Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:13:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата как точно протича всичко -3-та част  (Прочетена 90756 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #180 -: февруари 29, 2016, 12:52:23 »

Да си се договорят с църквата, че някои не са толкова гъвкави, но мисля, че е както е казала Тони smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: февруари 29, 2016, 13:52:07 »

На нас от църквата ни искаха свидетелството за граждански брак, макар че ние не го представихме веднага, защото се оказа, че не се знае къде е.  huhhuh.gif Занесохме го в понеделник. Ако са се договорили с църквата, че църковният може да е преди гражданския, тогава вече предполагам, че няма да има проблем.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: февруари 29, 2016, 14:16:35 »

Ахаа, ясно. Защото преди няколко години на други наши приятели им отказаха и разместваха график. Та затова много се учудих,когато ми показаха план за действие с "обърнат словоред". smile
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #183 -: май 02, 2016, 12:41:32 »

Не знаех къде точно да си задам въпроса и понеже тук е малко по-обща тема, ще питам вас:
Има ли значение броят на шаферките? Имам две за сега, но не съм сигурна, че това е добра бройка и се чудя... scratch one-s head
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: май 02, 2016, 17:17:34 »

florence , според мен няма никакво значение. Ти ги избираш не за бройката, ти подбираш най-близките си приятелки. Никъде няма точни правила, още повече, че това си е западна традиция, която отскоро се практикува и у нас, тъй че пак изборът си е изцяло твой, за да го направиш какво ти харесва на теб  good
Активен
r_rusevaa
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #185 -: юни 24, 2016, 14:44:02 »

Здравейте, аз имам един въпрос...
Нали първо тържеството е при младоженеца.. там има снимки, ама докато булката се оправя и ала бала не се ли правят пак снимки - т.е. два фотографа ли трябва да се наемат или..
Гледала съм снимки на мои приятелки, имат си снимки докато се приготвят или са вече готови у тях докато не са дошли да я взимат.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #186 -: юни 26, 2016, 20:24:34 »

Твоята подготовка е часове!
Неговата е 15 минути макс! И то ако много се бави.
Та идва при теб фото и видео, снимат как те гримират/ правят прическа, възхищавате се на роклята. После бягат до младоженеца, снимат там който е, как младоженецът се приготвя за 15 мин. После бягат пак към теб, снимат как "обличаш" роклята, правят няколко изнежени фотографии до прозорци или каквото сте говорили и през това време идва младоженецът и така всички сте на едно място.

Колкото по-надалеч един от друг сте, толкова по-тегаво е за фото и видео, но не непостижимо. Просто те се изморяват малко повече smile
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #187 -: юни 28, 2016, 13:02:20 »

При нас първо ще снимат в младоженеца, тъй като той ще тръгне в 13 часа от тях за кумовете, а аз в 13 ще изляза от грим и докато се придвижа до нас, те ще са го наснимали. От там, понеже фотографът ми си има асистент, той продължава с младоженеца, а "главният" фотограф идва в нас и снима мен - подготовка, портрет, снимки с родители и приятели в дома ми, докато младоженеца, кумовете и асистента не дойдат да ме вземат.
Ако беше само един,  след като снима в кумовете, тръгва към булката и когато я наснима, се обаждат на кумовете, че могат да тръгват (последният сценарий беше на сватбата на моя приятелка).

Но ще е най-добре ти да си го обсъдиш с твоя фотограф, те си знаят работата и с годините практика знаят как се процедира в такива ситуации  Wink
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: август 12, 2016, 08:10:59 »

При нас пък видеото ще е при младоженеца, а при мен ще е фотото smile После видеото ще прикрепи снимките с моето разкрасяване към общото видео и готово.
Активен
Boryana123
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #189 -: август 28, 2016, 20:29:53 »

Здравейте  smile Това е първата ми публикация, но ви следя "тайно" от 2-3 седмици. Преди няколко дни запазихме ресторант и тази седмица предстои да запазим църква, а утре имаме среща с един фотограф.
Тъй като решихме, че ще подпишем през седмицата само с родителите и кумовете, в самия сватбен ден ще имаме повече време.
Сега в главата ми се въртят много въпроси относно самата програма в деня. Знам със сигурност, че искаме да направим сватбената фото сесия преди църквата, защото съм била на сватби, на които фото сесията е между църквата и ресторанта и на мен лично не ми харесваше да чакаме младоженците. Затова решихме, че фото сесията ще е преди цялата патардия с гостите.
Искам да попитам булките, които вече са минали по този път - кога направихте снимките с гостите? Имахте ли определено време за това? Църковният ритуал ще е в една църква със страхотен двор със зеленина и ми се иска да се възползвам да направя там снимки с гостите. От друга страна не всички гости ще дойдат в църквата, някои направо ще дойдат в ресторанта. Там ще имаме welcome drink  и смятам също да го използваме за снимки и поздравления.

Другият ми въпрос пак е свързан със снимането, тъй като ми се иска фотографът да снима част от подготовката ми (поне гримирането), но в същото време искам да снима и младоженецът как взима кумовете. Вие как процедирахте? Възможна ли е следната организация - фотографът да е при мен, а операторът с него?  Wink

Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines