Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 05:07:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158404 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #105 -: юли 31, 2014, 12:33:41 »

Ако нямате нищо против аз ще се попрехвърля в тази темичка да си обсъждаме, че в тази с летните бебета повечето момичета са или родили или пред раждане и не са никак активни, а моят термин е на 30.09 и се причислявам по-скоро към есенните бебета smile  Girl_hide

Относно жегите, наистина няма как да се оплачем от това лято, колко по-зле можеше да бъде както казва Ади!! Но и аз вчера бях по-голямата част от деня навън, а беше може би над 30 градуса или на мен така ми се струваше, все ми е горещо с тая бременност. Аз гледам да вървя на разходка, ако не всеки ден то поне през ден и ако не излизам на разходка пък правя йога за бременни вкъщи и така си взимам дозата движение, че нали казват, че особено последния триместър си е мнооого важно да не се обездвижваме. Иначе моите крампи спряха, аз пия натурален морски магнезий и диаспорал, едното го пия предиобяд, а другото следобед/привечер и засега нямам крампи, а може и да е от раздвижванията ми, нямам представа вече  smile

Относно пазаруването - ние сме готови с почти всичко по списъка ни вече, дрехи отдавна спрях да купувам, защото обикновено това е нещото, което най-много ти подаряват заедно с играчки. Бяхме купили по време на пътвуането за годишнината ни до АНглия тази пролет разни неща и те се оказаха дори твърде много и затова спрях с дрехите. Купихме количка, кошарка и матрак, столче за кола, разните аксесоари като стерилизатори, нагреватели, помпа и какво ли още не дори кърпички за почистване на гърди вече съм си взела и ще ги слагам в чантата за болницата като се захвана да я приготвям smile
« Последна редакция: юли 31, 2014, 12:36:11 от scilla » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #106 -: юли 31, 2014, 12:41:46 »

Мили мамита, аз ви следя с голямм интерес и искам дс ви пожелая на всички безпроблемно раждане  heart heart дано не се повтарям, но не помня да съм писала във вашата темичка smile  give_rose

А за отношнието на някои лекари - нямам коментар!! Пълно е с положителни примери ,но явно вместо това те предпочитат да сриват още повече хората... Ще се моля за малката Марина и вярвам, че всичко ще си е наред!
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юли 31, 2014, 12:56:29 »

hulcy, навестявай ни по-честичко  give_rose

scilla, заповядай  give_rose Аз също много се движа, много ходене и разходки. Мисълта ми е дали някоя спортува нещо? Аз мислех плуване, но къде да намеря достатъчно чист басейн..невъзможно nea

А за пазаруването, понеже сега тепърва ще започваме, се чудех за кошарките, които са сгъваеми (такава сме харесали) дали се купува матрак отделно, такъв като за дървено легло? huhhuh.gif Защото в Хиполенд, момичето ни каза, че се продава с едно сгъваемо, което не било точно като матрак и е твърдо за бебето и не можело да спи върху него, макар да се води матрак за кошара. А навсякъде наистина, и в Интернет, пише, че това е матрак за кошара..Тоест сега се чудим върху това нещо трябва ли да се купува допълнителен матрак за дървено легло от мекичките, или не scratch one-s head

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #108 -: юли 31, 2014, 13:14:02 »

Ади, ние купихме точно от тези сгъваемите, въпреки че ни бяха подарили дървена. Сгъваемите са много по-практични от гледна точка на това, че повечето имат и колелца и лесно си ги разнасяш накъдето искаш и се сгъват супер лесно, а пък се събират в едно сакче като тея спортните и си ги взимаш на пътуване. Иначе са прави тези от Хиполенда, вървят с едни тънки дюшечета, които се сгъват и те могат да се ползват за спане, но едва ли са кой знае колко удобни, по-скоро може би само за пътуване. Ние купихме матрак отделно и то възможно най-качествен (на Magniflex), защото за мен матракът е едно от най-важните вещи, които човек притежава по принцип, ако имаш здрав сън - всичко останало ти е по-добре  smile

А що се отнася до спорта - аз писах преди малко, че практикувам йога за бременни вкъщи - купих си двд-то на Светла Иванова и съм много доволна. Досега йога не бях правила, само пилатес, но ми се отразява много добре  smile Иначе и аз исках да плувам, но ме е страх от хигиената на басейните и затова предпочетох йогата вкъщи, а защо вкъщи - защото по студиата тук в София не са много наясно как е правилно да се практикува йога за бременни, набутват по над 10 бременни в малки помещения, дишат си въздуха една на друга, всяка в различен стадий на бременността правят едни и същи упражнения, бе не ми хареса и избрах варианта вкъщи smile Иначе поплувах като ходихме на море до Гърция преди 2 седмици и усещането е невероятно - все едно не бях бременна, като вляза във водата и тежестта на корема изчезва и е голям кеф  Girl_hide
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #109 -: юли 31, 2014, 14:02:49 »

Момичета и аз съм за плуването мисля че в тези жеги едно ,че ще се разхладиш ,друго че тежестта изчезва,аз постояно сънувам как се потапям във вода и на беба много и харесва затова сега в събота съм решила да идем на вила с басейн(дано да е хуб времето )А да ви питам вие кошарките сглобихте ли ги в стаите вече,нашето легло е в магазина платено и съм решила сега края на август да дойдат да ни го сглобят.
 
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юли 31, 2014, 14:12:40 »

scilla, мерси за разяснението. Значи ще се купува хубав матрак, да му е добре на гръбчето на бебчо. А добре, матрака, като е за кошара 60/120, дали е съобразен с това, че горното ниво на тези кошари е леко по-тесничко, защото нали виси във въздуха? huhhuh.gif И дали става на тези кошари? (то сигурно на долното ниво ще стане, но за горното ми се вижда, че е по-мъничко някак заради опънатите връзки)

Жасмин, аз не съм купила още, но съм харесала. Ще бъде в нашата стая, близо до леглото, за да ми е по-удобно да ставам да го кърмя.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #111 -: юли 31, 2014, 16:23:27 »

scilla, Добре дошла в темата! Миналата година се вълнувах много с твоята сватба, а сега ще чакам да дойде и термина ти с нетърпение, понеже моя е 2 седмици по-късно! Благородно ти завиждам, че сте готови вече с всички големи покупки; ние тепърва се ориентираме натам и скоро трябва да започнем наистина доста по-сериозно. Макар че вече може да се каже, че сме набелязали повечето работи.

И на мен ми се ходи много на плуване, но не смея на басейн, а за море не може и дума да става. Макар че сме само на час от океана, там са едни много силни вълни и няма да ми е комфортно изобщо, даже направо си ме е страх да не ме обърне някоя smile. А при нас жегите са големи и се чувствам като лодка на сухо тези дни, но след месец вече ще се разхлади и времето, слава Богу.

Надявам се, че всички сте добре!
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #112 -: юли 31, 2014, 17:17:37 »

Момичета искате ли да направим група във фейсбук и там да пишем smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #113 -: юли 31, 2014, 17:21:20 »

scilla, мерси за разяснението. Значи ще се купува хубав матрак, да му е добре на гръбчето на бебчо. А добре, матрака, като е за кошара 60/120, дали е съобразен с това, че горното ниво на тези кошари е леко по-тесничко, защото нали виси във въздуха? huhhuh.gif И дали става на тези кошари? (то сигурно на долното ниво ще стане, но за горното ми се вижда, че е по-мъничко някак заради опънатите връзки)

Става, нашата също е на две нива и матракът вече е в нея, подреден в стаята, въпреки че мисля, че е рано и сега обмислям с какво да яп окрия да не се праши докато дойде бебка smile

helena31, много благодаря! Аз също се вълнувах за твоята сватба и не знаех, че терминът ти е само две седмици след моя! Ще наваксате бързо с покупките, аз мислих, че ще изгубим доста време, защото все всичко проучвам много обстойно, но този път имах списък и препоръки от курса за родители, който посещаваме с ММ и ми беше изключително лесно. Още един плюс на този курс smile

А относно вълните и мен сигурно ще ме е страх на вълни, в Гърция морето много рядко помръдва, а и е много чисто, та беше идеално. Иначе и мен ме е страх да вляза в какъвто и да е басейн в момента.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юли 31, 2014, 18:25:09 »

scilla, мерси за разяснението. Значи ще се купува хубав матрак, да му е добре на гръбчето на бебчо. А добре, матрака, като е за кошара 60/120, дали е съобразен с това, че горното ниво на тези кошари е леко по-тесничко, защото нали виси във въздуха? huhhuh.gif И дали става на тези кошари? (то сигурно на долното ниво ще стане, но за горното ми се вижда, че е по-мъничко някак заради опънатите връзки)

Жасмин, аз не съм купила още, но съм харесала. Ще бъде в нашата стая, близо до леглото, за да ми е по-удобно да ставам да го кърмя.
Adi4ko, може би най-важното нещо при избора на матрак е да не е мек - като го натиснеш с длан силно трябва да възвръща напълно формата си бързо. Иначе има повишен риск от SID (синдром на внезапна смърт). Ние сме с кошара 70/140, но знам, че, както и Сила е писала, дюшечето 60/120 си пасва точно на легълцето (кумовете ни са с такъв размер). Да, горе стои малко по-плътно, но си пасва. То и нашето на горното ниво е по-стегнато, но съвсем леко. Мен това си мен радва, защото не позволява бебето евентуално да си навре главичката или да се заклещи в дупката, ако е по-хлабаво.

За сгъваемите дюшеци към сгъваемите кошари: При родителите ми взехме такива и матракът не е толкова зле за спане от време на време - почивка, посещение при баба и дядо...Ако имате сгъваема кошара с цел пътуване е много логично да си имате и сгъваем матрак, тъй като другият би ви заемал много мвсто в колата...та дори и да ползвате друг вкъщи.

« Последна редакция: юли 31, 2014, 18:31:32 от milenuity » Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юли 31, 2014, 20:14:19 »

Здравейте мамчета smile виждам че усърдно че започвате да пазарувате. Ние капарирахме количката , платихме за кошарката която е ето такава http://dizainbaby.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B0/%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D1%83%D0%BA%D1%81/  . Цветовете са бяло и оранжево (нещо като коралово е) а обиколниците са  с къщичка тревичка абе неутрално , незвисимо че ни казаха че ще е момиченце ще вземаме неутрални цветове. Кошарката ще е готова до края или средата на август и най-вероятно септември ще си е вземем. Имаме си и сгъваема кошара подарък -тя ще е за път или като ходим на гости или като готвя да е при мен. Корито имаме от леля ми без стойка е ама смятам че без нея ще ние по-удобно, много се клатили. Дрешки имам около един чувал  Ashamed от етърва ми която миналата година роди октомври и тя но ми даде само по запазените, така че има какво още да търся-като ританки, чорапки и пр. Одеалца и чувалчета за сън пак имам. Така че и аз съм готова с по-голямата част от пазаренето, а за болницата нещата ще си ги приготвя още септември да ми стоят на stan by  danceg
Това е от мен, рядко пиша но ви чета
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: август 01, 2014, 09:13:03 »

Жасмин, хубава идея за Фейсбук, така или иначе си вися по цял ден там biggrin

scilla, супер, благодаря, ще си вземем тогава матрак. Аз също се чудех кога да сглабяме и поставяме, за да не се праши докато дойде бебчо и скакво да покриваме. А матракът трябва да се почисти след магазина предполагам, мислех си със стийм моп на пара.. huhhuh.gif

М, shok За първи път чувам за този синдром, ужас, аз си мислех, че трябва да му е мекичко..Еми в такъв случай с мемори пяна матрак.

yana_traeva, браво, че ти си почти готова Bravo
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #117 -: август 01, 2014, 11:45:35 »

М, като спомена тоя синдром, бебефонът, който си поръчах има сензор за дишане, който се слага под матрачето и служи точно за тази цел, казват, че се ползва само в началото докато отмине тази опасност, но пак си е готин бонус smile http://angelcareuk.co.uk/ac401-movement-sound-monitor

Ади, моля! smile Аз моята я покрих с един плътен чаршаф засега, надявам се да върши работа, а на количката съм и сложила дъждобрана...

Нашият матрак е този: http://magniflex.bg/products/bambino/baby-bamboo
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 01, 2014, 12:13:26 »

Супер е този бебефон, обаче пише в характеристиките, че това, което се пъха под матрака не е съвместимо с мемори пяната huhhuh.gif ? Тоест дали ще е пак ефективно? А вие от UK ли го взехте? Защото гледам в БГ е 300 лв., а същия в амазон е 64 паунда, т.е. 160 лв. biggrin
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #119 -: август 01, 2014, 12:24:23 »

Да, точно от UK, в момента имат някакви супер добри намаления в amazon.co.uk на бебефони и разликите с цените в бг са направо шокиращо добри  Girl_hide Аз като видях колко струва тва в бг, дори в някой сайтове е по 400лв  shok

А иначе да пише, но magniflex бебешкото матраче не е точно мемори пяна, а е елиоформ, не мога да разбера точно технологията, но е изключително добра и подходяща за бебета. Много силно ми ги препоръчаха от няколко места smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines