Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:01:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158426 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #90 -: юли 23, 2014, 20:23:06 »

това е много добре,ама според мен отношението е до зависи в какво настроение са докторите,навсякъде има доволни и недоволни,даже по някога се чудя защо така се държат с родилките ама кво да правиш.Хубаво е това което ни казваш за авис медика,аз ще съм в университетската заради доктора,защото той там изражда,не мисля че е крайно зле,пък да видим ще разкажа после дано да се държат добре сестрите,все пак и те са били или ще бъдат родилки.Дано при всички мине леко раждането и да имаме живи и здрави бебоци.А секцио с местна упойка като каза се замислих ако на мен ми се наложи ще умра на масата ако гледам  angry  надявам се да успея естествено
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юли 23, 2014, 20:35:17 »

Ама то не се вижда нищо.Те вдигат един чаршаф и ти нито виждаш нито усещаш.Само ги чуваш как си лафят, кой къде бил ходил на почивка, какво му казал някой си и така.Аз исках да си видя детето веднага след раждането, а не да чакам ден и нещо да ми го донесат.Много остарели разбирания там просто.Ти при кой доктор си?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #92 -: юли 24, 2014, 09:03:26 »

При доктор К.Поповски но за детето дават го веднага да го видиш,ако няма някакъв проблем с бебето или с родилката.Може би хигиената не е кой знае какво ама в случая сме за 3-4 дена там така,че се абстрахирам от това.В авис медика с избор на екип колко пари е?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юли 24, 2014, 09:11:01 »

Секциото е 780лв там.Нормалното мисля че е 680лв.Май беше със 100 лв по-евтино.
Ако раждането е нормално наистина дават бебето веднага, аз говорех за секцио, защото аз бях така.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юли 24, 2014, 14:14:13 »

petenceto0, честито момиченцее Girl_hide

М, мерси много give_rose

Аз да ви кажа, не знам дали са повече момичетата тази година, но за декември месец да знаете във бгмама сме 80 % момчета. Мислех си че е момчешка тази година така като гледам нашия месец, но не знам по другите как са съотношенията.

Жасмин, честити хубави новини Bravo Браво на бебка, добре расте! А какво й купи от Н&М?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #95 -: юли 28, 2014, 17:44:32 »

Адичко купих и един клин имитация на дънки но незнАМ как да кача снимки тук smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #96 -: юли 28, 2014, 17:59:49 »

Как сте момичета? Аз не пиша напоследък, но то и няма какво. На финалната права сме с покупките, остана багажа ми за болницата да напазарувам.
В петък бях на ЖК - госпожицата е цели 1,730 кг. Има още 2 месеца до раждането не ми се мисли колко ще е накрая.
Иначе аз съм с редовни контракции, Магнерота май хич не ми помага.  nea
Имате ли представа в 9 месец как са прегледите при АГ-то - всяка седмица или на 2 седмици?
Че моята ще отсъства 2 седмици и ми е притеснено - сигурно ще ме насочи към колега, но не е като да ме е следил 9 месеца.
Даже отсега "уговарям" бебето да устиска с излизането, докато се върне докторката - да съм си спокойна при кого ще раждам  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #97 -: юли 29, 2014, 08:05:57 »

Noir, последния месец имаш право на всяка седмица преглед. Мен даже ме гледаха през ден-два. Хубаво си е, че имаш предварителни контракции, все пак си е подготовка. Ама ако пък са много, може да питаш АГ-то дали да не промените дозата. Има значение и препаратът. Аз пих Магнерот, а преди това НутриМаг, но той не ми действаше добре. Само гледай да си спокойна ти, за да устиска и бебокът blum
jasminne, много са сладки малките дупета с памперси, ама и с дънки yahoo
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юли 29, 2014, 12:26:10 »

Здравейте мами и аз не съм много активна но ви чета. Нямам болежки освен че почнаха от топлото да ми се подуват долу глезените и краката, но като ги дигна се оправят. С пазаренето сме капарирали количката а тия дни ще капарираме кошарата да я почват. вече имам около 1 чувал с дрешки хахах от етърва ми нейното миналия октомври се роди така че са доста запазени.Майка ми е на път с баща ми и от там вика че е накупила бая дрешки така че няма много да се хвърлям да пазаря - ще купя комплектчето за изписване, няколко чифта ританки още, чорапки, ръкавички и шапчици-1,2. Багажа за болницата септември ще го подготвям има време а и в болницата която ще раждам всичко почти е уредено само женски принадлежности и дрешки за бебчо трябва да взема- памперси , козметика те си отговарят и осигуряват. Дори помпа за изцеждане ти дават ако нямаш.
Другата седмица ще съм на ЖК да видим мъничкото как е и как се движи.
Noir мисля че прегледите накрая са по-начесто както и тоновете така че питай АГ=то ако е няма на кой да разчиташ но всичко ще е наред спокойно .
Да ви кажа и тук имаме в нашата група на Октомврийките една мама която роди тези дни, бебчо се бори със всички сили, само почнало да вдишва и пр . Много се горедеем с малкото мъниче, но другото е лошо - отношението на лекарите към майката!!! Едва ли не й казват че няма смисъл от нищо -как може да има такива безсърдечни хора.Майката съобщава всеки ден добри новини-какво по хубаво от това, а тези лекари казват че едва ли не край . Има толкова много седмачета които са живи и здрави и вече пораснали и остарели а те .... Безобразие. Така че мамчета запалете една свещичка за малкото бебоче Марина се казва.
Хубав ден
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юли 29, 2014, 13:30:49 »

Здравейте и от мееен.
И аз постоянно ви чета, но нямаше кой знае колко нови неща около нас, затова и не пиша.

Миналата седмица ходихме на преглед - видяхме, че на 99% малчо е Момченцеее  goody stork-boy. Всичко му е наред smile

Аз лека полека взех да се поуглеждам за цени и на дребните неща. Количката и кошарата ги харесахме. Ето това харесахме за количка - http://cybex-online.com/bg/pushchairs/callisto.html. Много лека (летния кош с рамата е 8 кила, но не се усещат), хареса ми, че има и зимен кош, както и столче за кола към комплекта - 3 в 1. Надявам се изборът ни е да добър - само времето и бутането ще го покаже smile
За кошарата харесахме тази - http://www.lorelli.eu/produkti/p-leglo-sonic-1015037.html. Ще я вземем заедно със скрин, а гардероб ще правим най-вероятно по-поръчка горе-долу същият цвят smile. Дано и този ни избор е добър.
От сайт поръчах 1 чифт много сладурски чорапки с мечки и едно гащеризонче зелено изчистено на Hello Baby. Дано са хубави, като пристигнат ще казвам smile
Иначе купих скоро и 2 бодита с Bugs Bunny. Много са сладки, ама са и толкова малки - 2 педи. Направо като отворих пакета и ми беше трудно да повярвам, че са за новородено хихихихи
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юли 29, 2014, 13:33:39 »

Жасмин, страхотни са им дрешките heart Аз не се сдържах и направих един Джъмбо и понапазарувах малко blush Значи взела съм шапка с ръкавички, 4 бодита с къс ръкав, 4 гащеризона, 2 чифта чорапки, едни буйки, лигавници 3, одеало поларено, шишенце едно. Ми не е много по моите критерии, можех и още blush

Ноар, леле, браво на бебка, добре върви  Bravo аз пия Магнерот, но усещам, че не ми е достатъчен, защото продължавам от време на време да имам крампи през нощта nea

Яна, чета ви темата от време на време в бгмама, Марина беше малката, нали? Стискам и много палци на душичката златна, ангелче малко angel Не знам какви са тези олигофренски доктори, да говорят така на майката, при положение, че жената сигурно умира в момента от притеснение, и те да й говорят така beating Изроди ANGRY
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #101 -: юли 29, 2014, 17:54:54 »

И аз й се чудя на бебка от къде ги събра тези килограми, като дотук аз съм само 7+, но явно тя си знае  blum
И на мен Магнерота не ми помага за нищо, всяка нощ по сто пъти ставам, защото ми се схваща дясното бедро и само разхождането помага. Интересното е, че денем ако си легна не ми се схваща нищо.
И аз попаднах на тази тема за Марина в един друг форум и доколкото си спомням, бебето се е родило тук в АГ-Варна? Не мога да повярвам, че в днешно време могат така да се отнасят с майка, преживяваща този кошмар, че и да й говорят как не трябвало да се надява на нещо!!!
Искрено се надявам бебето да излезе боец и да ги опровергае!
Как ви се отразяват жегите? Все се каня да ставам рано сутринта и с кафенце да правя малки разходки в Морската и обратно, обаче засега мързела надделява  pardon
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юли 29, 2014, 18:56:05 »

Noir. И на мен вечер ми се схаща кракът като крампи или изтръпване и ми беше изписала едни прахчета и помягаха ама все забравям да си вземам. И като ми се схване и стана се оправя.... Или ако легна по гръб явно нещо от кръвоснабдяването е нз и аз ама докито каза че е нормално и ще се оправя.... Като родя хаххах брано че не си качила много а само бебка.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юли 31, 2014, 11:11:30 »

За щастие тук в София почти няма слънце, да не говорим за жеги. Обаче например вчера беше много горещо и слънчево, около 32-3 градуса, направо умрях heat Става ми едно лошо такова и ми се заива свят чак...Добре, че е рядкост. Не мога да се оплача това лято, обаче - направо рай за бременните, не са фрапантни температурите, почти само дъжд и облаци, представям си, ако бяха действително високи - над 35 и ако беше нон-стоп всеки ден..
А как сте с движението и спортуването?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #104 -: юли 31, 2014, 12:27:19 »

Здравейте момичета нямаше ме тези дни,че лаптопа ми беше на ремонт:) Ние сме добре седим си на климатиче .Вчера беше голяма жега и бебка нещо нещеше да мърда почети цял ден ,така пак ме стресира изпаднах в депресия,но вечерта като започна цяла нощ.Вече нямам търпение да идва септември и да я очаквам да я гушна.Нямам контракции или поне не ги усещам някой път като легна ме болят много яйчниците,но било нормално.Пия само желязо вече,че хемоглобина е много нисък чак ми се виеше постояно свят.Аз вече доста неща напазарувах,но има и още наблягам на бг и вносните немски и английски стоки,защото материите са много приятни и меки а турските повечето са ми твърди и някак не ме грабват.
 Виждам че сте писали за бебенце което се е родило по рано и докторите явно са стресирали майката,нека бъде силна мамата,детенцето ще се оправи все пак живеем в 21 век,мин година моя позната роди в 6мес + 3седм в Плевен никой доктор не я е стресирал така и сега тя си има прекрасно живо и здраво детенце. Не са и малко случаите покраи мен на преждевремени раждания но с много търпение и сили всичко се оправя.Като цяло момиченцата май са по борбени за живот така казват някой доктори. Стискам палци при всички всичко да е наред
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines