Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:04:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158779 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #315 -: август 21, 2014, 11:12:12 »

Моята захар беше точно 5,2 а пише че границата е 6 в нашата лаборатория,ама те всички лаборатории двата различни реф. стойности.

За бременни референтните стойности са различни. Все пак др. Начев ми го каза това, понеже аз съм с ИР и при бременост ще ме следи изкъсо.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 21, 2014, 11:30:53 »

Така е. При бременност е добре захарта да е под 5. Моята на първото изследване беше 5,2, но после взе да пада и при последноо мерене беше 3,93.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #317 -: август 21, 2014, 12:49:33 »

Ами аз съм ходила в две лаборатории и гледам че на двете са ми дали различни референтни стойности.За хемоглобина в едната минимума е 110 в другата 120 иди ги разбери ,но щом доктора каза ,че всичко е наред имало само леко завишение на левкоцити  ,но било нормално при бременност
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: август 21, 2014, 13:04:22 »

Кръвната захар когато се гледа трикратно с натоварване с глюкоза се гледа задължително на фона на инсулина и неговите стойности.
По време на бременност е хубаво кръвната захар да не надвишава 5.5 а при небременни 6.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #319 -: август 21, 2014, 13:47:25 »

Да аз предполагам в понеделник като й занеса резултати ще ме накара да направим и това тркратното изследване с обременяване с глюкоза, за да се види вече какво се случва със сигурност, защото до колкото знам много се влиея и от това аккво съм яла предния ден. Като цяло гледах да не ям сладко, но вечерта към 10:30-11 изядох две праскови без да се замисля.... ама ще го видим smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: август 21, 2014, 13:49:48 »

Изследването не може да се повлияе от тези две праскови спокойно.
Важно е да се следи кръвната захар през бремеността.
Чакаме да пишеш как вървят нещата.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: август 21, 2014, 14:04:25 »

Здравейте мамчета, връщам се от Джъмбо lol) почти всичко си набавих което нямам остана за бебето: вана + стойка, протектор за матрака, пелени- за хавлийката за след баня (забравих им името), но нямаше в Джъмбо и май ще вземам комплекта на Лорели... 4 бр които са . Марлички, спирт, физиологичен р-р също остана да се вземе. А за мен -превръзки, и бикини( само се чудя дали за еднократна употреба които са или обикновени)
Има мн намалени бодита в Джъмбо с късо ръкавче -такива ми трябваха само де , и чорапки взех, клечки за уши -заострени за нослето и с предпазител, от обикновените имам. Заострените били мн подходящи за почистване на нослето. Имаше и протектори за матрак ама ще изкачам да докарат кошарата да видим колко е голям матрака, защото искам цял да взема. Имаха и малки ама като било само на главата много спарвало абе..... всичко си има + и -
Това е май и септемри почвам да ги пера малко по малко lol))
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: август 21, 2014, 14:18:26 »

yana_traeva, честити покупки give_rose А да те питам имаше ли в Джъмбо вече с дълъг ръкав, пуснали ли са есенно-зимните, или още не? Преди месец като пазарувах, само с къс бяха още.

jasminne, е и аз съм така, всички ми се карат, че съм готова с много малки изключения от към дрешките blush Толкова неща накупих..ама все пак гледам да са 62 см., нямам нито една за новородено и 2-3 за 56 см. - 1 месец, че верно ако е някой дундьо или пренося, само ще си ги гледам тези красиви дрешки biggrin

veseto_87, извинявам се, разбрах че за моя става въпрос.

А момичета този 3-кратен профил и тази глюкоза задължително ли се мери или само при проблемни кръвни изследвания (пълната кръвна картина ми пишеше стойност на кръвната захар някаква) ?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #323 -: август 21, 2014, 14:22:32 »

Яна, препоръчвам ти бикини за еднократна употреба, аз имах обикновени, но момичето до мен имаше едни мрежести боксерки еднократни и бяха супер удобни, а аз с тия бикини макар пе бяха дълбоки и голям размер ми бяха адски неудобни, а и първите дни е голямо цапаница и еднократните са по-практични според мен.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #324 -: август 21, 2014, 14:24:38 »

Ами адичко, на мен ми ги пуснаха, просто защото бебето върви 3 седмици на пред и докрторката искаше да се подсигури. Предполагам, че щом не са ти казали, всичко е наред. А и до колкото четох този гестационен диабет в повечето случаи май се проявява след 28-ма седмица (аз сега съм 29). Иначе и на мен преди това глюкозата ми беше около 5.09 на пълната кръвна картина.
« Последна редакция: август 21, 2014, 14:26:19 от tweety_pks » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: август 21, 2014, 14:26:55 »

По принцип това изследване навсякъде в Европа е нещо нормално за бременните.То е за гестационен диабет.Тук не се прави често и като се роди бебе 6 кила си викам е поредната с гестационен диабет.Лекарите масово не го назначават а е добре да се прави.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: август 21, 2014, 14:36:40 »

Мерси момичета give_rose Аз да знам дали в един момент да си го искам все пак. Въпреки, че с няколко дена само напред върви малкия, но засега е нещо относително, а и наистина не са ми казали, кръвната захар помня беше в норми, около 5 май, ако не се лъжа
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: август 21, 2014, 14:39:35 »

Това изследване се прави при нужда тука в БГ.Прави се ако се видят повечко околоплодни води,бързо нарастване на кг на бременната и плода,при повишена кръвна захар или по преценка на лекаря ако бременната има някаква обремененост.
На мен не ми допаднаха еднократните бикини и бях с обикновенни леко бабешки бикини като родих и първия месец като родих.Според мен вземи си и от двата вида и прецени с кои ще ти е удобно като родиш.
За мен е хубаво да си подговен с покупките.Честити нови покупки.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: август 21, 2014, 15:25:10 »

В нашия в Бургас, имаше с дълъг ама като гащеризончета, такива само боди горе с дълъг ракав а да е до памперса нямаше (без ританки) .
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: август 21, 2014, 15:39:56 »

В нашия в Бургас, имаше с дълъг ама като гащеризончета, такива само боди горе с дълъг ракав а да е до памперса нямаше (без ританки) .
Ем значи още не са ги изкарали..Ще чакам, дано поне септември да ги пуснат вече good
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines