Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:36:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158740 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #150 -: август 03, 2014, 21:13:28 »

Напълно съм съгласна smile Какво стана с групичката във фейсбук желаете ли да си направим ?
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: август 03, 2014, 21:16:28 »

Жасмин, аз съм много за, обаче ме помръзва и не ми се занимава blush Ако някой друг се нагърби, съм там biggrin

scilla, може да сме били на едни лекции girl_wink Оф аз аз като поръчах днес като пълна шматка забравих да си допиша ID-то, въпреки че хората изрично са казали да се пише, и сега се притеснявам за какво ще се случи с пратката, като пристигне при тях в Лондон mega_chok Случвало ли ти се е?

 cveta_d86, съгласна съм, че нещата може да се променят, след като родим, но за друго не съм съгласна - едно е да се съобразяваш, че има нов член в твоето семейство, но детето да диктува правилата..съжалявам, ама само ако му позволиш. Все пак ние сме родителите, а не обратното. Поне аз така си мисля pardon Но това са някакви възпитенчески спорове, които са безсмислени, защото всеки си е избрал как и какво да прави с детето си. Аз лично съм на мнение, че децата са деца, родителите родители, защото съм възпитана в консервативна среда и бих искала и детето ми да има ред и дисциплина, правила и т.н., които се възпитават от малко...Защото не е случайна пприказката "Първите 7 са най-важни" Това не значи, че няма да го обичам, прегръщам, целувам и мачкам, разбира се blush
« Последна редакция: август 03, 2014, 21:28:07 от adi4ko » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #152 -: август 04, 2014, 09:06:38 »

Мдам, като гледам сме на два лагера, аз и Ади сме "за" родителите да налагат правила и да ръководят парада, Жасмин и Цвети - обратното, та няма лошо де. Аз предлагам да я прекратим тая дискусия - всеки си избира как да си гледа дечицата, важното е в крайна сметка да са живи и здрави и да са добре възпитани, а дали ще спим при тях или не - детайли  girl_wink

Ади, аз не бях на лекция, ами това ми е от курса за родители, който посещаваме с ММ. Всяка седмица имаме сесия само двамата с преподавателката и много полезни неща научавам и всичко е доста добре и логично обяснено и съм много доволна от точно тази инвестиция smile

Аз съм в малка чуденка. От началото на бременността се записах по ЗК да се следя при един доктор в поликлиниката до офиса ми, а сега започнах да ходя при докторката, която ще ме изражда в Щерев и не знам дали трябва да продължавам да ходя при него или мога да се прехвърля изцяло при нея и дали тя ще може да издаде 45-дневния болничен или ще трябва да стоя при него докато дойде това време и после да спра да ходя... някой да има някакво инфо по този въпрос? smile

Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: август 04, 2014, 09:41:52 »

scilla, аз точно сега, тази седмица ще се местя в болницата и при АГ-то, при което ще раждам. Ако АГ-то, при което ще раждаш, работи със ЗК и искаш да се преместиш при него, взема се едно направление № 11 от личния лекар за преизбор на АГ и се ходи с това при новото АГ. Отделно моята нова АГ ме помоли да направя копие на картона си, ако предишното не ми даде оригиналите, защото за раждането трябва да има пълния комплект от документи, и оригинала за кръвната група, който е задължителен за раждането. Хубаво е минимум месец преди термина да се прехвърлиш при израждащия, за да е наясно със състоянието ти. Поне в моята болница така препоръчват. Вече от там нататък ти решаваш дали ще се преместиш или ще си директно на раждането там. За 45-дневния няма значение кой ти е наблюдаващ към момента - другото АГ или ако си се прехвърлила при новото, той се издава от наблюдаващия ти лекар (при който си записана), независимо кой от двамата е към момента.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #154 -: август 04, 2014, 10:26:01 »

Ади, благодаря ти! give_rose Не съм сигурна дали новото АГ се води към ЗК, но би следвало, защото раждането ми в Щерев ще се отчете по ЗК и ще има намаление от основната им цена, та вероятно мога да я запиша като проследяващ. Иначе аз започнах да се следя при нея още от началото на 7-ми месец, т.е. 3 месеца преди раждането, за да ми знае и следи състоянието, а и да се опознаваме smile А и още нещо - относно картона, аз такъв не съм виждала досега, той от проследяващият ми по ЗК ли трябва да бъде направен и при него ли стои или? Последния път като бях при него го питах да ми даде изследвания, които иимам правени досега, че ми трябват за израждащата и той просто ми даде самите изследвания и кръвната група и ги преснех и ѝ ги занесох и тя си ги прибра в моето досие там при нея...
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #155 -: август 04, 2014, 10:49:10 »

А той самия картон ти водя килограмите ,размерите на корема ала бала ,кръвно и вътре седят изследваният а и кръвната група.Мен обаче нито веднъж не са ме теглили и не са ми мерили кръвното пишат в картона само за бебето мерят му коремчето главичката,някакви други работи който доктора всеки път ми ги казва но аз така и не разбирам
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #156 -: август 04, 2014, 11:01:13 »

Джазмин, благодаря за разяснението относно картона smile Мен не са ме теглили, но пък ме питат всеки път колко килограма съм, а аз се тегля вкъщи почти всяка сутрин, за да се следя. А иначе ми мерят кръвното и обиколката на корема и разстоянието от пъпа до шийката или нещо такова външно - не знам точно кое разстояние е това, но го мери сестрата и го записва.
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: август 04, 2014, 11:04:40 »

scilla , аз от самото начало се следя в Щерев. Нямам проблем с издаването на болничен. Първият път ми издадоха за 2 седмици, след това започнаха да го удължават всеки месец с по 30 дни...Аз не се следя по здравна каза там, включила съм се към пакет за проследяване и не знам дали е заради това или не, но за всеки болничен плащам по 15 лв.  Wink
Колкото до картона...би трябвало да имаш такъв при личния си лекар (GP - то).
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: август 04, 2014, 11:20:12 »

Да, момичетата казаха вече - картона е при наблюдаващия те АГ - поне при моя, аз съм си го виждала, т.е. всеки път си го виждам. В него е записано какво е мерил всеки преглед на ЖК, плюс всички изследвания седят там. Аз тази седмица трябва да си го изискам. Разстоянието, което ти мерят, е височината на матката - с преместването на пъпчето нагоре и увеличаването на коремчето - примерно на прегледа юни ми каза 13 см. ти е матката, юли каза 19 см., т.е. реално ми беше порастнала със 6 см. smile Щом е по ЗК, следва да си вземеш от личния лекар това направление 11 за преизбор на АГ, че няма смисъл да си вече при твоя АГ, а при израждащия АГ според мен.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #159 -: август 04, 2014, 11:47:19 »

Определено няма смисъл, но идеята ми беше, че докторката в Щерев не знам дали се води по ЗК, аз при нея си ходя с частни прегледи до самото раждане и си ги плащам отделно, щях да си взема такъв пакет, за който споменава petenceto0, но се преместих там едва в началото на 7-ми месец и вече нямаше смисъл от пакета, защото той е за цялостна ЖК smile Та в сряда съм при този в поликлиниката на ЖК, ще го питам дали мога да се прехвърля отсега при докторката в Щерев или трябва той да ми издаде болничния. Благодаря ви за помощта, момичета!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #160 -: август 04, 2014, 17:43:02 »

Дискусията тук стана много интересна, има аргументи по нея. Преди не мислех много по тези въпроси, така че когато родих, тръгнах с абсолютно нулеви очаквания за това къде ще спи бебето, бях приготвила леглото да стои до нашето.

Смятам, че спането в отделно легло се предопределя от две основни неща, които подреждам по важност:

1. Темперамент на бебето.
Има такива, които просто не могат да бъдат оставени и за секунда, пищят, реват, обливат се в сълзи и няма човек, който може да издържи тая драма, само в името на дисциплината.

2. Кърмене.
Тази тема винаги си върви ръка за ръка с привързаното родителство. Ако майката е твърдо решена и успее в кърменето, спането в едно легло ми се струва основно удобство, за да се случат нещата. Едно правилно и по-продължително кърмено бебе иска да яде често, а през нощта никак не е удобно да се става по няколко пъти. А ако се получава по този начин, много скоро имаме налице едно недоспала и много изнервена майка, което пак  накрая си прецаква кърменето. Така че докато не се случи това с избора на кърмене или АМ, няма как да се реши много и въпросът с леглото. Мои наблюдения от няколко майки и мен самата са това. 

В крайна сметка всеки решава дали ще бъде дисциплиниран родител или такъв, който ще се води от детето. Второто не винаги е равно на разглезено дете, което води родителите си за носа, така че те да нямат собствен живот повече. Аз, откакто се роди моето дете, считам, че това е зачитане на нуждите му и просто има деца, които искат да бъдат много прегръщани и много близки с родителите си, ако ще и в това да спят заедно в началото, инстинкт. То самото чувство да си заедно с бебето в началото е едно такова неописуемо, че каквото и да искаш да възпитаваш, чувствата побеждават и сам не искаш да ставаш, да се дърпаш и да го дисциплинираш с рев. Е, ако самото бебе е по-спокойно самичко, това променя нещата, важното според мен е майката да разбере кое му понася най-добре и да не си експериментира в името на учебници, психолози и странични хора.

И, да, спането в едно легло, определено повлиява отношенията между родителите. Но това става със или без горното. Който си мисли, че всичко си остава непроменено, а бебето само допълва нещата, значи просто все още очаква своето дете. На колкото по-бял лист пишете преди детето, толкова по-добре за после, мисля си.

За всички колебаещи се майки, бих сложила с малка усмивка тази картинка, която е направена по повод коментарите към майки, носещи децата в слингове и ергономични раници.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: август 04, 2014, 20:13:44 »

Преди да родя бях на мнение, че детето трябва да знае, че спалнята е легло на мама и тати. Е да, но след няколко нощи в които спях по 10 мин и 2 мин отделях да стана да му дам бибероната или да видя спи и мрънка или е буден и мрънка. Бързо схванах, че по-добре между нас и в просъница само отварят окото виждам как е обстановката и заспивам, така имах три часа сън, а сега и 5-6. В момента в който почне да спи между 21'-6', ще спра да го вземам, но сега всяка сутрин към 2-3' идва с гушкалката и завивката си. Така, че не бъдете крайни и се пригответе не всичко да е така както сте си го представяли. Пожелавам ви от сърце да се сбъднат желанията ви, но децата контролират парада първите месеци.

Scilla, не се следях в Щерев, а в "Надежда", но щом работят със ЗК и издават болнични, значи ще ти издадат 45-дневният. Колкото до заплащането на болнични, в "Надежда" бяха безплатни (не са ми търсили пари, а имах 4-5 х30 дни). Направление също не ти е нужно, аз личноне съм носила и не са ми искали, то е нужно само ако ще ползваш нещо пи ЗК, а доколкото разбирам ти си плащаш прегледите. Раждането вече е друго, там ЖК не играе роля и може да е по ниско ако си здравно осигурен.
« Последна редакция: август 04, 2014, 20:15:52 от Mrs.™ » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: август 04, 2014, 20:41:07 »

Аз си казах моето мнение по темата. Само ще добавя, че това, че "през нощта никак не е удобно да се става по няколко пъти. А ако се получава по този начин, много скоро имаме налице едно недоспала и много изнервена майка, което пак  накрая си прецаква кърменето" е само при положение, че майката се предаде или не е достатъчно упорита..Също какво пречи да стане на един метър от леглото? Или всъщност майката ще взима бебето в леглото на родителите за да й е на нея удобно?
Дори и да ми се падне ревливо бебе от най-пищящите, ще стисна зъби и ще се постарая да си държа на моето, пък ще видим до колко ще издържа в последствие. Сега предварително няма смисъл да си говорим. pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: август 04, 2014, 21:37:16 »

Хубаво е човек да има поглед за родителството ,но бъдете готови този поглед да се промени драстично ,когато дойде бебето.Защото както е казала Дени ,има например деца които така плачат ,че чак се задушават.Моето е такова.Е да ви кажа ,че разби на пух и прах представите ми за самостоятелно заспиване отдавна.Да оставиш например детето си да заспива само ,а то да се задушава от рев за мен е нечовешко и по дяволите всякакви принципи.Давам пример .Уважавам всички гледни точки.Но всичко е ала бала докато не се появи на бял свят истинският виновник за тази тема smile.
Аз бих дала само един съвет .Няма нищо по хубаво за един родител от това да вижда детето си щастливо и лъчезарно.А всичко това се получава само ,когато неговите нужди са поставени пред нашите.Ако човек не е готов да го направи ,може само да очаква едно драматично ,отчаяно ,изнервено майчинство.А майчинството е един блажен период момичета !
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #164 -: август 05, 2014, 08:39:48 »

Напълно подкрепям и Дени и Фийби.Ще е интересно живот и здраве като родим кой какво е направил.Ние след две седмици ще вземем на беба леглото и директно го сглобяваме на 1 метър от нашата спалня.Понякога колкото и да искаме нещата да се случат както на нас ни е кеф не става.Стига сме нищили тази тема ами да споделим започнахте ли пазаруването и до къде стигнахте с покупките.
Ние вече имаме повечето дрешки,остана само спално бельо и пелени,козметика и такива по дребни неща но те ще са по нататък.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines