Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 08:15:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата как точно протича всичко -3-та част  (Прочетена 91290 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 03, 2015, 22:27:05 »

За сега съм измислила това:
16:00ч -граждански брак
17:00ч - църковен  брак
19:00ч - посрещане в ресторанта ( като са наредени салати и ордьоври)
Мисля между гражданското и църквата да се снимаме..
19:20ч- реч на кума
19:30ч- първи танц
20:30ч- разчупване на питката
21:00ч-сервиране на вечеря
21:30ч- наздравица с  гостите
23:00ч- кумова ръченица
23:30ч- танц на булката
23:45ч-хвърляне на букет ( жартиера мисля да го пропуснем)
24:00ч. рязане на торта
Не знам кога да минеме за наздравицата с гостите, дали не е рано, но мисля и за тези с  малките деца.. като се има в предвид,  че ще почнеме от 14:00ч на обяд..
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 04, 2015, 08:16:34 »

Не е рано. Минава се веднага щом сервират вечерята,а тя обикновенно се сервира час и половина- два след влизането в ресторанта.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 04, 2015, 09:45:59 »

Бях на друга сватба, на която минаха да поздравят гостите някъде към 24:00ч което според мен е късно. Друг е въпроса, че половината хора си тръгнаха след това, кои заради децата, кои само това чакаха.. Ние нямаме ограничение на часове, колко да сме в ресторанта, но мисля че до 24ч е нормално да минат ритуалите, пак после само танци..
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #48 -: февруари 04, 2015, 09:53:05 »

Според мен щом сервират вечерята трябва да започнете... Ще ви отнеме минимум 45 минути, в зависимост колко гости са... Като приключите ще вечеряте вие... Със сервитьорите можеш да се разбереш да изнасят за ядене на дадена маса, след като минете да поздравите на нея или да разнесат предварително както ти е по удобно...

И предполагам сесията е между църквата и ресторанта а не гражданското и църквата? Или аз нещо не чета като хората хахаха blum.

За тортата според мен е малко късно - сама казваш ще има дечица и възрастни хора... Обикновено след тортата хората решават че вече могат да си тръгнат без да бъде грубо. smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 04, 2015, 10:04:10 »

Така е Миленка, но не искам да си тръгнат в 23ч. Оставила съм повече време за наздравица, защото са много хора поне 200 човека.. Ако приключи по рано ще правим другите ритуали по рано.. В нашия край си тръгват след като си ги поздравил ( след като са си дали подаръка и решават, че може да си ходят)
А за снимките ще има много време, защото в гражданското е около 15мин. църквата е на 5мин. пеша, а в църквата ще ни отнеме около 30мин. , така мисля, че ще можем да се снимаме с повечето гости.. Честно казано не знам както дойде  pardon
« Последна редакция: февруари 04, 2015, 10:05:56 от djosi » Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 04, 2015, 10:06:35 »

И аз мисля,че тортата е късно. На децата ще им се приспи и ще станат кисели и ще започнат да реват и мрънкат,следователно или ще си тръгнат по-рано или ще слушате и гледате ревящи и мрънкащи деца и родители с ядосани лица. Същото важи до някъде и за възрастните хота,ако ще има такива, те също не са свикнали да стоят будни до толкова късно. Относно тръгването в 23:00, ако купона тече подобаващо,хората които имат възможност ще останат, все пак трябва да имат избор give_rose
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 04, 2015, 10:10:11 »

Дайте предложение, да го направя на мястото на танца на булката
23:30ч- рязане на торта
23:45ч-танц на булката
24:00ч. хвърляне на букет
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 04, 2015, 10:13:54 »

Танц с булката чак в 23:45... уООУУУуу доста късно ми се струва... знам ли, например баба ми, която е млада но въпреки това се чувства става, една ли ще остане до 24ч., а от сега ми разказва как иска да танцува с мен на въпросния танц.. а и не само.. Много късно ми се струва, ако целта е да го избегнеш.. по-добре не го прави  huhhuh.gif
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 04, 2015, 11:01:18 »

Какъв е този танц с булката blush ?
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 04, 2015, 11:48:05 »

Това е бавен танц  и който пожелае може да танцува с булката и плаща.. smile
мойте баби ще седят до края сигурна съм..
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #55 -: февруари 04, 2015, 12:05:28 »

По скромното ми мнение не е лошо ритуалите (букети, танци с булки и тн) ти да минат до 23,30 и тортата да я изнесат тогава...

Имай предвид че винаги има някакво разминаване с часовете. ДЖ Няма да спре песента по средата защото е 22,45 точно... Винаги има плюс минус.

Аз на нашия му бях казала тортата да се изнесе най- късно до към 23,00. Ритуалите (жартиер , букет) му бях казала да минат между 22,00ч и 23,00ч по негова преценка. Тортата я изнесоха в 23.10ч и цялата и патардия продължи до 23,30ч. Защото не е само да излезете да я разрежете и после да я дадат на гостите да си хапнат. Имате излизане, майтапи, бъзици, захранване с торта на ваши приятели (ако ще го правите де) - това отнема време... По моя график хората ядоха торта към 23,45ч. Първите ми гости си тръгнаха към 00,30ч... 45 минути след като са им дали парчетата...

Консултирай се ако искаш с ДЖ си как ще бъде най- адекватно да подходиш. Обясни му че не искаш хората да си тръгват рано и той ще те посъветва за графика smile Можеш да консултираш и с другите профита - все пак фото и видео често имат овъртайм
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 04, 2015, 12:11:37 »

Аз съм писала само крайни часове, но и  мен не ме изкефи варианта тортата да е толкова късно.
Довечера с ММ ще пооправим графика и март ще го съгласувам с ДЖ и други профи-та.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 04, 2015, 12:20:36 »

Написала съм горе-долу някав график.. разбира се че ще говоря с DJ.. при нас ще има торта само за рязането, а на  гостите ще се раздават приготвени парчета, за да не се получи така едни да  получат голямо с  други малко парче, да са равни..
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 04, 2015, 13:54:33 »

Някой може ли да ми обясни защо жартиера и букета са преди тортата?
На мен по ми се връзва първо да е тортата и после тези ритуали? Дали ще е странно ако ги завъртя така ( с цел по-ранно разрязване на торта) или има скрит смисъл в тази подредба?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 04, 2015, 13:57:08 »

Аз мисля,че са след тортата.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines