Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:17:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбатана Aila - 07.06.2014  (Прочетена 12607 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« -: юни 05, 2014, 12:55:21 »

Ето една темичка и за теб Aila, чак сега видях, че си нямаш, а до сватбата остават само 2 дни  yahoo

Ако ти остане време ни разкажи за последните емоции около подготовката. Всичко, което си приготвила и видях по другите теми е страхотно smile
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 05, 2014, 12:57:27 »

 Честита темичка! Бързо разказвай за младоженеца, подготовката, вълнението, за всичко!  heart
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 05, 2014, 13:27:13 »

Ей, вярно и аз сега прочетох, че сватбата е тези дни, не разбрах точно кога и забелязах, че си няма темичка! Дано да има време да ни разкаже малко за приготовленията и емоциите  smile
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #3 -: юни 05, 2014, 16:49:47 »

Честита тема и от мен Wink и един хубав сватбен ден, чакаме разкази smile

Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #4 -: юни 05, 2014, 19:28:11 »

  Здравейте,
благодаря за темичката  smile.
  Първо ще разкажа малко за нас. Казвам се Мария и съм на 32 г, половинката е на 33 г, заедно сме от университета 3-4 курс, тоест от почти 12 г. Имаме три дъщери, близначки на почти 8 г и малката на 5 г.
  Началото и организацията на сватбата започна с избора на диджей и тъй като датата, която първоначално бях харесала вече беше заета я преместих за 7-ми юни. После резервирахме и фотограф и видеооператор.
  Първоначално смятах да нямам изнесен ритуал, но при записването в избраната от мен ритуална зала в Красно село, се оказа, че на 7-ми има дежурни само и тя не е една от тях. Затова подписването остана на 6-ти в тази ритуалната зала, а на 7-ми ще е с изнесен ритуал на терасата на ресторанта.
  Църковен брак в началото също мислех да няма, но покрай изнесеният ритуал реших да включим поне него като част от сватбеният ден.
  В момента окончателно програмата е фотосесия от 2:30 в двора на семинарията, после от 3:30 църковен брак, след което снимки с гостите. Гостите отиват към хотела, където ще има от 4:30 уелкъм дринк, а от 5:00 ще е изнесеният ритуал. След него ще приемаме поздрави и подаръците, точно преди влизането в ресторанта, тъй като искам да пропусна обикалянето на масите, а  и момента ми се струва подходящ.
  В ресторанта влизаме в 6:00 и от там нататък почват ритуалите.
  Моята подготовка ще е в апартамента на хотела, където ще идват фризьора и гримьорката, а след като съм готова половинката ще дойде с кумовете, които ще е взел преди това от тях.
  Роклята си я поръчах за ушиване, взех я късно след което осъзнах, че дантелата на раменете ме дразни и това няма да мога да го издържа и 5 минути и я върнах. Днес кумата я е взела и  ми я донесе, но не е останало време да я пробвам. Малките имат ушити роклички детски от същата дантела като моята. Все още се чудя как точно ще са облечени и те и аз предвид времето. Не очаквах, че ще са необходими връхни дрехи юни месец.
  По-късно ще се включа отново за поканите, подаръците за гостите и други дреболии и ще кача снимка ако успея да открия  smile
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 05, 2014, 19:47:20 »

 Aila, звучиш много добре организирана и настроена.  smile Може ли да попитам кой ресторант сте избрали?
 Съветвам те пак да си пробваш роклята докато имаш още време за поправки.  Wink
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #6 -: юни 05, 2014, 20:20:46 »

Радвам се, че звуча организирано, но това определено не е така.
Цяла седмица бях на работа, половинката беше в командировка и бях сама с децата.
До сватбата просто не можех да стигна, хубавото е че нямам време да се притесня дори smile.
Роклята няма за кога да я връщам, взех си резервна къса бяла рокля за преобличане.
Ресторанта е "Сезони" на първият етаж на Хилтън, като от него се излиза директно на терасата, където ще е изнесеният ритуал. Гостите станаха повече отколкото бяхме планирали в началото, общо сме 60 възрастни и около 23 деца  smile Заради децата основно държах да има лесен достъп до терасата и навън, но не очаквах времето да е такова...
Днес Илия е занесал алкохола в ресторанта, поръчахме и питки.
Кумата е взела чаши и свещите. Сигурна съм, че нещо ще забравим  smile

Песента за първият сватбен танц е тази - http://www.vbox7.com/play:a7cf6288
Половинката както спомена на диджея не слуша музика подходяща за сватба. Изискването му беше без чалка и рап само, всичко останало, което ще се хареса на гостите и ще се забавляват може да се пуска. smile
Тук има снимки на сладките, подаръци за гостите,роклята, както и на поканите. - http://aila.snimka.bg/relationship/svatba.821863
Темата на сватбата е синьо, като в ресторанта панделките ще са сини, както и тортата, ще има и розови и сини балони. Цветята на масите ще са хортензии в саксии. Надявам се да се получи, защото не съм се виждала изобщо с жената от агенцията за украса освен  на първата ни среща. Ще има арка за изнесеният ритуал навън.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 05, 2014, 20:28:56 »

Aila, ресторант Сезони е чудесен! Ще чакам с интерес отзиви от там.  smile
Сладките ти са много интересни, харесва ми, че имаш различни за мъжете, жените и децата.  pardon
Ехееей, много деца ще имате на сватбата, ще е много забавно с тях! А поканите ти са супер сладки!
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 05, 2014, 21:58:07 »

Честита тема и от мен  give_rose
Наистина звучиш много организирана - всичко ти е готово.  Bravo
Сини хортензии - звучи супер, ще покажеш снимки след това.
Поканите, сладките, роклята - всичко е много хубаво и стилно.

Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 06, 2014, 08:34:54 »

Роклята е прекрасна! Поканите са супер сладки, а за сладките вече се изказах - много ми харесват biggrin Наистина изглежда организирана сватба. В повечето случаи на гостите винаги им се струва така, а пък главните действащи лица си знаят пропуските smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 06, 2014, 08:46:32 »

Честито! Много хубава рокля, моята имаше такава дантела, но на сватбата нямах време да мисля дали ми дразни или не. Аз все пак си мисля, че няма да е чак толкова студено в събота.

А имаше ли предложение или просто го решихте?
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #11 -: юни 06, 2014, 10:08:03 »

  Предложение сега не е имало. Имаше такова преди 8-9 г, но бременна с близначките бях категорична, че не искам да правя сватба точно тогава. По-късно изчаквахме каките да порастнат, но се появи малката и отново изчаквахме тя да порастне. Следваше покупка на апартамент и изплащане на кредит. Сега когато вече всичко това е назад и имаме време и възможност съвсем сами да си организираме сватбата решихме, че е дошло време и за това.
  Малките са много доволни и щастливи. Половинката отдавна искаше само да подпишем, защото е леко притеснителен и не искаше много гости, но аз пък исках, ако е сватба да си е сватба, а не само подписване. Ние така или иначе живеем много отдавна заедно имаме и три деца и самият подпис не ми беше толкова важен. Жалкото е че родителите ми няма как да присъстват, тъй като и двамата починаха преди няколко години и единствено заради това отчасти съжалявам, че я правим толкова късно сватбата.
  От сутринта съм се ядосала. Оказа се че свекърите, които се очаква да дойдат от Добрич, са си наели хотел. Моята идея беше ние с половинката да останем в сватбеният апартамент в Хилтън, а те да се приберат с трите деца вкъщи. Сега не знам какво очакват, да замъкнат трите деца в Хемус да спят или аз да си се прибера на сватбеният ден да гледам децата, както най-вероятно ще стане. Всъщност вече ми мина и определено нямам желание да се ядосвам за глупости.
   След малко отиваме за прическа на малките и аз през фризьор, защото от 4 часа днес е подписването.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 06, 2014, 10:14:51 »

Aila, обясни на свекърите това, което написа тук и ги помоли да си откажат резервацията. Едва ли са плаитли капаро дори, нищо няма да им коства да звъннат един телефон и да си спестят един куп пари и заедно с това да ви осигурят малко романтично спокойствие.  smile
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 07, 2014, 16:51:13 »

Много се радвам, че и ти си имаш темичка.
Честит сватбен ден! Пожелавам ви още много години щастие, здраве и много любов! smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 08, 2014, 10:55:14 »

Честито! Пожелавам ви да сте щастливи, както сте били до сега. Нядавам се после да ни разкажеш и да покажеш някоя снимка с шаферките smile
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines