха с полезни йони и изобщо да благоприятства атмосферата. Много уют създава smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #175 -: август 05, 2014, 11:40:37 »

Да, относно светлината - нощна лампа ли имате в предвид. Нещо, което да свети леко и да е подходящо при кърмене, за да не се светва постоянно?
Да, да е леко осветено, защото често само обръщаме бебето или го завиваме, без да го разбуждаме, както има опасност да се случи при светване на лампа. Сигурно бебефонът е достатъчен....Аз ползвах една крушка с червена светлина, такива имат фотографите за проявяването на филми.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #176 -: август 05, 2014, 12:17:56 »

Относно осветлениет ние имаме скрито осветление в спалнята което може да с е усилва и намаля,мисля че това ни е най-хубавото нещо в новото жилище.  girl_wink а виждалаа съм разни лампички който се поставят в контактите и правят много добра светлина като да не се спънеш някъде но и не ти пречи да заспиш .Тези възглавнички възбудиха в мен интерес но на колко време се завърта бебето там,че със сигурност няма да му е приятно на една страна постоянно
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: август 05, 2014, 12:23:19 »

Мерси за информацията на всички give_rose
Жасмин, една педиатърка каза, че когато използваме такава възглавница за спане настрани, не го обръщаме постоянно като палачинка (така се изрази буквално pardon ) ами едното спане е на едната страна, другото спане на другата. Да не се налага да го будиш при завъртане  girl_wink Ако другите са по-вещи, да кажат мнение.

Добре, а тази възглавница до кога се използва, знаете ли? И кога му се слага ниска възглавничка, да знам да купувам ли изобщо huhhuh.gif

И вижте какво прочетох току-що - http://www.9m-bg.com/?p=news_inner&sub=816
« Последна редакция: август 05, 2014, 12:31:30 от adi4ko » Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #178 -: август 05, 2014, 12:32:59 »

Мами направих група във фейсбук                     Нашите есенно-зимни бебоци 2014                          очаквам ви
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: август 05, 2014, 12:43:16 »

Момичета ,наистина много хубаво е ,че си правите група във ФБ ,но така обезлюдявате форума първо и второ по този начин игнорирате мненията на хора от форума ,които биха могли да бъдат полезни със съветите си като минали по този път .

За облеклото да кажа ,че свекърва както винаги е много практична и е напомнила за нещо много важно.Аз лично имах една страхотна памучна пижама VS и си ходех с нея по цял ден + допълнително се снабдих с един домашен комплект пак от памук.Та с две думи препоръката ми е - дрехи от памук.

За осветлението ние имахме нощна лампа и в началото я държах постоянно светната ,но съпруга ми не можеше да спи на тази светлина и измисли да държим светната лампата на терасата и така си получихме мека,разсеяна светлина през нощта.Ако имате такъв вариант ,замислете се.

За отглеждането исках да кажа само и единствено да не се заканвате на голяма дисциплина ,защото е твърде вероятно да не се осъществи.

И накрая може да ви прозвучи супер тъпо ,но аз нямах възможност да купя  и една дрешка на детето си докато бях бременна .И въобще не бях подготвена с всички тези технологии и подробности ,за които пишете.Знам ,че е удоволствие за вас,но защо не пестите парите си за нещо по важно,а купуването винаги може да стане в движение ,разбира се основните неща трябва да се осигурят.Чета за стерилизатори ,за шишето ,което ме кара да си мисля,че вие даже нямате намерение да кърмите най-вероятно иначе за какво бихте ги купували тези неща предварително.Има много други покупки ,които можете да решите в самото ежедневие дали са ви нужни.
Дано не съм ви прозвучала досадно ,просто искам да кажа ,че поводи за харчене на пари ще имате цял живот оттук нататък.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines