Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:51:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158746 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #135 -: август 01, 2014, 20:38:33 »

Весе, има го това с пращенето и при нас, неприятно е, но то се предизвиква от точно определени фактори: в зависимост от това как са вързани контактите на стената, всеки допълнително включен ел.уред, влошава сигнала. Пак си чуваш всичко откъм бебето, но с пращене. При нас бебефонът е откъм стената на телевизора и под климатика. Като са включени и двата уреда, пращането се появява, когато са изключени, сигналът е чист. Така че твоята приятелка ако иска може да пробва да смени контакта, към който включва бебефона.  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #136 -: август 01, 2014, 22:17:41 »

Момичета, чета ви за отделяне на бебето в самостоятелна стая от самото начало. Това аз лично го виждам при здраво, доносено и спокойно бебе, което по някакво чудо се храни под час с изцедена кърма или адаптирано мляко.Иначе ще ви се разкаже играта от тичане нощем от стая в стая sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: август 02, 2014, 07:55:26 »

Мишел, според мен дори и на АМ си е приключение.

Има и друго, бебето е изкарано от нормалната си среда от едно топло място където усеща мама постоянно и го хвърляте само в непозната стая, с непознати усещания и миризми.Много по-вероятно е да реве повече и да се чувства по-несигурно.Ще видите, че най-добре ще се чувства ако е близко до мама, когато усеща топлината и и миризмата и.
Но наистина всеки си решава сам.И недейте да си мислите, че така го възпитавате, нищо не се възпитава в едномесечно бебе.А и докато порасне ще мине през толкова етапи на развитие, ще спи при вас, няма да спи при вас и т.н.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #138 -: август 02, 2014, 08:02:30 »

Както и сами казвате, мили дами, всеки сам си решава smile Има много аргументи за и против и двата варианта, та си е въпрос на личен избор. Това е и като предишния дебат с бебефона - пак въпрос на избор. Аз няма да я гледам в отделна стая за да я възпитавам в първите три месеца, аргументите ми са други, но няма смисъл да ги обсъждаме тук, а и намеренията са едно нещо, действителността друго. Разбира се, че ако не се получава няма да я зарежа сама да си реве в стаята, а аз да си спя в другата  shok В бебешката стая имаме диван-легло точно за такива ситуации, ако се налага  girl_wink
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #139 -: август 02, 2014, 10:57:00 »

По темата с бебефоните - ние взехме Филипс, втора употреба. При нас бебето ще спи в спалнята, тя е голяма и има място да му обособим детския кът. А бебефона го взехме, за да можем спокойно да си вършим ежедневните неща с мъжа ми в дневната, без да се притесняваме дали пречим или не на съня на бебето.
Има опция да оставяме и вратите открехнати, но двете стаи са една до друга и със сигурност ще трябва да се съобразявам за шума.
Та засега такива са ни плановете - то да си спи в кошарката, а ние през деня да не се притесняваме, че му пречим и да "слухтим" бебефона. А дали точно така ще се получат нещата като се роди  pardon
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: август 02, 2014, 15:15:53 »

Да, и аз съм съгласна със scilla, има много аргументи за и против, в крайна сметка може и нещо различно да се окаже, нищо не се знае, ще видим като се родят, няма смисъл от агитиране за едното или другото предварително, то и всяка майка си е с различна нагласа и възприятия все пак.  pardon  Аз помня племенника ми го отделиха в неговата стая на към 4-5 месеца като беше. Доста си е самостоятелен и не се вре в леглото  на техните постоянно да спи, а си ходи сам в неговото. Не знам дали има връзка pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: август 03, 2014, 08:53:45 »

Ние вместо бебефон взехме камера http://www.ebay.com/itm/Night-Vision-Pan-355WiFi-WirelessWired-IP-Camera-Record-2Way-Audio-Security-HD-/261029663573. Гледаме го през телефона или таблета, даже моят мъж може от работа да го наблюдава. Препоръчвам я.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: август 03, 2014, 09:18:25 »

Аз сега с един английски сайт пробвам едни посредници български, като ми пристигнат нещата ще преценя дали са ок посредниците и тогава сигурно ще поръчам бебефон. Не е рално какви са разликите в цените с България, направо тука яко надуват crazy Поръчах си помпа с 5 контейнера за кърма и подплънки за кърмачки за общо 18 паунда - на Томи типи biggrin Реших първо да взема по-евтина, да видя как ще върви, по-нататък ако имам нужда или проблем, тогава по-скъпа да поръчвам.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: август 03, 2014, 12:09:38 »

Ади, пробвай с Gabco. Аз съм много доволна.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: август 03, 2014, 14:27:31 »

Мерси, вече поръчах, ще ги видя тези - http://www.uktobg.com/ Препоръчаха ми ги хора, които много пъти са ги ползвали, цената до БГ им е 2лв. на кг. (до склада им в София), което е доста евтино.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #145 -: август 03, 2014, 18:28:25 »

Относно отделянето в стаята мисля че децата достатъюно бързо растат и отлитат от живота ни че то поне докато са малки да можем да им се радваме,аз лично няма да мога да заспя ако бебето е само в стая,но всяка майка си преценява .Мисля ,че децата сами ще поискат да се отделят ,но пак много зависи.Моя най малък племенник спи при майка си и баща си но откакто проходи сам си избира къде да спи,повечето случай сам отива в стаята на батковците си и заспива при тях.За 1г и 6мес е доста самостоятелен,и оправен.Всичко е много относително,аз си мисля, че като родя няма да дам на никой да бутне беба сигурно и с нея ще се къпя   Girl_hide smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: август 03, 2014, 19:28:07 »

Мисля, че пак е до възприятие на майката, виждания, мирогледи и т.н. Бях на една лекция за родители с една психоложка. Като такава, тя изрази мнението, че докато е бебе, разбира се че бебто трябва да е в близък контакт с майка си, да бъде гушкано, носено на ръце, и т.н., като това може да става и в стаята на бебето разбира се, както например каза scilla с диван или легло при него майката може винаги да е там. Обаче това до годинка максимум. После психоложката изрази много лошо мнение за спящите в леглата на родителите си дечица..не влияело добре не психиката им, която тепърва започвала да се образува. Ставали твърде зависими, а и обратното родителите ставали зависими от режима на детето, нямали лично време, което било изключително важно за двойката и семейството. Имало риск от обсебване - на детето към майката, но и особено на обратното - на майката към детето, като имало риска да се вглъби и да не може да се разделя с детето си, което води до травми и за двамата, а и за таткото. Като цяло детето да определя къде да спи го прави по-трудно разбиращо правилата, опитващо се по-честичко да се налага, което изнервя доста и майката, без да осъзнава защо детето започва да се тръшка и да се лигави за разни неща - храна, играчки и т.н. Това е горе-долу от записките ми за лекцията.
И двата варианта може би са крайни, сигурно е добре да се намери златна среда, но не ми изглежда добре нито да спи бебе на няколко месеца в кревата на родителите, нито да е през 3 стаи примерно..
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #147 -: август 03, 2014, 19:35:19 »

Напълно съм съгласна с Ади и моят избор на философия също е базиран на подобни аргументи изтъкнати от тази психоложка. Аз също ходя на курс за родители при акушер-психолог с много опит и специализации в чужбина, тя сподели почти същите неща с някои добавки. Та всеки сам си избира, мили дами  girl_wink

Иначе, Ади, аз също ползвам uktobg.com и дори сега за бебефона тях съм ползвала отново и вече пътува бебефонът ми към София, ще е тук другата неделя. Досега съм оставала много доволна от тях!
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #148 -: август 03, 2014, 19:42:31 »

Да съгласна съм с вас ,не харесвам вече големи деца да спят при родителите си в стая пък камоли на едно легло.Но аз разбрах ,че бебето ще спи само в стая с бебефон което ме шокира,ако му се подготви стая детска и майката спи поне до годинката при него на др легло да приемам ,но да спи дете само в стая всичко може да се случи smile
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: август 03, 2014, 19:51:39 »

Момичета извинете, че така ще се намеся във вашата темичка ...но понеже преди да родя и аз мислех като вас. ..та да кажа...родете и тогава пак ще говорим кое е лошо, кое вреди на психиката и т.н. Ще видите, че детето диктува правилата, а не родителите и то в голяма степен. Не искам да обидя нито една от вас..просто искам да имате едно на ум, че нещата не винаги се случват както на нас ни се иска  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines