Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:40:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 157919 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: август 01, 2014, 12:56:31 »

Извинявам се ,но на мен ми е много интересно каква точно е практическата функция на сензора за дишане,т.е. каква ви е ползата от него?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #121 -: август 01, 2014, 14:19:49 »

Споменах го във връзка със синдрома, който milenuity посочи в последния си пост, а именно SID (синдром на внезапна смърт)
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 01, 2014, 14:28:09 »

Ние все още се чудим дали да взимаме бебефон или не...
Ние няма да го оставяме сам, въпреки че ще си е в неговата стая, винаги някой ще спи там отначало. А имаме и малко креватче на колелца, което ще държим в хола/трапезарията и докато гледаме телевизия или правим нещо там си мисля, че може и той да е там. Вие как мислите при това положение, нужен ли ще ни е?

Scilla, и на брат ми им подариха бебефон с такава функция и с камера и са много доволни, въпреки, че и те споделиха, че ако не са им го били подарили надали са щяли да направят инвестицията...

Ади, мерси, че сподели за намаленията. Ще си набележа нещо, пък ще видим дали все пак ще го вземем.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #123 -: август 01, 2014, 15:10:02 »

Ами то в този случай не е инвестиция, щото не го купувам за 400лв, а за 64 паунда, което си е ок цена за това, което получаваме като качество, отзивите за този модел в амазон са наистина невероятно добри. Аз лично не го избрах заради сензора, а просто защото има добри отзиви за самия бебефон, този сензор я го ползвам, я не  smile Иначе на мен ще ми трябва със сигурност, най-малкото за пътувания, а вкъщи бебка ще си има отделна стая и ще опитаме да спим отделно от нея, не знам дали ще се получи, но със сигурност ще се опита и от тази гледна точка ще ми трябва бебефон при мен на нощното шкафче, нищо че двете стаи са залепени една до друга smile А и докато готвя или домакинствам, невинаги ще е при мен си мисля и пак ще е удобство smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #124 -: август 01, 2014, 15:47:00 »

scilla и от самото начало ли бебето ще спи в друга стая не думай,поне първите 2-3 мес докато се наповръщат,аз лично няма да мога да заспя като си спомня моя племеник как повръщаше и все се завърташе по гръб не искаше на една страна колко пъти докато го вдигна му излизаше през носа,що рев съм изревала. Та ако почне и по тежко да диша едвали ще го чуеш с бебефона а може да има температура,не те настройвам против това което сте решили но аз направо изпадам в ужас като чуя малко бебе само в стая smile
А за групата във фейсбук кой ще поеме инициатива да я направи,или ако искате да измислим име и да я направя аз ама в понеделник,че тръгвам за село сега smile
Приятен уикенд на всички бременелки  girl_wink
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 01, 2014, 15:54:17 »

Имам позната с такъв бебефон, продаде го. Активираше се от всичко.
А и неда си Боже, какво като имаме таккъв бебефон, ако се случи нещо.
Ние имаме Моторола, обикновен, цифров, без камера.
Вкъщи не го ползвам, но като отидем на вилата или някъде на почивка ми върши чудна работа.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #126 -: август 01, 2014, 16:09:32 »

Веси, той има настройка да не се активира от всичко, а само от рев smile И аз имам позната с такъв и е много доволна, все още го ползва. Само каза, че сензорът го е ползвала две седмици, но той си е някаква си екстра smile А не дай си Боже, ако се случи нещо и имаме такъв сензор, може и да разберем с една идея по-бързо отколкото, ако нямаме, особено ако детето е в отделна стая. Въпрос на избор, аз много дълго гледах и четях за различните бебефони и отзиви, първо се бях ориентирала точно към Моторола какъвто описваш ти, защото и за тях имам много препоръки, но после попаднах на този и ми хареса офертата и това, което получавам като възможности на тази цена си е супер smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #127 -: август 01, 2014, 16:11:10 »

Този синдром се получава при недоносени деца или ако е имало проблемна бременност, или майката пие пуши и тн иначе е безсмислено, ние си взехме точно този бебефон наangelcare и ползеаме само бебефонс, който не е кой знае колко качествен, но се преживява.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: август 01, 2014, 16:22:10 »

Веси, той има настройка да не се активира от всичко, а само от рев smile И аз имам позната с такъв и е много доволна, все още го ползва. Само каза, че сензорът го е ползвала две седмици, но той си е някаква си екстра smile А не дай си Боже, ако се случи нещо и имаме такъв сензор, може и да разберем с една идея по-бързо отколкото, ако нямаме, особено ако детето е в отделна стая. Въпрос на избор, аз много дълго гледах и четях за различните бебефони и отзиви, първо се бях ориентирала точно към Моторола какъвто описваш ти, защото и за тях имам много препоръки, но после попаднах на този и ми хареса офертата и това, което получавам като възможности на тази цена си е супер smile
Точно сензора имам предвид. Ти си знаеш, аз само споделям мнение. Сама ще се убедиш, че е излишно. smile Но знам с какъв мерак се пазарува сега и си мислиш, че си сключила супер изгодна сделка, а всъщност си купила нещо, което дори не трябва. Да не ми се обидиш. Говоря по принцип, не за конкретния случай. Повечето майки сме като луд с картечница. smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #129 -: август 01, 2014, 16:36:52 »

Не се обиждам, разбира се! Права си за пазаруването и за лудия с картечницата   girl_impossible Аз така преди да си направя списък за покупки бяхме на екскурзия в Англия с ММ и накупих сума ти бодита с къс ръкав, но кой да ти знае, че трябват само 2-3 макс, особено за есенно бебе  Girl_hide

Но пак казвам, че не избрах тоя бебефон заради сензора и да нямаше сензор пак щях да го избера него, дори не знам колко и дали ще го ползвам тоя сензор изобщо smile Виви, не те разбрах, кое не е качествено? Специално този модел на angelcare от 530 дали отзиви, 390 са 5 звезди, за мен това е доста добро съотношение, не се водя само по отзиви, но си е статистика някаква smile
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: август 01, 2014, 16:42:59 »

Този синдром се получава при недоносени деца или ако е имало проблемна бременност, или майката пие пуши и тн иначе е безсмислено, ние си взехме точно този бебефон наangelcare и ползеаме само бебефонс, който не е кой знае колко качествен, но се преживява.
Извинявай Vivi,но това не е точно така.Засегнати от синдрома са кърмачетата до една годишна възраст,но в 90% от случаите фаталният изход е между четвъртия и шестия месец.По принцип пушенето не се препоръчва тъй като детето в утробата на пушачката не получава достатъчно кислород и привиква да живее с тази липса. След раждането нормалните механизми, които водят до ускорено дишане при липса на кислород, заработват със закъснение и последствието е, че някои деца "забравят" да дишат в съня си.Препоръчва се да се кърми бебето,установено е също,че използването на биберон залъгалка има защитен ефект срещу синдрома,тъй като смученето на биберона държи бебето в по-възбудено състояние,като по този начин се намалява рискът от внезапна смърт.Също така да не се слага да спи по корем.Като цяло синдрома е загадка за медицината смята се,че тези деца са имали аномалии в мозъчния ствол,който контролира дишането,сърдечната дейност,кръвното налягане и събуждането.

scilla,моята кума има бебефон с камери и всечки екстри.Детето от раждането спи в отдена стая.Много е доволна и го ползва още,а детенцето и е на 11м.Всеки си преценява  good Много е индивидуално.Аз примерно имах един даден назаем от мои братовчед.Ползвах го само в началото въпреки,че детето спи в една стая с нас.Първите нощи ме беше страх,че няма да го чуя  crazy  После всичко тези страхове намаляват и с времето ставаш все по-уверена в майчинството Wink

Безпроблемна бременност на всички  give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: август 01, 2014, 16:55:57 »

scilla, трябват си бодита с къс ръкав. Аз ползвах бая. Слагах под пижамка, под гащеризонче.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #132 -: август 01, 2014, 17:10:36 »

В допълнение към темата за бебефоните, за тези, които си падат по програмки, технологии и т.н. Ако вкъщи имате добър интернет и някакъв изостанал телефон с камера, който също да поддържа нет, спокойно можете да го ползвате за бебефон. Има програми, с които слагате телефона при бебето и той предава и звук, и картина към компютъра ви. Може да свалите и програма, с която правите връзка между два телефона, само със звук или с картина, която се обновява през определен интервал от време. Този вариант обаче има два недостатъка: може да се ползва само в светлата част на денонощието и не е така свръх чувствителен на звук, както истинския бебефон. Също така, изисква интернет, за да работи, тоест не можете да го ползвате по села, вили и т.н. И все пак, ако ви влече, гъдел си е да се поразправяте и да си направите биг брадър от креватчето на бебока. Аз съм много доволна от нашия, улавя и най-слабите звуци и ми е незаменим.



http://www.hippoland.net/philips-avent-analogov-bebefon-s-dop-lnitelno-roditelsko-ustrojstvo-scd486
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: август 01, 2014, 17:45:28 »

Дени, имам приятелка с този на Авент, и като е включен, приемащото устройство постоянно пращи. Дали при нея се получава някакво смущение?
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: август 01, 2014, 20:29:36 »

Аз гледах цял ден и всъщост доста си заслужава на тази цена бебефона на Angelcare - излиза 160 лв., по-евтино от дуги предлагани марки в БГ, дори и от показания гония пост на Авент. А за тази цена се получават много незаменими функции, като аз съм много за тази функция за следенето на дишането чрез сензора и бих я използвала. И то, защото до днес не знаех за този синдром, но сега като разбрах не знам дали ще мога да спя спокойно след като се роди детето, ако нямам нещо такова да му следи дишането.

За спането в стаята - аз също мислех да го отделя в друга тая, но поне първите 6 няма да е, защото в нашата стая е най-топло, детската е по-студена и по-трудно отопляема по принцип, затова ше е при нас първоначално.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines