Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:12:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158752 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #360 -: август 26, 2014, 14:21:41 »

Девисил аз спя и на ляво и на дясно,чувала съм че на ляво е по добре ,но аз много се схващам чак кокалите ме болят и долу горе на два часа ставам да ходя до тоалетна и се завъртам на другата страна.
Относно багажа аз моя тази седмица ще го наглася в Плевен искат почети всичко да си носим и се чудя кое как да разпределя в чантата от количката,ще наглася за беба а моя май ще е в раница.
Снощи се теглих и да ви споделя 37кг съм качила до момента  Bravo хахха майка ми постояно ми се смее,ама съдба да е жива и здрава бебка пък после ще му мисля
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: август 26, 2014, 14:42:45 »

Жамин, а как върви бебето като килограми?Караха ли те даправиш натоварване с глюкоза заради многото кила, да изключат гестационен диабет?

Момичета моята девойка вървеше по ехографски мерки с една-две седмици напред.Детето се развиваше добре и наистина се роди по-рано, но не заради тези си мерки, а защото аз не се спрях и бачках до деня преди раждането, макар да бях със забрана.Най-хубавото е че беше в 9-ти месец и че беше напълно развита.

Аз знам точно кога съм забременяла и термина ми не ми го е местил никой лекар.Просто констатираха че бебето върви едро и високо.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #362 -: август 26, 2014, 15:31:12 »

Ами не са ми правили изследвания за гестационен диабет,но кръвната картина ми беше добра.Майка ми едно време и тя е качвала много килограми явно си е ген,пък и като спрях цигарите може и това да се отрази,бебето върви 1 седмица напред но доки каза ,че е нормално защото съм висока и по едра .
Туко що ни сглобиха леглото,малко се шашнах че излезе много голямо ама няма как трансформиращите са така.Постоянно намирам кусури сигурно е от хормоните girl_wink мъжа ми вече се побърка милия само мълчи и отвреме на време вика аз казах ли ти хахахах
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: август 26, 2014, 15:56:00 »

Devisil, това, че не казвам каквото искаш, не значи че съм груба. Защо да не решим, че ти си груба след като държиш на своето. Пък и съм тук доста отдавна. Знам в коя тема какво се прави. Мерси.
Гучи и тя ли не е права. Много добре ви го е обяснила.
Термин не се сменя, харесва ли ви или не. Голямо бебе не значи, че то ще се роди по-рано, а само че на термин ще е по-голямо. Факт.

Хич не съм кисела. Много съм си щастлива даже.  blum
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: август 26, 2014, 16:35:05 »

Ами не знам дали е правилно, но го смениха на картона и спрямо сменения им дадоха 45-дневния. Едната ми беше колежка, затова знам pardon

Девисилче, мерси, добре сме give_rose Малко се притесних от последните изследвания, още не съм стигнала до лекарката, но са ми завишени левкоцитите, гранулоцитите и леко занижен хемоглобина и хематокрита (каквото и да означава това) Но четох, че било нормално да се случва това при бременните. pardon
Вие колко бързо вървите, колко малко време имате, чак и багажа си стегнала..Още малко girl_wink
А какво пакетирахте момичета за болницата, че ми е интересно? Доста съм далече аз от този момент blush

Аз да се похваля, взех от Вис Виталис възглавница за кърмене, но си я ползвам за спане и подпиране на коремчето и ми е супер удобно blush Ако не оцелее до кърменето, ще си купя още една pardon И чаршафчета взех и съм много доволна от този магазин, имаше чудесни неща!

Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: август 26, 2014, 17:32:59 »

jasminne и нашата е трансформираща и моя бая дерт бра снощи с нея хахахха, остави за днес чекмеджетата ..... в чудо се видя, вика "нашата спалня е сглобихме по-бързо".  Между спалното легло и гардероба е сложихме ....няма начин има място на едната стена ама трябва да махнем телевизора и скрина. А за детската по-нататък ще го сложим там.
За багажа за болницата.... колкото повече наближава все нещо се губи чупи и пр., онзи ден ми звъня етърва ми счупила помпата която щеше да ми дава за изцеждане ... и днес добре че намерих евтина на Tomme Tippe че е поръчах. Ваната със стойката -която мислихме че имаме е нямаме.... ще купуваме И така.
И затова каквото мога почвам да пера и да подготвям за да ми е спокойно накрая а не ей такива неща да ме изнервят..
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: август 26, 2014, 18:02:16 »

adi4ko, нашият палавник въобще не дава с нещо да си подпра корема. Нощно време допра ли нещо до тумбака, започва да ме рита жестоко и да се фръцка. Спя само с една възглавница между колената и така...
Ние сме в момента в 33седм.+6 дни и реших да си приготвя нещата за всеки случай. Дай боже бебчо да си остане на топличко до края, вместо да бърза да се запознаваме докато още не е станало време.
Малко по-късно ще ти напиша какво си приготвих за болницата по съвет на една от родилните асистентки, тъй като ще сменям рутер сега и трябва да приключвам.
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: август 26, 2014, 18:52:10 »

Защо така се нахвърлихте срещу момичето? Въпросът не е как се изчислява термина, а че много често докторите изместват датите, по каква причина не ми е ясно.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: август 26, 2014, 20:23:14 »

..Taка...Продължавам!

Четейки постовете и на други мами, май болшинството сме се ориентирали към трансформиращи се легла. В което няма лошо, разбира се. Но признавам си, и при нас сглобката не мина много леко. Практичността на първо място.
Ето го креватчето: .
В момента матракът е разположен на половината на леглото, както е за обикновена кошара.

Иначе за дневната проблемът е решен с детска "оградка"
По-късно матрачето се сваля до долу и дечко може да си играе на воля вътре, без да се налагам да го държа постоянно под око, докато си върша ежедневните неща в кухнята (дневната, кухнята и къта за хранене не са обособени със стени, а са в едно общо помещение), да не си помислите, че ще си оставя детето само.

Да се върна обратно към въпроса на adi4ko.
За болницата в чантата за т.нар. "родилна стая" /ще раждам по алтернативен начин, във вана и с дула, без намеса на медицински персонал(само в крайна нужда) и без медикаменти/, съм си събрала документите, които ще ни трябват за детето, изследванията, зарядно за телефон, две хавлии с размера на тези за лице и ръце, пантофи и чехли за баня, компактидск с музика, хомеопатия, две бутилки негазирана вода.
В другата чанта съм опаковала 1 пакет памперси за новородено, 3 чифта еднократно дишащо бельо, пакет превръзки за родилки, нощница за кърмене, сутиен за кърмене, пакет лактогонен чай, крем за зърна, подложки за гърди, несесер с козметика и грим, душ гел и шампоан (не искам да ползвам техните), пакет сухи и пакет мокри кърпички, медикаменти, които обикновено приемам (витамини, хомеопатия).
Третата чанта с моите дрехи и дрехите на дребчо съпругът ми ще донесе за изписването.


« Последна редакция: август 26, 2014, 20:24:46 от devisil » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: август 26, 2014, 20:28:44 »

Защо така се нахвърлихте срещу момичето? Въпросът не е как се изчислява термина, а че много често докторите изместват датите, по каква причина не ми е ясно.
Аз не виждам кой се е нахвърлил. Ние обяснихме, а обидите бяха към мен. А доктор, който мести термин спрямо размерите на бебето не е никакъв доктор.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: август 26, 2014, 20:33:23 »

veseto_87 , нека не преувеличаваме, моля. Ако пишеш в този форум, единствено да се заяждаш, което непрестанно правиш до момента, те съветвам да си намериш другаде отдушник за това.
Никой не ти е искал обяснението за това какво е термин, нито какво е дата за раждане, и всяка бременна е наясно с тези термини.
Ако имаш да споделиш нещо конструктивно, направи го, а не само да отговаряш на постове с нападки, ок?
Има далеч по-хубави и приятни неща, за които да си говорим.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: август 26, 2014, 20:43:53 »

Говоря факти...Ако не Ви харесват си е ваша работа.
Помагала съм с много неща на много хора тук. Да, на такива които приемат когато не са прави. А не продължават да държат на глупостите, които пишат.

И да, пак ще го кажа, терминът се определя веднъж, по датата на последната менструация. Така е според медицината. Всичко останало са свободни съчинения.

Говорите неща, с които заблуждавате другите потребители, а това не е редно.
« Последна редакция: август 26, 2014, 20:56:33 от veseto_87 » Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: август 26, 2014, 22:01:37 »

veseto_87
Никой не ти е искал обяснението за това какво е термин, нито какво е дата за раждане, и всяка бременна е наясно с тези термини.

Devisil мисля,че това е грубо!Весито ти казва истината такава каквато e!Искаш личен пример добре.Аз прекарах по-голямата част от моята бременност в чужбина и там ми определяха термина според ехограф.Щом се прибрах в БГ двама спецялисти(от най-добрите) ми обясниха,че термин се определя по дата на последната менструация.Това е!А разликата която имаше в двата термина беше 3седмици(пр 1-ви по цикъл и 22-ри по ехограф в чужбина)сина ми се роди напълно здрав и доносен 3 дни преди термин по цикъл.А ехографа в България показваше само 1 седмица разминаване.Ехографа е просто машина,а природата си е природа!Една моя близка така докторите и местиха термина,много голямо било бебето,нямало да може да роди нормално.Всичко за пари,за да и направят секцио.Бебето се оказа 3000кг.
Ще помоля,без нападки от сорта "никой не те е питал" и на кой е темата!Този форум е на всички!Тук сме да си помагаме!И gucci и Весито са майки,минали през много изпитания и доктори и споделят апсолютно адекватна информация.Весито е просто по-директна без излишни украси.Предлагам да се сложи точка на въпроса и да не се стига до модератор!
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: август 26, 2014, 22:11:01 »

miauka, върни се няколко поста по-назад и се запознай със случая. На мен ми омръзна весито_87 постоянно да опонира на всяко нещо, което съм написала. Не съм грубата аз в случая и не съм длъжна да толерирам изказванията й. Много добре знам какво е дата за раждане и какво е термин и нямаше нужда някой да се прави на експерт, и да ми навира това в очите при всеки пост, който пуска във форума. Как да не се подразни човек? Не съм обяснения от нея относно тези термини и не смятам за нужно да ми ги набива в очите.
За мен темата е приключена и не смятам да развивам повече този въпрос тук.

« Последна редакция: август 26, 2014, 22:19:11 от devisil » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: август 26, 2014, 22:24:50 »

Аз пък чета ,чета и все очаквах да спрете със споровете.
Devisil ,лекар който не ти е направил нито една микробиология до момента и ти мести термина може да му казваш фелдшер спокойно.Може и аз да прозвуча досадно ,но е факт ,че всички майки които са се изказали по въпроса са прави .Още повече ,че са потребителки с доста знания по въпроса.Кой как се изказва вече е личностно качество и ще ви помоля да спрете дотук

п.с. Лично мнение :Много лошо впечатление ми прави в тази така любима и за мен тема е тоталното отричане на опита на старите съфорумки и крайно обидният тон ,който поддържате
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines