Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 15:07:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158800 пъти)
 
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: август 21, 2014, 16:41:04 »

сега имат повече ученически неща, изчакай септември ще пуснат
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #331 -: август 21, 2014, 17:17:06 »

Момичета не се притеснявайте излишно доктора ако види някакъв проблем веднага ще пусне и допълнителни изследвания.Аз мога да кажа че до 5 месец качих 20кг и всички ми викаха ,че може да имам някакъв проблем със захарта,но не обърнах внимание .Доктора ми беше пуснал изследване само в 3 месец и това е .Аз си пуснах сама в 8 месец и всичко си е в нормите когато го питах за изследвания каза,че всичко върви нормално няма смисъл постоянни изследвания(аз му имам доверие).Сега не съм се теглила колко кг последно в средата на 7 бях с 31 кг отгоре.реших че ще се претегля преди да родя smile А килограмите най-вероятни ги качих защото бях страстна пушачка и кафепивачка и в един момент спрях кафетата и цигарите и поне от там са някой друг килограм.Абе да се роди живо и здраво това са поправими неща :)Стискайте палци утре съм на консултация и дано бебка пак се е завъртяла главично,че ще ме разсърди smile girl_wink
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 21, 2014, 20:12:26 »

Аз имах и от двата модела бикини. Нямах обаче много лохии. Бях си купила едни бикини, супер дълбоки, покриващи и корема от Джъмбо. Тях си ползвах най-много.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: август 22, 2014, 08:56:13 »

Аз имах и от двата модела бикини. Нямах обаче много лохии. Бях си купила едни бикини, супер дълбоки, покриващи и корема от Джъмбо. Тях си ползвах най-много.

Весето, ластични ли бяха или памучни? Аз съм ги гледала в Джъмбо, но имаха и двата вида и се чудя какви ще са удобни?

jasminne, стискам палци, да кажеш как е минала консултацията   girl_wink
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #334 -: август 22, 2014, 09:14:19 »

Относно бикините - аз съм се подготвила с еднократни от DM и с обикновени тип "бабешки" в комплект с дамски превръзки специални за след раждане пак от DM, както и нощни и по-дебели такива smile Да мога да пробвам различни варианти и да преценя кое е най-удобно както по-горе посъветваха някои момичета  Wink

Мен тея дни ме измъчваха киселини, по принцип никога не съм имала преди да забременея, но вече съм в 34 г.с. и предполагам, че беба повече притиска стомаха и се получава неприятен дискомфорт. Снощи за пръв път нямах и успях да спя по-нормално (само с 3-4 събуждания за завъртане или за тоалетна). Получих и подарък възглавница за кърмене на Mothercare на две нива, страхотна е и много ѝ се радвам, тъй като и без това смятах да си купя, но бях оставила за след като се роди беба  yahoo

Дрешките, които имаме ние са основно закупени или от Англия или българско производство. Това с размерите е много относително - всяка марка почти е с различна номерация и при едните 0-3 значи едно, при другите друго и т.н. Там понякога е просто въпрос на късмет, най-вероятно някаква част от купените и подарените дрешки изобщо няма да успеем да ги облечем, но си е в реда на нещата според мен  girl_wink
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: август 22, 2014, 15:05:46 »

За кръвната захар - и аз имах 1 месец висока кръвна захар - 6.2; пуснахме обременяване с глюкоза и там всичко беше перфектно; сега при последните изследвания кръвната ми захар падна на 4.4. Но аз като цяло съм си застрашена, заради диабет в рода и повече килограми и започнах да спазвам лек режим - сладко си позволявам много рядко, тестяно също. Наблягам на плодове зеленчуци и кисело мляко като съм гладна и може би затова кръвната захар спадна така.

За покупките - ми пазара, какво да правя. Ето, сега като заговорихте за Джъмбо се сетих, че там не съм ходила. Е как ме виждате да отида до там и да не купя абсолютно нищичко - ами няма да стане. Ще взимам малко по-големи неща, а после ако стане топло ще режа ръкавите на гащеризоните и ще ги ползвам за пролетта хахахах.

Мен тия дни пък ме мъчи болка в областта на срамната кост. Онзи ден като легнах и направо не се стоеше. Ставах, разхождах се и след малко мина. После като легнах пак и така...цял ден. Вчера усетих малчо да се мести и днес не ме боли толкова много, но пак чувствам напрежение и дискомфорт. Решила съм и една микробиология да пусна в четвъртък на ЖК, че от време на време имам парене, а нямам пускана от март. Дано не е проблем някакъв да се пуска. Ще говоря с док smile
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #336 -: август 22, 2014, 15:25:25 »

Хранителния режим определено оказва голямо значение върху захарта. Предполагам, че и мен ще ме поставят на някаква диетка, ама да видим какво ще стане в понеделник smile

Иначе за пазаруването, аз съм много обнадеждена, че този уикенд най-накрая ще отделим време да минем през някой и друг детски магазин да огледаме поне за кошарка и количка, че вече е време да се ориентираме да купуваме. А за дрешки.... почвам да се чудя вече дали има смисъл да купувам ... майка ми само ми праща смс-и какво била купила за бебо, защото било много сладко и не се сдържала smile много ми е сладка smile Ама тя жената от кога чака внуци... Всичките и приятелки отдавна вече са баби, а ние с брат ми само се ослушвахме smile Най-много някое куче да й предложим и тя все викаше "Стига с туй куче, искам внуче" smile
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: август 22, 2014, 21:44:39 »

Бях на жк и се оказа, че ще раждам секциопрез септември, но ще остана в тази тема, ако нямате нищо напротив?  smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #338 -: август 23, 2014, 09:25:07 »

Аз също на 99% ще родя по някое време през септември, но си се навъртам наоколо  Girl_hide

Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #339 -: август 23, 2014, 10:44:13 »

Никъде няма да ходите - тъкмо няма да съм от първите родили в тази тема, вие ще вдъхвате кураж  blum
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: август 23, 2014, 16:33:38 »

Девойки, на мен ми изместиха термина за раждане от 10.10, на 8.10. Предполагам, защото на УЗ показа 7.10, и са го взели средноаритметично....
На мен тази седмица ми взеха кръв за изследване, когато резутатите станали готови ми се обадиха, кръвната картина била ОК, но не знам какво там с хемоглобина не било добре, та ми приготвили желязосъдържащи хапчета. На въпроса какви са ми стойностите още нямам отговор.
Микробиология не ми е пускана откакто забременях, т.е. инцидентно преди да забременея (седмица по-рано си бях пускала цитонамазка и микро и бяха без проблеми), кога към края на бременността трябва да се пускат пак микробиологични изследвания?
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #341 -: август 23, 2014, 16:44:04 »

Девисил, на мен преди 2 седмици, значи в 33-та ми пуснаха кръв, урина и микробиология.
Единствено хемоглобина ми е паднал на 108 и в момента пия Ферофолгама по 1т. на ден, предполагам до края ще го пия.
Сега на 01.09 пак съм на ЖК и ще питам до края дали пак ще пускам и какви изследвания.
Иначе микробиология ми пуснаха в края на 3-ти месец, т.е като се регистрирах при АГ-то.
Но ти си имала пресни от преди това и предполагам са ги взели предвид тогава.
Мисля, че в 9-ти месец задължително трябва да ти пуснат микробиология.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: август 23, 2014, 19:48:42 »

Сега на 01.09 пак съм на ЖК и ще питам до края дали пак ще пускам и какви изследвания.

Хихи, и аз съм на ЖК на 1.09. smile smile  blum
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: август 23, 2014, 21:58:40 »

В 34 г.с. ми каза моята. Сега в понеделник съм и ще пускаме а в началото ми беше пуснала при регистрацията т.е. 3 м.
Дано всичко е ок. Че от както влезнох в последния триместър ми се усили течението... Казах и тя каза че по добре сега накрая както си е по здравната каса, защото точно сега е определящо как ще се ражда

Не се притеснявайте АГ-то ще ви каже кога да си пуснете микробиология. Wink))
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #344 -: август 25, 2014, 13:45:35 »

Момичета нямах време да пиша ,но ето ме отново.В петък бях на ЖК термина ми попринцип е 1.09 но аз лично се надявам на по ранно раждане  и докито май се съгласява с мен,беба сега си беше главично разположена но тя всеки път е на различно място и не знам дали ще се задържи до край така че следващата консултация ще ми е на 15.09 ако не съм родила дотогава каза докито smile и ще видим ако е седалищно ще правим секцио а ако е добре и доктора както прецени може и нормално да родя.
Мощ хемоглобин преди две седмици беше 113 но аз от началото на 8 месец пия ферофолгама 3х1 табл а преди да забременея беше 105 хемоглобина ми,доки каза в никакъв случай да не се спира желязото,че хемоглобина в последните месеци най-много бебу го дърпа,даже и след раждането се пие още малко желязо.Другата седмица ще си пусна една кръвна картина и ще видим как е ,че аз някой път забравям да пия.
Много се вълнувам утре ще сглобим леглото и постепенно ще изперем всичко,ще нагласим багажа за болницата и ще чакаме принцеската да дойде на белия свят.На последната консултация бяяхме 2,200 доки каза ,че е нормално малко по големичка но било добре понеже аз съм висока и едра
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines