Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 00:00:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158524 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #15 -: юни 30, 2014, 12:29:35 »

adi4ko, възможно е, аз моето (първа бременност) го усетих в 16 г.с. гледам, че и ти си някъде там в момента  Wink При някои е след 21-22 г.с. При други по-рано. Индивидуално си е smile А и дочух, че имало значение каква била плацентата - предна или задна, ако е задна (като моята) - по-рано се усещало... ама може и да не е задължително  pardon

Иначе и на мен жегите хич не ми се отразяват добре, но се радвам и на това, че почти целия юни мина прохладно, та остават само 2-3 месеца на по-силна горещина, някак си ще ги преживеем. Важно е да се носят шапки, да се мажем със слънцезащитен крем не само като ходим на плаж, ми изобщо като излизаме навън  smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 30, 2014, 13:18:29 »

Scilla, и моята е задна (в смисъл за задната стена на матката, нали така беше  huhhuh.gif ). Утре ставам 16 г.с. Това не го знаех, значи е възможно да е бебето, да не е да съм си въобразила. Точно едни вълнички бяха под пъпа, много странно, не мога да го обясня.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #17 -: юни 30, 2014, 13:30:22 »

Дам, точно на задната стена. Ами най-вероятно е бебчо  yahoo Усещането е много приятно и трудно се описва та, но е неповторимо, нали!  Girl_hide
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 30, 2014, 13:58:43 »

Значи е това yahoo Много трудно се описва наистина, но ми е малко като в мъгла, защото все пак през нощта все.. blush Да започне да се показва и през деня вече, да не ми става някое нощно активно бебе, че не знам какво ще го правя после insane
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #19 -: юни 30, 2014, 14:34:27 »

Аз моето бебе осъзнато го усетих между 19 и 20 седмица. Преди това също имах разни съмнителни усещания, които сега като знам какво е, определям като ранни движения, но тогава не бях сигурна.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 30, 2014, 17:54:44 »

Аз пък идея си нямам дали го усещам или не. Да, имах някакви усещания, но сега като се замисля бяха по-надолу, не около пъпа. Мислих, че е бебчо, но сега се колебая дали е било то въобще.
Но ще си чакам, да е живо и здраво пък когато го усетя, тогава smile
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #21 -: юни 30, 2014, 20:34:34 »

В началото моите усещания бяха доста ниско под пъпа и най-много бих ги оприличила на трепване, както когато ти потрепери окото, но някакси отвътре. Ама и аз какво описание дадох ...
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 30, 2014, 20:42:10 »

В началото моите усещания бяха доста ниско под пъпа и най-много бих ги оприличила на трепване, както когато ти потрепери окото, но някакси отвътре. Ама и аз какво описание дадох ...
girl_haha Е и аз какво дадох..вълнички..май ми се ходи на море Swiming Някои го описват като пърхане на пеперуди, на мен ми се стори като стадо слоне преплуват река и разплискват вълни lol  Но да, под пъпа някъде беше, ниско,  не като обикновените болки в ляво и дясно.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #23 -: юли 01, 2014, 11:21:31 »

Аз бебето го усетих в 18-а седмица за първи път и си беше точно леко почукване 3-4 пъти отвътре. Даже затаих дъх, за да съм сигурна, че е това, което си мисля  blum С предна плацента съм.
Хубави моменти са това, сега вече е толкова активно, че понякога му се моля (особено вечер) да си почива малко, че и аз покрай него. Иначе тъкмо се наместя да спя и то вземе, че не му хареса позата ми и започва да ме ръчка. И аз се въртя, докато миряса.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 01, 2014, 14:09:25 »

Аз ги усетих без да съм се съмнявала дали са те около 18 седмица.Аз бях и с предна и с задна плацента.
 jasminne потърси новия модел на Финес.Аз съм с доста голям и тежък бюст.Модела е без банели и чашки,но прибира оформя и повдига бюста.
Noir ще става все по активно и на моменти при мен беше и болезнено,но самия факт че го усещаш си е хубав.
adi4ko при мен беше като потупване усещането,така че явно всеки различно го усеща
Стаси при мен беше около пъпа отгоре усещането а другия встрани от пъпа.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #25 -: юли 02, 2014, 18:07:38 »

gucci би ли показала линк към него че те хиляди ми излизат в гугъл,да не сбъркам нещо :)Вие как сте мами аз вчера влязох в 7 месец и си забелязах първите 3 стрии,сини сини,кой знае колко ме очакват още даже вече се чудя дали да се мажа,май всичко е до ген smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 03, 2014, 15:26:45 »

Момичета, здравейте от мен smile Малко се позагубих, но вече искрено се надявам ,че няма да ми се налага да отсъствам от темичката ни smile
По въпроса със сутиените и аз имах такъв проблем. По принцип съм с голям бюст, но още от първия месец гърдите ми започнаха да растат и в момента съм Е към Ф. Мъжът ми ми беше купил голям сутиен, за да ми е удобен, ама той умаля и колкото и да исках да си го нося, то трябваше да го сменя. Гледах в H§М в бременния им сектор и оттам си взех абсолютно обикновени сутиени, без банели и подплънки, с дебели презрамки, които се откопчават и стават и за кърмене. Това го направих може би преди 2 седмици и просто се родих. За съжаление, май ще трябва да гледам за по-голяма чашка вече.. Вкъщи пък си ходя със спортни бюстиета, за да не ме притиска нищо, но пък не мога да ходя без абсолютно нищо, защото ми залепват за кожата и ме е страх да не се подсека.
И аз съм гледала коланите за след раждане и си мислех да си взема такъв, но нека да стигнем до там.
А пък моето ритниче го усетих на 1 юни сутринта (да съм била към 16-17г.с.). Беше си абсолютно протягане на ръчичката. Чувството беше едно опъване на кожата  и след това прибиране на опънатата част. Беше мноооого приятно smile След това имаше затишие от около 2 седмици, ходих на лекар, но ми каза, че е нормално в началото да не е толкова редовно. От около две седмици си усещам бебока всеки ден и наблюдавам всеки ден дали ме е ритнала (току що ме ритна girl_wink).
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 03, 2014, 15:27:12 »


А пък аз толкова очаквах нашата фетална морфология, че я и сънувах, а като отидохме се оказа, че имаме сърдечни малформации.. Няма да навлизам с подробности, но беше ужасно. Започна се ходене по кардиолози, гинеколози и всякакви видове лекари, като всички индиректно ни съветваха да прекратим бременността. Направиха ми и амниоцентеза, за да няма синдрома на Даун, въпреки че резултатите ми от скрининга са отлични. Тестът е отрицателен и сега чакаме подробната, но аз съм сигурна, че и там всичко ще е отрицателно. За тази седмица беше назначена комисия да разгледа случая ни дали да се прекратява бременността или не. С последна надежда в петък отидохме на трети кардиолог и той каза, че вижда само една малформация, която е абсолютно лечима след раждането, т.е. оперативно лечима. Прати ме отново на фетална морфология и след това се върнахме при него, след като на ФМ ми казаха същото и дори едната лекарка, работила в Бон каза, че това не е причина да се махне бебенце. Представете си какво ни бе щастието!
Върнахме се при кардиолога и той ни обясни, че сега ще изчакаме подробната амниоцентеза за някакви редки генетични аномалии. Ако няма (сигурна съм, че няма) започваме с наблюдаване и раждаме. До две седмици след раждането бебенце ще стане унило, поспаливо, няма да се храни както трябва, ще започнем медикаментозно лечение и ще наблюдаваме до 6-я месец. Ако дупчицата в междукамерите не се затвори от самосебе си (което се случвало често) ще има оперативна намеса. След като се възстанови ще има абсолютно пълноценен живот. Е, няма да стане професионален спортист, но любителски може всичко.
И отделно ми откриха една миома, заради която най-вероятно ще трябва да раждам секцио.. Ама вече не ми пука как ще раждам, как изглеждам или какво ще правя с килограмите. Това са все поправими неща. ОТделно кардиологът ми каза, че от мен иска само да съм спокойна и да родя едно голямо над 3 килограмово бебе, защото едно е да се дават лекарства на 3 кг, а друго е на 2 ,така че наблягам на пълноценната храна и се надявам това да окаже влияние на бебенце smile
И в целия този ад, който изживяхме разбрахме и пола. Ще имаме едно прекрасно момиченцееее danceg danceg danceg
Ще има едно плетене на плитки и обличане на роклички smile
За мен това, което се случи с нас е едно абсолютно чудо, защото в рамките на 1 седмица животът ни от ада отиде към светлинката. Имаме надежда, вярвам, че всичко ще е наред и че ще си имаме едно здраво бебенце.
Така че, мами, радвайте се и искрено ви пожелавам до края да имате лека и безпроблемна бременност без никакви притеснения и тревоги smile
И от толкова ужас нямаме и една снимка от феталната морфология.. Даже ме гледаха на 2Д.. Може би на третата морфология ще имаме снимчица и от 4Д.. не знам smile Ух.. много дълго стана, съжалявам blush
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #28 -: юли 03, 2014, 16:34:53 »

Ани, мила, това, което сте изживели е ужасно! Пожелавам ви оттук нататък всяко изследване да показва положително развитие и всичко да се оправи от самосебе си!
Наистина е важно да си спокойна, за да е спокойно и бебчето.
Всичко ще е наред!  give_rose
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #29 -: юли 03, 2014, 17:17:52 »

Ани наистина сте преживели ужас,но той ви е направил по силни.Бъди спокойна и ще имате едно прекрасно и здраво бебче.И аз си викам че всичко е поправимо,важното е бебоците да са живи и здрави.А вашите сутиени с банели ли са,мене супер много ми убиват и преди 2 седми ходих в h&m гледах сутиените но нямаше като за мене.Днес си поръчах един дано по някакъв начин да ми стане,че той ми е последната надежда,направо е ужасно да имаш големи гърди
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines