Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 22:19:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата как точно протича всичко -3-та част  (Прочетена 96556 пъти)
 
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #120 -: октомври 24, 2015, 18:17:34 »

Според мен с церемония е много по- интересно. На нас  ни се наложи да сключим брак след датата на сватбата заради забавяне на документите ни ... Имахме фалшив брак така да се каже , имаше някаква музика за фон и водещата си се справи добре. Аз подготвих по американски даване на обети и стана разчупено danceg мъжо ми беше против , но настоях, а физиономията на свекърва ми през цялото време беше такава----> nea , но важното е , че аз така си представях нещата , минахме под арката , имаше и марш. А в ритуалния дом май е по- скучно , мое мнемие Wink
Активен
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #121 -: октомври 26, 2015, 16:48:54 »

Нека да се включа и аз. нашата сватба ще е на 14.05.2016г. в град Варна. Искаме да изпълним всички традиции, затова ще бъде в следния ред: вземане на младоженец (около 10ч), вземане на кумове (около 11) вземане на булката около (12ч). След това имаме час в ритуална зала в 13ч, в катедралата - 14:30ч. . После фотосесия, а гостите на welcome drink в градината на хотела. Към 17:30-18:00 планираме да започне тържеството в ресторанта.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 26, 2015, 21:29:18 »

На какво разстояние е ритуалната зала от вас? Ако искаш традиционно вземане с откупване, надлъгване, хорА, оркестър и т.н. 1ч до ритуалната ще ви дойде малко късо във времето, ако сте на по-голямо разстояние. А в ритуалната зала ви викат поне 10 минути по-рано, за да влязат всички гости, да ви инструктират, да сверят ЛК на младоженци и кумове, да нагласят халките и чашите.
Самият ритуал в залата е не повече от 20 минути, после обикновено се приемат поздравления от гостите (около 20-30мин).
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #123 -: октомври 27, 2015, 10:44:10 »

И според мен ви е малко времето между взимане на булката и Ритуална зала...ние поне доста се замотахме и си изядохме от времето за снимки, ама вие няма как да си изядете от времето за граждански брак  pardon
Активен
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #124 -: октомври 27, 2015, 12:06:58 »

Ами разстоянието с кола е около 5 минути.Но все пак в напрегнатия ден може да стане и около 20 мин. Но в краен случай може да се съкрати някой от по-горните ритуали. Защото искаме да е както по традиция с откупуването и всичко smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: октомври 27, 2015, 12:18:39 »

Прецени и задръстванията, които се получават във Варна през лятото  Wink
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #126 -: октомври 28, 2015, 12:12:33 »

Мога да предложа 1-2 седмици преди сватбата да минете по маршрута с кола. Ние така направихме и знаехме точното време като бяхме сметнали задръствания и по няколко минутки отгоре. т.е. От ММ до кумовете - 8 мин., от кумовете до вкъщи 14 мин, от вкъщи до ритуална 7 мин и така нататък.

На всяка точка слагаш по 3-4 минути отгоре и та имаш горе долу ясна представа какво те чака. Минете по същия маршрут в същите часове примерно предната събота и няма да имаш проблеми.

Да кажа само в кумовете няма какво толкова да се прави - можеш да го направиш 11 взимане на кумове и към 11.40-45 да дойдат да вземат теб. Така ще имаш време за всички ритуали, за непредвидени ситуации и тн. Не забравяй че в гражданското трябва да сте около 10 мин по- рано от уговорения час.

Надявам се да съм била полезна

Активен
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #127 -: октомври 28, 2015, 14:18:23 »

Да, milenkata . Много благодаря за съвета! give_rose
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #128 -: ноември 10, 2015, 00:21:26 »

И все пак да се има предвид, че най- бързо летящото време е това в сватбения ден. Слагайте след всяко ритуалче по 10- 15  минути в резерва  smile
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 20, 2015, 14:43:00 »

Ние с ММ решихме, че поради ред причини ще правим дневна сватба, но цялата тема е за вечерна. Може ли някоя булка, която е имала дневна сватба да сподели за график? Или пък някоя, която сега организира дневна сватба да разкаже какво и как е намислила за деня smile Благодаря предварително smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 20, 2015, 15:02:59 »

Без да искам да те плаша, но ако сте решили да имате дневна сватба, а същевременноо да имате вземане на кумове, булка, граждански брак в обреден дом, църковен брак в църква, фотосесия и ресторант.. Последната такава сватба, за която чух, беше започнала в 8 и 30 вземане не кумове, представи си грим, прическа и тн  girl_impossible girl_impossible girl_impossible

Всъщност, кажи към какво сте се насочили и дали ще спазите всички тези неща..
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #131 -: ноември 20, 2015, 15:15:42 »

Последната дневна сватба, на която съм била, трябваше да вземем булката в 9 сутринта. Пътувахме 1 час с кола до там. Добре, че нямаше взимане на кумове, а те тръгнаха заедно с младоженеца. Следващата стъпка беше още 1 час на обратно с колите и фотосесия. Влязохме в ресторанта в 13 часа на обяд, след изнесения ритуал. Нямаше венчавка.
Да, всеки разбира различно под "дневна сватба". За някои ресторант от обяд, за други от следобед - около 15 часа.

Допълвам: няколко фризьори са отказвали на булката прическа толкова рано сутринта. Имай предвид и това.
« Последна редакция: ноември 20, 2015, 15:19:47 от Alichka » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: ноември 20, 2015, 15:29:23 »

Пропуснах да кажа и друго.. За голяма част от гостите сватбата беше започнала в 13:30ч. когато беше началото в ресторанта, не са пийвали много и не са били много дейни (може би хората отвикнаха вече от дневни сватби) и към 18:30-19, когато реално е трябвало да си тръгват, са се развихрили.. Така купона се преместил в младоженците, понеже живеели в къща.. До 2 през нощта  girl_impossible

Аз гримирах шаферката, която ми е близка приятелка.. Та, разказвам като все едно съм била част от всичко..
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: ноември 20, 2015, 15:36:58 »

Аз малко встрани от въпроса, но най-неприятното от цялата работа е, ако има след това вечерна сватба. Тогава е възможно да ви подканят да приключвате с тържеството по-бързо, защото те трябва да отсервирват, чистят, да се украсява за следващата сватба и т.н.
Иначе на дневна сватба съм била преди доста време и нямам никакъв спомен за график.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 20, 2015, 16:13:55 »

На последната дневна сватба, на която бях.. Графика беше горе долу така..

8:00ч взимане на кумове
9:00ч взимане на булка
10:00ч граждански брак
11:00ч църковен брак
12:30ч ресторант

В ресторанта продължи до към 18ч и след това по близки приятели при младоженците..


Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines