Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:15:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221211 пъти)
 
vondito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #570 -: ноември 22, 2016, 12:57:54 »

Благодаря ви,  момичета, много сте отзивчиви!  give_rose give_rose Ние все още не правим опити, планираме да почнем след около 3 месеца. Реших да пия фолиева киселина, разбрах,че тук също я предписват при установяване на бременност. А колкото по-рано почна с нея, толкова по-добре.
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #571 -: декември 05, 2016, 09:47:35 »

Момичета да се радвам или не?


* 15282001_10208305929033056_1531912889_n[1].jpg (56.25 KB, 786x442 - видяно 773 пъти.)
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #572 -: декември 05, 2016, 09:49:55 »

Silvia_90 тихичко честито  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: декември 05, 2016, 09:57:49 »

Силвия, тихичко честито! Макар и бледа, втората чертички си я има  good За да си сигурна, можеш да пуснеш кръвен тест  Bravo
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #574 -: декември 05, 2016, 10:02:00 »

Пуснах го, чакам резултатите, но от сутринта мн ми се повръща sad
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #575 -: февруари 24, 2017, 17:54:33 »

Здравейте.
Бях на гинеколог преди 2 седмици. Яйчниците и матката ми са супер. Бях в ден преди овулация и той видя излизащ фоликул от ляв яйчник - където имам тръба. Изписа "Дуфастон" и каза в кои дни да правя опити. Почувствах се доста обнадеждена, защото точно предния петък се бях видяла с приятелка, която иска да отиде на гинеколог (и то добър!), записахме часове, той видя фоликула, точно отляво, каза кога да правя опити... Правих опити и отидох при него на 26-ти ден от цикъла. Пусна ми всякакви изследвания. Не съм бременна. Имам завишени нива на ТСХ (при норма максимум 4,2, аз имам 4,5). Изписа ми хапчета за стимулация "кломифен цитрат", които да пия от 5-ти ден на новия цикъл до 10-ти, но няма да пия сега, защото ми предстои вероятно овулация на десен яйчник. Прочетох за тези хапчета, явно са масово изписвани. Изпрати ме на ендокринолог, заради завишените нива на ТСХ и каза като дойде моя ред да му звънна, за да дойде. Дойде реда ми, той дойде. Казвам това, защото Митко каза, че отвън хората си говорели "тя се познава с доктора" завистливо. Изписаха ми хапчета, които започвам да пия от утре. След ендокринолога се върнах при него, той препоръчва цветна снимка + спермограма. Разбрахме се да му звънна 3-4 дни преди 8 ден на новия цикъл, за да се разберем кога да отидЕМ, и двамата.  Общо взето цял ден, буквално, ме дундуркаше по болницата и лабораториите, много внимание ми обърна, а бях с направление и съм дала за всичко........почти нищо!
Като цяло пиша това, за да го споделя. И второ - трябва ли ми тази цветна снимка? Нали ако се оплоди яйцеклетката, то тя ще тръгне по тръбата. Моята яйцеклетка не тръгва. Проблема не е в тръбата, а друг. Макар че знам, че е хубаво да се провери тръбата, защото на клъцнатата не се знаеше какво й е, може и тази да го има. И трето - да се доверя ли напълно да доктора, въпреки че не е лекар в репродуктивна клиника?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #576 -: февруари 24, 2017, 18:24:30 »

Наде,поптавиме ако греша, ти сега си видяла за пръв път че е завишено ТСХ нали? До сега имала ли си проблем с щитовидната? Ендокринолога какво ти каза по въпроса?
Принципно може да е инцидентно завишено, но трябва да се провери. Ако има проблем препоръчват определени стойности на ТСХ когато се цели бременност.
Относно въпроса дали да направиш изследването, аз бих, хубаво е да знаеш дали тръбата е проходима. За доверие към лекаря по-скоро негови пациенти можат да дадат отзиви, но пак е много индивидулно/ едни може да го хвалят, ако им е помогнал, а други да имат лоши впечатления/.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #577 -: февруари 24, 2017, 18:27:38 »

Да, за пръв път видях завишено. Ендокринолога каза, че трябва да го направим 2. Никога не съм имала проблем, защото никога не ми се е налагало да ходя на ендокринолог. Питаха ме дали ям сладко и дали ям по много - аз не само, че не ям по много, аз не обичам. Отразиха, че съм слаба....но Е!Завишено!
Има ли вероятност да има отклонение, понеже бях пила кафе? Аз казах на доктора, той ме поруга леко, ама не ми беше казал, че трябва да не пия нищо. sad Вече ми каза.
« Последна редакция: февруари 24, 2017, 18:29:23 от nadelina88 » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: февруари 24, 2017, 18:46:46 »

Желателно е да е под 2, защото при бременност се вдига и не е добре. Но няма място за притеснение. Бързо ще влезе в норми и така при бременност ще знаят с колко да ти увеличат дозата и пак да е в рамките на 1-2 TSH. Едва ли от кафето ти е толкова високо.
За цветна снимка не мога да се изкажа. По опитните да споделят или попитай във форума на Зачатие. На мен едно време ми бяха много полезни при опитите за забременяване.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #579 -: февруари 24, 2017, 19:11:03 »

Наде, не съм много в час с подобни изследвания. Просто се радвам, че се реши на тази стъпка, а не да влагаш безкрайни надежди на случайността. Хората са го казали - помогни си сам, за да ти помогне и Господ!
 Според мен се довери на този лекар, поне на този етап. Хубаво е, че директно те е насочил към ендокринолог, а не се прави той самият на такъв.
Силно се надявам бързо да се открие причината за пречките по пътя за бебче!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #580 -: февруари 24, 2017, 20:05:10 »

Наде, хрмони на щит жлеза винаги се изследват на гладно и без да си приела кафе или кола. То мже и да не е повлияло много, но трябва да го повториш. Добре те е посъветвал ендото, трябва да има 2 изследвания за диагноза. А само тсх ли ти поиска или др щитовидни хормони?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #581 -: февруари 24, 2017, 21:36:31 »

Хъм, с това кафе обаче няма как да се нацели правилната доза за тсх-то,а и трябва да се пуснат щитовидните всички, тат, мат фт4

Относно цветната,  за мен при теб е задължителна. Извънматочна може да се случи и при напълно проходими търби, но трябяа да се провери за всеки случай дали всичко е наред с лявата търба.

Като цяло лекаря ти е ок, макър че с тези хапчета се излага. Спермограма се прави само в репродуктивна клиника.

Нарочно те насочих към Калчев от Малинов, тъй като в Щерев нямат добър специялист за цветна снимка, а в Надежда се чака много. Отделно в Малинов има добтр еднокринолог и имунолог.

Избистри си в главата план. Как и кога ще действаш, тъй като струва не малко пари. Може и Маги да се включи със съвети.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #582 -: февруари 24, 2017, 21:58:40 »

Според мен е добре да направиш цветната снимка. Ще даде допълнителна яснота на нещата.
(Когато аз правих цветна снимка открихме 2 проблема - единия го отстранихме, другия го заобиколихме.)

Цветна снимка в Щерев прави д-р Билчев (по-известен като пенкилер АГ Wink). Като АГ да извърши изследването е ОК, но не разчитай на него да коментира снимката. (Мен ме прати на лапароскопия, без да има нужда действително). Там удобното е, че не се чака - от тази седмица за следващата записваш час. Ако определеният от клиниката ден не съвпада с подходящ ден от твоя цикъл, коментирате и т.н. Възможно е и в събота да я направят, въпрос на настояване. За другите клиники не зная как стоят нещата.

За хормоните, момичетата вече са писали.

Прави си копия на изследвания и ги съхранявай при теб. Ако в един момент решиш, че искаш консултация с друг АГ, ще имаш всичко под ръка.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #583 -: февруари 24, 2017, 22:07:39 »

Наде само TSH 4.5 нищо не означава, освен, че е малко над горна граница.. Задължително пусни на гладно TSH, FT3, FT4, TAT и MAT и тогава при ендокринолога да ти види резултатите .. Другото, което ще ти кажа, за да те успокоя е, че с такова TSH 4,5 може да забременееш, поне на този етап това не е проблема при вас.. След това за развитието на плода е добре TSH да е между 1-2, което лесно може да контролираш с лекарства..  Щом работите за бебе, пускай изследванията и ако трябва пий хапчета да го свалиш до 1-2, за да си по спокойна.. След като започнеш да приемаш медикаменти за ЩЖ след 40 дни пак изследвай да видиш как се движи..

И на мен са ми назначили такава цветна снимка за проходимост на тръбите и мисля, че е добре да се направи, за успокоение..

Ако имаш някакви въпроси питай Wink УСПЕХ....

П.С. Не се притеснявай, моето TSH беше 60 когато разбрах и за 5 месеца го свалих до 1,17.. Разбира се моя случай е различен, аз съм с хашимото..
 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #584 -: февруари 25, 2017, 15:19:57 »

Не съм чела коментарите на всичко, ще пиша какво аз знам.

Първо пусни всички хормони и антитела на щитовидната. ТСХ, фТ3, фТ4, ТАТ и МАТ. Отиди на свестен ендокринолог, препоръчвам Начев във София.По малките градове не гледат цялостната картина, рядко следят други хормони освен ТСх.А щитовидната влия за забременяване, овулация, задържане и здраве на плода.

Спермограма, само и единствено в специализирана клиника!Там има ембриолози, те са учили за това, знаят как се броят сперматозоиди.В лабораторията ти взимат 20лв, изкарват мъжа годен за донор, и се лутате години, докато пак се навиете за спермограма и откриете проблема.Не казвам, че при вас ще е така, но е масово явление.

Цветна снимка задължително.Винаги преди да се изпише какъвто и да е стимулиращ агент, а кЛомифена, клостила или както и да му кажете е това, се прави цветна снимка.

Трето без полови хормони да се изписва дуфастон е несериозно.Много често го изписват, ако не се знае денят на овулация, ако не се знаят нивата на половите хормони, той дори може да я подтисне и да стане фоликула на киста.

Щом ТСХ е станало тези стойности надали е нещо моментно(личен опит).Сега трябва с добър ендокринолог да го свалите на едни нормални нива от около 1,5-2 и да го поддържате така.

Успех!Ние ще помагаме!както виждаш няма непостигнати мечти, има изоставени Wink
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines