Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:57:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата как точно протича всичко -3-та част  (Прочетена 90771 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 30, 2016, 15:22:02 »

Мисля, че е искала да напише така:

18:00 – 18:15 гражданска церемония
18:15 – 19:30 Приемане на поздравления, Коктейл, снимки с гостите
след 19:30 настаняване на гостите
20:00ч. посрещане на младоженците

Момичета разгледайте темата от началото и ще придобиете представа за времето и графика в сватбения ден smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 30, 2016, 17:55:06 »

Нашият график беше следният:

10.30 - Грим и прическа (бях готова в 12.45ч)
13.00 - При младоженеца (наздравици с приятели)
14.10 - При кумовете
14.45 - Вземане на булката  heart
16.00 - Граждански брак(след ритуала гостите минаха да ни поздравят)  heart
17.00 - Църковен брак  heart
17.30 - Снимки с гостите
18.00 - Сватбена фотосесия
19.00 - Влизане в ресторанта

Имахме 130 госта и графикът ни беше изпълнен. Единствено за ритуалната закъсняхме малко, защото имахме проблем с колата. Добре, че си оставяхме по малко време между ритуалите, за такива непредвидени ситуации.  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 31, 2016, 09:53:56 »

Задължително отделете време за снимки с гостите.. Като отделен определен час.. На две сватби преди нашата бяхме и на двете нямаше определен час за снимките... Всички гости тичаха по младоженците и постоянно питаха "Може ли една снимка", "Кога ще се снимаме".. Което е много изнервящо за младоженците.. Бяха си определили докато минават при гостите да се снима.. Да, ама едни са до тоалетната, други на терасата, после в ресторанта около вас ще има, кумове, сервитьори, други хора от масите и снимките ще са всичко друго, но не и лични.. Обмислете го и преценете, защото според мен снимка на гост/двойка или семейство с младоженците е изключително важно.. По-важно от подаръчета или нещо подобно  nea
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 31, 2016, 23:01:06 »

Дори и с осигурен транспорт,пак трябва да предвидите повече време между ритуалите. Винаги има някой неразбрал, загубил се, забравил нещо.
В крайна сметка решението си е ваше, но пък нямате време да отреагирате,ако всичко е изчислено до секундата без по-голям толеранс.
Давам пример с нашата сватба: Точно вуйчо ми, баба и дядо закъсняха с 20мин, защото объркали пътя и изпуснали превоза. Ако не бях направила по-голяма пауза, точно на изнесения ритуал (истински,не фиктивен), когато си казахме ДА, едни от най-важните хора за мен нямаше да присъстват.
И това при наличие на сватбен сайт с информация за всяка локация, GPS координати и т.н. Някои от гостите пък не успяха изобщо да стигнат за ритуала, въпреки че нямаха други ангажименти и дойдоха в средата на вечерта.... girl_wink
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #169 -: февруари 26, 2016, 22:04:08 »

Колкото повече луфтове се правят, толкова по -добре.
И при нас имаше големи паузи и пак имаше "закъснели ", добре , че не бяха роднини , че да пропуснат този сълзлив момент  cray  все едно защо правя сватба ...
Гостите са много безгрижни , но и те са радостни в  нашия ден, така че да ги оправдаем Wink
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #170 -: февруари 27, 2016, 22:07:47 »

Always_and_forever моя график е много близак с твоя . Само не знам как си се справила с времето за фотосесия . Нашия фотограф ми каза хубаво е час и половина , аз отпуснах два smile
Трябва ДС пускам поканите да се печатат и много се чудя кога да пиша ресторанта и въобще да изтегля ли всичко напред , с оглед гостите те да седнат по навреме .  girl_impossible
13.30 младоженец
13.45-14.20 кумове
14.30-15.30 булка
16.00 ритуална зала
17.00 църква
19.30 ресторант
Града е Велико Търново , ресторант в с. Арбанаси
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #171 -: февруари 27, 2016, 22:28:03 »

miss, кога ще е ти е фотосесията? Нашата сватба беше също в Арбанаси и отделихме доста време за снимки, защото искахме да имаме снимки със всеки един гост и да се снимаме на някои знакови места във Велико Търново.
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #172 -: февруари 28, 2016, 07:28:43 »

Pronovias аз от други постове съм запомнила , че вие сте били в Рачев , или бъркам ?
Значи църквата предполагам ще свърши 17.30 , и до 19 мисля да е фотосесията , 19.00-19.30 фотосесия с гостите по зелените площи в комплекса , 19.30 или най-късно 20 ( се надявам ) започване . Иска ми се 19 ч да влезем в ресторант и се чудя дали да изтегля часовете с 1 час????
Вие колко време имахте за фото?
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #173 -: февруари 28, 2016, 16:36:20 »

Miss, нашата сватба беше миналото лято, началото на юли, в Рачев. Погледни няколко поста по-назад и ще видиш как точно протече нашия сватбен ден. Ние нямахме църковен брак и сватбената фотосесия беше изнесена преди гражданския ритуал. Като цяло започнахме доста рано със снимките още към 10 часа, когато дойдоха фризьорката и гримьорката, после продължихме със заснемането на детайли като подготовка на булката, подготовка на младоженеца, имахме и фотосесия в градината на Рачев само с родителите и с кумовете и после заминахме за снимки в Търново, мисля, че само за снимките в Търново бяхме отделили поне около 2.30 и 3 часа, защото имахме много локации, самите снимки с гостите бяха към 17.30 по време на коктейла в градината, а вечерята започна към 19.45. Моят съвет е просто да си изготвиш примерен график на това, което искаш да се заснеме и да го обсъдиш с фотографа ти, но от опит казвам, че е хубаво да си отделиш достатъчно време за снимки, защото после на тяхна база ще пресъздаваш прекрасния ден отново и отново. Не забравяте и да помислете, ако сесията ще е след гражданския ритуал, за това какво ще правят самите гости през това време, защото прекаленото чакане отегчава.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 28, 2016, 17:46:39 »

Мис, зависи как си организирате времето. Ако искате да се снимате на различни места, което изисква придвижване, то е ясно, че за един час няма да успеете. Нашите снимки бяха само на едно място (като това ни беше сватбената фотосесия, а не снимки с гостите). Снимки с тях имахме след църквата. Може би, ако бяхме предвидили още половин час щеше да е по-добре, но пак казвам има много фактори, които влияят. Хубаво планирайте всичко, защото е важно да се знае къде и какво ще се случва в дадения час. Така и вие ще сте по-спокойни. Повече от два часа фотосесия според мен е излишно. Нашата сватба беше средата на юли, беше много топло и толкова дълго време не знам как би се отразило.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 28, 2016, 18:08:49 »

Всеки иска да си направи хубава фотосесия, но за гостите се получава доста тъпо , ако има много време между ритуала и ресторанта. Добре е да се помисли и за това. Има мноо хора , които пътуват примерно или дори да са от същия град , какво да правят 2 ч. Била съм на няколко такива сватби и е много неприятно и всички гости го коментират. Ако наистина се налага може да организирате коктейл или нещо друго , с което все пак забавлявате хората.
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #176 -: февруари 28, 2016, 21:20:09 »

Да, ако фотосесията е между изнесения ритуал/църквата и официалната вечеря, няма смисъл да е повече от 2 часа, защото гостите ще скучаят, а те все пак са дошли, заради самите младоженци, затова трябва всичко да се планира много внимателно.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #177 -: февруари 29, 2016, 09:34:20 »

Няма и какво да се снимате повече от два часа Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: февруари 29, 2016, 12:38:47 »

Момичета, при църковния брак не искат ли свидетелството от гражданския? Питам, защото наши приятели ще се женят тази година и са планирали първо църковен брак,после граждански с изнесен ритуал (реален).
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 29, 2016, 12:49:47 »

Нат, ако се представи документ, че в същия ден сключват граждански, в повечето църкви са ОК и позволяват, църковният да е по-рано  good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines