Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:46:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158784 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: август 12, 2014, 12:38:18 »

В община Лозенец заедно с акта безплатно издават и Удостоверението което ви е нужно за еднократната помощ. В др общини се заплаща. Акта се взема от общината където майката се води, но ако раждате в др град мисля, че е по адрес на болницата. Т.е ако сте от Варна и раждате в Токуда, акта ще ви го издадат от община Лозенец. За социалните в Сф си вземете и бележка с IBAN от банката, изискват я.
С ЛЛ не знам как седи яъпроса, понеже моят ЛЛ е и на детето, занесох и само копие на акта и картон+епикризата от болницата, но др документи не съм попълвала.
За помощта няма срок. Поне аз бързо подадох документи, отне ми 10 мин. Две седмици по-късно връщат оригиналния акт, а ако са ви удобрили септември през октомври ви изплащат сумата. Само помощта за студенти има срок, подава се до навършване на 6мес на детето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: август 12, 2014, 12:51:06 »

За еднократнаа помощ има срок и той е 3 години.Така че спокойно smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: август 12, 2014, 12:59:49 »

За Варна удостоверението се вади от съответния район по адрес на майката -в моя случай район Одесос.
Подават се документите за всичко в социалното
-детски
-еднократна помощ
-помощ за студенти,близнаци и други видове помощи
Акта за раждане се взима от Общината.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #273 -: август 12, 2014, 13:36:12 »

Еднократната помощ при раждане е с голям срок, но ако имате право на детски - трябва да побързате. Те се плащат месец назад.
Още нещо - не малко майки са правели глупостта да си ламинират Акта за раждане. В този случай той става невалиден документ и няма как да ви бият отзад печата, че сте си получили документите.
Моят съпруг беше в бащинство и той взе от общината готовия Акт за раждане и подаде в социалните всички документи без проблем - еднократна помощ, детски... Предварително само си бях извадила бележка от банката за IBAN-а.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #274 -: август 12, 2014, 15:10:38 »

Гучи, за Варна става въпрос, да.
Момичета много благодаря за споделеното, изключително полезни ми бяхте и си изясних всичко  give_rose
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: август 13, 2014, 22:36:22 »

Здравейте, аз не съм писала от месеци, заради  клавиатурата на таблета - много се изнервям.
Моя бебко много рита, голяма игра пада.
Как сте в жегите, аз се  позиционирам до климатика и кран не може да ме вдигне.
Купихме количка и кошарка  danceg
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: август 14, 2014, 12:04:40 »

И аз съм така, anellly, никой неможе да ме отмести от любимия ми климатик.
Днес във Варна е страшна жега, чак въздуха пари. Добре, че съм на работа и има климатик в офиса smile

Моя бебко обаче наистина май си прави режим - спи малко следобяд, после почва да ритка. Вечер заспива (или поне се кротва) към 22.30-23.00, а сутрин от 8 е активен хихиихи.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #277 -: август 14, 2014, 18:38:39 »

Момичета здравейте! Във ВТ също жегата е огромна,а аз както не съм приятел със слънцето по цял ден съм с климатик ,до магазина ходя с колата пак с климатик.Моята бебка пак се е завъртяла седалищно и където се чудех какво ме  боли яйчник ли е какво е?Ходих на доктор бебка седнала на апендикса и болката е ужасяваща направо по цели нощи се въртя място не мога да си намеря.Другата седмица съм на ЖК официално и ще се разбираме с доктора ако пак е седалищно ще се режем и ще се възползвам май от първата дата която може и доктора прецени,защото ми е адски тежко вече и е опасно апендикса да не се възпали. Оф искам да заспя и да се събудя в деня на раждането,толкова ми е мъчително,но както мама казва лесно майка не се става.Успех на всички мами.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #278 -: август 15, 2014, 11:05:17 »

Привет и от мен!

Като си говорим за жега - хич не мога да спя от нея нощем, будя се с мокра глава... изобщо ако успея да заспя де... а ме е страх да заспивам на климатик, че да не настина, само през деня стоя на климатик докато съм будна  huhhuh.gif После през деня се опитвам да подремна за час поне да наваксам за липсата на сън през нощта, но невинаги се получава.

Днес бяхме на ЖК и запис на тонове. Всичко за момента е прекрасно - бебка все още си е главично разположена, вече втори месец и дано не мърда оттам, че много искам да родя нормално. Околоплодни води, плацента, пъпна връв, артерии всичко е в норма и прекрасно. Записа на тоновете не се получи съвсем, защото тя не спря да шава и да си играе през цялото време, но според докторката били хубави тоновете, така че и за това ме успокои  yahoo Следващият ни преглед е на 29-ти август, когато ще съм в средата на 35 г.с., но каза, че вероятно ще е рано да потвъди нормалното раждане, та ще трябва на по-следващия преглед към 37 г.с. Аз продължавам да си правя йогата за бременни вкъщи, много добре ми се отразява и на мен и на нея, а вероятно и спомага да си запази добрата поза  smile Хайде стига толкова от мен, че да не ви дотегне Girl_hide
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #279 -: август 17, 2014, 16:48:32 »

Браво дано е все така послушна бебка и да седи главично,да не мъчи мама.Моята бебка я усетих оня ден да се завърта на някъде незнам накъде но поне сега не ми притиска апендикса .Ние на 22.08 сме на ЖК дано всичко е наред и се надяваи мем да се е обърнала ако не ще правим планове за секцио,което някак си ме плаши ,но както е писано така ще стане.  girl_wink
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: август 18, 2014, 08:50:38 »

Здравейте, мами blum Аз миналата седмица бях в отпуска, че и на почивка малко, голям релакс му ударих. Плувах, чувствах се особено добре във водата, а бебо също, защото всеки път като излезех и започваше със шутовете biggrin Аз жегите не ги много усетих и слава богу, защото или седях вътре на климатик, или бях във водата в по-прохладните часове.
Иначе бебко е много мърделив и ритлив - ритането не спира денем и нощем за повече от час-два - голямо ми е шавливче heart Таткото вече успява да усети ритниците и е много много щастлив, че му се беше разсърдил blush
Утре съм и на ФМ, и на ЖК, така че стискайте палци, че бебко не съм го виждала от 17.07. и ми е мъчно вече, искам да си го видя и да се уверя, че всичко е наред Girl_hide
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: август 19, 2014, 09:09:52 »

Мамии, бях на ФМ днес!!! Всичко е страхотнооо!  yahoo Детето си върви добре, даже леко напред с няколко дена. Тежи 552 грама вече, в 23 г.с. Всички показатели са страхотни, сърчице, бъбреци, коремче, всичко всичко гледа и каза, че няма смисъл от ФЕК, защото потоците са добри от пъпната връв, сърцето си има 4 камери и си е супер. Малкият е главично разположен, много ме зарадва на мама доброто дете!  air_kiss Док каза, че сега ако е главично, може би няма да се обърне, въпреки, че е рано още. Стискам палци да си остане така. През цялото време обаче седя с ръцете пред лицето в бокс поза и ми раздаваше юмруци. Оказва се, че това, което съм усещала ниско долу като ритници, са били юмруци  boxing Само една единствена снимка успя да направи на лицето, размазана е, но за няколкото секунди, в които го видях, се влюбих в красивото дете на мама - беше се усмихнал  (Кой знае какво е правил де, но аз си реших, че се е усмихнал)  heart heart heart

А, и още не му е изчезнала пишката, седи си момче biggrin
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: август 19, 2014, 09:30:28 »

Много хубави новини, adi4ko   smile Желая ти и за напред всичко да е наред с теб и бебчо  give_rose smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: август 19, 2014, 09:34:58 »

Мерси, Петенце give_rose Да ти се връща, всичко и при вас да е добре ти пожелавам heart
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #284 -: август 19, 2014, 11:40:33 »

Ади страхотни новини,приех разказа при сърце smile Моето бебче в 7 месец беше главично сега е седалищно,така че гаранция няма,но ти имаш много време.Хубаво,че всичко е наред .Аз нямам вече търпение да я гушна колкото по малко остава толкова повече ми се увижда smile
Вече нагласихме гардероба,другата седмица ще ни сглобят леглото и ще изперем и подредим дрешките остана козметиката за бебо и моя багаж за болницата smile Дано всичко да е наред  good
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines