Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:37:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата как точно протича всичко -3-та част  (Прочетена 90765 пъти)
 
Mimmms
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #30 -: януари 31, 2015, 08:32:30 »

Здравейте smile
Пиша за първи път и вече мога да се похваля с дата. danceg Нашето събитие ще бъде на 13.06.
Имам един въпрос относно организацията. Запазили сме следните часове:
15:00 - Граждански брак в ритуалната на Красно село;
17:00 - Църковен брак в храм Рождество Богородично (която е на 8 мин. пеша от ритуалната);
18:30-19:00 - Ресторант.
Та въпросът е времето между ритуалната и църквата не е ли прекалено дълго? Ще има снимки с гостите, но на дали ще бъдат повече от 30 мин. Колко време продължава ритуалът в този пиков сезон?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 31, 2015, 09:32:24 »

Много е 20мин. е ритуала и още толкова за поздравления.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 31, 2015, 10:34:55 »

+ още малко за снимки и ще имат към 30 минути, но едва ли е проблем според мен  good
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 31, 2015, 17:42:31 »

Mimmms, Зависи колко гости ще имате. Според мен за снимки с около 100 души гости отива повече време от 30 мин.
Честито, че сте определили дата, това е и нашата дата  heart
Активен
Ivelina___
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #34 -: януари 31, 2015, 18:44:01 »

Mimmms, кога сте планували фотосесията? Ако мислите да е м/у двата ритуала, времето никак не е много, да не кажа малко.  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 31, 2015, 18:48:07 »

Не е лошо да предвидите малко повече време за фотосесията (ние, примерно, сме предвидили около 2ч с придвижването от точка до точка). По-добре да приключите по-рано от предвиденото, отколкото да претупате снимките накрая. Говорете с фотографа най-добре Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 31, 2015, 19:49:38 »

По принцип и нашето време за фотосесия ще е към 2 часа, но снимките с гостите ще са не повече от 30-40 мин.. В ресторанта сме предвидили след изнесения ритуал, да има отново снимки, а и вътре сме се уговорили с ДЖ, ако все още е останал някой, който се чувства ненащракан да се снимаме пак smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 31, 2015, 21:59:08 »

Ние сме планували "взимане" на булката към 13 часа, след това фотосесия и чааааак в 15.30 е църковния ритуал. Искам да имаме много време за снимки, за да се получат много хубави кадри  heart heart heart
Активен
Ivelina___
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #38 -: февруари 01, 2015, 12:07:24 »

Със сигурност е хубаво за фотосесията да има колкото може повече време, защото на повечето хора им трябват поне 20-30 минутки, за да се отпуснат и да се държат естествено пред обектива и тогава започват да стават най-хубавите снимки, тъй че 1 час е минимума... При сватбените фотосесии важи девиза на Мечо Пух  lol "Колкото повече, толкова повече!"  Good luck
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 01, 2015, 14:43:39 »

Ние мислим снимките с гостите да са между гражданския и църковния брак, а фото сесията да е преди ресторанта.
Часовете ни са:
15:40 - Граждански брак
17:00 - Църковен брак
19:00 - Ресторант

Дано се получат нещата, както го обмисляме и времето да е достатъчно. smile
Активен
Mimmms
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #40 -: февруари 01, 2015, 18:00:35 »

Mimmms, Зависи колко гости ще имате. Според мен за снимки с около 100 души гости отива повече време от 30 мин.
Честито, че сте определили дата, това е и нашата дата  heart

Благодаря. Честито и на вас smile Как си планувала часово деня? Ще се засечем ли по терена?
Гостите ще са около 100, но предполагам, че в ритуалната ще дойдат не всички - около 80.
Ivelina___
По-специалната фотосесия мислим да е след църквата. Притеснявам се, че на гостите ще им омръзне навсякъде да чакат, ние ще си оползотворим времето, но не знам дали няма да се изморят 4 часа да са на крак.
Другият голям проблем е, че не сме си избрали фотограф и няма кой да ни посъветва, именно затова се обръщам към вас  blush
Активен
Ivelina___
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #41 -: февруари 03, 2015, 16:22:55 »

Mimmms, времето след църквата може да се окаже малко, особено ако мястото за фотосесията е отдалечено от църквата. Най-добрия вариант е да се консултираш с фотографа, който си изберете и той ще ви даде най-правилните насоки спрямо местата, които сте избрали за ритуали и съответно най-подходящото време и място за фотосесия. На мен, като че ли ми се струва, че можете да се снимате на два пъти, след ритуалната и след църквата, така тъкмо ще имате по-различни снимки.  Yes  НО пак казвам, това най-добре да се коментира с фотографа.  smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 03, 2015, 17:38:10 »

Момичета, дайте малко идея, защото хич не си представям рапределението във времето. Ние сме само в ресторант и това ще започне към 19h.
Искам да направим взимане на булката и фотосесия, на около 25км. от ресторанта - колебая се още дали на е на Базиликата в Плиска или на Мадарския конник. И двете са на такова растояние. Та идеята ми е как да стане? Да ме вземе по-рано и да отидем или...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 03, 2015, 17:53:28 »

И аз вече започнах да се чудя, предстои да запазим час в църквата и не знам за колко да бъде? Ние искаме да ме вземе от нас, да отидем до църквата (някъде около 20мин-макс), да имаме фотосесия след църквата и да отидем в ресторанта към 18ч. за изнесен ритуал. Много започнах да се колебая колко време да отделим sad
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 03, 2015, 21:12:42 »

Ето моя график. Разяснение: сватбата е в Русе, за сега ще ме вземат от апартамента на наш приятел.
ММ живее на 5 мин пеша от мястото, кумът е на същото разстояние.
Тествахме маршрута, за сега е ок. Фризьорският салон е на 5мин с колата. Придвидили сме и трафик.

12:00ч прическа
13:00ч грим (сесията по грима няма да е повече от 45 мин)
14:00 пристига фотото
14:15 принцът на белия кон пристига
15:00 след бурни сражения кулата е превзета и принцът печели сърцето на принцесата (малко снимки, наздравици, слагам бутониерите на ММ, кумовете)
15:15 тръгваме за фотосесия
16:35 край на фотосесията
16:45 ресторанта
17:00 изнесена церемония
17:30 снимки с гости
18:00 начало на купона!
22:00 букет
22:15 жартиер
22:45 рязане на торта
след тортата- волна програма

ПП. Програмата не е окончателна, фиксирани са само часовете за грим,прическа и изнесената церемония.

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines