Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 21:59:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата как точно протича всичко -3-та част  (Прочетена 91343 пъти)
 
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 21, 2015, 10:43:22 »

Ами просто нямакак да е вечерта. Първо моите роднини повечето са от провицията и няма как да дойдат на вечерна сватба. Второ аз лично не съм почитател на практиката да чакам до 12 часа да се реже торта и да се хвърля жартиер, а и от опит знам, че децата се изнервят до толкова късно. Трето съм била на дневни сватби и празника не започва в 8 часа.Аз си го представям така: 

10 часа- дома на младоженеца/ идва фотото и на двете места де/
10,30- вземане на кумувете
11- вземане на булка
11, 30- ритуална / тя буквално пеша е на 10 мин, а искам и малко фото да включа заради градината/
13,00 -църква. / тя също е на 10 мин. пеша/
14, 00- ресторант - тук също има градина и който има желание може да се щракаме, колкото искаме. Той също е доста близо.

Идеята ми когато избирах всичко беше да са максимално близо местата, така че ако някой реши да може пешеходно да ги мине за 10-15 минути. Едва ли някой ще тръгне да ходи пеш с токчета например, но за мен беше важно да са близо, и да има къде да се паркира в близост.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 21, 2015, 10:54:31 »

Silvia_90, разбира се, че вие избирате кога да бъде тържеството.  Wink Никой не се опитва да те убеди в обратното. Просто споделяме опит и впечатления.  Wink
Иначе всички имахме гости от провинцията, които настанихме в хотели. Разходът за това не е малък, но в сравнение с всичко останало, което се дава, това си е...

Забелязвам, че по половин час си оставила като време при обикалянето. Не знам дали ще успеете да се вместите. Ние горе долу бяхме предвидили около час, час и нещо, защото няма как да организираш толкова хора. Много често излизат непредвидени ситуации. Например на нас ни отказа колата, точно когато трябваше да тръгваме за Ритуалната crazy. Това никой не го беше предвидил и обикновено в такива моменти настава суматоха, затова си е необходимо повече време, за да може да реагираш адекватно.
И на нас всичко ни беше много близо Ритуална-Църква-Ресторант. На 2 мин.едно от друго бяха, поне това беше удобното.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #137 -: ноември 21, 2015, 10:56:48 »

Silvia_90 последната дневна сватба на която бях, графика беше подобен.
Но си остави малко повечко време от твоето взимане до ритуалната. половин час е крайно недостатъчен вярвай ми. Остави си малко повечко време за да имаш толеранс.
Примерно така
9,30 - младоженец
10- кумове
10,30 - булка
11,30  - ритуална зала.

Допълнителното време се обосновава със : забавяне на някое от предишните пера, прекалено мотане на вратата, прекалено много приятели роднини искащи да те поздравят, тамън сте излязли ай хоро да играеш, тамън тръгнете и някой тъпак реши че ще ви блокира пътя (на моята сватба се случи - ритуалната ми беше на 5 минути и добре че си оставих време , защото някакъв ентусиаст решил да зарежда магазин и го чакахме 15 минути да си разтвари), все пак са има много коли отиващи натам и докато отидат всичките, докато слязат си е една тарапана... Остави си повечко време smile Пък и в ритуалната искат да си 10 минути преди записания час smile

след това може в 13 да ви е църквата щом искаш снимки след ритуалната и после от 14 ресторанта, като можеш да обсъдиш с фотографа ви кога да направите сесия. Щом има красива градина, ако решите може да се измъкнете по някое време по залез - ще станат чудесни снимки.

А относно ресторанта - зависи как се уговорите със самия ресторант. Нормално сватба в ресторант е около 6-7 часа - начален час 14 часа до към 20.00 мисля че ще е добре. Стига да се уговорите с ресторанта да не поемат друго тържество, за да не ви изгонят в 17,00 smile

Успех
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 21, 2015, 12:38:10 »

Благодаря на всички за съветите. Обещавам да ги взема предвид при цялостното организиране на нещата. За мен е по -удачен вариант за дневна сватба поради много причини и не мисля, че е неизпълнимо или трябва да е задължително забързано. Когато мине въпросния ден ще Ви разкажа как е било всичко и дай Боже да нямаме много трудности по време на обикалянето smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 21, 2015, 14:18:57 »

Ако ще дойдат да те вземат в 11ч, трябва да започнеш с грим,прически и другата суетня още от 8. Така че, при дневна сватба сватбата си започва от поне от 8ч. Wink
Подкрепям другите момичета- оставяте си повече време за придвижване. Гостите се губят, търсят къде да паркират, пушат, разправят се с деца- сама си казала,че повечето не са от София.
Аз на моите им бях дала GPS координати за всяко място,но пак имаше закъснели за ритуала (включително баба и дядо, без които отказах да започна и закъсняхме с 20 минути. Добре че бяхме с истински  изнесен ритуал,иначе длъжностното лице в залата нямаше да ни чака. А техния шофьор объркал пресечките и се въртели в кръг 15 минути.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 22, 2015, 19:04:11 »

Добре са те посъветвали и останалите, а и никой не ти казва да не правите дневна сватба. Решението си го взема всеки сам, но щом вечерна сватба започва към 11, сметни че дневна няма как да започне в 10... Като си сложиш грим, прическа и суетене около обличане на рокля, посрещане на гостите и вас и тн.. Начален час 8ч  (най-късно..)
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #141 -: декември 16, 2015, 15:55:19 »

Момичета, опитвам се да фиксирам часа за венчавката в църквата.  huhhuh.gif  За тази цел трябва да изготвя програма на деня. Засега имаме фиксиран час (18.00) на действителна изнесена церемония по граждански ритуал. Вероятно часовия гравик за деня ще представлява нещо такова:
 13.30 - в дома на младоженеца;
 14.15 - взимане на кумове;
 15.00 - взимане на булка;

 16.00 - венчавка в църквата;(вероятно около 20-30 мин)
 16.30-17.45 - фотосесия;
 18.00 - Изнесена церемония в парка пред хотела; (вероятно 15-20мин.)
 18.15-18.45 - коктейл + получаване на поздравления и подаръци от гостите (около 110-120 души)
 19.00 - Ресторант

Питанено ми е в няколко насоки. Какво правят гостите в получаващата се "дупка" за фотосесията? Не е ли кофти да ги карам да чакат толкова sad ? Дори е възможно венчавката в църквата да е от 15.30, което прави "времевата дупка" още по-голяма.

Второто ми питане е за тези, които вече са минали през това. Колко е оптималното време за фотосесия, но не от гледна точка на фотографа, а от гледна точка на младоженеца?  pardon Наясно съм, че фотографите ще ми кажат колкото се може по-дълго време. Другото, което трябва да се вземе предвид и то с най-голям приеритет, е и факта, че в по-голямата си част мъжете не обичат подобни фотосесии. Моят е точно от тези. Опасявам се да не минем границата на мъжка поносимост за подобен род мероприятия. Раздразнения младоженец надали е най-прекрасната картинка за снимане. nea  В този ред на мисли разпростирането във времето се оказва не толкова добро нещо. Другия минус на дълга фотосесия би била и умората, която се наптрупва преди дори да се е достигнало началото на партито. Затова търся оптималното време за фотосесия.  angry

Като времево разпределение как ви се струват нещата? Дестинациите са ставнително компактно разположени. Точките, между които ще се пътува за всяко едно от нещата, е не повече от 5мин. , само между първите две има 10 мин път.
  
« Последна редакция: декември 16, 2015, 16:00:29 от Blue_Sapphire » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #142 -: декември 16, 2015, 16:18:02 »

Blue_Saphire и аз ги обмислям тези въпроси.Особено за това какво ще правят гостите докато ние се снимаме. При нас има около 45 мин между ритуална и венчавка,за да се стигне навреме като разстоянието не е голямо.За това за ТМ може да го обсъдите пред фотографа.Едва ли някой ще задължи и снима насила други хора.Поне нашият фотограф ни каза,че е най-важно нещата да са така както ние искаме,защото така се получават наистина добри снимки и хубави емоции.Може да наблегнете на по-репортерски тип заснемане и по-кратка фотосесия,ако му е много неприятно. Иначе на мен ми се струва добър и стегнат графика ти,но може би тези,които са минали по пътя ще дадат препоръки.
На нас засега са ни фиксирани само
15:20 ритуална зала
17:00 църква
19-19:30 ресторант
Единият вариант е гостите да идат в ресторанта на коктейл, да се освежат и отпочинат без наше присъствие,но така пък се губи смисъла на уелкъм дринка с пожеланията и подаръците и ще трябва да минем втори път по масите,което не ми се иска...Друг вариант не съм измислила, но съм отворена към предложения
« Последна редакция: декември 16, 2015, 16:22:18 от addicted_to_u » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: декември 16, 2015, 16:20:48 »

Blue_Sapphire Според мен добре си преценила часовете. Не е нито малко, нито много времето за фотосесия след църквата. Ще има гости, които ще искат да се снимате след църковния брак с вас..
Не разбрах само изнесения ритуал ще е истински или не.? Защото без граждански брак не можете да сключите църковен..

При нас имаше около час и половина до ресторанта след църквата, някои от гостите бяха ходили на кафе, други се бяха придвижили към ресторанта ( беше на 10 мин. с кола) ще си намерят какво да правят. Не ги мислите, важното е вие да се забавлявате smile
« Последна редакция: декември 16, 2015, 16:24:23 от djosi » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: декември 16, 2015, 16:24:42 »

Във времето, което ще ви е фотосесията обикновено гостите пият кафе/нещо разхладително, в зависимост от сезона и времето. Повечето хора не обичат разточителните речи и стоенето на крак и това им се отразява добре.
Вариант никой да не ви чака е, ако фотосесията е в друг ден, което на мен лично не ми допада.
Имай предвид и че не всеки ще присъства на тези церемонии, това вече вие си го знаете. При нас имаше хора, които дойдоха направо в ресторанта.

Според мен около 1час е нормално време за снимки, още повече щом младоженецът би се изнервил. На нас това време ни стигна, но ние не сме обикаляли много. Ако сте предвидили няколко места, на които бихте искали да се снимате, тогава вече е по-различно.
Ако е много топло, както беше при нас, това още повече би ви изнервило.
Въпросът е добре да знаете как искате да протече всичко и също така да сте подготвени за непредвидени ситуации, защото почти винаги има такива.

Според мен графикът ти е изпълним. good

И важното е, че това е вашият ден. Винаги ще има недоволни, затова не се опитвайте да задоволите всички, защото няма как да стане.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #145 -: декември 16, 2015, 16:27:33 »

Моят съвет е да си отделите повече време за взимането на булката, защото поне при нас се проточиха нещата по-дълго от предвиденото и ми изяде малко от времето за снимки, което нарочно бях предвидила около 2 часа smile

На сватба, на която бяхме лятото имаше доста време между ресторанта и църквата...ами помотахме се, отидохме по-рано в ресторанта, никой не ни е върнал пък и на булката не ѝ пукаше Wink

За фотосесията най-добре си го обсъди първо с ТМ колко снимки/време биха били в границата на допустимото, фотографите винаги казват около час ни е достатъчен, но може пък да ви дойде настроение за повече снимки/пози и тн, така че времето за снимки отгоре никога не е излишно smile

Вижте кога залязва слънцето, може да си направите снимки по залез...ние се заплеснахме и не направихме, но биха се получили много красиви  good

Рони, много ми се струва времето между църквата и ресторантът...с какво ще го запълвате, може тогава да си направите снимките smile Тамън ще изпратите гостите в хотела да пийнат нещо...

Мислили ли сте да си направите поздравленията и приемането на подаръците в хода на тържеството в ресторанта? При нас беше така и се получи ОК. Имахме си уелкъм на който пообиколихме гостите и после в ресторанта минахме да ни поздравят и да си вземем подаръците smile

Много дълга станах...дано да съм полезна smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: декември 16, 2015, 16:37:47 »

Отчетете фактът, че по-близките хора ще дойдат в църквата, а дори от тях някой може да я пропуснат. Така, че тези хора, които ще дойдат реално там, ще са готови да се помотаят 1-2 часа, заради вас и няма да мрънкат.  Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #147 -: декември 16, 2015, 16:41:44 »

Аз съм много разсеяна,та да допълня.Църквата е Св.София ,а след нея ще е фотосесията -засега като място сме харесали парка на Военната академия , а ресторантът ни е Вега , затова съм оставила малко повече време между църква и ресторант.Часът в ресторанта не е фиксиран още де, може да се коригира.Иска ни се да избегнем обикалянето по масите,че ММ няма да му е комфортно,ама нищо още не е крайно решено, освен ритуална и църква.
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #148 -: декември 16, 2015, 16:48:17 »

Благодаря, момичета за бързите отговори! give_rose Мястото за фото-сесията е едно, като то комбинира в себе си и модерна градска среда и парк и антични разкопки, така че нямам намерение да обикалям по различни дестинации за снимки. Освен този час и 15мин. съм предвидила и малко интериорни снимки в разкошното фоайе на хотела, както и в кралския интериор на пиано-бара.  smile

djosi, сватбата ми ще бъде в Стара Загора и при разговор със свещенника потвърдиха, че няма проблем венчавката да изпревари изнесения ритуал, който тук е действителен. smile Условието е да се предостави служебна бележка от общината, че е насрочена сватбата за час след този на венчавката, а и после (вероятно понеделника след сватбата) да се занесе действителното свидетелство за граждански брак.  girl_wink В крайна сметка май така е най-редно, няма да се лъжем. Ако ще лъжем за такива неща не лъжем свещенника а Бог, а ако лъжем Него, за какво ще се венчаваме пред Него?!

Feribotka, ще взема предвид препоръката ти за времевия прозорец за взимане на булка. А относно фотографите, те ми препоръчаха при първи разговор около 2 часа, но на мен това ми се вижда нереалистично - както от гледна точка на умора, така и за прекомерната "дупка" за гостите, а също е възможно да раздразня и младоженеца. Затова я пръснах на две части - по голямата част да е в описаната по-горе градска локация, а една кратка част да е докато се настаняват гостите в ресторант ние да направим интериорната фотосесия в рамките на комплекса.

Омъжените сте страшно полезни с опита си! Благодаря! smile girl_wink give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #149 -: декември 17, 2015, 09:53:03 »

Blue_Sapphire, има различни варианти. Може да разкъсате фотосесията на две по-малки части или да отделите повече време и да е наедно. Аз и друг път съм го казвала: нашата програма беше тръгване от младоженец, взимане на кумове, взимане на булка, фотосесия, църква, ресторант.
Така или иначе винаги има гости от самото начало - те искат да се освежат, да пият по едно кафе, да се приберат и преоблекат (и при нас беше адска жега). Има такива, които искат да са на венчавката в църквата. Има гости, които идват направо в ресторанта.
Споменавано е тук, че при взимането на кумовете няма много бавене. Това вече и с тях трябва да го обсъдите дали ще има някакъв сценарий по тяхното взимане.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines